Žihadlá Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Žihadlá

Na newyorskom letisku pristane lietadlo. Všetky elektronické systémy v okamihu zlyhajú a piloti na výzvy riadiacej veže neodpovedajú. Po násilnom vniknutí na palubu objavia v tmavom lietadle štyroch pasažierov na pokraji života a smrti. Ostatní sú mŕtvi, ibaže ich telá sa odmietajú podriadiť biologickým zákonom rozkladu. Prípad preberá doktor Ephraim Goodweather, vedúci projektu včasného varovania a likvidácie rozsiahlych epidémií, ktorý sa súčasne vyrovnáva s rozpadom manželstva a bojuje o právo opatrovať syna. Spolu s kolegyňou Norou Martinezovou zisťujú, že nemajú do činenia s obyčajnou nákazou. Tajomstvo by mohla poodhaliť veľká vyrezávaná truhla v nákladnom priestore lietadla – lenže tá záhadne zmizla. Štyria zachránení cestujúci sa zázračne uzdravujú, traja z nich však odmietajú zostať v nemocnici na pozorovanie. V tele posledného prebiehajú nepochopiteľné zmeny a muž dostáva neukojiteľnú chuť na ľudskú krv. Keď z mestských márnic bez stopy zmiznú mŕtvoly dvoch stoviek pasažierov, Ephraim s Norou sa dostávajú do podozrenia. Nikto neverí ich presvedčeniu, že ľudská rasa je na pokraji vyhynutia. Preto proti nákaze bojujú len s pomocou starého profesora Setrakiana, prisťahovalca, majiteľa záložne, človeka s hlbokými teoretickými i praktickými poznatkami v oblasti mystiky. Netušia, že sa budú musieť postaviť protivníkovi, ktorý vystúpil priamo z legiend.Kniha v českém jazyce!


Stažení Žihadlá zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Žihadlá (0.00 EUR)


Stažení Žihadlá zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Zhoubný kmen (1.)

  Originální název:

  The Strain (2007)

  Žánr:
  Horory, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  radmik

  08. března

  Super kniha, zajímavá, napínavá, čtivá!

  syskas

  22. ledna

  Upírske knihy nečítam (okrem Draculu, ale to je klasika). Preto som si túto dala do výzvy – ako žáner, ktorý bežne nečítam. A bola výborná. Napísaná tak, že sa čítala skoro sama. Akurát som zistila, že prečítať cca 200 strán tesne pred spaním nebol dobrý nápad :-).

  Etelea

  26.10.2017

  Přijemné překvapení, protože dlouho se mi nestalo, že bych se během čtení knihy bála 🙂 Takže jedna hvězda.

  Hodně mě to zaujalo hlavně v začátku. Nechtěla jsem odložit knihu dřív, než se dozvím, co se to v tom letadle do háje stalo:-) Druhá hvězda.

  Hlavní charaktery jsou v podstatě všechny uvěřitelné, postavy nejsou ploché, Abraham Setrakian vede. Třetí hvězda.

  Psáno je napínavě, stránky jsem hltala a knihu jsem přečetla v cuku-letu. Čtvrtá hvězda.

  Je to konečně něco jiného! Přesto krásný příklon ke klasice. Geniální! Pátá hvězda.

  MaxQ

  27.02.2017

  Začátek nadupaný na maximum, až mi bylo líto, že se z toho vyklube zase jen další upíří sága. Zhruba po třetině knihy už příběh zapadne do běžných žánrových klišé – rozpadlá rodina, hlavní hrdina a jeho dítě, starý profesor, který ví, originální zbraně na upíry… Ale četlo se to dobře, druhý díl už mám na poličce, tak uvidím, jestli ho zvládnu celý.

  Karelvovsik

  20.02.2017

  Podle mě je Nákaza nejlepší díl z celé upíří trilogie a především v první polovině knihy mi běhal mráz po zádech. Celá trilogie je však velmi dobře čitelná.

  Zelený_Drak

  20.09.2016

  Ke knize jsem se dostala přes stejnojmenný seriál (The Strain). Zrovna běží 3. (a tedy snad závěrečná) série a já jsem chtěla přečíst trilogii dřív, než bude vše v seriálu.

