Zapletení Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zapletení

Zapletení je zdařilá kombinace kriminálního příběhu a psychologického thrilleru. Vše začíná vraždou Jindřicha Telaka, účastníka psychoterapeutického sezení v budově jednoho varšavského kláštera. Případem se zabývá prokurátor Teodor Szacki, unavený a znuděný byrokratickými praktikami a manželským stereotypem. Szacki cítí, že mu život proklouzl mezi prsty, tento případ však všechno změní. Bude se muset proplést labyrintem rozmanitých postav: mladá a vyzývavá novinářka, excentrický psychiatr, chlípný kolega od policie, paranoidní historik… Szacki odhaluje hrozivou moc některých psychoterapeutických metod. Byl vrah jedním ze skupiny? Pokud ano, měl by Szacki hledat motiv mezi samotnými členy skupiny, nebo mezi těmi, o nichž se během sezení hovořilo?
Prokurátorovo pátrání po vrahovi odkryje jinou vraždu, která se stala o dvacet let dříve, před pádem komunismu. Szacki postupně zjišťuje, že někdy je lepší nevědět – pro své vlastní bezpečí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Zapletení zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zapletení (0.00 EUR)


Stažení Zapletení zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Teodor Szacki (1.)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  Blekí

  20. února

  Dobře napsaná detektivka odehrávající se v Polsku, která nám trochu, byť ne detailně, poodkryje, co se tam dělo za komunistického režimu. Hlavní postava, který není typický a nám známý detektiv, ale prokurátor, je sice zajímavá, ale bohužel ne velmi sympatická. Nejvíc mě na knize bavil její psychologický aspekt.

  Kniha není nijak výjimečná, ale určitě není špatná a stojí za přečtení.

  evelinka

  17.12.2017

  Román mne velmi zaujal, mám dojem že autor vystihl poměry v nynějším Polsku opravdu dobře. I zápletka byla zajímavá. Je to složitá kniha (možná na mne) musela jsem ji číst několikrát, abych pochopila všechny souvislosti.

  EvaEma

  30.06.2017

  Trochu jiná detektivka, pěkně se četla. Jen mě trochu mátla čtvrť ve Varšavě se jménem "Praha", nejdřív jsem myslela, že mluví o nás 🙂 A zapletení to tedy bylo! Ke konci jsem měla pěkně zamotanou hlavu, nejspíš si to budu muset přečíst ještě jednou 🙂

  Acamar

  21.06.2017

  Dobře napsaná detektivka, četla se příjemně. Jen rozebírání pocitů ohledně manželského vztahu hlavního hrdiny mi už postupně lezlo víc než trochu krkem…

  marion111

  12.06.2017

  Velké překvapeni,tahle kniha. Přečteno jedním dechem.

  Majdule

  25.02.2017

  Vynikající zápletka, motiv rodinných konstelací dodávajících jí na zajímavosti, hlavní hrdina prokurátor Teo Szacki, který se cítí na 50, ale vzápětí zjistíte, že je mu 35, vtipné dialogy a nám blízká mentalita lidí se společnou minulostí, to vše namíchal autor do čtivého koktejlu, který vás udrží v napětí. Bonusem navíc jsou reálie Varšavy a života v ní. Po přečtení téhle knihy opět o něco víc chápu tvrzení, že Poláci rádi trpí. Příběh se ve svém vyvrcholení vrací k bolestným okamžikům našeho společného vědomí (zkušenost se socialismem) a i když bychom rádi věřili, že u nás je to jiné, nejspíš není. Zapletení je prostě syrový, hluboký a přitom zábavný román, který je vlastně náhodou taky detektivkou (ale skvělou). A na rozdíl od hlavního hrdiny, já doufám, že tenhle příběh pokračování bude mít.

  genie

  19.02.2017

  Přistupovala jsem ke knize trochu skepticky, ale musím uznat, že se vyvedla … Zaujal mě nejednoznačný charakter prokurátora Szackiho, onačejší (= prokurátorský) způsob vyšetřování, prostředí polské metropole, zápletka i rozuzlení … a skvěle napsáno.

