Vladař Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vladař

Na podzim roku 1541 zamířil anglický král Jindřich VIII. na velkolepou královskou vizitaci do Yorku, aby zde zastrašil vzpurné poddané. Poté, co bylo v hrabství Yorkshire odhaleno spiknutí, jež ho mělo zbavit trůnu, vladař se rozhodl vyrazit s tisícovkou vojáků, pátou manželkou Catherine Howardovou a vybranými nejvyššími dvořany na sever, aby zde od místních šlechticů přijal symbolický hold.

Do Yorku cestuje i právník Matthew Shardlake se svým pomocníkem Jackem Barakem. Kromě právní pomoci při sepisování peticí, jež mají být předloženy králi, plní navíc tajné poslání, které jim svěřil arcibiskup Cranmer – zajistit bezpečnost důležitého a nebezpečného vězně, jenž má být převezen k výslechům do Londýna.

Nic však neprobíhá tak hladce, jak by si Shardlake přál. Vražda yorského skláře spustí řetězec událostí, jimiž se právník zaplétá do tajemných souvislostí, sahajících nejen k vězni na hradě, ale dokonce k samotné královské rodině. Právě v době vladařovy návštěvy ve městě narazí Shardlake a Barak na tajné dokumenty, které by v konečném důsledku mohly otřást i samotným trůnem Tudorovců…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Vladař zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vladař (0.00 EUR)


Stažení Vladař zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Matthew Shardlake (3.)

  Originální název:

  Sovereign (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (24)

  Přidat komentář

  Arsi

  11. ledna

  Další skvělá kniha od Sansoma. Každý díl je lepší a lepší…

  ladaol

  29.09.2017

  Docela mně z toho rozbolel zub, jak mi ho bylo líto. No ani v dnešní době není radno se míchat do politiky a vlastně ani v jakékoliv jiné době.

  jpatr

  11.07.2017

  Mohu potvrdit, co napsala Tesssay. Jsem na tom úplně
  stejně.

  Tesssay

  02.12.2016

  Opět skvěle vyprávěný příběh o Matthewu Shardlakovi…knihy CH.J.Sansoma mě baví čím dál víc 🙂

  Blanchi

  04.09.2016

  ucházející, kniha mne moc neoslovila.

  woodward

  10.05.2016

  Další složitý, napínavý a historií nabitý příběh o právníku Matthewu Shardlakovi se z velké části odehrává v severní Anglii. Jindřich VIII. se tam vypravil na velkou vizitaci v doprovodu zástupu dvořanů, početného vojska a také právníků – včetně Matthewa, kterého do Yorku vyslal sám arcibiskup z Canterbury. Jeho úkoly na této cestě jsou z velké části tajné, důvody k jejich vykonání ještě tajnější a do toho se pletou nejrůznější komplikace, vraždy, intriky, mocenské půtky, prostě je to plnokrevné, spletité vyprávění o událostech neklidné doby, kdy ještě nikoho ani ve snu nenapadlo, že dcera toho surovce na trůně jednou bude vládnout Angličanům a oni ji budou milovat a ještě po staletích uctívat jako "dobrou královnu Bess".
  Když čtenář dospěje až k obligátní autorově závěrečné poznámce o historických souvislostech, je až s podivem, jak málo si toho autor vymyslel, pokud jde o popisované události, a jak pěkně se mu podařilo při konstrukci příběhu využít neověřených (ale opakovaně ventilovaných) legend o nelegitimním původu Jindřichova předka Eduarda VI.

  rezzba

  26.04.2016

  Prostě pecka.

  orinka3

  27.03.2016

  Vynikající! Sansomovi se podařila úžasná věc – věřím, že syndik Mathew Shardlake je skutečná historická postava. Je velmi přesvědčivý. Není tam jediný řádek, který by čtenáře nudil. Zajímavé zápletky, skvělá atmosféra.

  Esk

  20.03.2016

  Musím říct, že mi Matthew i jeho staronový pomocník Barak přirostli k srdci a jejich detektivní příběhy čtu s radostí a napětím. Jen tak dál! A hurá na další díly ..

  lampernaqui

  15.12.2015

  Další skvělé pokračování, hrbatý právník dostává nové úkoly, znovu se zamotává do politických intrik, do temných kobek Toweru a do sporů se svými právnickými nepřáteli. Děj utíká jedna radost, kvalita rozhodně neklesá.

  irousek9

  20.10.2015

  Opět špičkový detektívní historický román…

  klokan.1905

  18.09.2015

  Další skvost z rukou Christophera Johna Sansoma…

  achilles

  18.08.2015

  Pro mě nejlepší díl. Věrný historii a neskutečně poutavý od začátku do konce. Období Henryho VIII. je prostě samo osobě slavnou historií a když se toho ujme Sansom je o zábavu postaráno.