  Kniha je čtivá a stylisticky velmi dobře zvládnutá, ale zaráželo mě, jak dlouho trvalo, než se skutečně projevila nákaza. Stále jsem si říkala, že pokud prvních 150 stran skoro nic nestalo, v seriálu si museli hodně domyslet, aby jim 430 stran vyšlo na 13 dílů.

  Z postav jednoznačně vede Abraham Setrakian. Jasná variace na Abrahama van Helsinga, ale také se dá říct, že postava van Helsinga je vlastně rozdělena na Setrakiana (bojovníka proti upírům) a Ephraima (lékaře). Hned v závěsu se drží Vasilij Fet ("I am Fet. Vasilij Fet."), velký krysař ruského nebo ukrajinského původu (zdá se mi, že autoři knihy v tom nemají úplně jasno), a mexikánec Augustin "Gus" Elizalde, jehož příběh je ale zatím samostatnou dějovou linkou. Ženské postavy jsou dobře napsané, ale ani jedna není někdo s kým by se mělo počítat (včetně Kelly).

  Co mě irituje, je, jak američtí autoři často neznají etiketu, ale vesele ji v knihách zdůrazňují. Konkrétně v Nákaze to je: "Domnívám se, že jste bývalá paní Goodweatherová?" Setrakian jí podal ruku se starosvětskou zdvořilostí. "Abraham Setrakian. Rád vás poznávám."
  To by žádný džentlmen, který právě vlezl nepozván do domu dané ženy, rozhodně neudělal. Ruku podává žena muži. Výjimkou je nadřízený v práci a mimo profesní život třeba prezident. Setrakian by se představil a vyčkal, zda mu ruka bude nebo nebude podána, protože jako folklorista a bývalý vídeňský profesor, by určitě věděl, že je výsadou ženy vybrat si, komu ruku podá a komu nikoliv.

  Podle této knihy také americká gothic subkultura za mnoho nestojí. Gabriel Bolivar jako ztvárnění gothic zpěváka vlastně naznačuje, že americká gothic scéna zahrnuje hlavně variace na Marilyna Mansona.

  Tešila jsem se, že v knize bude lépe rozebráno, jak vlastně celá nákaza funguje. Po této stránce jsem ale zklamaná.

  —SPOILER—
  "Je to virový kmen, Efraime. O tom není pochyb. Pozoruhodný vzorek genetické kyseliny."
  "Pete, počkej, poslouchej…"
  "Ten glykoprotein má úžasné vazbové charakteristiky. Vyloženě univerzální klíč. Ten malý parchant nejenže svého hostitele zabere a přemluví ho, aby začal reprodukovat jeho kopie. Ne – on se navíc napojí na RNA. Splyne s ní. Zkonzumuje ji… ale přitom ji nevyužije. On udělá to, že vyrobí svoji kopii spojenou s hostitelskou buňkou. A vezme si jenom ty části, které potřebuje. Nevím, co vidíš u toho svého pacienta, ale teoreticky se ta věc může replikovat pořád dokola, a o mnoho milionů generací později – a ten parchant je fakt rychlý – by dokázal reprodukovat svoji vlastní orgánovou strukturu. Systémově. Mohl by svého hostitele změnit."
  1. Autoři se asi nemohli rozhodnout, zda jde o RNA nebo DNA virus.
  2. Je to chaoticky napsané, takže záhy není jasno, kdy se mluví o glykoproteinu a kdy o viru.
  3. Nechápu, k čemu by viru bylo napojit se na RNA hostitele, splynout s ní a zkonzumovat ji. S kamarádkou viroložkou jsme se shodly na tom, že pokud by se vyřešil problém napojení na RNA hostitele (což si neumíme dost dobře představit), pravděpodobným výsledkem by byla smrt buňky. K čemu by vir vytvářel svoji kopii spojenou s nekrotickými pozůstatky buňky? A jak? Dávalo by to smysl, kdyby tam bylo navíc něco o integraci do jádra. Pokud by vir ale uměl obsadit a ovládnout DNA, pak by se nemusel zdržovat s ničením RNA a zabíjením buňky.
  4. Další zajímavý moment je, že virus je přenášen krevními parazity. Tito se podobají dle popisu hlísticím (kmen Nematoda), ale přirovnávány jsou k žížalám (kmen Annelida, kroužkovci), což by odpovídalo spíše parazitickým pijavicím (kmen Annelida), které však mají tu vadu, že jsou to ektoparazité (tedy parazitují na těle a nikoliv v těle). Rovněž v seriálu jsou ukazována Nematoda a nikoliv Annelida.
  5. Vlastně mi není jasné, na co potřebuje ta endopijavice ten virus. Pro mě je jakž takž průchozí vysvětlení, že endoparazit má virus ochočený a virus endoparazitovi slouží. Nechápu ale proč na to jít tak složitě, když skuteční eukaryotičtí endoparazité nepotřebují viry k tomu, aby přeměnili hostitele podle svých potřeb. Tímto vyzývám Horry, která napsala první komentář, aby mi to v diskuzi vysvětlila, když jsou podle ní tyto dva faktory propojeny téměř bezchybně.
  — KONEC SPOILERU —

