Zlatý kompas Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zlatý kompas

Brožované vydání prvního dílu rozsáhlé románové fantasy trilogie. V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším zpodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází alethiometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku…Kniha v českém jazyce!


Stažení Zlatý kompas zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zlatý kompas (0.00 EUR)


Stažení Zlatý kompas zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Jeho temné esence (1.)

  Originální název:

  His Dark Materials – Northern Lights (2004)

  Žánr:
  Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (73)

  Přidat komentář

  Veronika03

  23. února

  Oceňuji originální příběh, nápaditý děj i výrazné postavy. Skvělá knížka!

  pipa36

  25. ledna

  Pěkná kniha, ale jedna z mála, kde je kniha překonána filmem. Škoda, že nebyla natočena celá série. Nějak nemám ráda, když v knize umírají děti (nebo hlavní hrdinové), proto dávám 4 hvězdy.

  katy238

  07.10.2017

  I přes rozvláčný úvod se děj dal do pohybu. Road trip malého děvčete za netušeným posláním a se zajímavými průvodci zaujme nejen dítě. Krásný příběh.

  Cink262

  05.09.2017

  Kniha mě trochu zklamala. Opravdu jsem se těšil na to, co bylo popisováno "ateistickou propagandou", ale ono to nebylo zas tak skvělé. Knihu jsem celou nepřečetl, protože mě už trochu nudila. Pořád je to to samé. Malé dítě, které neví, že je něčím zvláštní, má možnost zachránit svět ovládaný zlem, tak se vydá na dlouhou a strastiplnou cestu, která vede ke zničení zla a šance na úspěch jsou popisovány často jako velmi mizivé, ale dítě splní svůj úděl a nemožné se nakonec vždy stane možným. V tomto případě zlo znázorňovala církev, která zasahovala a ovládala snad všechny sféry lidské společnosti. Sám Pullman si dal za cíl veřejně podkopat a zhanobit všechno, co křesťanství představuje, ale místo toho v knize založil další "náboženský směr", založený na stejné morálce jako všechna abrahámovská náboženství a bojující přibližně za stejné hodnoty.
  Samotný zlatý kompas jako přístroj k odhalování pravdy mi vzhledem k jeho malému množství obrázků přijde také dosti primitivní.
  Možná se na konci této knihy přece jen ukáže nějaký vnitřní smysl, který položí křesťanskou víru na lopatky, ale vzhledem k první polovině knihy to neočekávám.
  Zhodnocení knihy ve dvou slovech – ateistická Narnie.

  Tsabo

  25.08.2017

  Jedna z mála zfilmovaných knih, kterou jsem četl až po shlédnutí filmu…zato s dost velkým odstupem, přesto mohu s určitostí tvrdit, že opět platí známé pravidlo, že filmaři knihu vyrabují, překroutí a naservírují divákovi podle obrazu svého. Zvláště závěr je úplně useknutý a já už teď chápu, proč mi ten film přišel neukončený. Ale taky chápu, proč to usekli. Nikdo by na to nekoukal. Něco takového si může dovolit jen autor knihy. A že to stojí za to!! A proto…čtěte, čtěte, čtěte…!!!

  Roxik

  13.08.2017

  Na knihu jsem narazila díky filmu, který se mi moc líbil, ovšem po přečtení knihy jsem zjistila, že film je celkem mimo mísu, totálně pomotali dějové linie některých postav. Ale zpět ke knize, Zlatý kompas je dobrá kniha, ale co mě celkem šokovalo byl postoj Lorda Asriela a závěrečná bitva a osud Rogera. Ovšem totálně jsem si zamilovala medvědy víc než deamony, Iorek byl prostě dokonalý, ušlechtilý medvěd který chrání malé devčátko, když přišel na scénu on, bavila mě kniha ještě víc. Rozhodně stojí Zlatý kompas za přečtení, jen by bylo lepší si nejdřív přečíst knihu a pak se podívat na film, opacně to má za následek trochu zamotání v ději.

