Zemři, blázne Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zemři, blázne

Historický román, který je obrazem událostí v Anglii v 1. polovině 16. století, líčí manželství Jindřicha VIII. s Annou Boleynovou.

Hlavními dvěma postavami románu je na jedné straně poživačný, despotický král, na druhé straně filosof a vědec Thomas More. Autorovi se skutečně podařilo vylíčit atmosféru královského dvora s jeho ovzduším intrik a ctižádostivých plánů i charaktery všech hrdinů, ať již postav známých z historie, nebo prostých postaviček venkovanů, kupců, židů či dvorních šašků.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Zemři, blázne zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zemři, blázne (0.00 EUR)


Stažení Zemři, blázne zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Stirb, du Narr! (1970)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Práce
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  TaLu

  21. února

  Kdysi jsem se od této knihy doslova nemohla odtrhnout. Nikdy jsem nezapomněla strhující příběh z doby Jindřicha VIII. Probudilo to tenkráte moji zvědavost a vyhledala jsem si i naučné informace té doby. Intriky dvora, král, který pro svou sobeckou potřebu zplodit syna ( jakkoli je to pochopitelné vzhledem k vymření dynastie), uvrhl svou zem do krvavého konfliktu. Krásně vykreslené postavy. Mým oblíbeným byl kancléř Thomas More. Negativně vyzněla v tomto románu postava Anny, druhé manželky. V jiných zpracováních její osobnost vyznívá mnohem lépe. Bylo by krásné poodhrnou závoj historie a podívat se na královský dvůr, ovšem udělat to tak, abychom náhodou nepřišli o hlavu.
  Přání člověka můžou zavést do slepé uličky, ze které není návratu.
  A král ( nebo jakýkoli vládce), by měl opatrovat lid, který mu byl svěřený. To jsou alespoň dvě myšlenky, které jsem si z této knihy trvale odnesla. Ale je toho tam mnohem, mnohem více. Doporučuji.

  popeluška

  18.03.2016

  Knihu jsem dostala od jedné starší paní a do čtení se mně moc nechtělo.Ale začala jsem a byla jsem opravdu moc mile překvapená.Naprosto úžasná kniha ke které se určitě opět vrátím 🙂 a moc ráda

  Shardlake

  19.07.2015

  Kniha mě byla doporučena, zpočátku jsem myslela, že ji odložím nedočtenou. Nakonec jsem ráda dočetla až do konce. Mimo popisu života Thomase Mora ukazuje, jak velkou moc měl tehdy panovník Jindřich VIII. a jak se stavěl do pozice osoby, která má neomezené právo rozhodovat o životech lidí pod jeho vládou. Byl krutý, sobecký a nenechal si poradit od dobrých rádců, ale nechal si našeptávat zlými patolízaly. Kniha ukazuje život v Anglii v první polovině 16. století.

  Jindřich osmý

  23.06.2015

  Napínavé čtení.

  sami73

  15.06.2014

  Našla jsem tuto knihu pohozenou mezi starým harampádím ve vetešnictví.bez obalu a notně ošoupanou.Jelikož mám ráda historii,nahlédla jsem a pak už jsem z ní oči neodtrhla 😀 Je to krásně psané a poutavé.Nyní to patří mezi perly mojí knihovny.Holt ve správném místě ve správný čas.Úžasná četba,doporučuji 🙂

  elli09

  21.02.2012

  Kniha ma prekvapila. Našla som ju v domácej knižnici po predkoch. Čakala som nudu a nezáživnosť a bola som milo prekvapená. Kvalitne vystihnutý stredovek s despotickým anglickým kráľom. Autor sa pridržuje historických udalostí a postáv. Kto má rád historické romány, rozhodne doporučujem. Kniha nesklame!