Země zázraků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Země zázraků

Píše se rok 1914 a britský archeolog Somerville se v Mezopotámii (dnešním Iráku) snaží zjistit, jaké zázraky skrývá pahorek v poušti. Bohužel se mu čas krátí, a to nejen způsobem, o němž ví (německá společnost staví železnici z Bagdádu a její trasa má vést přes jeho naleziště), ale i několika způsoby, o nichž nic vědět nemůže (na obzoru se už stahují mračna první světové války a americký geolog pátrá v poušti po jiných, ještě starších pokladech: po ropě).

Román vynikajícího britského prozaika, jehož Sacred Hunger mnozí považují za jednoho z nejzaslouženějších vítězů v historii Bookerovy ceny, a jehož Tanečnice vyšla v BB/artu nedávno, je napínavým historickým příběhem s živými postavami a nečekaným zvratem na konci. Ale zároveň je to sonda, jež odhaluje v daleké končině kořeny velmi blízké současnosti. Unsworth tu obratně míchá koktejl, jehož složení se dodnes příliš nezměnilo: ropa, idealismus a mocenské zájmy, modernita a kmenové myšlení, nemilosrdnost byznysu a kulturní hodnoty. K tomu přidává nezapomenutelného hlavního hrdinu, jenž jde paličatě za svým cílem, i když může víc než snadno ztratit vše, co pro něj v životě bylo důležité.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Země zázraků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Země zázraků (0.00 EUR)


Stažení Země zázraků zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Land of Marvels (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  soukroma

  11. března

  Docela zajímavé srovnání (jejich) současnosti (rok 1914): mocenský boj o oblast Meziříčí se důležitými zdroji – s dávnou minulostí: (Chetité) a Asyrská mocná říše – a s jejich budoucnotí (naší současností): ropa vládne všemu, resp. kdo ji má je pořád pán světa…
  Hodně paralel, hodně trefných postřehů ohledně charakterů založených na kultuře národa/země, rozdílů myšlení klasického a moderního u mužů a žan, spousta historických informací (jen nějak chybí, opět, aspoň maličká zmínka o Bedřichu Hrozném). ale i politiky, biblických a jiných náboženských témat, odborných výkladů z archeologie i geologie (solná, ropná, plynná ložiska, jejich zjišťování a dobývání).
  Žádná nuda, ale ani žádný dobrodružný román, i když nečekaně dramatický až drastický konec si nezadá s thrillerem.

  Finn69

  28.11.2016

  Nuda, nuda, šeď, šeď…
  Mohlo to být možná docela zajímavé, to by se v té knize muselo ale něco dít. Na 200 stranách se postavy utápějí ve svých nitrech, až je zoufalý autor na zbývajících dvaceti stranách raději všechny zabije. Docela zklamání.

  niknikita

  25.01.2016

  Kdysi jsem chtěla být archeoložkou, tak jsem se vrhla do čtení příběhu, který asi nikdy nedokážu přelouskat…možná, kdybych byla muž.