  Seriál x kniha
  V seriálu je více postav (z významných Thomas Eichhorst a Dutch Velders) a některé věci jsou lépe vysvětlené (třeba otazníky kolem Jima Kenta), zatímco něco je v seriálu jen proto, aby to vyšlo na těch 13 dílů. Dutch je v seriálu asi hlavně proto, aby se Vasilij (hraje Kevin Durand) svléknul. Vzhledem k roli kterou má Kevin v seriálu Vikings, mám podezření, že nebere role, ve kterých by se nemohl svlékat. Ne, že bych proti jeho exhibicionismu (ať už vynucenému scénáristy nebo vynucenému na scénáristech) něco měla. Thomas Eichhorst je zase klasická záporákova pravá ruka, která je sice super, ale je tam hlavně proto, aby to celé bylo delší. Celkově se seriál předlohy drží dost, byť jednotlivé části občas přehazuje, takže si myslím, že komu se líbil první díl knihy, nebude první sérií seriálu zklamaný.

  — SPOILER —
  Další díly si přečtu. Sedm prastarých upírů jsou inteligentní bytosti, takže stále napjatě čekám, co to bude za Goa’uldy.

  PJurista

  01.09.2016

  Velmi zajimave podany pribeh ktery v prvni knize staci zaujmout.

  Tengrinor

  23.07.2016

  Je to apokalyptický horor, které mohou budit strach především svou reálností. Toho zde podle mého názoru dosaženo nebylo. To nemusí být na škodu, pokud člověk neočekává, že se bude bát.

  Oceňuji, že kniha nebyla zbytečně vulgární. Líbí se mi propletení minulosti s přítomností a celkové pojetí upírů. Konec byl mdlý, ale to mohou ještě napravit ostatní díly. Trochu se bojím, jestli budou mít ještě čím překvapit.

  Radím nečíst si moc komentářů. Některé obsahují neoznačené spoilery.

  robincvok

  22.06.2016

  Hezké čtení

  Leena

  01.06.2016

  První stránky mne nudily..Pak mne to chytlo, i když jsem našla několik nelogických míst..ale to je asi můj problém, protože nad vším moc přemýšlím:-) Ale pak už to bylo napínavé:-) V TV teď běží seriál Agresivní virus, ale nedívám se, myslím, že by se mi to nelíbilo. Kniha je vždy lepší:-)

  richard7959

  29.02.2016

  Skvělé počtení. Upířina trochu z vědeckého spektra, ale stále velmi kvalitní materiál. Už se těším na pokračování.

  spami

  19.01.2016

  Veliká paráda!!! Těším se na další díly.

  frukeška

  13.01.2016

  Skvělá kniha 🙂
  Příběh celkem ubíhal. Sleduju i seriál (The Strain) a těší mě, že se seriál hodně drží knižní předlohy (zatím)..uvidím podle dalších dílů. 🙂

  Rachel

  12.01.2016

  Jsem nadšená. Žádný z hrdinů není úplně jednoznačný klaďas, upíři nesvětélkují a záporáci jsou opravdu zlí.
  Knížka má tempo spíš filmového střihu, dlouho nic neřekne naplno a přes to baví. Rozhodně dopoučuju, prvně si ji přečíst a až pak vidět seriál. Ten působí sice trochu brutálněji v jednotlivých scénách, kde se děje nějaký ten hnus. Ale míň napíná a hlavně v osobních linkách se z příběhu stává trochu selanka, která zdaleka nepůsobí tak temně a depresivně.

