Vlastní životopis Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vlastní životopis

V půvabně napsaném Vlastním životopise se vrací Agatha Christie ke svým kořenům, k dospívání, ke svým láskám a manželstvím, ke svým zálibám v cestovní a archeologii a ke svým odborným znalostem z medicíny a toxikologie. Její kniha je víc než životopis; je to strhující příběh života ženy, která – ač se ve svých románech tak často zabývá posledními okamžiky lidského života – dokáže mít ze života náruživé a všestranné potěšení.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vlastní životopis zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vlastní životopis (0.00 EUR)


Stažení Vlastní životopis zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  An autobiography (1977)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (32)

  Přidat komentář

  Magdalena5

  20. února

  Četla jsem dlouho, ráda a s velkým zaujetím a vracím se. I když jsem se dostala ke knize až docela pozdě, ale asi v pravý čas, protože jsem za ní hned četla Velkou výpravu.

  Haen

  01. ledna

  Výborná biografie skvělé spisovatelky. Neobyčejně zajímavý život, který popisuje s láskou a moudrostí britské dámy.

  irskádívka

  30.12.2017

  Moc se mi líbil popis doby, ve které paní Christie žila. Bylo milé, ponořit se doby, kdy nebyly televize, kdy děti měly chůvy, kdy se dívky učily hrát a zpívat.
  Agatha byla velice zajímavá, inteligentní a chytrá dáma.
  Kniha se mi přes všechna tato kladná hodnocení četla těžko, často jsem ji odkládala, což je dáno žánrem. Životopis je čtení, které zachycuje myšlenky a zkušenosti autora podle důležitosti, které jim přisuzuje sám. Nemusí být vyvážený a souvislý podobně jako romány.

  Alawa

  06.09.2017

  Pro mně asi nejlepší životopisná kniha, kterou jsem dosud četla. Měla jsem chvílemi pocit, že čtu napínavý román. Agatha Christie byla nejen skvělou autorkou detektivek, ale velice podrobně a poutavě dokázala zaznamenat okamžiky svého pestrého života. Počáteční kapitoly z dětství koncem 19. století mně osobně evokovaly prostředí seriálu Panství Downton, který mám moc ráda… Určitě si přečtu ještě jednou, všem doporučuji. Nyní je kniha dokonce za akční cenu v Knižním klubu.

  Sunday

  15.08.2017

  Vlastním tuto knihu od toho roku 1987, kdy v Odeonu v Klubu čtenářů vyšla a dlouhá a dlouhá a dlouhá léta jsem si ji MUSELA každoročně znovu přečíst, tak mě VZALA. A.Ch. byla noblesní dáma, která ale nebyla sama na sebe namyšlená a měla nádhernou duši.

  Devorah

  26.07.2017

  Mám koupeno nové vydání této fantastické knihy. Ačkoliv se jedná o životopis, přesto je napsán s lehkostí a noblesou. Jeden z nejlepších životopisů, co jsem dosud četla.

  pollyanna

  25.05.2017

  Skvělá kniha. Agáta byla vskutku žena do nepohody…

  Marla

  30.04.2017

  Čtivé a zábavné – jak se z viktoriánské dívenky obklopené služebnictvem, chůvami a guvernantkami, z dívenky která vlastně nic moc neuměla, stala světoznámá spisovatelka. Dobře jsem v antikvariátu koupila, tahle knížka nezůstane zahrabaná mezi těmi které moc nečtu, naopak….velmi zajímavé bylo líčení života na blízkém východu, nebo vzpomínky na dětství, zaujal mě i vztah Agathy a její dcery….prostě celá knížka stojí za to!

  Rozinkazvanocky

  03.02.2017

  Skvělé. Chci Agáthu jako babičku. Krásná kniha o sympatické ženě. Miluju fotky, co jsou v knize.

  haki34

  18.11.2016

  Konecne prilezitost spoznat pravu Agathu – tak ako sa videla a citila ona sama .. Knizka nEsmie chybat u ziadneho Agatofila 😉 ..
  … Akurat ma opat ako matku zarazil vztah Agathy k dcere – pomerne plytky….inac skvele citanie – od viktorianskeho detstva, rodiny, vzdelavania,vztahov…. Doporucujem !!!

  lavendy

  07.11.2016

  Naprosto úžasná kniha! Uchvátila mě stylem, noblesou, otevřeností a celou osobností Agathy Christie.