  Isserley

  26.01.2017

  Tento první díl série detektivek s kontroverzním prokurátorem Sackým jsem přečetla až po druhém dílu, v porovnání s ním je malinko slabší, ale stejně je perfektně napsaný, napínavý a čtivý. Jak už uvedlo několik čtenářů přede mnou, atmosférou si v ničem nezadá se severskou detektivkou. Přínosem pro mě je kromě hlavního příběhu také vylíčení reálií dnešního Polska.

  jendoslav

  24.01.2017

  Zajímavá prvotina s vyšetřovatelem, kterého není snadné si oblíbit, a zápletkou vrcholící scénou jak vystřiženou z klasických anglických "whodunnit" detektivek. Zpětným pohledem po přečtení celé série stojí za pozornost hlavně vývoj samotného autora od prvotiny k propracovanějšímu Zrnku pravdy až k poslednímu dílu Hněv, který jako by vypadl ze severské detektivní školy.

  MagdaS

  06.11.2016

  Pro mě po dlouhé době detektivka, kterou jsem přečetla dá se říct jedním dechem. U pana Miloszewskiho jsem začínala "koncem", posledním dílem série o prokurátorovi Szackim Hněv, který mi připadal už trochu moc překombinovaný, "Zapletené" jsem si opravdu užila. Pokračuji Zrnkem pravdy, tak snad to bude opravdu ještě lepší.

  MMacicekk

  29.09.2016

  Zajímavý kriminální příběh z pera polského spisovatele. Velkým plusem je neokoukané prostředí a povedená zápletka. Byla jsem spokojená a určitě si přečtu i oba další díly.

  skocka

  29.09.2016

  Za tematiku konstelacnej terapie davam autorovi bod, aj ked je asi stale nad moje sily jej porozumiet 🙂 Kniha ako taka je zaujimava a putava, az na konecne rozuzlenie, kde som sa totalne zamotala a dalo mi riadnu namahu si uvedomit, ze kto je vlastne kto. Prehnana zapletenost ma ale neodradila, dam sancu aj druhemu dielu trilogie.
  P.S. Product placement prenikol uz aj do knih? Ta IKEA prilis bije do oci 🙂

  marlowe

  27.08.2016

  Silné téma "zločinu a trestu" a těžkého vyrovnávání se s estébáckými kostlivci, vypadávajícími i dnes z našich skříní, si zasloužilo daleko poctivější zpracování. Tohle byla mizérie!

  Důvody nespokojenosti:
   krajně nesympatický hlavní hrdina (jedna z postav jeho všudypřítomnou aroganci hodnotí jako "velkoměstskou povýšenost"),
   neschopnost autora přesvědčit mě – laika – o UVĚŘITELNOSTI té zázračné a dopodrobna rozpitvávané "konstelační terapie",
   naprosto překomplikovaný plán zločinu – a následně i jeho vlastní provedení (takhle složitě realizovanou pomstu snad ani autor nemohl myslet vážně – cesta Dumasova Edmonda Dantèse za odplatou podle toho vypadá jako zkratkovité a ukvapené řešení),
   odbytý a jakoby jen mimoděk prezentovaný postup vyšetřování – vlastně se všechno dozvíme až v závěrečném "Poirotovském session", kde je za přítomnosti nic netušících podezřelých vše teatrálně odhaleno – jako bychom se stavbou příběhu vraceli do dvacátých let minulého století.

  Dvě hvězdičky za ten estébácký motiv.
  P.S.: "Dvojka" (Zrnko pravdy) je nesrovnatelně lepší!

  PetK

  31.07.2016

  Knížka mě příjemně potěšila. Polsko je "za humny" a velmi osvěžující byl především suchý středoevropský humor. Historické souvislosti lze chápat vzhledem k tomu, že naše historie je z velké části podobná. Pouze konec mně přišel malinko zamotaný, ale i tak – určitě zkusím i další knihy ze série.

  Ulala

  05.07.2016

  Teodor Szacki je autorem, kterého jsem objevila nedávno a uznávám, že je dobrý. Pátrání státního zástupce po zločincích a náznak psychologického thrilleru je kombinací velmi působivou. Prolínání s historickými fakty prohlubuje příběh a dodává mu na autenticitě. Pouze lituji, že jsem si nepřečetla knihu v originále. Moje chyba.

  Romi156

  12.04.2016

  Knížka mě naprosto nadchla nejen příběhem, ale především atmosférou.Polsko je nám geograficky blízké, ale při četbě knih jako je tahle, si člověk uvědomuje, jak silně nás spojuje i prožívání nedávná historie. Využití psychoterapie pro odkryývání starých křivd spolu s motivem deseti malých černoušků naruby je osvěžujícím prvkem a prokurátor Szacki je i přes svoji zjevnou asociálnost rozhodně mnohovrstevnou a živoucí figurou.

