Vetřelec – Covenant Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Vetřelec - Covenant

Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil, románem Vetřelec – Covenant, novou kapitolou převratných dobrodružství v boji s vetřelci. Posádka kolonizátorské vesmírné lodi Covenant cestou ke vzdálené planetě na druhém konci galaxie objeví, jak se zprvu domnívá, ztracený ráj. Ve skutečnosti však jde o temný svět plný nebezpečí. Když narazí na hrozbu, která se vzpírá veškeré představivosti, musí se pokusit o riskantní útěk.

Uznávaný autor Alan Dean Foster se rovněž vrací do vesmíru, s nímž se poprvé setkal při oficiálním románovém přepisu původního filmu o vetřelci. Vetřelec – Covenant je klíčový příběh, který tomuto filmu předcházel a vede k událostem, z nichž se odvíjí jedna z nejděsivějších ság všech dob.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Vetřelec – Covenant zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Vetřelec – Covenant (0.00 EUR)


Stažení Vetřelec – Covenant zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Covenant (1.)

  Žánr:
  Horory, Romány, Sci-fi
  Formáty eknihy: EPUB
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  Lenka.Vílka

  06. března

  Vetřelec: Covenant, ach.
  Jak je možné, aby se z dobrého filmu přepisem stala silně průměrná kniha? Snadno. Dejte to napsat Fosterovi.
  Covenant, ach.
  Je to jako když vezmete flašku archivního červeného, vylejete do odpadu, nalejete do ní krabičák za dvacku a nabídnete hostům s tím, že bude archiv. Protože obal říká, že to bude jízda, ale když si nalijete, něco začne smrdět. Ale přece to hostiteli neřeknete! Co když vás už příště nepozve?! Tak pijete a doufáte, že to je třeba jenom jednohubkou a ono se to zlepší. A když jste na dně druhé sklenky, řeknete si: "Vážně jsem se jenom spletl v prvním úsudku nebo mi to vypálilo chuťové pohárky?"
  Jo, takhle na mě kniha působí. Je jasný, co bude dějově dál, proto jsem s knihou netřískla. Na každé straně jsem měla text, ale zároveň mi v hlavě problikávaly obrázky z filmu, protože jinak bych se unudila. Nemám zkušenost s autorem, ale takhle nudný vyprávění jsem už dlouho nezažila. Zpátky k informaci, že čtenář ví, co bude následovat v další scéně. Předpokládám, že knihu četli hlavně ti, kdo viděli film. Protože tohle je pro fanoušky. Je to pro fanoušky a zároveň proč si nevydělat něco navíc v rámci univerza. Proti tomu nic nemám. V tomhle případě jsem stále doufala, že se to zlepší (že nezlepší, protože nemůže mi bylo jasný, ale nechte mi doufání), ale do konce knihy (na dně druhé sklenky), to byl stále stejný autorský patok. Dost slov kolem toho, že byl příběh super, ale nesedl mi styl autora, co? To jsem celá já…

  Vtažení do děje naprosto nulové. Už jenom začátek, kdy se členové posádky probouzí a jeden z nich zemře. Do háje, já jim ve filmu držela palce až do poslední vteřiny, přestože to bylo nereálné přežití. V knize? Napsáno jako seznam věcí, co koupit na víkend v krámě. Škoda. Ale jinak děkuji za ty dovysvětlující momenty. Ty udělaly radost. Třeba proč jsou na lodi jenom páry. Já myslela, že je to kvůli tomu, aby tam mohli nacpat tu scénu ze sprcháče! A slečna zároveň nevypadala jako coura. Tak to jo, už chápu… 😉

  burianek

  22. ledna

  I já jsem fanouškem Vetřelčí série. Na film jsem se moc těšil, bohužel jsem ale byl zklamaný. Některé postavy mi byly nesympatické, chování nepochopitelné a tak nějak vše zrychlené a zkrácené. Kromě androidí hry na flétnu, která mi naopak přišla příliš a nepatřičně dlouhá. Proto jsem si koupil knížku s tím, že se možná dozvím něco, co jsem ve filmu nenavnímal nebo špatně. Předností knihy je právě to, že si postavy můžu představit podle sebe, což je hlavně u hlavní představitelky a ve filmu velmi nesympatické, to důležité. Závěr. Kniha se mi líbila daleko víc, než film.

