Zadní schodiště filosofie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Zadní schodiště filosofie

Zadní schodiště není běžným vchodem do bytu. Není svítící, vyleštěné a slavnostní jako schodiště hlavní. Je prosté a holé, někdy trochu zanedbané. Ale zato se není třeba ke vstupu zvláště oblékat. Člověk přijde, jaký je, a je tím, čím je. A přesto se dostane i po zadním schodišti k stejnému cíli jako po schodišti hlavním: k lidem, kteří bydlí uvnitř.

I k filosofům se můžeme přibližovat slavnostně: po udržovaných běhounech a podél lesknoucího se zábradlí. Ale existují i zadní schody k filosofii. I pro návštěvu u myslitelů platí: Člověk přijde, jaký je, a je tím, čím je. A má-li štěstí, setká se s filosofy rovněž takovými, jací jsou, neočekávají-li právě na hlavním schodišti nějakého vznešeného hosta. U zadního schodiště je potkáme bez slavnostního lesku a okázalého chování. Snad je zde také poznáme jako lidi, jimiž jsou: s jejich lidskými chybami a současně s jejich velkolepými a poněkud dojímavými pokusy dostat se nad pouhé lidské. Je-li tomu tak, je ovšem nezávaznost vstupu po zadním schodišti ta tam. Pak i my musíme být připraveni k vážnějšímu rozhovoru s filosofy.

Hlasatelů vznešeného postoje k filosofii, kteří tento autorův pokus co nejpřísněji zatratí, nebude asi málo, jestliže nebudou vůbec považovat pod svou úroveň vzít jej na vědomí. Ať tedy používají jen hlavního schodiště filosofie, což i autor v některých svých dosavadních pracích činil. Jestliže tentokrát používá zadního schodiště filosofie, pak také proto, že zde nehrozí nebezpečí, které je typické pro hlavní schodiště, že totiž mnohdy místo toho, aby se dospělo do filosofova bytu, stojí se u kandelábrů, u atlantů a karyatid, které zdobí portál, vestibul a vstup na schodiště. Zadní schodiště je bez ozdob a bez odbočení. Proto vede příměji k cíli.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Zadní schodiště filosofie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Zadní schodiště filosofie (0.00 EUR)


Stažení Zadní schodiště filosofie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die philosophische Hintertreppe (1975)

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Votobia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Thevar

  14.07.2017

  O filosofii jako takové to jistě není. Jedná se spíše o různé perličky ze životů filosofů, jejichž myšlenky jsou čtenářům představeny poněkud plytce, avšak účelem knihy není podat dějiny filosofie, nýbrž naskytnou pohled do všedních dní velkých myslitelů.

  bejan

  08.05.2017

  Jako úvod do (dějin) filosofie to je velmi povedené. Čtenář se dozví úsměvné detaily ze života největších filosofů v dějinách, které mu pomohou překonat prvotní ostych při poznávání těch "sošných filosofů". Klíčové myšlenky jednotlivých myslitelů jsou spíše jen naznačeny, ale vystihují to nejpodstatnější a mohou inspirovat k dalšímu hlubšímu studiu filosofie.
  Jsem přesvědčen, že napsat kvalitní a čtivý úvod do filosofie je daleko těžší, než napsat úzce specializovanou práci jen pro úzký okruh odborníků…

  marvan00

  06.02.2016

  Zadní schodiště filosofie není jen filosofická drbárna o soukromém životě filosofů, všímá si častých rozporů mezi jimi hlásanými ideály a jejich všednodenní životní praxí.

  Zavilý obhájce pracujícího lidu Marx byl líný, rozmazlený a egocentrický buržoazní spratek, který v životě nepracoval, Nietzsche hlásal příchod nadčlověka ač sám slabý a neduživý a hlasatel osvícenského humanismu Rousseau byl bezcitný zmetek.

  Je škoda, že Weischedel nerozvíjí námět knihy dál a hlouběji. Přijde mi pozoruhodné, že ony filosofie nakonec v praxi odrážely právě spíš tu niternou povahu svých tvůrců a nikoli jejich přepjaté ideály. Tak marxismus nakonec zametl s proletariátem jako nikdy jiný a nahoru vynesl právě takové líné nemakačenka jako byl jeho tvůrce, teorie nadčlověka vynesla nahoru slabochy jako Himmler a přepjatý humanismus Rousseaua vykrystalizoval do krvavého revolučního teroru.

  R.E.M.

  06.11.2015

  Rozvleklé povídání o filosofii, neuspořádané a, jak tak přemýšlím na dílem, až chaotické, málo informací. Radost, že jsem knihu sehnala a mám ji v ruce, po pár stránkách vybledla a po několika kapitolách zmizela zcela.

  Chloe.leknin

  23.11.2013

  Čekala jsem více. Vhodné pro nižší stupně SŠ, kde čtenáři ocení drby z života filosofů, které zabírají více místa, než část věnovaná samotné filosofii.