  woodward

  11.08.2017

  Nechával jsem si tuhle trilogii pořád tak nějak "v záloze", protože jsem si nebyl jistej, jestli se mi to chce číst. Ale Jsem příjemně překvapen. Určitě to není jen vyprávění pro děti, má to styl i myšlenku – což nebývá samozřejmostí. Autorova invence, pokud jde o vymejšlení paralelních světů, rozličných národů a zemí je bohatá – ale zas ne nějak urvaná ze řetězu, postavy jsou "prokrvené" a příběh se odvíjí pěkně přímočaře bez zbytečných odboček a kudrdlinek – a když si občas člověk musí chvíli počkat, než pochopí, o co vlastně jde, nikdy to netrvá dlouho. Autorovy názory na boha a církev v mnoha ohledech nesdílím, ale za názory se hvězdičky nedávají, neb názory jsou od toho aby se různily. Takže za celou sérii Jeho temné esence dám pět hvězd.

  JosefW

  11.07.2017

  Knihu jsem začal číst na doporučení mé kamarádky, která si ji nemohla vynachválit (a vlastně celou trilogii). Inu, filmem jsem byl prakticky netknutý, avšak část jeho začátku jsem před lety viděl. Tahle malá část, ač si ji nijak podrobně nepamatuji, mi však v úvodu knihy pomohla k utřídění významu daemona a navíc mne obohatila o Nicole Kidman jakožto paní Coulterovou – jo, ona se na tu roli vážně hodila. Ale zpět ke knize. Velmi mne potěšila zmínka o tom, kde byl alethiometer vytvořen. Lyře člověk nemohl nefandit a celkově se mi svět popsaný ve knize líbil (detaily, zajímavá jména, uspořádání církve,…). Nicméně, kniha si mne prostě nedokázala dokonale získat a na pět hvězd to tedy není. Avšak, hned pokračuji druhým dílem, neb mne zajímá, jak to celé dopadne. 🙂

  Romžiry

  10.07.2017

  Kniha má spád, je dobře napsaná. Doporučuji

  DuncanIdaho

  04.07.2017

  Dobře napsané vyprávění z dobře promyšleného světa. Moc se mi líbí nápad daemonů.

  sabina3517

  01.06.2017

  Pořád nevím, co si o ní myslet. Na jednu stranu byla hodně napínavá, tajemná a dobrodružná, ale na druhou stranu by to chtělo hodně zkrátit, protože tam bylo hodně hluchých míst a rozhodně se mi nelíbil konec. Autor chtěl napsat nějaký wow efekt, ale bylo to nelogické a přehnané a trochu mě to odradilo od dalších dílů.

  dancadragneel

  27.04.2017

  Prekrasna kniha, která mě rozhodně zaujala, potěšila a vrátila do dětských let. Už se nemohu dočkat až si přečtu další díl, poněvadž mě Lyry a Paintalaimonovo dobrodružství přinutilo se opět zacist do překrásné knihy s úžasným dějem

  AllyKumari

  21.03.2017

  V knize jsou chvíle, které mi přišly fantastické a strhující, a pak jiné, které jsou už tak překombinované podivností, že působí poněkud kýčovitě. Příběh se nedá předvídat, a přesto jsou problémy řešeny za pomoci magického přístroje takřka levou zadní. Výborně napsané, ale něco tomu chybí. Neumím to popsat. Ta pátá hvězdička se prostě ne a ne rozsvítit.