  dominik123

  26.11.2015

  Z tejto knihy, som vyslovene nadšený. Prvých tristo strán sa to tvári ako veľmi dobrý thriler so zaujímavými postavami a s príbehom s príchuťou hororu, ale až posledných sto strán je neskutočne epických, napínavých, a nabitých udalosťami, ktoré by vystačili na dve knihy. Postavy sú zaujímavé, príbeh má pár originálnych momentov, ktoré inovujú, žáner upírskych románov a celkovo sa to dobre číta. Pár tŕňov v oku by sa našlo a medzi ne určite patria, nektoré nelogické scény a postavy, ktoré majú až nadľudskú výdrž. Sú to ale chybičky nepodstatné a nijako nakazia, zážitok z čítania. Guillermo del Toro a Chuck Hogan, dokázali napísať dielo, ktoré je napínavé, strašidelné, epické a niekedy aj mystické. Knihe dávam päť hviezd a 95 percent. Autori ma milým spôsobom prekvapili a som zvedavý ako sa bude príbeh vyvíjať v ďalších častiach.

  Ditules

  02.11.2015

  Jako první jsem viděla seriál (tedy jeho první sérii). Jsem nadšená, že se celkem věrně drží své literární předlohy. Atmosféra strachu a hnusu je v obou případech dechberoucí. Skvělé!

  Karcoolka2210

  09.05.2015

  Dávam 5. Prečo? Môj prvý horor. Takto je zaradená táto kniha v Londýnskej knižnici. Išla som do nepoznaného žánru a bolo to super. Strašidelné, napínavé, ani na chvíľu kniha nenudila. Úvod je vynikajúci, tajomný a hrôzostrašný a ďalej sa tento pocit len stupňuje. Dr.Ephraim Goodweather je sympaťák a som zvedavá kam budú smerovať jeho ďalšie kroky, spolu s Norou, Zackom, Fetom a Abrahamom Setrakianom. Áno, je to kniha o upíroch, ale žiaden odpad ako Twilight či Vampire Diaries. Môžem len odporučiť 🙂 AJ

  julliette

  30.04.2015

  Pěkná středně hororová kniha. Chvílemi jsem se bála, chvílemi jsem bla znechucena, hlavně těmi krysami a červy. Bylo to dost napínavé čtení, takže jsem se od toho nemohla odtrhnout. Samá krev, useknuté hlavy, bílej sajrajt, staří upíři, noví upíři, mrtvoly, lidé, kteří je zabíjí, nebo to zkouší, dokud je netvoři nepromění. Pořád se tam něco děje, takže se těším, jak bude pokračovat děj druhého dílu.

  Disease

  20.04.2015

  Seriál jsem viděl před přečtením, ale nijak to nevadilo, něco bylo trochu jinak. Vcelku příjemné čtení, ale nic zásadního.

  Markysek45

  24.03.2015

  Nákaza byla překvapení tohoto roku! Na knihu jsem narazila náhodou v knihkupectví a všimla jsem si jí jen kvůli její akční ceně a potom také, že autorem je Del Toro. A jak jsem teď ráda. Kniha je úžasná!!! Děj knihy je zajímavý a má spád, hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a není možné jim nefandit. A za scény s rodinou Barbour dávám o jednu hvězdičku víc 🙂

  Richie1

  16.01.2015

  První díl byl z celé trilogie nejlepší. Líbilo se mi, jak se postupně rozlézá upíří nákaza mezi nic netušícím obyvatelstvem a jen několik málo jedinců, uvědomujících si co se děje, se snaží proti hrozivému nebezpečí bojovat. Jenže úder prastarého vampýra proti celému lidstvu byl pečlivě připravován a vypadá to, že ho nic už nezastaví. Snad jedině zničení tohoto Mistra, pána vampýrů …
  Tento díl mě nalákal na zakoupení i zbývajících dvou, a to byla chyba …

  dobroslav9182

  29.12.2014

  Konečně, po všech těch Twajsrajtech a podobých píčo+inách opět pořádná upířina. "Bytosti noci" (asi budu zvracet) jsou zde vyobrazeni jako pořádní, krvelační zmrdi, kterými ve skutečnosti jsou (upír, který by na sluníčku začal zářit by se nejspíš dobrovolně vrhl do nejbližšího kostela, aby měl tu ostudu za sebou). Hrdinové charismatičtí a Guillermo s Chuckem odvádějí parádní práci. Palec hore a za dalšími díly.

