Vlčí úžina Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vlčí úžina

Volné pokračování POSLEDNÍHO LAPONCE, francouzského románu oceněného více než 20 žánrovými cenami.
Jaro na dálném severu. Čas neúprosného světla. Stín, který vás nepustí. V Hammerfestu – městečku v nejsevernějším cípu Laponska na břehu Barentsova moře, budoucí Dubaji Arktidy s obrovskými nalezišti ropy – by vše bylo ideální, kdyby… tu nežili laponští pastevci a jejich migrující stáda sobů.
Když stáda plavou přes Vlčí průliv na své letní pastviny, při nehodě zemře mladý laponský chovatel. Brzy poté je nalezen mrtvý starosta pod posvátnou skalou. A další podivná úmrtí pokračují…
Ve městě jsou hrdiny potápěči v ropném průmyslu, nezmaři a hazardéři, hlavně mladý Laponec Nils Sormi.
Klemet a Nina jsou vyšetřovateli u sobí policie. Ale Nina má jinou roli, intimnější, dramatičtější: hledání otce, který se ztratil na moři, když byla ještě dítě. Odhalí temný příběh spřádaný pomstou na pozadí nesmiřitelného kodexu cti.
Olivier Truc ve svém druhém románu potvrzuje svůj vypravěčský talent, kterým nás provede po divokém území severního Laponska.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vlčí úžina zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vlčí úžina (0.00 EUR)


Stažení Vlčí úžina zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Klemet Nango a Nina Nansenová (2.)

  Originální název:

  Le détroit du Loup (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Panteon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Acandi

  05.11.2017

  Dobře napsané, napínavé a moc zajímavé .

  Ivana2342

  04.11.2017

  Bohužel- když jsem narazila na první hrubku, pozdvihla jsem obočí, když na další, už jsem se začínala přemlouvat, abych knihu neodložila- no, nakonec jsem ji po páté hrubce odložila. Opravdu ostudné. Příběh sám o sobě mě nezaujal natolik, abych se přes ty chyby přenesla. Korektor by si měl hledat jiné zaměstnání.

  Kerberos

  08.08.2017

  První díl jsem poslouchala druhý četla.Zajímavé prostředí bavila jsem se.Nevadil by další díl.

  šipek

  18.06.2017

  Tak se mi do této knihy moc nechtělo, dle hodnocení zde na databázi knih, ale tak špatné to nebylo. Mě se to četlo dost dobře a čtenář se seznámí z těžkým životem chovatelů sobů a potápěčů v severním Laponsku. Honba za penězi je vždy na prvním místě. spisovatel má úžasný vypravěčský talent. Určitě si přečtu i první díl této série.

  orinka3

  02.05.2017

  Souhlasím s Aymirou, že je to zmatené, nepřehledné a nezáživné. Já jsem do konce ani nedošla, protože jsem si včas uvědomila, že knížka má bavit.

  Aymira

  18.03.2017

  Ani nevím, proč jsem se do tohohle po nudném Posledním Laponci pouštěla. Protože tohle je snad ještě větší propadák. Dočetla jsem to jen se silným sebezapřením a přesto jsem vůbec nepochopila, o co v knize šlo. Vlastně ani nevím, kdo je čím vinen nebo nevinen. Příběh absolutně bez hlavy a paty, jednotlivé odstavce na sebe navazují téměř zmateně, aniž by ty předchozí nějak smysluplně skončily nebo vygradovaly. Pozitivní je snad jen zjištění, že postavy pro mě nebyly nesympatické. Ale jinak opravdu netuším, co mi měla Vlčí úžina dát.

  peksha

  07.03.2017

  Důstojné pokračování prvního dílu "Poslední Laponec" – autorovi se podle mě podařilo udržet laťku jak z pohledu nastínění současného sámského života, tak nalezení napínavého příběhu. Pro ostřílené detektivkáře to asi bude slabý čajíček, ale za mě moc příjemné čtení (uznávám, mám slabost pro severskou krajinu, takže si podobných knih cením). Sem tam překlepy proložené občasnou gramatickou "hrubkou" ale opravdu zamrzí…

  konicekbily

  04.02.2017

  Ze severských krimi jedna z nejhorších.

  pajaroh

  31.01.2017

  Uznávám, hlavní postavy sobí policie nejsou nikterak blízké a ty gramatické chyby bolely. Na druhou stranu je dobře a zajímavě popsáno prostředí Laponska, typologie místních obyvatel, naznačené politické problémy s ropným průmyslem v "dokonalém" Norsku. Vzhledem k tomu, že mi bylo líto, když jsem knihu dočetla, se nechávám unést a dávám 4*.

