Vzorové dny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vzorové dny

Cyklus tří novel nabízí trojí pohled na proměny i konstanty autorova domovského New Yorku. Poprvé ho Cunningham zastihuje v industriálním příšeří konce 19. století, kdy v epoše vrcholící průmyslové revoluce nastupuje chlapec Lucas k továrnímu stroji, který si před pár dny vzal jeho staršího bratra. Podruhé se na americkou megapoli zahledí krátce po teroristickém útoku na její dvě věže v září 2001, kdy policejní psycholožka Cat čelí dalším telefonickým výhružkám a současně osamění rozvedené Afroameričanky, jež přišla o dítě. A potřetí až ve 24. století, kdy autor vylíčí Manhattan zmítaný virtuální realitou za pomoci science-fiction o psanci Simonovi, ve které má sice daleko do supertechnologických vizí žánru, ale v sympaticky čapkovském duchu přemýšlí o postavení jedince v soukolí i o odvaze amerických osadníků, vstupujících za hranicemi choré "civilizace" do neznáma.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vzorové dny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vzorové dny (0.00 EUR)


Stažení Vzorové dny zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Specimen Days (2005)

  Žánr:
  Povídky, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Crimble

  03.11.2017

  Cunninghamův vysoký standard, tentokrát tři povídky (novely) v jedné knize, propojené pouze jmény postav, Whitmanovými verši a ovšemže také tematicky. Láska, smrt, hledání štěstí, nejistota, nerovné vztahy. Cunningham prostě umí a je jedno, jestli svoje texty zasadí do historie, současnosti nebo zkusí sci-fi.

  TheMajkee

  16.09.2014

  Ano, pořád je to Cunningham, ale ne tak úplně ve své formě. Chybí tomu nějaký větší tah a trochu výraznější pointy – především u první novely, ta byla úplně mimo: Divná, roztahaná, zmatená, bez gradace. Druhá i třetí novela byly už dynamičtější a byl v nich alespoň nějaký spád. Co Cunninghamovi nelze upřít, je to, že ovládá žánry, protože dokáže napsat jak drama, tak soft thriller i sci-fi. A pominu-li to, že ve výsledku jsou Vzorové dny celkem nuda, i tak z nich prostupuje autorovo typické poselství o životě (a jeho už tak typické smrti) a hledání svého místa v životě. Whitmanovy verše někde skvěle dílo doplňují a podtrhují myšlenky, jinde jsou zas úplně nahodilé – především v první novele. Ale já to Cunninghamovi odpouštím, protože mě svými tématy oslovuje a dotýká se mě, i když někdy zpracování není úplně bravurní.

  Co si osobuji, i ty si osobuj, neboť každý atom, který je můj, je nejinak tvůj – dalo by se říct, že tyto verše nespojují jen novely Vzorových dnů, ale celé spisovatelovo dílo.

  miuk

  27.06.2014

  Třetí povídku jsem ani nedočetla, ničím mě neoslovila. Druhá povídka OK. Ale první povídka mě dostala, snová, dokonalá!!!

  Renka9

  04.02.2014

  První dvě povídky úžasné, třetí jsem po třech stránkách vzdala.. nemám ráda žánr sci-fi.. Proto jedna hvězdička chybí…

  krista

  25.08.2013

  tři různé povídky – spojujícím prvkem jsou verše W. Whitmana – Stébla trávy – každá je něčím zvláštní a všechny mají otevřený konec – mě nejvíce zaujala ta druhá….

  Edana

  19.05.2013

  První povídka se mi velmi špatně četla, třináctiletý Lucas byl pro mě velmi nevěrohodný, celý ten příběh je jako schovaný za nějakým snovým závěsem – a pointa sice teoreticky vynikající, ale já měla takový pocit "tohle už jsem někde viděla/četla". Dokonce jsem u první povídky zvažovala, že knihu odložím. Naštěstí pro mě jsem se pustila i do druhé povídky a v tu chvíli mě kniha chytila a už nepustila. Zbývající dvě povídky jsou totiž vynikající, napínavé, mrazivé, dechberoucí. Třetí je ještě lepší než druhá 🙂
  Oceňuji také různé možnosti a témata pro interpretaci díla. Cunningham (a Whitman – jeho verše dílo úžasně "doplňují") tam vepsal nějaké to "poselství" snad pro každého. Např. to, že pro lidi vždy existuje nějaká skupina, na kterou se budou dívat "skrz prsty" (ať už to byli špinaví chudí dělníci, černoši nebo Nadiané). A přitom "…každý atom, který je můj, je nejinak tvůj."

  Pavo.Klima

  31.12.2012

  V době velkého boomu s Atlasem mraků se nabízí srovnání… Stavět díla vedle sebe ale nebudu.. To si nezaslouží ani Cunningham, ani Mitchell. Při čtení se mi vybavila také Pulchra od Škvoreckého, nebo Perelandra od C.S. Lewise… A přitom svět Nadianů není to hlavní, o čem kniha je… Stébla trávy Walta Whitmana jsem nikdy nečetl… Ze všech tří příběhů přesto cítím, jakobych měl nadosah možnost přesahu, o který Whitmanovi i Cunninghamovi asi šlo…. Nejvíc se mi asi líbila pro některé překombinovaná 3. část odehrávající se v budoucnosti… a to, i když mnohé vize jsou pro nás očima současníka přitažené za vlasy (agresivní prostituce… hráči (jako následovníci dělníků?)… androidi a jejich naprogramování ke strnulosti v případě agresivity…) Líbí se mi, jak graduje potřeba ukázat rozmanitost světa – od výlučně bělošské romance (nebo spíš balady?) v první části, přes příběh černošské policejní psycholožky, až k multiplanetárně postavené společnosti s hosty z cizí planety… Kromě poselství o "trávě", tak z díla vyznívají i témata jako lidská práva v "demokraciích" všech věků…

  Adrianam

  20.07.2012

  První povídka geniální, druhá skvělá, třetí měl autor vyhodit do koše i za cenu ztráty konceptu.

  ichinose

  17.03.2012

  První povídka mě dostala a vryla se do mne tak, jak jen se příběh takového rozsahu vrýt může. Výborné, prostě dokonalé. Druhá povídka byla už trochu slabší, ovšem Cunninghamovo kouzlo bylo stále patrné. Je jedním z králů slovomalby.. Nicméně, třetí povídka je jedním z příběhů, které se snadno přečtou a také velice snadno zapomenou. Nezanechala žádný hlubší dojem, byla.. mělká, pro mne neměla smysl.

  Co já si osobuji, i ty si osobuj.
  Každý atom, který je můj, je nejinak tvůj.

  Dominik_13

  16.12.2011

  Verše Walta Whitmana jsou na této knize to nejlepší.

  yamk

  07.11.2011

  Tri poviedky. Poviedka z minulosti je doják. Poviedka z prítomnosti je ok. Poviedka z budúcnosti je trapas (ani som to dočítať nemohol).

  Honsa

  07.10.2011

  Simon, Lucas, Catherine a jejich reinkarnace ve třech příbězích – třech různých časových rovinách, protkaných navzájem Whitmanovou poezií a sledující proměnu města New Yorku. Tři příběhy lidí, které pojí určitá forma nenaplnění a beznaděje a jejich hledání smyslu a východiska.