Z inkoustu noc Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Z inkoustu noc

Básnická prvotina Venduly Vartové-Eliášové Z inkoustu noc má vzhledem k tomu, jak pozdě vychází, nutně průřezový charakter. Ukázkou je v ní zastoupena nejranější tvorba, verše odrážející vytržení z krajiny dětství a stesk po domově při pobytu v zahraničí i básně reflektující čas po návratu, který jako by tu mezitím proběhl zbrkle a svévolně a autorku postavil, trochu překvapenou, až před hranici jejího osobního poločasu.
Přesto sbírka zůstává kompaktní; svorníkem jí je základní milostný a erotizující motiv procházející napříč oddíly. V desítkách variaci se ozývá touha vydat se a být přijata; popřít vlastní zmatenou vůli výměnou za bezpečí zrozené z důvěry k vůdčímu mužskému elementu.
Devizou pozdního básnického debutu je formální mistrovství, k němuž měla autorka příležitost dozrát. Překonala nejen stádium rozpačitého hledání výrazu typické pro juvenilie, ale dokázala se současně vyvarovat odosobněného naplňování osvědčených schémat, které trvale hrozí básníkům zamilovaným do vlastní řemeslné zručnosti. Její verš je pevně ukotvený v konkrétním obraze a současně svobodný jako list unášený větrem básnické intuice.
— 1. vydání.Kniha v českém jazyce!


Stažení Z inkoustu noc zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Z inkoustu noc (0.00 EUR)


Stažení Z inkoustu noc zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , Akropolis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  kní

  30.05.2017

  "Jako je bolest v každé ženě / bolestná touha / bolest porodní / tak tu a tam / se v světlém vzdorodni / mé básně rodí poraněné."