  Flexi

  30.01.2017

  Moc mě příběh nechytl jako detektivka, postrádala jsem napětí a vyústění nic moc. Oceňuji ale zajímavé prostředí, pro nás nezvyklé a exotické. Zajímalo by mě, nakolik odpovídá skutečnosti popis života Laponců v moderní době. A události ohledně těžby ropy? Jestli jsou pravdivé, tak jsem si celkem dost a nenásilnou formou rozšířila znalosti severu. Aspoň něco.

  DominaCZ

  25.01.2017

  Nic mně to neřeklo … vyšetřovatelé i místní byli divní, což je už klišoidní.
  Dává to obraz, že všichni na severu a zavátých pustinách jsou omezení ožralové, co si jen tak z nudy a tmy vraždí.
  Je to pořád dokola, a to mám tyhle národy a způsob života ráda.

  Vilas1979

  17.01.2017

  Další detektivka odehrávající se v netradičním prostředí Laponska, poprvé to fungovalo docela dobře, třeskutý mráz, nekonečně dlouhé noci a kvůli velkým vzdálenostem velmi pomalé tempo vyšetřování. Zima a čerstvý sníh za okny lákaly k přečtení volně navazujícího pokračování, kouzlo se však poněkud vytratilo. Děj se tentokrát odehrává na jaře, noci jsou naopak nesnesitelně krátké, sníh pomalu taje a mění se v bláto, sobi táhnou za potravou. V kraji dojde k několika úmrtím, které se na první pohled tváří jako nehody a vyšetřování se opět ujímá Klemet a jeho kolegyně Nina. Klemet je protivnější než kdy dříve, může za to políček, který mu při pokusu o sblížení Nina před časem uštědřila. Klemet na to zdá se nemůže zapomenout, takže mi zakrátko lezl pěkně na nervy. A když hlavní hrdinové nejsou sympatičtí a ani nijak obzvlášť zajímaví, pak to má každá kniha těžké. Připočteme-li k tomu poněkud překombinovanou zápletku, ve které je velmi obtížné se orientovat a případ řešit společně s policisty, výsledkem je docela průměrná severská krimi skládající se převážně z výslechů, pojíždění policistů po kraji sem a tam, to vše proložené kvanty jalových úvah. Případné další pokračování si docela rád nechám ujít. Zarazilo mne velké množství překlepů a gramatických chyb v elektronické verzi knihy.

  martina.bella

  10.12.2016

  Velmi dobré, ačkoli za mě byl Poslední Laponec lepší. Ovšem ty úděsné pravopisné chyby!!!! Ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které by bylo tolik strašlivých hrubek!!!! Jeden příklad za všechny ze strany 73: "Sobi běželi s jazykem visícím z tlamy, za sebou ztěžka táhly dřevěné sáňky…" Já nevím, jak na korektora nakladatelství Panteon, ale na mne chyby v i/y působí asi jako škrábání nehty o tabuli, jinými slovy mám z nich husí kůži. A to rozhodně nejsem žádná odbornice na Češtinu. A pak je tam opakovaně ještě špatné používání ji/jí… Na mě to působí, že to žádný korektor nemohl vůbec vidět… nebo poslali do tiskárny omylem nějakou "pracovní" verzi překladu??? Nebýt těch pravopisných chyb, dala bych pět hvězd.

  Boby17

  27.11.2016

  Tento díl příběhů sobí policie se mi líbil ještě víc, než Poslední Laponec. Proto dávám všechny hvězdy. Zajímavý, a v důsledku také smutný, náhled do stínů rozmachu norského ropného průmyslu, kterému musí jít vše z cesty.
  A ještě poznámka, ne však k autorovi. Překladatel by si měl osvěžit znalosti českého pravopisu při používání i/y a korektor by měl být buď pozornější, nebo si tato pravidla také obnovit.