  Lokina

  21.03.2017

  Hezká, milá kniha s okouzlujícím světem. Film jsem viděla a moc se mi nelíbil. Kniha je prostě lepší 🙂 Ta myšlenka s daemony se mi hodně líbila, mít někoho s kým můžete sdílet své pocity, myšlenky, spřízněnou duši po celý čas vašeho bytí. Já bych osobně taky chtěla taky takového (třeba vlka nebo orla :-))

  Percabethka

  22.02.2017

  Když jsem Zlatý kompas poprvé otevřela, říkala jsem si, že po těch YA v ich-formě, které jsem v poslední době četla asi nejvíc, mě tahle knížka nebude bavit. Opak je ovšem pravdou.
  Díky svižnému tempu a vtipným částem se knížka četla v podstatě sama a ještě víc mě začala bavit, když jsem se dostala k části, kde říkají, že Alethiometry jsou z Prahy ♥
  SPOILER
  Jediné, co bych chtěla vytknout, je ten konec. Zabijí jí nejlepšího kamaráda, ale ona jen sleduje svoje rodiče a pak ho tam nechá jen tak ležet a odejde si? Vážně?
  Kromě téhle části je ale kniha skvělá a mohu jí jen DOPORUČIT 🙂

  evzen3368

  24.01.2017

  Tato kniha je velmi zajímavě vymyšlená
  . Dostal jsem se k ní díky filmu který je oproti knize velmi špatný

  wesulle

  15.01.2017

  Kniha měla dobrý spád a četla se rychle. Jen jsem se v závěru trošku ztrácela v autorově fantazii.

  Ajrad1981

  08.01.2017

  Byť knihu hodnotím vysoko, je v ní něco, co mi tak úplně nesedí, ale nevím co. Nedokázala jsem si úplně oblíbit Lyru, přestože její mazanost, chytrost a odvahu oceňuji. Zvrat na konci, kdy najednou nevíte, kdo je vlastně větší padouch, patří také mezi to, co mám ráda. Příběh není ukončen, ale to je celkem logické, když se má jednat o trilogii. Vážně nevím, co mi tam vadí. Možná pocit na konci, kdy si nejsem tak úplně jistá, že mě láká pokračování?

  Elea

  05.01.2017

  Kniha se mi hodně líbila, má zajímavý děj i napětí, jen ze závěru jsem trochu v rozpacích.

  Tess.96

  20.11.2016

  Ze začátku mi dělalo problémy se zorientovat v postavách, protože styl autora mi přišel takový zmatený, ale všímám si, že se začtením do knihy mám problémy skoro pokaždé. Pak se mi to začalo líbit, hlavně ten nápad s daemony. V jedné části knihy jsem se cítila až depresivně, když se ukázalo, co s nimi dělají a bylo mi jich líto, ale docela dost mě zklamal konec. Přišel mi naprosto nesmyslný, zmatený a kdyby nebyl zbytek knihy, tak dobrý, tak bych si nechtěla přečíst další díly, ale uvidíme.

  Babsie

  19.09.2016

  Rozhodně zajímavá knížka! Četla se mi dobře, byla napínavá, překvapivá, tajemná, dobrodružná a akční. Překvapivě mi nevadilo, že jsou hrdiny malé děti, což je ve fantasy knížkách obvyklé. Tady se totiž nechovaly jako dospělí, ale mnohem realističtěji. Lyru jsem si moc neoblíbila, protože mi přišla dost otravná, takže to mi na knize docela vadilo, ale aspoň se chovala na svůj věk. Nápad s daemony a s pokusy na dětech s krásným novým světem a zajímavými postavami jsem od začátku obdivovala. Knížka byla jiná než film, takže mě i překvapila. Přestože děj byl super, hodnotím jen průměrně, protože mohl být o dost kratší, prostší zbytečných scén a dlouhých popisů a bohatší o akci a zvraty. Na další díly se díky vydařenému konci velmi těším.

  Aredhelka

  02.08.2016

  Kniha láká na mnohem více než v ní je 🙂 Rozhodně to není špatná kniha, je pěkná, zajímavá a originální, něco mi v ní však scházelo.

  Arya26

  07.07.2016

  Ož od malička jsem měla ráda film Zlatý kompas a až teď jsem se dostala k tomu přečíst knižní předlohu. Knížka mě překvapila byla svižná, nádherně se četla a stále se tam něco dělo – Lyra nás nenechala ani stránku vydechnout 🙂 ! Nápad s démony se mi moc líbí, protože je to originální. Lyra byla taky moc příjemná postava. Určitě si musím přečíst ostatní díly.