  Richie1

  16.01.2015

  V tomto třetím pokračování detektivních příběhů z tudorovské Anglie je mistr Shardlake vyslán plnit jeden oficiální a jeden neoficiální úkol na sever Anglie do Yorku. Opět se zaplete do složitých intrik, které tentokrát hrozí zkázou i celé tudorovské dynastii.
  Sansom mě potěšil v tom, že si při sepisování zápletky vybral i zajímavé okolnosti nástupu Tudorovců na anglický trůn – události předcházející porážce posledního plantagenetovského krále Richarda III. v bitvě u Boswortu roku 1485.
  Velmi oceňuji, že historické souvislosti jsou popsány podle skutečných (doložených) událostí a tam, kde si Sansom dovolil určité změny, tak na ně upozornil v doslovu. Dokonce i král Richard III. byl vylíčen podle nejnovějších názorů – tedy, že to nebyla žádná zrůda, která se na trůn dostala přes vraždy, ale že to byla spíše oběť pozdějších protudorovských spisovatelů.
  Sansom je velmi pečlivým v popisech postav, míst i časových souvislostí. Někdy až příliš – domnívám se, že by čtivosti příběhu více posloužilo, kdyby byl někdy poněkud stručnější. Dokonce i přes jeho pečlivost se mi podařilo objevit dvě (zcela nepodstatné) chybičky: v prvním případě popisuje, jak po útoku medvěda uplynulo několik dní a pak padne věta, že k útoku došlo včera. Druhou chybičku jsem objevil při popisu míst – plavba lodí je přerušena, všichni jsou ubytováni ve městě v hostincích, ale při rozhovoru padne věta, že "i tady na lodi můžou mít stěny uši" 🙂
  Každopádně je Vladař výborně napsanou knihou, kterou doporučuji každému, kdo má rád historii (nebo detektivní romány). V hodnocení dokonce sáhnu i po 5 hvězdičkách, kterými jinak šetřím. 90%

  soukroma

  15.10.2014

  Vynikající čtení, možná vůbec nejlepší historické romány (a dozajista retro detektivní série), se kterými jsem se seznámila. Skvěle vykreslené prostředí a dobové reálie a báječně plastické postavy, které působí plnokrevně, reálně, nejsou černé ani bílé, a navíc mají v sérii těchto knih v průběhu několika let svůj zřetelný vývoj. Také se mi líbilo, že se autor vyhnul náboženskému dogmatismu – připomínal sice důležitost toho, o jakou dobu z hlediska (smrtelných) půtek mezi tradicionalisty a reformisty se jednalo, ale nepřiklonil se ani k jedné straně, naopak nechal své hlavní hrdiny v otázkách víry docela tápat, čímž se stali ještě sympatičtějšími. Pětset stran je v tomto případě namístě, každé slovo má opodstatnění. (Shodný komentář mám i u knihy Temný oheň, protože prostě nemohu jinak a těžko bych dala některé z nich přednost).

  mpb1913

  05.03.2014

  Třetí díl a opět vynikající.

  elcapitano

  30.09.2013

  strhující, čtivé, napínavé. Moje třetí s Shardlakem a už se těším na další.
  Paralela s politikou je zřejmě nadčasová a bez hranic.

  ondrash77

  06.06.2013

  Právník Matthew Shaderlake s pomocníkem Jackem Barakem jsou součástí delegace, která krále na cestě doprovází. Arcibiskup jej pověřil tajným úkolem. Shaderlake má dohlédnout na převoz tajného vězně k výslechu do Londýna. Při plnění uložených povinností je Shaderlake zapleten do spinknutí, které má vcelku abmiciózní cíl: svrhnout vládu Jindřicha XIII. Recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2013/06/06/vladar/

  cori

  01.05.2013

  Chudák Shardlake, v tomto díle se s ním autor rozhodně nemazlí. Atentáty a vlhká kobka v Toweru – to je jen zlomek "radostí", které mu nachystal. Shardlake je lapen v síti politických intrik, vydírání, korupce a bojů o koryto. Třetí díl má již 520 stran, druhý měl 464 a první pouhých 392 stran.

  mikesh

  29.03.2013

  skvele, jako vsechny ostatni knihy s Shardlakem, tesim se na dalsi dily

  iška

  29.03.2012

  perfektně skloubený detektivní příběh s politickým zákulisím doby

  Ula

  16.03.2012

  Doporučuji tuto knížku všem, kteří jsou naštvaní na dnešní politické poměry. Po přečtení Vladaře budete dnešními poměry nadšení
  🙂

  astroweb

  06.03.2012

  Je to třetí kniha, kterou jsem od něj četl, na prvním místě stále vede Zima v Madridu, ale Vladař je skvělý!

  derminator

  03.01.2012

  Má druhá kniha přečtena od tohoto autora a mám na ní jen pozitivní dojmy určitě doporučuji. Historické romány jsem nikdy neměl rád ale tyto mě baví i když jsem zatím u obou knih odhalil pachatele dřív než k němu dojde děj. Dávám 75%.