  trudoš

  15.12.2015

  Román ze současnosti, který víc než k detektivce tíhne k psychologickému thrilleru. To by mi zas až tolik nevadilo, kdyby zde byly alespoň nějaké postavy, které by zaujaly natolik, aby mě zajímalo, co se s nimi bude dít. I když oceňuji hypno-psycho zápletku kolem léčebných skupinových sezení, stejně jako hrdinovo komické vyhnutí se konfliktu s veterány z tajných služeb, měl jsem nakonec docela problém udržet se u vyprávění v bdělém stavu. Což v mém případě neznačí, že by Zygmunt Miłoszewski nebyl zručný spisovatel, ale čistě můj osobní nezájem o ústředního hrdinu. Když je vám od začátku nesympatický pro svou krizi středního věku a rozpad manželství s tím související (což je téma, které mě v detektivce skutečně netankuje), je pak asi jedno, kolik cukrátek příběh vytáhne z rukávu, aby si vás získal.
  To nejzajímavější na knize pro mě ovšem byl pohled na polský vyšetřovací aparát, který se rapidně liší od zaběhnutých standardů, které člověk zná z tuzemské a anglo-americké tvorby.

  knihomoli

  21.11.2015

  Pro mne velice příjemné překvapení, autora jsem neznala. Čtivá, nepřepísklá, klasická detektivka.

  kadgam

  12.11.2015

  Viac ma zaujala spoločenská časť knihy ako detektívna. Nejako zvlášť sa pátraním ani nezaoberal, skôr ho nechal prebiehať v časti mozgu a zbytkom sa zapodieval svojim životom. Tak to ľudsky chodí. Koniec je trochu viac zamotaný, aby rozuzlenie bolo napínavejšie a to sa podarilo. Opisy miest sa daria, ako v druhom dieli Sandomierz (najkrajšie mesto v Poľsku) aj Varšavu by som podľa jeho odporúčania rada prešla.

  Renava

  12.10.2015

  Tento mladý Poliak ma čím ďalej viac prekvapuje. Jeho detektívky s prokurátorom Szackim majú glanc, svojský drive, atmosféru (takú tú správne negativistickú, ponurú, melancholickú) – ak mám chuť na detektívku, musí obsahovať presne toto. Nič nadsadené, preafektované, pretechnizované, zasa len číra inteligentná dedukcia v duchu tety Agathy, ktorá by s týmto opovážlivým výrokom samozrejme nesúhlasila, keďže ona sa neprehrabávala v archívoch, nepila hektolitre kávy a nebola nútená riešiť vlastné manželské problémy… (stačilo jej k tomu vlastné bystré očko, čo videlo až za roh a obligátna šálka poctivého čaju). Napriek tomu som presvedčená, že by tohto „kolegu“ kvitovala :-).
  Tak ako ďalších, čo podľahli šarmu jeho písania, aj mňa celkom mrzí, že avizuje s detektívnym žánrom definitívne skončiť, lebo táto karta mu ide. Avšak ako sa sám v jednom interview vyjadril – „nebolo by na škodu trochu mu dôverovať a nechať ho profilovať sa ďalej“ – ja to teda rozhodne skúsim. Niečo mi navráva, že ani ďalšia jeho produkcia nemusí byť márna.

  Baiba

  03.10.2015

  Opět více společenský román než detektivka jako tomu bylo u Zrnka pravdy (ano, četla jsem nejprve druhý díl :)). Zápletka mi připadala trochu slabší, skvěle propracovaný hlavní hrdina, ale nedokonalosti vyhlazuje. Už dlouho mě žádný hrdina tak nebavil jako nespokojený morous Szacki. Pro Čechy zajímavé čtení i zhlediska historického kontextu, který máme téměř totožný. O věrohodnosti detektivní linie by sice dalo polemizovat, ale konec byl působivější než v pokračování.

  bondula

  30.07.2015

  Po pomalšom (a vcelku dlhom) rozbehu nasleduje rýchla jazda a strhujúci finiš. Slušná detektívka, popis prostredia východoeurópskeho mesta s jeho temnými stránkami mi trochu pripomína Dominika Dána, no Miloszevski píše výrazne kvalitnejšie. Príjemná knižka.

  katyka

  17.02.2015

  Po tom, ako túto detektívku odporúčal Juraj Červenák, môj obľúbený autor, na svojej FB stránke, som mala pomerne vysoké očakávania. A Miloszewski ich ešte prekonal. Neuveriteľne normálny a sympatický hlavný hrdina, zaujímavá a originálna zápletka, neprekonateľný humor, spojenie s minulosťou – to je Zygmunt Miloszewski a jeho Zapletení. Autor úžasne skombinoval zábavu a vážnu myšlienku do velmi pútavého mixu. Odporúčam úplne všetkým. 🙂

