Živý bič Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Živý bič

Živý bič je otrasnou drámou slovenskej horskej dediny Ráztoky a jej obyvateľov, postavených tvárou v tvár strašným udalostiam prvej svetovej vojny, kruto doliehajúcej na ich život. Vyznieva ako protest ľudí ubitých, bezbranných proti nezmyselnému vraždeniu, proti ničeniu hodnôt a proti ponižovateľom človeka, ako vzbura pokorovaných v mene slobody a ľudskej dôstojnosti. Pri čítaní tohto románu sa nám natrvalo vrývajú do pamäti majstrovsky vykreslené postavy, monumenty či symboly: tragická Ilčíčka, komický Kúrňava, revoltujúci Adam Hlavaj, Eva Hlavajová, zbabelý notár Okolický, či otcovský dekan Mrva. Dielo podmaňuje epickou šírkou, lyrizmom, metaforickosťou štýlu, dramatickosťou, mravnou a myšlienkovou hĺbkou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Živý bič zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Živý bič (0.00 EUR)


Stažení Živý bič zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Živý bič (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura slovenská
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  tetes

  24.01.2017

  Čo je na tomto diele úplne najzaujímavejšie je to, že kým je tento diel super, je len štartovný k ostatným 4 dielom, ktoré sú super ešte viac 😉

  kadgam

  11.01.2017

  Fantastický opis života ľudí na Slovensku v období prvej svetovej vojny.

  zipporah

  06.03.2015

  Čítať si originálnu verziu slovenského jazyka znamená piť z vlastnej studne. Žiadne cudzopasnícke slová, skrkvané prekladateľskou mysľou. Je to cítiť, a Živý bič je živá slovenčina ako v knihe Dom v strání. Máme úžasných spisovateľov, Urban ma očaril našim jazykom už v Pomocníkovi. Obsah je cenný, z obdobia prvej svetovej vojny život na dedine a niektoré postavy som si obľúbila, stará Ilčíčka a Ondrej Koreň, obaja pripravili poslednú vôľu Koreňovej a navarili bryndzové halušky, tá časť je v kráse smutná ako časť, kedy si Ilčíčka uvedomuje, že jej syn sa už nevráti. Najväčšmi ma však zaujal záver v aktuálnom zmysle, ako Hlavaj podpálil Áronov dom a po tomto prišla skutočná sloboda. Presne tak. Ak sloboda, potom zbavme sa všetkého, čo máme, peniaze, hmoty a statky, to všetko zväzuje a zápasíme s tým každodenne. Niekedy mám plné zuby toho, ako žijeme a prezentujeme sa, naša zbožňovaná, perfektná spotrebná spoločnosť s vysokou zdravotnou starostlivosťou. Žijeme vpredu, ale je jasné, že sme v chrastavom zadku. Nič viac neznamenáme, ba menej. Aristofanes by našu spoločnosť zapriahol do kvalitnej komédie. Starovek mal Platóna a Aristotela, stredovek sv. Františka, novovek rozumne (bezbožné) vypracované duševné vlastníctvo, no čo máme my? V súvislosti s duševným vlastníctvom? Stvoriteľov internetu, ktorý vychováva nové a zdegenerované generácie? Naspeedované zmýšľanie, ktoré plodí miliardové kusy "kultúrnych bestsellerov" (vždy tak bolo, je a bude, ale nie v takom hojnom počte a v tom je ten rozdiel!). Alebo vari Jobsa a spol., ktorých výmysly produkujú prostriedky na degenerovanie? V pozitívnom slove ďalším generáciám zanechávame umelo predlžovaný život resp. utrpenie s alergiami a pokrivenými telami. Prínos modernej spoločnosti spočíva v možnostiach zapózovať si pred svetom, nik nemá čas na dejiny a vojny, ale niektorí šikovní si ho ešte nájdu. Ďalším prínosom môže byť plod úsilia človeka a to je premoženie Času, najväčšieho boha v ľudskom svete. Zdá sa, že sa s časom hrajú nielen filmári. 🙂

  vpadysak

  02.04.2014

  Pre mňa je táto kniha veľké prekvapenie.
  Samozrejme som ju nečítal ako povinné čítanie v škole. Myslím, že vtedy by som ju šmaril niekam do kúta…
  Ale ako to už v živote býva, dozrel čas a ja som ju po 15-tich rokoch skladovania v polici začal čítať.

  Dej sa odohráva v dedinke na severe Slovenska. Ale to nieje podstatné, mohol by sa odohrávať hoci kde na Slovensku v tomto ťažkom období. Obyvatelia sú takí univerzálni, že sa mi chvíľami spájali s ľuďmi z môjho detstva.

  Príbeh vykresľuje dopodrobna to čo sa odohrávalo asi všade na Slovensku, alebo vo svete. Ťažký život bežného obyvateľstva počas Veľkej vojny.
  Pod nepredstaviteľným tlakom okolností padajú naučené dogmy, pravidlá a pretvárky a odhaľuje sa pravá podstata človeka.
  Toto odhalenie vnútro je na jednej strane až zvieracie, pudové a násilnícke, ale na druhej strane túžiace po lepšom svete a po slobode.

  Autor celú knihu pracuje s protikladmi a stavia oproti sebe bohatstvo a biedu, či krásu prírody a úbohosť ľudí. Naproti tomu v povahách ľudí nevidí len to dobré alebo zlé…

  Knihu určite doporučujem. Je síce ťažšia, ale núti k zastaveniu a zamysleniu sa.

  Beatrice

  11.03.2014

  Dedina stratila ruky, ľudia sú bezmocní a príliš malí, aby sa nejako bránili čoraz viac bičujúcej vojne. Ako povedal Štúr, naša bieda leží práve v služobnosti slovenského národa. Takisto aj Ráztočania len skláňajú hlavy a nechajú sa bičovať krutými ranami panskej vojny. Avšak práve príchodom Adama Hlavaja, a v neposlednom rade burcovaním starej Ilčíčky, tieto stratené ruky dedinčania nachádzajú. Ľud dvíha hlavu a otvára oči zverstvám, ktoré sú na ňom páchané. Dvíhajú ruky na odvetu, ktorá prichádza a presahuje miestami až do davového šialenstva. Milo Urban strieda lyrické opisy s realistickými scénami a vytvára nádherný, a verný obraz dopadu vojny na ľudí, ktorí sa neocitli bezprostredne na fronte. Gradáciu cítiť v psychickej rovine postáv, ktoré musia mlčať a nevyjaviť svoje pocity. Konflikt prežívajú vovnútri, avšak raz sa musí všetko dostať von.

  "Tu, v krvi sa rodil nový vek, plný smelých slov a odvážneho hovoru, plný stretania sa človeka s človekom, tu z krvi vstával nový človek, čo našiel ruky, smelé, silné ruky, ktoré už tak ľahko okovy nezomknú a ktoré sa už tak ľahko nezatrasú.“

  Algren

  26.03.2013

  Prečítané ako povinné čítanie v škole. Zaujímavé na tomto diele je, ako dokázala vyústiť strašná nenávisť prostých ľudí. Pred rokom 1914 by si nevedeli predstaviť, priam by odsudzovali tých, ktorý by kradli a zabíjali. A teraz boli toho sami príkladom. Kedysi tak nábožensky postavený ľudia sa zmenili na niečo, kým by sami opovrhovali.
  Autor tu presvedčivo ukázal život počas prvej svetovej vojny. Ukázal, že aj prostá dedina, ďaleko od frontu môže rovnako trpieť ako samí účastníci vojny.