  Israha

  28.12.2017

  V podstatě doslovný přepis filmového Covenanta, takže dějově a stylizací (už se nejedná o čistokrevnou sci-fi/horror akci, jak jsme v aliením univerzu zvyklí) to někomu sedne, někomu ne, přesně v souladu s tím, jak sedla filmová verze. Kniha přidává navíc hlubší charakterizaci postav, emotivní momenty a větší dávku tajemna při průzkumu neznámé planety, což byly aspekty, které film v menší či větší míře postrádal. Zábavné, strhující, atmosférické…jen ne tolik pohlcující, jak by si skalní fanoušek žádal. Což pro filmového Covenanta vlastně platilo taky.

  ThomasRuhe

  17.11.2017

  Foster přepsal filmovou verzi do knihy, takže těžko hodnotit samotný děj. Snad jen to, jak se mu to povedlo.Řekl bych, že to bylo vcelku dobré. Film jsem neviděl, ale získal jsem konkrétní představu o čem pojednává. 60%.

  Highlander

  17.08.2017

  Asi nejslabší z vetřelčích knih, které jsem četl.
  Ne špatný – jen prostě… někdo musí být na posledním místě. A to je pro mě v tomto případě Covenant.
  Děj není tak moc akční jako v ostatních knihách, trošku se dala většina věcí předvídat… ale přesto to bylo zajímavé dobrodružství a děj pěkně ubíhal.
  A pár věcí mi trošku zamotalo chápaní, nevím, jestli jsem se málo soustředil, nebo co… některé věci mi prostě neseděly – podrobnosti nebudu psát, abych nespoileroval. 🙂
  Pěkná obálka. 🙂
  A malý bezvýznamný plus za to, že autor má rád heavy metal. 🙂 \m/

  Karelvovsik

  17.07.2017

  Ani pořádně nevím co napsat. Podle mě je kniha taková rychlokvaška. Příběh předvídatelně spěje ke svému předvídatelnému konci. Autor se mohl více věnovat vysvětlení konce Stvořitelů a hlavně rozvést linii s Elizabeth Shawovou a Davidem v době, kdy byli na planetě sami. Pro mě je kniha průměr i v oblasti vetřelčího universa , přesto jsem rozhodnutý ještě zhlédnout film. Možná , že pak svůj názor malinko poupravím. No uvidíme.

  trudoš

  05.07.2017

  Covenant je dobrý. Ale mohl být ještě lepší, kdyby se tvůrci nepokoušeli tématiku vetřelců vtěsnat do intelektuální roviny. A to pomocí obehraného zpracování ústředního motivu z Ostrova doktora Moreaua, okořeněného výcucem existenčního balastu z Blade Runnera. Samotní xenomorfové tu pak hrají druhé housle, což je znát především v závěru, kdy jsou na scéně jen proto, aby mohl zemřít milenecký pár souložící ve sprše.
  Konstrukce románu ale funguje velmi slušně, daleko lépe než na filmovém plátně. Především proto, že koncept vyprávění je poctivě rozvržený, záhadná tajemství jsou střídána brutálním násilím a celek směřuje ke konkrétnímu cíli bez toho, že by se škobrtalo v nelogickém chování, nebo v nesmyslných detailech. Jenže i tak se nedokážu zbavit dojmu, že příběh vznikl jen proto, aby nějak pokračoval předchozí Prometheus. Nehledě na to, že Alan Dean Foster je sice dovedný řemeslník, ale všední řemeslník. Pořád ovšem Covenant patří k tomu solidnějšímu, co univerzum vetřelců nabízí.

  Tazz1

  17.06.2017

  Film jsem dosud neviděl, ale dám ho co nejdříve. Kniha je naprosto skvělá. Napětí, kdy stránky samy ubíhají a najednou je konec knihy. Jen doufám, že to není poslední kniha autora z tohoto prostředí.
  Sice to již není úplně ten Alien vesmír…ale nový Prometheus má také dost do sebe a spoustu potenciálu.
  Kniha skvělá a doporučuji všem fandům Vetřelce, stejně jako každému scifi čtenáři.

