Washingtonský dekret Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Washingtonský dekret

Politický thriller od autora severských kriminálních bestsellerů.
Demokratický guvernér Bruce Jansen právě vyhrál s velkým náskokem americké prezidentské volby. Oslava vítězství je však pokažena atentátem, při němž umírá jeho manželka. Kdo stojí v pozadí tragédie? Je vrahem opravdu místní podivín, nebo nitky sahají dál? Po Jansenově nástupu do úřadu prezidenta se Spojené státy rázem ocitají v situaci, kdy nový prezident udělá cokoliv, aby změnil americkou společnost — okamžitě a za jakoukoliv cenu.

Doggie Rogersová, členka Jansenova štábu, se po schválení Jansenova kontroverzního dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů, ocitne uprostřed všeho dění. Rozpoutá se peklo na zemi, jaké Amerika ještě nezažila. Doggiin svět je brzy vzhůru nohama. Její otec je odsouzen k trestu smrti za vraždu prezidentovy ženy. Ve společnosti to vře a vojáci v ulicích násilím potlačují protesty bouřících se občanů. Doggie se cítí bezmocná. Zbyli jí ještě nějací přátelé, kteří jí mohou pomoci?
Kniha v českém jazyce!


Stažení Washingtonský dekret zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Washingtonský dekret (0.00 EUR)


Stažení Washingtonský dekret zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Washington dekretet (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (58)

  Přidat komentář

  Milly22

  02. března

  Ne, ne, ne. Knihu jsem rozečetla, ale jelikož mě vůbec nebavila, tak jsem jí odložila. Poté jí přečetl táta a říká, musíš vydržet, ono se to rozjede. A ano, četla jsem znovu a musela se nutit. Od strany asi 300 to stálo za to, ale za mně znovu ne.

  jiri2002

  30. ledna

  Knihu jsem přečetl cca za tři dny, je to přesně to, co jsem v danou chvíli potřeboval. Není to sice Forsyth, ale jsem spokojený.

  Peršanka

  25.11.2017

  Bohužel, tohle mi nesedlo. Fakt jsem to chtěla přelouskat celé, ale byl to suchopár. Ještě že se mohu vrátit k oddělení Kvé.

  ddkk

  18.10.2017

  Tentokrát z jiného soudku…ale opět výborné.

  Kačta

  08.10.2017

  Moje první kniha od Adlera-Olsena, zrovna mimo jeho obvyklý žánr, ale za mě skvělá. Zajímavý i aktuální děj, rychlý spád. Určitě si přečtu i autorovy další knihy.

  theale

  01.10.2017

  Adler-Olsenovy detektivky i politické thrillery mám ráda, ale tato kniha se mi opravdu nelíbila – neodsýpající děj, který se (ale jen trochu) rozjíždí až tak v polovině, rozsah mohl být tak třetinový.. Jednu hvězdičku dávám jen kvůli tomu, že jsem četla ještě i horší knihy..

  felia

  26.08.2017

  Nejslabší kniha dobrého autora

  Driftersoul

  21.07.2017

  Tak s tímto dílem mám problém. Na jedné straně snad docela pravděpodobně popisuje "technologii" politického zvratu zavedeného systému a následnou diktaturu (komunistickou, fašistickou či jinou) – cenzura, zfalšovaná propaganda, persekuce, likvidace nepohodlných. Na straně druhé, vlastní dějová linie (jistě napínavá a nutící dočíst rychle až do konce), je laciná, černobílá a často (přes jistě úctyhodné množství zajímavých vedlejších informací), zbytečně mnohomluvná. Závěr pak už připomíná červenou knihovnu. Určitě lze najít mnoho jiných takto objemných knih (ca.600 stran), jejichž přečtení by bylo menší ztrátou času.

  Pichoval

  20.07.2017

  velice napínavá kniha plná zvratů, napětí graduje až do samého konce, autor opět nezklamal

  kní

  21.05.2017

  Nesmírně pomalý rozjezd. Ještě pomalejší, než u Nesmírného. Hne se to až někde kolem 120. strany. Ale pak je to jízda až do konce!