  lenulitah

  24.10.2016

  Pěkná kniha. Agatha Christie měla opravdu zajímavý život. Musím říct, že díky této knize jsem si autorku hodně oblíbila a vrhnu se teď na všechny její detektivky, které ještě neznám. Navíc se toho člověk dozvěděl spoustu i o životě z přelomu století.

  decemlineata

  14.01.2016

  V knize J.Smetanové byla zmínka o Životopisu A Christie.Rozhodla jsem se věřit své oblíbené autorce a knihu jsem si koupila.
  Bylo to šťastné rozhodnutí.Je to jedna z knih,které můžete číst opakovaně.

  biki

  28.12.2015

  Detektivky paní Agáty jsem v 70-tých a 80-tých letech milovala. Ale její životopis je o celé světelné roky zajímavější …

  Tinoušek

  29.03.2015

  Úžasný životopis. Čte se sám, i když je trošku tlustší, za dva dny čtení v MHD se po něm jen zaprášilo 😀 Opravdu skvěle napsaný, to, že přeskakuje je jen dobře, alespoň se člověk nenudí a nahlédne opravdu do mnoha stránek nejen života A.CH., ale také období a podmínek, ve kterých žila. Skvělá knížka, kterou rozhodně všem doporučuju k přečtení! 😀

  JezinkaJ

  13.01.2015

  Jeden z nejlepších životopisů, který jsem kdy četla. Oceňuji i obraz doby a popis způsobu života. Kniha, ke které se hodně vracím. Stačí otevřít kdekoliv a prostě si číst.

  Koka

  28.12.2014

  Dobře, že jsem tuto knihu četla až poté, co jsem přečetla snad všechny detektivky A.CH., protože bych si ty její napínavé příběhy tolik necenila, kdybych věděla, jak snadno, bez většího zaujetí, rozmyslu, tvůrčího trápení, leckdy jenom z "nízkých" finančních pohnutek je psala. Ve Vlastním životopisu je pozoruhodných tolik epizod a informací, že jsem nestačila zírat. Je jasné, že hodně, opravdu hodně ze svého života autorka zamlčela – ať už úmyslně, nebo ve vyšším věku zapracovala špatná paměť. Proto snad víc, než jako svědectví jejího života beru knihu jak úžasné svědectví dané doby. Některé epizody o životě a vztazích služebnictva mi připadaly jako předobraz nedávno shlédnuté TV série Panství Downton; kapitoly pojednávající o Agathiných pobytech na Blízkém východě jsou smutným dokladem toho, že tato oblast nebyla vždy životu a civilizaci nebezpečná, jako je tomu dnes, informace o struktuře anglické společnosti mezi dvěmi světovými válkami, o trapných, směšných i hodně užitečných konvencích, rodinných vztazích, postřehy z cesty kolem světa – dalo mi to opravdu hodně. Moc dobré čtení!

  Skawin

  24.10.2014

  Ke knize jsem se dostala náhodou, když jsem ji odvážela mance z lázní a odložila ji doma. Dlouho mi tam ležela. Už jsem ji chtěla vrátit, ale nejdříve jsem nahlédla.. a bylo to. Život paní Aghaty mě pohltil. Tato kniha není jen o vzpomínkách, ale hlavně o životním optimismu, nadhledu a toleranci. Paní Aghata měla úspěch protože byla moudrá a přestože (nebo spíše také protože) nechodila do škol..

  krizek

  14.09.2014

  Život Agathy Christie byl velice zajímavý a já jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

  wooloong

  30.06.2014

  Vážená paní Christie, vždy jsem si vážila Vaší práce a milovala Vaše detektivky. Po přečtení Vašeho vlastního životopisu, který jste napsala s nebývalým nadhledem, pokorou, skromností a moudrostí jste mi dala možnost pochopit mnohé z Vašeho díla, poznat Vás a mít Vás ráda nejen jako spisovatelku, ale i jako člověka. Děkuji.

  hlina

  01.01.2014

  Měla jsem opravdu dobrou vůli knížku přečíst, ale nepovedlo se. Tolik rozvleklosti a opakování jsem nedokázala zvládnout. Chtěla jsem se dozvědět, jak dokázala psát ty úžasné knihy, ale nezjistila jsem to. Pokud to bylo v druhé části knihy, mám smůlu.

