Zen 1 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zen 1

EDIČNÍ POZNÁMKA: Tento sborník je pokusem alespoň částečně zaplnit mezeru v produkci našich nakladatelství, která dosud nevěnovala zen-buddhismu ani jedinou publikaci. Jelikož zahraniční publikace jsou řado věrnu čtenáři prakticky nedostupné, chtěli bychom zájemcům o zen-buddhismus aspoň v této formě podat základní informace pro vytvoření jakési představy. Při sestavování této publikace jsme se snažili postupovat podle svého nejlepěího vědomí a svědomí. Přes to jsme si vědomi, že se nám náš úkol nepodařilo splnit zcela v souladu s našimi představami. Jsme si vědomi i skutečnosti, že náš sborník má řadu nedostatků, z nich za nejzávažnější považujeme nedůslednou transkripci japonských, čínských a sanskrtských výrazů. Tento nedostatek bychom chtěli napravit začleněním diferenčního slovníčku a poznámkového aparátu do následujícího svazku zenového sborníku.

V Bratislavě 15.2. 1986, REDAKCE

Vydáno pro potřeby Buddhistické společnosti.

Obsah: D.T. SUZUKI, MALY ÚVOD DO ZEN – D.T. SUZUKI, ČTYŘI ESEJE O ZEN BUDDHISMU: Buddha a zen, Satori, Mahá Pradžňá a Mahá Karuné, Analytický a syntetický přistup k buddhismu – D.T. SUZUKI, O SMYSLU ČAJOVÉHO OBŘADU – KAKUZO OKAKURA, KNIHA O ČAJI: Čajové školy, Taoismus a zenismus, Čajovna, Hodnocení umění, Květiny, Čajmistři – LUBOR HÁJEK, ZEN – UMĚNÍ – PÁL MIKLÚS, ZEN A UMĚNÍ: Dějiny čanu, Cesta zenu, Prax zenu, Zen a umenie, Filozofia zenu – EUGEN HERRIGEL, ZEN A UMĚNÍ LUKOSTŘELBY – D. HOFSTADTER, MAJSTER MUMON – MUMON EKAI, VRATA BEZ VRAT (MU-MON-KAN) – T. P. GRIGORJEVA, PRIRODZENOST AKO METÓDA – T. P. GRIGORJEVA, ODHALENIE "SKRYTÝCH TRADÍCIÍ".
Kniha v českém jazyce!


Stažení Zen 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zen 1 (0.00 EUR)


Stažení Zen 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , Cad Press
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)