Zaskočený radosťou Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zaskočený radosťou

Autobiografia C. S. Lewisa o hľadaní radosti, o duchovnej ceste, ktorá ho doviedla od kresťanstva k ateizmu a potom späť ku kresťanstvu.

Túto knihu píšem na žiadosť mnohých, ktorí chcú počuť, ako sa z ateistu stal kresťan, a aj preto, aby som uviedol na správnu mieru pár nepravdivých tvrdení, ktoré sa o mne rozšírili.

Do akej miery bude môj príbeh pre vás zaujímavý, záleží na tom, do akej miery ste zažili to, čo ja nazývam „radosťou“. Ak je vám takáto skúsenosť blízka, možno nezaškodí, ak o nej porozprávam viac, ako sa napísalo.

Pýtate sa, kto alebo čo ma povzbudilo k tomu, aby som o nej napísal? Všimol som si, že človek len zriedkakedy hovorí o svojich najvnútornejších pocitoch bez toho, aby aspoň jeden človek (častejšie však viacerí prítomní ľudia) nepoznamenal:„Čo?! Aj ty si cítil to isté? Vždy som si myslel, že som jediný.“

Touto knihou vám chcem rozpovedať príbeh svojho obrátenia. Nejde o bežnú autobiografi u, ale ani zďaleka nejde o „Vyznania“ svätého Augustína či J. J. Rousseaua. Prakticky to znamená, že čím viac sa môj príbeh blíži ku koncu, tým menej vyznieva ako bežná autobiografia.

V prvých kapitolách vám musím priblížiť širšie súvislosti, aby ste dokázali pochopiť, koho zo mňa urobilo detstvo a obdobie dospievania a kým som bol v momente, keď som sa ocitol doslova v duchovnej kríze. Keď sa mi túto „mozaiku detstva“ podarí poskladať, ďalej budem písať už len o podstatných záležitostiach a vynechám všetko, čo sa mi bude v danej chvíli zdať nedôležité – bez ohľadu na kritériá pre životopisné diela.

Nemyslím si, že tým môjmu príbehu uškodím. V živote som totiž nečítal žiaden životopis, v ktorom by boli kapitoly venované práve ranému obdobiu života nudné. Práve naopak. Vždy išlo o najzaujímavejšie čítanie z celej knihy.

Obávam sa však, že môj príbeh je až príliš subjektívnym pohľadom spisovateľa. Nič podobné som ešte nenapísal a pravdepodobne už ani nenapíšem.

Preto som sa snažil napísať prvú kapitolu tak, aby tí, ktorí takéto príbehy neznášajú, ihneď zistili, čo ich čaká, a mohli túto knihu okamžite zatvoriť a nikdy viac ju neotvoriť.

C. S. Lewis

Obsah knihy:
Úvod
1. Prvé roky 2. Koncentračný tábor 3. Mountbracken a campbell 4. Rozšíril som si obzor 5. Renesancia 6. Modrokrvníctvo 7. Svetlo a tieň 8. Oslobodenie 9. Silný úder 10. Úsmev šťasteny 11. Previerka 12. Zbrane a Znamenitá spoločnosť 13. Nový pohľad 14. Šachmat 15. Začiatok Koniec

Slovensky, vydanie prvé.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Zaskočený radosťou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zaskočený radosťou (0.00 EUR)


Stažení Zaskočený radosťou zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Surprised by Joy (1955)

  Žánr:
  Biografie a memoáry
  Vydáno: , Porta Libri
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  essterkaa

  09. ledna

  Krásně napsaná kniha o životě jednoho, pro mě, z nejlepších autorů. Je zde krásně popisován jak jeho život, tak jeho cesta ke křesťanství. Jeho svědectví o obrácení je velmi zajímavé a zároveň krásné. Pro fanoušky Letopisů Narnie je zde i krásně popsané, jak si již v dětství představoval tento krásný svět. Prostě nádhera! 🙂

  anthea

  17.05.2013

  C. S. Lewis je úžasný. Jeho popisy krajiny jsou snové. Např. Downská planina: "Vezměte několik středně velikých brambor a položte je (pouze v jedné vrstvě) na plochou cínovou pánev. Zasypejte je hlínou, ale jen tak, aby zmizely brambory, ne jejich obrysy; štěrbiny mezi nimi budou proláklinami země. Nyní vše zvětšujte tak dlouho, až budou trhliny tak velké, že pojmou potok a změť stromů. A teď, kvůli zbarvení, zaměňte hnědou hlínu za kostkovaný vzorek políček, malých políček (každé má jen pár akrů) s jejich obvyklou různorodostí obilí, trávy a zorané půdy. Teď máte obrázek Downské "planiny" …"
  Svou cestu k víře zde popisuje velmi obsažně a hodně niterně. Sice je mi blízké to jeho filozofování a detailní rozebírání všeho, já jsem také taková, že všechno "pitvám", rozebírám ze všech stran, ale místy mi toho v knize přišlo trošku moc. Možná kdybych s ním o tom mluvila osobně, by to bylo lepší… Myslím, že bychom si rozuměli 🙂

  le-moon

  13.03.2013

  Psáno pokorně (až roztomile), lidsky, chytlavě, prostě skvělé. Moc ráda jsem nahlédla "pod pokličku" tomu velikému mysliteli a maličko ho poznala. A pak jsem ho měla ještě radši než kdy dřív. =)

  Indr

  21.02.2011

  C.S. Lewis mi ukázal Radost v rozměrech o jakých jsem možná nějaké ponětí měla, ale v žádném případě bych to tak dobře nedokázala popsat. Jeho jeden odkaz za druhým na autory a knihy, které ho ovlivňovaly, vám jen dokazoval, jak sečtělý a nad sebou přemýšlející to byl člověk. Kniha kterou řadím mezi ty své oblíbené a srdci milé .)

  jaccobo

  10.02.2011

  Název napovídá o hlubším duchovním rozboru celého složitého vývoje, který se podařilo zachytit C.S. Lewisovi na sobě samém na cestě ke křesťanství. Pravda, jde o mistrně komentovanou autobiografii, ale nedočkal jsem se úplně toho, co jsem zprvu čekal. Nicméně na Lewisův důvtip a moudrou pokoru, která kane z jeho slov se nemůžete zlobit. Popisuje svůj život už od raného dětství. Píše o rodinách své matky i otce a jaký vliv na něj oba klany měli. Píše o svých více, či méně důvěrných vztazích v blízké i široké rodině. Píše o svém studiu, které mnohdy velice detailně vykresluje. Nejvíce jsem ocenil Lewisův přístup k sobě samému – jde o člověka, který se snaží vyvarovat jakýchkoli lží sobě samému – o všem uvažuje, neustále zpytuje své nitro a objevuje nové a nové ukazatele na své "cestě k Radosti". Pokud se chcete dozvědět více o tomto úžasném spisovateli je toto "Ten životopis", který hledáte….