Za sedmi divy světa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Za sedmi divy světa

7 divů světa: Egyptské pyramidy; Visuté zahrady Semiramidiny; Artemidin chrám v Efesu; Feidův Zeus v Olympii; Mauzoleum v Halikarnassu; Rhodský kolos; Maják na ostrově Faru.
Tato kniha je cestopis, ale cestopis zvláštního druhu. Vede nás nejen do kouzelných zemí mezi Eufratem a Tigridem, na březích Nilu a po obou stranách modrého Egejského moře, ale především do hlubin tisíciletí. Do říší a velkolepých kultur, které byly mrtvé již v době, kdy se zrodil náš kalendář, k výtvorům starověkého umění a techniky, jejichž sláva dodnes nezanikla — k „sedmi divům světa". Na naší cestě nás budou provázet nevšední mužové: otec dějepisu Hérodotos, otec zeměpisu Strabón a jejich starověcí druhové. Ale také moderní badatelé: v Egyptě se k nám připojí Belzoni a Petrie, kteří odhalili dosud skrytá tajemství pyramid, v Asýrii Botta a Layard, kteří objevili legendární město Ninive, v Babylónii Koldewey, který vykopal základy Babylónské věže a visutých zahrad Semiramidiných, v Řecku Curtius, který odkryl tisíciletý nános písku nad sportovními poli Olympie, na Krétě Evans, pod jehož lopatou vystoupil z bájí Mínóův labyrint… Řeknou nám vše, co chceme vědět a co je pro nás jinak zakleto v těžce přístupných odborných publikacích. Bude-li naše cesta za sedmi divy světa dobrodružná, bude to především proto, že autor si nic nevymýšlí. Příhody starověkých cestovatelů i moderních průzkumníků zmizelých světů jsou tak vzrušující, že nebylo nutné pouštět uzdu fantazii. Ale přes všechny přestřelky s bandity, sestupy do propastí, vypalování doupat hyen a hadů, přes kriminální procesy se starověkými vylupovači hrobů je tato kniha vědecky podložena. Bude nám bezpečným průvodcem třemi starověkými kulturami, jejichž dědictví v nás žije víc, než si obvykle uvědomujeme. (7. přepracované české vydání)Kniha v českém jazyce!


Stažení Za sedmi divy světa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Za sedmi divy světa (0.00 EUR)


Stažení Za sedmi divy světa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Za siedmi divmi sveta (1980)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Perfekt (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  david5746

  16.07.2017

  Pro dítko dobrodružné povahy to bylo něco neuvěřitelného. Vzpomínám hlavně na geniální ilustrace.

  Atanone

  06.05.2017

  Kniha,která stárne se mnou..vlastně bych měla říct,že já stárnu s ní,protože je přece jen kapánek starší,než já.
  Pro mě jedna z dalších knih,co mě v mládí přitáhly ke starověku a souhlasím se Sandikem,že je to místy takové "nahoru-dolů". Za totáče nám určité politické komentáře nepřipadaly divné, protože to tak nějak patřilo k věci a koneckonců tato kniha opravdu je o starověku.Ani v místech,o kterých mluví už to je všechno jinak..

  Sandik

  23.01.2017

  Poněkud rozporuplná kniha… Četli jsme ji teď se synem a vlastně mě trochu překvapuje, že v dětství tolik lidí (včetně mě) tak uchvátila. Zamarovský je místy až neuvěřitelně rozvláčný, pedantsky vypočítává obrovskou spoustu neznámých jmen, místy neuvěřitelně odbíhá od tématu a líčí věci zcela nesouvisející, a tak všelijak podobně. Přesto je jeho kniha nesmírně živým obrazem a právě proto určitě stojí za to ji číst. Problematická místa, především ta, kde komentuje soudobou politickou situaci, a to jednoznačně z pohledu komunistické ideologie, je přitom také třeba tak nějak "odfiltrovat". Prostě a jednoduše, svět není jednoduchý a i tuhle knihu je třeba "číst s porozuměním"… Celkový dojem: 85%

  lábuska1

  19.05.2016

  Moje první kniha o Egyptu = moje "srdcovka".

  IYv

  01.03.2016

  přidávám se…dárek od babičky k vánocům. Také jsem chtěla být archeoložkou a také mi zůstalo postižení dějinami.
  Rodičům vděčím za kvalitní literaturu v dospívání, své paměti za to, že si dnes spoustu jmen pamatuji, též letopočtů a událostí. Pro mě tohle nikdy nebyla a nebude nuda.

  Gold351

  20.08.2015

  Můj příběh je podobný, jak ho popisuje "woodward". Kniha byla dárkem k narozeninám a chytla mě tak, že jsem pak hledala další Zamarovského knížky. I já chtěla být archeoložkou nebo alespoň studovat historii. Nevyšlo to, nakonec jsem vystudovala úplně něco jiného, ale historie je mým celoživotním koníčkem. V. Zamarovský má u nás v knihovně čestné místo…

  woodward

  28.06.2015

  "Za sedmi divy světa" jsem dostal asi ve třinácti letech, nejspíš k vánocům. Příběhy hledání a objevování, jakož i jména Carter, Champollion, Koldewey, Grotefend atd. ve mě probudila zájem o dějiny a ten už mě neopustil, přestože jsem se nestal archeologem, jak jsem tehdy, několik týdnů po přečtení této knihy, jednoznačně zamýšlel.

  mineralka

  10.10.2014

  Jsem na tom jako uživatel ripo 🙂

  adelinka

  10.01.2014

  všetkých sedem divov pekne opísaných…túto knihu som čítala ešte ako veľmi mladučká a vtedy ma úplne fascinovali pyramídy….a zostalo mi to podnes….

  ripo

  29.12.2013

  Výborná kniha, ktorú som ako mladý chlapec prečitál aspoň tri krát …

  keselylenka

  31.10.2012

  Tato knížka mě kdysi inspirovala k tomu, abych se začala zajímat o historii, kterou jsem nakonec i vystudovala. Kniha se skvěle a čtivě napsaná, jako ostatně všechny knížky od pana Zamarovského.