Zóna nadšenia Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zóna nadšenia

Po bestselleri "Idioti v politike" prichádza Jozef Banáš s príbehom, ktorý napísal život. Slovák Jozef sa krátko pred inváziou vojsk Varšavského paktu do Československa v auguste 1968, zoznámi s Nemcom Thomasom a Ukrajinkou Sašou. Saša s úprimným úmyslom prichádza ako príslušníčka okupačnej armády pomôcť Slovákom a Čechom v boji s kontrarevolúciou, Thomas sa angažuje v Nemecku v študentskej revolte. Invázia však priateľstvo Jozefa a Thomasa a lásku Jozefa a Saši rozdelí, stretnú sa za neuveriteľných okolností až po tridsiatich siedmych rokoch. Čitateľ sa stretáva s postavami reálneho politického života – Husák, Dubček, Biľak, Brežnev, Honecker, Krenz, Gorbačov, Juščenko, Havel. S väčšinou z nich sa autor osobne stretol. Čitateľ sa neubráni slzám pri čítaní dojemných scén na jednej, a humorných scén z čias reálneho socializmu, na strane druhej.

Bývalý politik a diplomat (pôsobil v Nemecku a v Rakúsku) spôsobom "da Vinciho kódu", na pozadí strhujúceho príbehu priateľstva a lásky, šokujúco úprimne popisuje svoje skúsenosti s domácou a zahraničnou politikou, diplomaciou a tajnými službami. Po trojročnej spolupráci medzinárodného tímu z Nemecka, Rakúska, Ukrajiny a Slovenska, pod vedením slovenského autora, vznikla historická freska, o akú sa na Slovensku doposiaľ nikto nepokúsil.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Zóna nadšenia zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zóna nadšenia (0.00 EUR)


Stažení Zóna nadšenia zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura slovenská, Historie
  Vydáno: , Kelion
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Radka_p

  19.07.2015

  Bez váhania päť z piatich hviezdičiek…túto knihu by si mal povinne prečítať každý človek, žijúci v Čechách, na Slovensku, Nemecku, Rusku, Ukrajine….aby poznal svoje dejiny v celom kontexte. Téma okupácie Slovenska a politický kontext dejín v tomto období je silná téma sama o sebe, no pán Jozef Banáš o nej napísal brilantne!!! Nepíše len o politike ale o ľuďoch, ktorí v tej politike reálne žili a a mala dopad na ich osobné životy. Mňa najviac dostal príval rôznych emócií, ktoré sa vo mne počas tých 430 strán odohrávali…hnev, bezmocnosť, smútok, dokonca aj smiech…..jednoznačne SKVELÉ čítanie!!!

  marketad

  06.05.2015

  Zřejmě částečně autobiografický román reflektující nedávnou historii. Příběh je možná trochu předvídatelný, ale jinak to bylo dobré čtení. Bohužel v českém překladu, protože slovenské originály tu z nějakých důvodů nejsou k dostání…

  Lieska

  20.04.2015

  Jednoznačne vynikajúce čítanie – čo do historických faktov našej nedávnej minulosti, čo do vtedajších reálií a v neposlednom rade aj čo do dojemného príbehu, na konci ktorého vám budú vlhnúť oči… Odporúčam mladým, ktorí bývalý režim už nezažili a tiež aj všetkým ostatným, ktorí si chcú zaspomínať a pri čítaní trošku omladnúť..:)

  hussolga

  19.04.2014

  Tuto knihu jsem koupila v Levných knihách za 29,- Kč a abych řekla pravdu, jen abych měla co číst ve vlaku….ovšem hned první odstavec prologu mě naprosto dostal! Čtivě a srozumitelně napsaný příběh o časech nedávno minulých,naplno jsem si uvědomila, jak složitá to byla doba. Vyprávění o politice je odlehčené příběhem o přátelství. Moje hodnocení je asi trochu ovlivněno tím, že děj se odehrává v době mého dětství, ale já mnohé pochopila teprve po přečtení tohoto díla, pro mě teda hodně silný zážitek.

  MildeZ

  24.07.2013

  Nejdříve jsem netušil, co od knihy až tak čekat, pak se to vybarvilo už o něco jasněji a nakonec vzato na jeden nádech.

  Skjaninka

  09.06.2013

  Keď si predstavím, že na túto knihu som natrafila náhodou a bola na pochybách či ju kúpiť, alebo nie, tak ďakujem nejakej neviditeľnej sile, že ma postrčila a knihu som si odniesla domov. Popravde, zo začiatku som si nebola istá, či to bude niečo pre mňa, lebo sa mi to zdalo veľmi politické, ale po prečítaní prvých pár stránok som ostala nadšená. Len som sedela, čítala a mala v ruke ceruzku, ktorou som označovala všetko užitočné a zaujímavé. Prelínanie príbehov zo života Jozefa Baláža a jeho priateľov v období od roku 1968 do roku 2008. Skutočné, silné, mrazivé, emotívne, nezabudnuteľné a pre mňa jedno z najlepších diel čo som kedy čítala. Takže je jasné, že odporúčam a pridávam k obľúbeným.

  Agi

  02.04.2012

  …vzniklo raz štrkovisko s ostrými kameňmi, ktoré sa vrývali do päty …každý, kto udrží pero, sa v ňom chce dôležito pohrabať … a štrk sa drobí, hrany sa obrusujú … už je to vlastne len taký plážový piesoček … /občas sa celkom hodí chrstnúť za hrsť toho jemného piesku okoloidúcemu do tváre – aspoň prižmúri oči …/

  kadgam

  19.12.2011

  Príbeh zo života autora, ale je v nej aj časť môjho života a celej našej generácie, ktorá si pamätá rok 1968 a roky po ňom.
  Spisovateľ vsadil do príbehov niekedy tenšiu niekedy hrubšiu vrstvou sentimentu vďaka ktorému sa kniha dobre číta.
  Napriek zmeneným menám je nám, pamätníkom, jasné o kom sa jedná a teda môžeme dostať vysvetlenie udalostí, ktoré sme iba tušili.
  Odporúčam prečítať každému kto sa zaujíma o časy nedávno minulé