Záhada Bodleyho knihovny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Záhada Bodleyho knihovny

Ze známé Bodleianovy knihovny v Oxfordu se neustále ztrácejí cenné knihy. Kate Ivoryová je pověřena odhalením zloděje. Zaměstnanci knihovny Kate nedůvěřují, neboť v podezření z krádeží knih se ocitá překvapivé množství lidí. Během svého pátrání naráží Kate stále znovu a znovu na zprávy o vraždě: před rokem byla nalezena zardoušená mladá knihovnice. Může to mít nějakou spojitost s krádežemi knih? Když jeden z účastníků kurzu tvůrčího psaní odevzdá znepokojující rukopisy, v nichž se neznámý pachatel doznává ke strašlivému zločinu, situace se vyhrotí…
Přeložil Tomáš Butala.Kniha v českém jazyce!


Stažení Záhada Bodleyho knihovny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Záhada Bodleyho knihovny (0.00 EUR)


Stažení Záhada Bodleyho knihovny zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Oxfordské zločiny – Kate Ivoryová (2.)

  Originální název:

  Oxford Exit (1994)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  kapr

  22.10.2017

  Vynikající knížka mé oblíbené autorky, co k tomu dodat. Docela příjemné počtení. Příběh probíhá ve dvou rovinách. V té jedné, kterou knížka začíná, se pohybujeme v kurzu tvůrčího psaní. Jednotlivé navazující příspěvky jednoho z účastníků kurzu popisují okolnosti vraždy, a jsou, jak brzo vyplyne, de facto zpovědí vraha. Tedy zpovědí, spíše nevkusným vychloubáním. V té druhé je Kate Ivory, začínající spisovatelka, požádána přítelem o to, aby se ucházela o krátkodobou výpomoc jako praktikantka v knihovně kde on pracuje. Jejím skutečným úkolem ale má být zjistit, zda nedošlo ke ztrátám některých položek knihovního fondu. Důvodem k vyšetřování se stává žádost čtenáře o opakované zapůjčení knihy, kterou nedávno studoval. V okamžiku jeho opakované žádosti ale kniha není fyzicky dohledatelná. Skutečné podezření ale vzniká teprve v okamžiku, kdy je zjištěno, že podle elektronické evidence kniha ve fondu knihovny nikdy nefigurovala.
  Druhá hlavní rovina příběhu je dějová. V ní je popisováno kolečko čerstvé praktikantky po jednotlivých knihovnách, které je ve skutečnosti počátkem vyšetřování. Kate zaujme jak bagatelizování celé záležitosti vedením knihovny, tak i to, že často naráží na zmínky o tom, že před časem byla jedna z praktikantek nalezena po výletě zavražděna. Náznaky svědčí o tom, že ta již tehdy měla podezření na to, že se v knihovně děje něco nekalého. Katina zjištění dokonce svědčí i o tom, že její prázdninová cesta do Kalifornie měla s jejími podezřeními možná určitou souvislost. Kate se setkává na všech stranách s tím, že jí pravidelní zaměstnanci knihoven její práci nejen neulehčují, spíše naopak. Začíná pátrat po knihách, ale seznamuje se i se systémem elektronické evidence, a věnuje se čím dál víc i otázkám vyplývajících ze zavražděním praktikantky. Tato vražda přitom bývá nejčastěji spojována s tím, že nejspíše zkoušela autostop, a doplatila na to. Dalším posunem v ději je skutečnost, že Katina přítelkyně, která je v jiném stavu a vede kurz tvůrčího psaní, je náhle z důvodu rizikového těhotenství převezena do nemocnice. Kate proto požádá, aby vedení kurzu za ní převzala.
  Tato knížka není vůbec můj oblíbený typ detektivky. Vlastně tím, že začíná zpovědí vraha, není vůbec detektivkou tak, jak ji známe, a jak ji já mám rád. Podle mne se o skutečnou detektivku vůbec nejedná, přesto je to velmi zajímavé počtení. Procházel jsem si ostatní komentáře, a můžu jenom souhlasit s tím, že kniha se dělí v podstatě do třech částí, z nichž ta střední která zaujímá největší rozsah působí přeci jenom poněkud rozvláčně. Naopak samotný závěr knihy mi připadá příliš stručný, uspěchaný, a v některých okamžicích jeho průběh ne zcela logický.
  Zatím dávám něco mezi 3 a 4, – přibližně 3,5 – tedy 4 ****. Možná se k hodnocení i ke komentáři, tak jako často, ještě někdy vrátím.
  Pokud máte zájem se seznámit s knihovnou o níž román pojednává, další informace a odkazy naleznete v Zajímavostech.

  HanKasp

  01.07.2016

  Knihu vnímám spíše jako průměrnou. Vadily mi dvě dějové linky, a to spíše pro to, že byly zbytečně obsáhlé. V půlce knihy jsem se začala nudit, přišla mi už dlouhá, nic se v ní nedělo. Až konec nabíral spád, takže mírně zvýšil kvalitu knihy. Krom dvou dějových linek – pohledu kriminálníka a pohledu vyšetřovatelky se mi nezamlouvalo, že jsme o vraždě a podvodech věděli hned od začátku. Celkově i případ neměl hloubku. Co mi nevyhovovalo, byl také odkaz v textu na předchozí knihy. I když jsem měla půjčen "první díl", pustila jsem se do další knihy autorky, a tak jsem špatně pochytávala souvislosti, o kterých se tam autorka zmiňovala.

  Marla

  23.04.2016

  Opravdu jsem netušila, když jsem před nějakým časem byla v Oxfordu, jaké věci se mohou dít v tak seriozní instituci jakou je Bodleian Library….Zábavné a nenáročné čtení, vraha jsem jako vždy neuhádla a teď budu shánět další knížky od Veronicy Stallwood. Prostě – anglická detektivka jako vždy nezklamala!

  ivana02

  22.09.2013

  Pro mne zatím nejlepší autorčina knížka. Zajímavé prostředí staré knihovny a Oxfordu.

  Kakajko

  10.06.2013

  Pro většinu čtenářů neknihovníků zřejmě muselo být poněkud obtížné vyznat se v termínech a jak to chodí v khihovně. A jako vždy, opět jsem nepřišla na to, kdo je vrahem! 🙂

  Leenah

  06.03.2013

  Samotný děj a příběh je nepochybně zajímavý a pro mě osobně lákavý hlavně knihovnickým prostředím. Celkový dojem ovšem naprosto zkazil závěr knihy, kdy se postavy chovají dost nesmyslně, děj se najednou odehrává hrozně rychle a čtenář se v tom všem dost těžko vyzná. Navíc je v knize spousta postav a jmen, což mě několikrát donutilo prolistovat knihu zpátky, abych si ujasnila, kdo je kdo.