  Jaruš7

  11.05.2017

  Autor si docela dobře pohrál v příběhu s následky rozhodnutí doplnit jen jeden zákon na který si USA nedá sáhnou, taky díky enormně silnému lobingu.
  Myšlenky odzbrojení tu už byly, ale USA je na toto právo hrdá a vzít si jej jen tak nedá, i když bezpečnostní důvody tu jsou intenzivně silné.
  A tak fígl jev tom, že to nejsou zbraně, ale m….e celkem chytristika, takže jen tři slova zákaz nákupu m….e.
  Z doslovu je zřejmé že kniha je napsaná před r. 2005, tedy než udeřila Catrina. Tedy knižní vize pohromy se skutečností z jiné tragédie si nezadají. Masy se chovají s pudovou záští.
  Kniha je ukázkou logicky možných, narůstajících, jako lavina valících se problémů jen na jednu zněmu v zákoně zvanou "Bezpečná budoucnost". Tak úžasný název a ergo – thriller je na světě. Jde o to ukočírovat i správné vize v lidské společnosti. Má to jistou pozitivní ideu, takže kontrola a rozvaha by neměla ztratit váhu, takže fajn.

  marmar123

  03.05.2017

  Trochu jiný Olsen, dobrá kniha, trochu mi připomínala Orwella 1984.

  martina2704

  09.04.2017

  Přesně to, co jsem čekala. Politický thriller, který má spád, je v něm skvěle vylíčeno pozadí prezidentské kanceláře a strašně dobře se čte. Vůbec jsem neměla problém se zorientovat, kdo je kdo (a to u tohohle žánru mnohdy mívám) a začetla jsem se od první stránky. Můžu tedy jenom doporučit.

  Peťulka3

  06.04.2017

  Mínus jedna hvězdička za to,že tam nebyl Carl s Asadem 😀 Ano,je to trošku zvláštní důvod,když je to úplně mimo jejich příběh,ale ty dva si prostě nejde nezamilovat 🙂

  Nestorkea

  21.03.2017

  Politická tématika není nic pro mě. To se mi potvrdilo v první polovině knihy. Než jsem se zorientovala kdo je kdo, jakou má funkci a i v samotném prostředí Washingtonu, dlouho mi to trvalo. Potom se ale kniha četla jedním dechem. Nebudu hodnotit hvězdami, protože vzhledem k pro mě nesympatickému prostředí děje mám zkreslený pohled na celek. Místy byl děj poněkud rozvleklý a opakovaly se popisy. Nicméně styl a závěr se mi líbil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

  Majdule

  10.02.2017

  viz moje recenze

  Aleen

  10.02.2017

  Ačkoliv se knihám o politice defakto vyhýbám, tuhle jsem přečetla. No dobře, prostě jsem viděla Adler Olsena, tak jsem po něm skočila a až v průběhu čtení zjistila, že nečtu oddělení Q :-)!! A musím říci, že zklamaná nejsem. Asi je to tím, že autor je skvělý vypravěč, který slovem vládne velmi dobře. Takže pro mně to pěkně odsýpalo a prostě se mi to líbilo.

  koki.veru

  10.01.2017

  Tak tahle knizka me strasne prekvapila….uz dlouho jsem se na ni chystala,ale titul politicky me trochu odrazoval. A hle,vyklubala se z toho jedna z nejlepsich knizek,co jsem kdy cetla. Nemohla jsem se vubec odtrhnout. Zajimave postavy,propracovana zapletka,napinavy dej,proste super thriler 🙂