  ZÓNA

  25.11.2014

  Působivá hlavní postava, kvůli které bych se nebál označit toto dílo jako detektivní román pro ženy. Nicméně, zápletka je jednoduchá hlavně zpočátku a následné propojení případu s komunistickou minulostí, románu spíše uškodilo. Zaujala mě, ač je to u detektivního románu trochu od věci, osobní charakteristika prokurátora Teodora. Jeho pohled na život, touhy, které nosí v sobě a velice charismatické chování. Věřím tomu, že jednou autor tohoto románu přestane psát detektivky a vydá se na dráhu společenského románu. Tuším, že tam je jeho parketa. Ale možná už nejsem ten příznivec vyšetřování jako kdysi dávno a proto nedokážu patřičně ocenit kvalitu detektivky. Pointa je totiž poměrně zajímavá.

  bosorka

  23.09.2014

  Zrnko pravdy se mi líbilo víc, ale pořád je to detektivka velice dobrá, čtivá a se zajímavým pozadím (jednak rodinné konstelace, jednak vražda sahající do polské komunistické minulosti). Prokurátor Szacki je hodně zajímavá postava už tím, že je to obyčejný člověk s vcelku obyčejným životem, který za sebou nemá pohnuté dětství a není "superhrdinou", který přežije i nemožné. Člověk, který má o svém osobním životě pochyby, ale v životě profesionálním je zjevně nepodplatitelný a spravedlivý. Jak moc ho změní případ vraždy na psychoterapeutickém sezení? Lze opravdu vždy rozhodnout správně a dle zákona? A co s ním může provést strach o bližní? Polská detektivka pro mě byla velkým překvapením už u "Zrnka", a po Zapletených vím, že Zygmunda Miłoszewskiho chci sledovat dál.

  HanaNov

  09.09.2014

  Pro mě běžná nikterak výjimečná detektivka, která se příjemně čte. Námět i samotné rozuzlení je vcelku zajímavé a neotřelé (i když hodně nereálné), ale byly tu jisté drobnosti, které mě při čtení vysloveně rušily.
  Za prvé – doslova mě naštvala špionážní linka, která navíc pro děj není tak úplně podstatná a funguje spíš jako jakási nucená odbočka. Jakmile se do klasické detektivky začnou motat podivné špionážní praktiky, které mají navíc být jakýmsi racionálním opodstatněním a prapůvodním hybatelem veškerého děje, je to jen na škodu knize. Kdo chce psát špionážní román, ať si ho píše, ale cpát tohle do klasické detektivky, je hanebnost. Copak se nedá pro zločin najít zajímavější východisko?
  Za druhé – trochu (i když mnohem méně než v předchozím případě) mě rozčilovalo příliš mnoho popisnosti ve vyprávěcím stylu. Mám ráda přímočarost, která mi tu až zoufale chyběla. Obšírné popisy míst nebo fungování rozličných systémů nepořebuji mít před sebou na zlatém podnose, dokážu většinu pochopit z jednání postav a plynoucího děje. V tom tkví krása textu, můžu a taky trochu musím přemýšlet o tom, co čtu. S rozvláčností textu potom souvisí i jakési umělé vkládání jiných případů do hlavní linky. Hlavní hrdina neřeší jeden případ, to je jasné, ale jakmile v dialogu nakousne nějaký další případ, ke kterému se už nevrátí, ruší mě to, tím spíš, že takových nakousnutí je v knize víc než dost.
  Na druhou stranu musím ocenit, že se jedná o polskou knihu, což je oproti síle amerických, britských nebo severských detektivek, určitě záslužný počin, který stojí za povšimnutí. A jak jsem řekla, velmi příjemně se tato kniha čte.

  kneslova

  12.06.2014

  Podstatu mého komentáře bych mohla opsat z komentáře pode mnou. Knihu jsem četla na doporučení a přes pomalejší rozjezd se děj knihy rozvíjí do napětí. Řekla bych , že tato detektivka prokreslením vyšetřovatele a jeho okolí spadá až do románové polohy. Velmi mě zaujala metoda rodinné terapie, natolik, že si možná přečtu knihu o této metodě jmenovanou v závěru. Ano kniha je to velice slušná, dobře napsaná.

