Vlaky a války Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vlaky a války

Průkopnická studie Christiana Wolmara, který se v britských médiích zabývá historií dopravních prostředků, nazvaná Vlaky a války, je věnována nepochopitelně zanedbávanému aspektu novodobých dějin, totiž vlivu, jaký měl na moderní způsob vedení války vznik a rozvoj železnic. Ten se podle autorových zjištění projevoval především v urychlení přesunů vojenských jednotek a v zásadním zlepšení týlového zabezpečení armád válčících stran, které díky železniční dopravě už nebyly odkázány na místní zdroje.
Autor sleduje své téma od prvního železničního transportu britských vojáků vyslaných potlačit nepokoje v Irsku a pokračuje dál před krymskou, americkou občanskou, prusko-rakouskou, prusko-francouzskou, búrskou, rusko-japonskou, první i druhou světovou až po korejskou a vietnamskou válku. Neponechává stranou ani podíl železnic na holocaustu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vlaky a války zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vlaky a války (0.00 EUR)


Stažení Vlaky a války zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Engines of War

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Pavel_D

  20.02.2016

  Zajímavá knížka věnující se roli železnic ve válkách (především změnám, které přinesla pro týlové zabezpečení). Největší prostor je věnován americké občanské válce a 1. světové válce, 2. světová válka už je probrána spíše namátkově.

  Michal_ctenar

  05.01.2015

  Nedávno jsem tuhle publikaci dočetl. Vzhledem k tomu, že se o historii železnice tak trochu zajímám, tak jsem byl mírně zklamán z nedostatku faktických dat, je to spíše taková obsáhlá úvaha autorova.
  Ale docela dobře strukturovaná. Koho železnice zajímá, ať is přečte.
  M.