Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vzdělanost jako živý dialog s minulostí

Fundovaná práce, která vyšla v Německu v roce 2006 ve 26. vydání, se zabývá vzdělaností jakožto specifickou civilizační ideou, která se historicky rozvinula v německy mluvících zemích a je odlišná od kultury chování aristokraticko-urbánní společnosti západní Evropy. Ta se nezaměřovala na znalosti dané vzdělaností, ale na ctnosti vyplývající z nutnosti obstát ve společenské, družné pospolitosti: světaznalost, good sense, podmanivé způsoby, šarm, vtip. Kultura vzdělanosti měla a má také formující vliv na českou společnost.
První část, nazvaná "Vědění" (historie Evropy, literatura, umění, hudba, filozofie, ideologie, teorie a vědecké obrazy světa) skicuje obrysy klasické vzdělanosti. Druhá část, nazvaná "Um" (Können), se zabývá komunikací, pojednává o pravidlech, podle kterých se komunikuje mezi vzdělanci, o způsobech, jak vědění používat.
Kniha tedy není prvořadě koncipována jako vzdělanostní suma, ale je nesena úsilím vzdělanost definovat, vymezit, a zároveň v konkurenci s technicistními a technickými "informacemi" obhájit její potřebu v nové době. Autor se snaží vymezit její jádro, kořeny a různým způsobem naznačit, jak se vzdělání dobrat, kudy se ubírat, aby se z návodu na vzdělanost stalo vzdělání skutečné.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vzdělanost jako živý dialog s minulostí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vzdělanost jako živý dialog s minulostí (0.00 EUR)


Stažení Vzdělanost jako živý dialog s minulostí zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie, Encyklopedie, vzdělání
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Lector

  08.05.2016

  Svého času se napříč Evropou přeléval tam a zpět názor, že se v souvislosti s přílivem imigrantů bojíme o své kulturní kořeny vycházející z křesťanství a přitom tyto kořeny ani neznáme. Dobře, řekl jsem si, když to tvrdí významné politické autority, něco na tom bude a jdu napravit svoje zanedbání…
  A otevřel jsem si „Vzdělanost jako živý dialog s minulostí“ s cílem vše dohnat.
  Jedna kniha znalce, natož pak vzdělance, z nikoho neudělá, ale Schwanitzova snaha nevyšla tak úplně nazmar. Toto kompendium humanitních, či chcete-li společensko-vědních znalostí, je zajímavým počtením a skutečně dává rámcový přehled o tom, co vytvářelo náš středoevropský kulturní prostor. Tedy, abych byl přesný, jde především o německý kulturní prostor, ale protože nás německý živel ovlivňuje posledních tisíc let immerwährend, můžeme bez ostychu konstatovat, že „Vzdělanost“ je z velké části i o nás.
  Autor zvolil poměrně čtivý styl a mnohá smrtelně vážná témata popisuje se zřetelným odstupem a místy až lehce kousavou sebereflexí německého národa. To je sympatické.
  Dílo lze přečíst jednorázově, ale pak je dobré dát si jej někam, kde na něho snadno dosáhneme a čas od času si provedeme korekci našich nově a tak neblaze osvojovaných multikulturních hodnot.
  Doporučuji. Škoda, že na tu knihu ještě nikdo neupozornil německou kancléřku. A přitom je v Německu určitě všude k dostání. 😉
  Více postřehů naleznete v mé recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/medicina-proti-multikulturalismu-5902

  jarmik

  08.06.2015

  Cílem knihy je poskytnout stručný přehled znalostí z humanitních oborů, které autor očekává od vzdělaného člověka. To je skvělý nápad; jeden člověk zpracuje komplexní práci lépe než kolektiv, zvlášť, když mu záleží na nadčasových paralelách. Motivací autora bylo klasické znechucení nad ignorancí mladé generace a neschopností školního systému s tím něco dělat. To je strašná nuda a jen omílání klišé, kterého je plná debata o školství, nejen v Německu.

  Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2015/06/vzdelanost-jako-zivy-dialog-s-minulosti.html