  Neri

  08.06.2014

  Víc než dobrá detektivka. Hodně mě bavilo polské prostředí, dnešní Varšava, dobře popsaná politická situace. Nadšená jsem byla z prokurátora – detektiva a jeho osobního života i z tématu rodinných konstelací jako psychoterapeutické metody. Autorovi se podařilo napsat výbornou a velmi současnou detektivku, kde nic nepůsobí rušivě. Vyšetřování případu které zasahuje do předlistopadové doby a stávajících estébáckých struktur, působí hodně děsivě a navozuje mírný pocit beznaděje. Zejména proto, že je to svět tolik podobný tomu našemu. Málokdy jsem tak natěšená na další knihu autora jako v tomto případě.

  efka.saf

  27.01.2014

  Abych pravdu řekla, tento román pro mě byl od začátku výzvou, a když jsem jej začala číst, tak i záhadou. Kniha na mě působila v mnoha věcech naprosto rozporuplně, některé části jsem doslova hltala, jiné jsem měla chuť přeskakovat…

  Hlavní postavou a vyšetřovatelem je prokurátor Teodor Szacki, ženatý, 35 letý státní zaměstnanec, mající malou dcerku, který je ale tímto rodinným stereotypem naprosto znuděný i přesto, že manželství je šťastné a funkční. Už v první kapitole se dozvídáme, cože se to vlastně stalo a jaký případ bude Szacki řešit. Je povolán k muži, který byl nalezen zavražděný v jednom varšavském kostele, jejž si na víkend pronajal známý psychoterapeut na speciální a poněkud kontroverzní terapii pro své čtyři pacienty. V tento moment se rozjíždí vyšetřování. Ovšem právě to slovo "rozjíždí" mi přišlo často velmi nadsazené. Samozřejmě probíhají výslechy, čas od času se vynoří nějaká ta nezávazná teorie, ale v podstatě na mě román působil tak, že po celých 300 stran Szacki neměl v ruce naprosto nic a neustále se jenom modlil v zázrak, aby se něco dozvěděl, jinak se bude muset věnovat nudnému případu kolem drog s ještě nudnějšími kolegy. Ale tu najednou 🙂 – přišlo závěrečných 30 stran a věřte – nevěřte, Teodor najednou všechno věděl :). Uznávám, závěr byl celkem hezky promyšlený a určitě pozvedl moje hodnocení o hvězdičku, ale kniha na mě působila dojmem, že autor přesně věděl, jak by měla kniha končit, bohužel nedokázal k dobrému závěru vytvořit uspokojivou cestu, což pro mě – pro člověka, který žije příslovím, že cesta bývá lepší, než samotný cíl – bylo velké mínus. Rovněž problém Szackého nevěry na mě působil jako naprosto rušivý a zcela zbytečný element, kterému bylo věnováno nepřiměřeně mnoho prostoru, a který byl vyřešen docela alibisticky. Těžko říct, jestli to byl ten hlavní důvod, proč jsem si za celou knihu na postavu prokurátora nemohla zvyknout a zapůsobil na mě jako jeden z nejméně sympatických hlavních postav poslední doby.

  Ale abych knihu pouze nekritizovala, rozhodně musím vypíchnout i některé jiné momenty, krom samotného závěru. V knize se člověk párkrát setkává i s jinými případy, které prokurátor dostal před soud. Jednalo se často o smutné příběhy týraných manželek, znásilnění a podobně. Čtenáři ovšem nebyl mazán med kolem huby, kdy týraná manželka dostala metál za to, že zbavila svět hnusného ha**la, ale prostě porušila paragraf, tak si hezky všechno odpyká. Pro mě velmi smutné, ale přesně tak to chodí. Rovněž, když se závěr příběhu zamotával a Szacki se dostal až k jednomu 20 let starému případu souvisejícímu s STB, zachoval se nakonec jako 99% všech lidí, nikoliv jako neporazitelný Rambo, takže dal od případu ruce pryč, a právě toto typicky lidské gesto oceňuji, i když to byl velmi snadný spisovatelský únik z problematiky.

  Celkově je tedy dle mého názoru román velmi rozporuplné a průměrné dílo, které se na úroveň většiny severských thrillerů stavět nemůže (byť podle obálky se o to nakladatelství možná nenápadně snaží). Na druhou stranu by mě ale zajímala i jiná díla z pera tohoto autora, a rozhodně bych si je přečetla, abych si na něj utvořila komplexnější pohled, který si po přečtení jedné knihy udělat nejde.

  witko

  05.03.2013

  Těšil jsem se na tuhle knihu a musím říct že předčila mé představy. Hlavně rozuzlení, to mne dostalo, čekal jsem jak si s tím autor poradí a popasoval se s tím výborně. Doufám že vyjde další kniha s dalším příběhem tohoto prokurátora.