Začátek cesty Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Začátek cesty

Objevte zemi hrozivých bojovníků! Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? Přečtěte si 1. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě.Kniha v českém jazyce!


Stažení Začátek cesty zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Začátek cesty (0.00 EUR)


Stažení Začátek cesty zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Tetování krví (1.)

  Originální název:

  Foundling (2006)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Fragment (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (24)

  Přidat komentář

  any333

  26. ledna

  Tahle kniha mě po rozečtení docela zklamala. Na to, jaké má vzadu kladné doporučující recenze a s ohlédnutím na to, že se doporučuje ke čtení od patnácti let, mi to spíš připomnělo takovou tu naivní fantasy pro dvanáctileté, ke kterým se ještě někdy stále vracím. Tady jsem nic takového nečekala, takže mi trvalo tak tři kapitoly, než jsem se smířila s tím, že už to jinak nebude. Tak jsem alespoň čekala na nějakou tu strhující akci, o které píší vzadu, ale kromě zveličeného počínání si s překážkami tam vážně nic nebylo. Musela jsem se do čtení docela nutit, než se objevila Evropa a dala tomu nějaké vážné zlo.
  Tuhle holčinu jsem si společně s jejím faktotem Licuriem – i když toho z neznámých důvodů o něco víc než ji – oblíbila, takže ten souboj v lese mi zase sebral jednu zajímavost u příběhu. Samotný Rosamunda mi někdy lezl na nervy, i když, třeba na to má věk, nějak jsem si ani nevšimla, jestli bylo někde napsáno, kolik mu je.
  Sečteno a podtrženo, asi jediné, co mě na knize vážně uchvátilo, byly dodatky na konci a jsem si jistá, že kdyby autor využil všechen potenciál, co to skýtalo, byla bych uchvácená víc. Ale co se dá dělat. Pustím se do druhého dílu hlavně proto, že jsem zvědavá, co za námět může po tomhle následovat.

  Kerolajnacek

  02.09.2017

  Knihu jsem četla asi tak před 12 lety. Největší problém této knihy byl, že mě nenadchla hned. Měla pomalý rozjezd a já se u toho nudila. Po pár kapitolách mě ale pohltila a já ji četla jak divná. Velmi mě bavila !!!!

  Kniha se zdá tlustá ale většina stran je slovník který jsem stejně vůbec nevyužila.

  trudoš

  01.06.2017

  Největší slabinou knihy je regulérní absence zápletky. Mladý hrdina se vydá do světa, zažije nějaká ta dobrodružství, obeznámí se s reálným životem a pozná spousty zajímavých (rozuměj smrtelně nebezpečných) lidí. Autor postupně seznamuje čtenáře s postavami všeho druhu, což mu jde na výbornou. Horší už je to ale s jeho univerzem, do kterého proniknete v podstatě jen díky stostránkovým dodatkům. Jádro příběhu však kupodivu není vůbec o zachraňování světa, království, nebo alespoň jedné drobné malé princezny. Vlastně se ani žádný konflikt v pozadí ústřední linie nerozjíždí, takže jeden pořádně netuší, co by další díl mohl vůbec přinést. Série tak má bezesporu zajímavý potenciál, je ovšem otázkou, co s ní tvůrce zamýšlí, protože z prvního dílu to znát nijak není.
  V čem D. M. Cornish boduje naprosto excelentně, že vizualizace fantazií. Jako profesionální výtvarník dokáže jednoduchými tahy načrtnou fascinující výjevy, pro které samotné stojí za to otočit každou jednu stránku jeho románu.

  dominika2585

  05.12.2016

  Knihu jsem četla asi před 5 lety, a i když jsem si na první pohled myslela, že mě nebude bavit, opak byl pravdou. Zajímavý příběh. Sice jsem se ještě nedonutila k přečtení druhého dílu, ale možná se časem k celé trilogii vrátím od začátku 🙂

  Dandulka

  18.09.2016

  Moc hezké čtení a ani nevadí, že jsou malinko objemnější. Čte se to samo.

  Ewilka

  23.06.2016

  Kniha mě moc nezaujala. Některé části mi přišly až nudné. Na odpočinek dobré, ale není to bomba. Slovník v knize mi přišel zbytečný. Většina názvů se dá odvodit. Ilustrace se mi ale líbily.

  Elvien

  28.01.2016

  U téhle knihy mě docela mrzí tak rozporuplná hodnocení, protože rozhodně stojí za přečtení. Ale ono to bývá dost často dáno zklamaným očekáváním. Protože pro koho je kniha vlastně určená? Nakladatel na obálce uvádí, že jde o žánr young adults. Přičemž věk "young adults" je definován různě v rozmezí od 10 do 20 let. Já bych tuhle knihu zařadila tak někde v rozmezí 12 až 14 let.