  anibeni

  05.09.2013

  Tak já se přiznám, že mě kniha trochu zklamala…. psáno hezky, ale na mě moc zdlouhavě… ještě na straně 100 jí bylo 6 let, na straně 200 si ještě furt hrála s obručí… těšila jsem se, že se dozvím, co jí vedlo k tak krásným námětům, nebo co na ni mělo takový vliv…. no, nevydržela jsem a knihu nedočetla….

  nelcisko

  04.08.2013

  Musím uznat, že tuhle knihu jsem četla opravdu dlouho. Nebylo to tím, že by kniha měla tolik stran, ale z důvodu, že se občas nečetla lehce. Je velmi zajímavé číst něčí vlastní životopis, napsán přímo tím člověkem. Jsou chvíle, kdy se u čtení nudíte, protože autor popisuje věci, kterým moc nerozumíte, někdy vlastně vůbec, možná i proto, že tento životopis je z jiného období, než jste vy sami. Ale dávám této knize nejlepší hodnocení, jelikož byly i chvíle, kdy jsem knihu nemohla odložit a samotný konec mě opravdu dojal. Když jsem dočetla poslední řádek epilogu, nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Skončí se něčí život a vlastně, jako kdyby jste to prožívali vy sami. Neuvěřitelné jak něčí kniha- životopis, může ve vás tolik zanechat. Knihu doporučuji 🙂

  i-v-u-l-a

  30.03.2013

  Ti co zbožňují tuto Paní autorku, budou rádi za možnost nahlédnout nejen do jejího dětství, soukromí vůbec:o)….. a srovnávání s životopisem S.Kinga…každý je jedinečný a přistupuje ke psaní po svém, proto NESROVNÁVEJTE!!

  kattyV

  16.02.2013

  Kniha se mi zdála zajímavá, protože mne zajímá autorka. A ona svůj život a sebe sama dokáže podat opravdu přitažlivě. Od toho kdy začíná vypočítávat, které věci má v životě ráda – a nejsou to věci okázalé a rádoby zajímavé, ale úplně obyčejné – jablka, východ slunce, psy, smetanu… V tom okamžiku jsem si řekla, že bych se s Agathou ráda potkala – ne jako s autorkou detektivek, ale jako s přítelkyní.

  hortenzie

  11.01.2013

  Výborně napsáno. Doporučuji všem, kdo mají paní Agathu v oblibě.

  Malin

  17.07.2012

  Ve své době byla pro mě docela náročná na přečtení, ale ve výsledku jsem byla nadšená.

  bovinka

  18.01.2012

  Byla to má první kniha od Agathy a moc se mi líbila. Vlastně mě nadchla tak, že mě přivedla k jejím knížkám.(18.1.2012
  26.10.2012 – vzhledem k tomu, že jsem po několika letech četla životopis znovu, musím říci, že tentokrát se mi četl těžkopádněji. Chtěla jsem si ale osvěžit některé informace, když jsem se dostala na místa z života A. Christie

  Kunstábl

  06.05.2011

  Chtěl jsem se dozvědět o tom, jak tvořila knížky, ale ona vyprávěla o svých vychovatelkách, chůvách a o tom, co měli k jídlu. Lepší je King a jeho O psaní. To, co se týkalo knížek, bylo chaotické a zpřeházené. Trochu mě zklamala

  Faith

  15.04.2011

  Vyprávění paní Agathy, její pohled na život, plachost a další vlastnosti jsou mi velmi blízké. Uchvátilo mě právě hlavně její vyprávění o dětství a dávné době, ve které žila. Tolik kouzelné a zajímavé pro někoho, kdo už tuto dobu nemá šanci zažít. Připadalo mi, že spousta z toho se odráží v pro mě viditelné "rozvernosti" jejích detektivek, protože v jejím podání je to vždy především vyprávění o lidech.
  A jak zde bylo dříve poznamenáno, že je v životopise málo o tom, jak psala (případně jak psát detektivky), mi vůbec nevadilo. Ani jsem to nečekala. A to, co autorka zmínila, mi připadá srozumitelné a pochopitelné. Myslím, že k jejímu "stylu" se nehodí vysvětlování "pravidel psaní". Zdá se mi, že to prostě "měla v sobě", jednoduše dělala to, co ji baví:-)
  Kniha pro mě velmi zajímavá, pozitivní a plná radosti ze života. Těším se, že si přečtu znovu.