Velká válka s křižáky 1409–1411 (Světla a stíny grunvaldského vítězství) Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Velká válka s křižáky 1409–1411 (Světla a stíny grunvaldského vítězství)

Bitva svedená 15. července 1410 u Grunvaldu byla jednou z největších rytířských střetnutí evropského středověku. Proběhla během války mezi polsko-litevskou unií, v jejímž čele stál král Vladislav II. Jagiello, a řádem německých rytířů. V této „Velké válce“, jak jí nazvali soudobí kronikáři, ukončila polská vojska a jejich spojenci expanzivní politiku řádu v severovýchodní Evropě.
Celá Velká válka s křižáky se odehrála v letech 1409–1411 a měla kromě bitvy u Grunvaldu několik základních etap a dramatických událostí. Vedle hlavní postavy Vladislava II. Jagiella, polského krále a velkoknížete litevského, zde čtenář najde také osudy dalších politiků, vojevůdců a velmistrů. Zvláštní pozornost věnuje autor řádu německých rytířů v Prusku a vnitřnímu vývoji litevského velkoknížectví. S nadhledem hodnotí osudnou porážku křižáků a slavného grunvaldského vítěze.Kniha v českém jazyce!


Stažení Velká válka s křižáky 1409–1411 (Světla a stíny grunvaldského vítězství) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Velká válka s křižáky 1409–1411 (Světla a stíny grunvaldského vítězství) (0.00 EUR)


Stažení Velká válka s křižáky 1409–1411 (Světla a stíny grunvaldského vítězství) zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  braunerova

  17.10.2015

  Vlastní válce krále Jagiella s křížáky je věnovano cca 50 stran. Dalších 200 stránek je faktografie o vzniku polsko-litevské unie, dějinách řádu německých rytířů, ale také hodnocení literárních a filmových děl. Odborně je kniha na výši, ale nebavila mě zdaleka tolik jako díla Jiřího Kovaříka nebo Karla Richtra.

  jesuswlasac

  04.08.2014

  Výborná faktografia ktorá popisujem moje obľúbené obdobie.
  Kniha sa nezaoberá iba samotnou bitkou pri Grunwalde ale aj tomu čo vojne predchádzalo a čo sa po nej zmenilo. Trochu ma iba mrzí že autor sa až príliš venoval tomu či sa taj bitky zúčastnil aj Žiška.
  Určite ešte siahnem po dakej knihe z tejto edície.