  A teď klady knihy. Nejdřív krásné ilustrace. Dokreslují celou atmosféru, ale zároveň jsou v knize umístěny tak, že ilustrace postavy se objeví až několik stran po jejím popisu. Takže si můžete nejdřív vytvořit vlastní představu, aniž by se vám vtírala autorova skrze obrázek. Dále poznámkový aparát. Dokresluje promyšlenost celého světa i zvídavost hlavního hrdiny. Hlavní hrdina. Ano, poměrně dost naivní chlapec s dívčím jménem. Ale skrze jeho naivní pohled krásně odhalujete krajinu a fungování celého jeho světa. A to, že čtenář spoustu věcí odhalí dřív, než Rosamunda jen zvyšuje napětí, protože máte potřebu křičet Copak to nevidíš?! a napjatě čekat, kdy na to to trdlo konečně přijde. Každá postava má něco do sebe, ani ta nejmenší není v příběhu zbytečně nebo náhodou, ale doplňuje drobnokresbu příběhu. A děj? Autor staví na léty osvědčených základech novou stavbu svých nápadů. Nejlepší možná kombinace.

  paloma

  07.12.2015

  Souhlasim se vsemi co kniha nudila. Nejvic se mi líbí komentář od sirek, který velmi výstižne vyjádřil co si myslim i já a neni třeba k tomu nic dodat. A taková to mohla být super knížka ………

  sharikk

  30.11.2015

  Nevím, co si mám o téhle knize myslet. Chvílemi jsem jí byla dočista pohlcená a chvílemi jsem se musela nutit, abych vůbec pokračovala ve čtení

  Little.Mike

  22.11.2015

  2.díl mě přímo pohltil,kniha mi zabrala jen 7.dní četby a tešil sem se na pokračování(které letos,konečne po dlouhé době přeložily),kniha má krásný příbeh,dobrodružství že sem chvilkama lapal po dechu

  Alex.Barunka

  22.08.2015

  Námět příběhu není špatný, jen jeho naivní provedení pokulhává. Kniha je předvídatelná, místy jsem se nudila, ale někdy jsem se do ní dokázala skvěle začíst.
  Je jen škoda, že pojmy, které jsou vysvětleny na konci knihy nejsou zakomponovány do příběhu, protože po přečtení jsem už neměla chuť jen tak si pročítat slovník.

  sirek

  02.04.2015odpad!

  Neuvěřitelná nuda s hloupým a naivním hlavním hrdinou, ve které jedinou dobrou postavou byla Evropa. Co mi vadilo nejvíc byla ta nuda. Tahle knížka způsobila můj čtecí blok. Svět je promyšlený perfektně a nápady dobré, tím to tak končí. Ještě, že tam je asi stostránkový slovník, protože jinak bych to nedočetl… Druhému dílu možná šanci dám, ale až zapomenu na to, jak mě tohle nudilo.

  Adele02

  03.02.2015

  Hm, tak tohle byl pořádný přešlap.

  Kathrine

  05.12.2014

  Kniha mě příjemně překvapila…nebyla jsem si jistá, co mám čekat, ale rozhodně jsem se nenudila. Bylo to oddychové, pohodové a zábavné čtení. Už se chystám na další díl…

  Lablynt

  19.11.2014

  Nevěděla jsem co od knihy čekat, ale rozhodně nejsem zklamaná! Rosamunda zažije velké dobrodružství při cestě k lampářům v promyšleném světě – Polokontinentu. Moc jsem se ani nenudila. :o) Zajímavý nápad + slovník a popis Polokontinentu! Začátek cesty je opravdu začátek cesty, nečekejte, že se hned začne učit lampářem.

  Attia

  19.10.2014

  Úžasný nový svět promyšlený do posledních detailů + skvělý, napínavý a děsivý příběh + krásné kresby postav + pěkná mapka a slovník. To všechno dělá z Tetování krví nezapomenutelný knižní zážitek! Kniha mě naprosto uchvátila, tak že jsem ji musela číst dvakrát.

  anibeni

  25.06.2014

  Kniha nebyla špatná, ale něco tomu chybělo… Něco, co by mě donutilo jásat a achat a číst ve ne v noci…

  maky kapr

  20.05.2014

  Dokonala knizka uz se tesim az tenhle rok vyjde tretiv dil o Rosamundovi,Evrope a o tech vychovatelich 🙂

  terca-m

  23.07.2013

  Naprosto souhlasím s prvním komentářem.Kniha obsahuje spoustu nových a hlavně neokopírovaných záležitostí,bohužel jsem se při čtení přistihla,že se nudím… I přes zajímavý nápad,mi autorův styl psaní nesedl.

  Karolin

  27.02.2013

  Tato kniha je naprosto dokonalá !!! Nikdy jsem nečetla lepší knihu. Druhý díl je také fantasticky ..

  Dante666

  09.01.2013

  Kniha se mi moc líbila,jak první tak i druhý díl,nádherný příběh,přemýšlím o koupi 3 dílu ale boužel v anglickém jazyce

  Cozina

  29.12.2012

  Moc se mi líbila, ale už jsem nesehnal druhý díl. Pátrám po antikvariátech.

  Megii

  16.01.2012

  Moc se mi líbí neobvyklé jméno hlavního hrdiny… Rosamunda. Ojedinělý nápad, úžasná autorova fantazie.

  hobelka

  05.02.2011

  Nevim co k tomu říct, je sice plná nových, neokopírovaných a zajímavých nápadů, ale většinu příběhu jsem si domyslela dopředu už u třetí kapitoly.