Závěť výstředníkova Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Závěť výstředníkova

Román se odehrává ve Spojených státech amerických na sklonku 19. století a vypráví příběh skupinky šesti vylosovaných občanů, kteří po smrti chicagského milionáře a člena místního Klubu výstředníků (Excentric Club) Williama J. Hypperboneho hrají tzv. „husí hru“ o šedesátimilionové dědictví, a to nikoli jako společenskou hru v místnosti, nýbrž jako dobrodružnou cestu po celých USA, jejichž mapa je překreslena jako hrací deska. Postup hráčů po této desce je pak (jako ve skutečné „husí hře“) určen hodem kostkou, ovšem pod dohledem notáře. Podle dodatku k Hypperboneho závěti se kromě vylosovaných hráčů hry zúčastní i záhadný hráč známý jen jako „XKZ“.
V knize je podrobně popisováno cestování jednotlivých hráčů po jednotlivých státech USA, což umožňuje Vernovi uplatnit své hluboké geografické znalosti a popsat také nejvýznamnější americké pamětihodnosti.
Jak čtenář knihy správně tušil, hru nakonec vyhrál neznámý „XKZ“. Postaral se o velké překvapení…Kniha v českém jazyce!


Stažení Závěť výstředníkova zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Závěť výstředníkova (0.00 EUR)


Stažení Závěť výstředníkova zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Mustang
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  mulderka

  24.03.2017

  Svěží, vtipná a originální oddechovka, kterou si ráda přečtu i dnes 🙂

  marmota-b

  17.03.2017

  Mě to bavilo hodně. Možná na to má vliv i zájem o anglosaský svět obecně a konkrétně fakt, že jsem absolvovala předmět o zeměpise USA, takže jsem si u ledasčeho říkala "hele, to je tohleto!"

  TheRaven

  27.05.2015

  Co na tom, že postavy jsou opět trochu šablonovité a čtenář od druhé kapitoly ví, jak to celé dopadne? Verne dokázal zábavnou a poutavou formou představit spoustu zeměpisných zajímavostí Spojených států amerických a málokterý čtenář by asi neměl chuť se spolu s hlavními protagonisty té navýsost výstřední hry zúčastnit. Popis americké povahy a zcela neuvěřitelných situací navíc dává nemálo vzpomenout na ztřeštěné příběhy Baltimorského dělostřeleckého klubu (Ze Země na měsíc, Okolo měsíce, Zmatek nad zmatek), chybělo snad jen více té satiry. Ale nebudu vymýšlet originality, protože ducha románu nejlépe popsal sám autor v posledním odstavci: „Žádáme čtenáře vzhledem k nepravděpodobným událostem vylíčeným v tomto příběhu, aby nezapomínali – což je polehčující okolnost – že to všechno se událo – v Americe!“

  Eigis

  22.08.2013

  Dost vtipný a originální nápad, ale přehlcený zeměpisem.

  tenax

  12.08.2013

  Myslím že jde o jeden ze slabších autorových románů, zajímavý především historickým popisem místopisu jednotlivých amerických států. Trocha humoru v popisu povahových vlastností jednotlivých postav, napětí jen v tom, který stát bude dále vylosován. Jinak nuda, ale na mnoha stránkách, ať už se jmenují Závět výstředníka, Závěť výstředníkova nebo Hra o dědictví.

  vitavita

  05.04.2012

  Překvapující román Verna, i když mě Verne překvapil aspoň 10x …