  cinapo

  16.12.2014

  Od první chvíle napínavé jako malé trencle. Četla jsem vždy před spaním a nedejbože aby pak v noci někde něco vrzlo nebo šustlo, protože to bych se musela jít v tu ránu přebalit. Vřele doporučuji všem bojsům i nebojsům. (Nebojte děcka, bubáci doopravdy nejsou. Teda prý. :-D)

  reccal

  30.11.2014

  Nemám absolutně co vytknout. Charaktery jsou poměrně slušně větvené, příběh doplněný o tolik podrobností, až si člověk říká, kam na to kluci chodí. S každou další stránkou cítíte, jak se vám za krkem rozlévá mrazení z toho, co přijde. Co přijde absolutně nečekáno, plíživě skryto a děsivě vyčkávající. Co vnímá vaše tepny a kapiláry, jak tepou pod kůží a masem.
  Vampýrská válka začala, světe, třes se!

  Lenka.Vílka

  29.09.2014

  – nejdriv jsem chtela precist knihu, nez se pustim do serialu
  – vydrzela jsem to (nevidela jsem ani jeden dil) a pockala (uz mam knizku doma, chystam se na ni a tesim se)
  – v komentari pode mnou je zminene, ze kniha pripomina Prechod a Dvanactku (stylem a tak)…no, obe jsem zkusila a nedala, takze dava smysl, ze jsem mela bobky a ze zase nedoctu dalsi dobrou knihu, protoze jsem snad jedina na zemekouli, ktera ji nedocenila
  – bavilo me cist…nevim, jak kniha vznikala (jak to kluci dali perove a myslenkove splacli, kdo napsal jakou cast, pomery)…GDT je genius, s CH jsem mela tu cest jenom jednou, ale dohromady kniha pusobila dokonale…text mizel rychle, protoze je napsany naprosto spickove a mohlo mrzet jenom to, ze bude brzo konec…nastesti ma kniha tri dily, co?
  – zaklapnuto, docteno, jsem nadsena (100%)
  – jdu na serial
  – mam v planu precist i druhy dil…a i treti…

  hledaseniki

  01.07.2014

  Vynikající!
  Příběh staví na klasice, což jsem já nečetla od dob Brama Stokera a jeho Draculy. Příběh Vás chytne od samého začátku a vy se ani nenadějete a jste v polovině knihy. Má to skvělou atmosféru, která na Vás vyskakuje ze samotných stránek, což mnoho knih neumí a v tomhle je Nákaza ojedinělá, že se jedná o knihu víc jak čtivou není nutné dodávat, protože je to jisté jedná se přece o ostříleného Guillerma del Tora. Líbí se mi, že kniha je vyprávěna z několika pohledů a to, že čtenáři tápou stejně jako většina hlavních hrdinů. Postavy jsou dobře propracované a já se těším až se pustím do druhého dílu a budu jen doufat, že bude stejně dobrý jako Nákaza.

  kormoran78

  07.03.2014

  Tento příběh mi přijde hodně blízký Croninovu Přechodu a Dvanáctce. Možná proto mě trochu zklamal a nepřijde mi příliš originální ani námětem ani zpracováním. Zatím jsem zvládl pouze první díl trilogie, kteoru se, jak předpokládám, měl čtenář vžít do nastalé situace a uvidím, jestli se dočkám nějakého překvapení. Neříkám, že je to nudné nebo zoufale neoriginální, jen si na definitivní zhodnocení počkám, až dočtu celou trilogii.

  Lenina82

  01.02.2014

  Tak tohle jsem opravdu nečekala – knize jsem se docela dlouho vyhýbala a pak ji přečetla za 3 večery. Výborné čtení. Včera pan pošťák přivezl balíček s 2. a 3. dílem, tak už se těším… 🙂

  1972Sixo

  31.01.2014

  Slušny akčný hororik v štýle filmoveho Bladea II. (r. del Toro). …a dobre že to má pokračovanie.

  jefff

  30.10.2013

  Je to velmi velkolepé, epické téma, které je ve výsledku zpracováno spíš komorně. Začátek byl napínavý a skvěle gradoval děj, který ke konci malinko ztratil na dechu. Další díly si rozhodně přečtu.