  Karammela

  27.02.2016

  Kdo tvrdí, že je trilogie Jeho šerá hmota jen dětskou literaturou, nic nepochopil. Četla jsem ji jako dítě, jako dospívající i jako dospělá a nepřestává mě fascinovat, bavit a těšit.

  natalli26

  14.01.2016

  Musím se přiznat, že první jsem viděla film v roce 2007 a to je možná dobře, protože film se mi strašně líbil a bez předlohy jsem tak neměla z čeho být zklamaná navíc vidět "Sarumana" a slyšet "Gandalfa" v jednom filmu shodou okolností také od New Line (ty mají na vině sestříhání filmu) byl takový příjemný bonus. Jediné čeho lituji, že jsem po trilogii nesáhla dřív – pořád jsem dávala přednost jiným knihám. Ale přečtení nelituji, první díl je naprosto super. Ze začátku mi trošku trvalo se zorientovat a utřídit si všechny informace a výrazy, ale jinak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Autor sice tvrdí, že fantasy nečte a že tuto sérii za fantasy nepovažuje, ale je to opravdu dobře promyšlený příběh, vhodný nejen pro děti, ale i dospělé a vřele doporučuji. Lyra je mi jako postava hodně sympatická – je přidrzlá, ale učenlivá a chytrá. Dělá chyby jako každý jiný člověk a jako správná fantasy hrdinka neváhá se vydat za dobrodružstvím a zkoumat svět (v tomhle případě spíš světy). Nápad s daemony je navíc senzační – taky by se mi takový hodil 🙂 Jen jí nezávidím ty rodiče no 😀

  notburga

  04.01.2016

  Příjemné oddechové čtení. Povedená fantasy, už se těším na další díly.

  Mark2000

  03.01.2016

  Když se mi tato kniha dostala do ruky, netušila jsem, proč se o ní tolik mluví. Ale stačilo mi pár stránek a pochopila jsem. Tato kniha čtenáře přesune do světa podobného tomu našemu, kde každého člověka doprovází jeho daemon. Myslím, že další věcí, která tuto knihu tolik vyzdvihne je to, že je to vyprávěno dítětem. Philip Pulman mě touto knihou doslova učaroval a hrozně moc se těším na další díly.

  trudoš

  15.12.2015

  Světla Severu jsou úvodním dílem trilogie, takže i přes velkou záplavu děje se to hlavní začne odvíjet až na konci. Čím více se však do knihy ponoříte, tím více budete přemýšlet a těšit se na to, kam vás další stránky zavedou. Je to velmi pestrý příběh o dětech a jejich nevinném vidění světa. O tom, že dospělí si jdou vždy za svým a ne všichni jsou jednoduše hodní nebo zlí. O širších souvislostech a menším zlu.
  Nejsilnější stránkou Philipa Pullmana jsou propracované kulisy tak trochu jiné viktoriánské Anglie. Mluvící váleční medvědi, víly a diktatura církve nejsou to jediné, co se od našeho světa liší. Autorova fantazie je v tomto směru velmi bohatá a každou další kapitolou vás o tom jenom utvrzuje.
  I když má román nesporné kvality, nějak v mém případě úplně nezabodoval. Faktem je, že vyprávění mě chytlo až k závěru, kdy se ukáže, že dětská bezelstnost může vyústit v ošklivé vystřízlivění. Konec mě však natolik navnadil na pokračování, že to se pro mě stalo prakticky povinností.

  pajos2

  17.09.2015

  moc hezké, lehké čtení

  woodentoaster

  08.08.2015

  1. díl byl mým oblíbencem, dokud jsem nedočetla ten třetí. teď váhám…

  V ostatních dílech mi ale silně chyběli deamoni 🙂