  Vilas1979

  10.01.2017

  Že je pan Jussi Adler-Olsen obeznámen s různými konspiračními teoriemi se ukázalo už při čtení zatím posledního dílu detektivní série Oddělení Q – Nesmírný. Film Zeitgeist, který tuto novodobou vlnu zájmu o různé konspirace odstartoval, je tam zhusta rozebírán. Říkal jsem si tehdy, že ho autor shlédl tak nějak v rámci přípravy. V průběhu čtení Washingtonského dekretu jsem však začal mít podezření, že autor na začátku své spisovatelské kariéry v konspiračních teoriích pravděpodobně vězel až po uši. FEMA tábory budované po celých Spojených státech schopné pojmout miliony nepohodlných občanů, kde jsem to jenom četl? Jistě, je to další z oblíbených konspirací – nastolení policejního státu v USA, střelby ve školách a další teroristické útoky jsou operace tajných služeb pod falešnou vlajkou, které mají ospravedlnit odzbrojení občanů a vyhlášení stanného práva. Přesně tenhle scénář se před námi v knize rozvíjí. Snaží se nás autor varovat nebo se prostě jen inspiroval jednou teorií? Možnou odpověď jsem nalezl na konci knihy ve vysvětlivkách, mezi zdroji je uveden Alex Jones a jeho web Infowars.com. Ano, to je přesně ten web, ze kterého čerpá Aeronet, AC24 a další české konspirační weby. Přesně ten web, který v době prezidentských voleb v USA například šířil aféru Pizza Gate: bez důkazů obvinil špičky demokratické strany z pedofílie, když tvrdil, že jakási washingtonská pizzerie funguje jako krytí pro zneužívání dětí, že to, co je na jídelním lístku, není nabídka pizzy, ale nabídka sexuálních praktik s dětmi. Pizzerie patřila přednímu politikovi demokratické strany a dalšími byla často navštěvována. Co bude příště? Chemtrails? Pití sava? Po celou dobu čtení říkal jsem si tedy říkal, že to je prostě příliš neuvěřitelné a přitažené za vlasy, byť samozřejmě nejsem žádný znalec americké ústavy a práva. Jussi Adler-Olsen se nás ve vyčerpávajících vysvětlivkách snaží naléhavě přesvědčit o opaku. Od vzniku knihy však uplnynulo deset let a nic z toho se nestalo, třetí světová válka stále nezačala, dolar se stále nezhroutil. Je to jako s těmi konci světa, ale jednou se určitě někdo trefí. Těžko uvěřitelný vývoj událostí však není jedinou slabinou této knihy, žádný z hrdinů mi k srdci vyloženě nepřirostl, děj je příliš rozvleklý, knihu jsem četl neobvykle dlouho a k dočtení jsem se musel velmi přemáhat. Je hodně znát, že to je autorův první román, vědět to dříve, asi bych se mu vyhnul. Závěr mile překvapil, ale to je záležitost několika posledních stránek. Myslím, že je dobře, že Jussi Adler-Olsen přesedlal na detektivky, které mu sedí o mnoho víc a jsou čím dál lepší.

  technik1965

  02.01.2017

  Ako by to asi vyzeralo realne…..

  Mali88

  09.12.2016

  Za mě hodně slabé, proto jsem to ani nedočetla. Po 300 stranách, kdy se pomalu nic nedělo, jsem knihu odložila. Nemohla jsem se začíst, děj mě nezaujal, protože politika.

  Jordyz

  30.11.2016

  Oblíbený autor a neoblíbené téma – politika. I přes tu neoblíbenost tématu si mě autor opět získal – napínavé, zajímavé, bohaté na děj, prostě super.

  Dagmara36

  14.10.2016

  Jako vždy super. Přečteno za dva dny.

  farao14

  27.09.2016

  Ze začátku, když jsem se dozvěděl, že je to politický román, jsem moc chuti do čtení neměl. Ale od prvních stran jsem byl přímo vtažen do děje a později zcela pohlcen. Nepamatuji si že bych byl někdy tak nedočkaví kdy zas budu číst. Pokaždé jsem se těšil až vezmu knihu do ruky.
  Super čtení a mistrovsky napsané.

  sackrebleu

  20.09.2016

  Keďže politické thrillery môžem s chuťou som sa pustila i do tejto knihy a nemohla som prestať čítať. Vynikajúca zápletka a vykreslenie diktatúry, taktiež sa mi páčilo pomerne nezvyčajne veľa hlavných postáv, z ktorých mi nikto neprišiel ako nejaký hlavný hrdina/hrdinka, okolo ktorého by sa točil celý dej.

  Chápem, že niekomu táto kniha nemusela sadnúť, keďže sa nejedná o severskú detektívku, ktorými je autor známy. Na druhej strane si ale dopredu pozriem, že aký žáner idem čítať. Zrovnania s Oddelením Q sú podľa mňa dosť scestné, keďže sa jedna o niečo úplne iné.

  BarkaS

  08.09.2016

  Jak tady už napsala řada lidí, Jussi to umí líp. Zajímavé téma zabil, jak by se řeklo o filmu, příliš dlouhou stopáži a až příliš za vlasy přitaženým závěrem. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se tím prokousala, protože mě zajímalo, jak to dopadne. A bohužel se ukázalo, že aplikovat "severské" vyprávění na americkou půdu není to pravé ořechové.

  pavlina361

  02.09.2016

  Ze všech knih od Adlera nejslabší. Budu se těšit na další a doufám, že bude kvalitní jako všechny knihy s oddělením Q.

  konicekbily

  17.05.2016

  Ne vždycky je posvícení a i mistr tesař se někdy utne. A doufám, že se švec bude držet svého kopyta a bude psát to, co u něho obdivujeme.

  karel6534

  25.01.2016

  Nějak se do toho nemůžu dostat. Jeho ostatní knihy mě dostaly hned od začátku.

  kleo9554

  05.01.2016

  Tak jako nakonec se mi to líbilo, ale dost to trvalo než jsem si to přečetla…