  Terva

  04.06.2017

  Najdeme své stvořitele, seznámíme se s nimi a společně pak vstoupíme do Valhally.

  Oficiální románová verze filmu je mnohem lepší než film. Nejen že nás Ridley Scott mystifikoval přejmenováním původního názvu a to z Prometheus 2 Covenant na Vetřelec: Covenant, ale i tím, že do příběhu nezařadil hned několik důležitých oznámení, které divákovi pokazí krásný logický zážitek z celého příběhu.
  Kniha vám dá všechno. Logické kroky posádky, kdy se například dozvíte, proč si na inkriminující planetu neberou helmy a skafandry (a mnoho dalších věcí), užijete si krásné a napínavé dobrodružství a budete mít přehled o celé posádce, která je v knize viditelně popisována.

  Malá ochutnávka:
  Stvořil jste mě. Přesto jste nedokonalý. Naznačujete to, i když to neříkáte přímo. Já, který jsem dokonalý, vám budu sloužit. Přesto jste člověk. Hledáte svého stvořitele, já mám svého před očima. Vy zemřete. Já nezemřu……..

  Jako fanoušek celé série musím vyzvednou nový druh Vetřelců. V knize jsou nádherně popsáni. Musíte uznat jejich krásu, i když vás jejich vzhled znepokojuje a hlavně člověk musí přiznat, že nový způsob zrození je skoro geniální a fascinující. Máte skoro chuť si zahrát na Boha, a vidět je na vlastní oči, je to běžná lidská fantazie.

  Knihu mohu všem vřele doporučit. Nemusíte se bát, že by byla vytržena z nějakého kontextu. Dokonce je tu popsán osud některých členů posádky Promethea a tak o nic nepřijdete.
  Musím však dodat, že některé nedostatky to má a proto je mé hodnocení jen čtyři hvězdy.
  To však vůbec neznamená, že by to byl špatný příběh.
  Naopak.

  Nesčetným miliardám prastarých a lhostejných hvězd nezáleží ani za mák na tom, jest-li mravenčí civilizace zvaná lidstvo přežije nebo navždy zmizí.

  Pasadenka

  30.05.2017

  Miluji Vetřelce a jeho svět. To jen v úvodu, aby mezi námi bylo jasno. 🙂 A druhá věc. Mám za sebou i stejnojmenný film. A nelze jinak než brát obě média jako jeden celek. Ridley sliboval, že nás zavede na planetu tvůrců a co to doplní do vetřelčí mytologie. A svému slibu dostál, za což jej musím pochválit. I když… není tam zas toho tolik, jak by se mohlo zdát na základě PR, které k filmu vzniklo.

  Celý příběh je přepisem scénáře, nebo filmu a v zásadě jej úplně kopíruje. Takže žádné překvapení nebo zevrubné rozšíření se zde neděje. Kniha je celkově skvělá k doplnění filmu. Fanoušek si prohloubí film, a navíc částečně zaplní nelogičnosti a zkratkovitost filmu. A to je v zásadě vše. Scott má v plánu točit další filmy a pohupovat se v žánru dle rozpoložení duše, co mu na jeho dědkovský věk minimálně fanoušci odpustí. A i kdyby to nedopadlo a filmy nakonec nevznikli, budu doufat v to, že se budou alespoň psát knížky do série.

  Pro toho, kdo viděl film a nelíbil se mu, nebo nad ním mávnul rukou, zbytečnost. Pro fanouška universa jakž takž zajímavé počteníčko. Pro skalního fanouška prostě nutnost. 🙂 A pro ne fanoušky a ignoranty, kteří nemají rádi oslizlé mazlíky, pro milovníky hororů, nebo řadové obyvatele planety… podívejte se raději na film, budete mít z toho víc. 🙂

  Napsané je to dobře, ne skvěle, ale de to. Pro mě to postrádá jistou dávku napětí, co by se snad dalo odbourat neznalostí filmu. Jinak je to průměrná knížka, která vybočuje jen svým tématem. Vetřelčím tématem. 🙂