Velká hra Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Velká hra

John Law, narozený v roce 1671 v Edinburghu, geniální matematik, ale i karetní hráč a hazardér, prohrál v mládí veškerý otcův majetek. Neurvale a bez zábran se choval i k ženám. Nesčetní podvedení manželé proto zajásali, když John po jednom ze soubojů, jenž skončil protivníkovou smrtí, musel opustit Skotsko. Při útěku napříč Evropou dostal John průkopnický nápad: peníze by neměly být kryty stále se tenčícími zásobami drahých kovů. A tak vynalezl papírové peníze. Ale jeho revoluční myšlenka nedošla obecného sluchu. Teprve když na počátku 18. století dorazil do Paříže, osud mu dopřál životní šanci. Vévodovi Filipu II. z Orléansu, který se právě stal regentem, se zalíbila představa, že by se obrovský státní dluh dal v podstatě uhradit pomocí tiskařského lisu. John Law pomůže Francii ze státního bankrotu tím, že v roce 1716 založí Banque Royale a poprvé emituje bankovky. Jeho idea se osvědčila, obchod vzkvétá, John nahromadí majetek, který z něho učinil nejbohatšího muže své doby, ba možná největšího boháče v dějinách lidstva, a expanduje i do Nového světa založením Mississippské společnosti. Jenže pak ho znovu dostihne jeho hráčská vášeň…Kniha v českém jazyce!


Stažení Velká hra zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Velká hra (0.00 EUR)


Stažení Velká hra zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Grosse Spiel

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Kamiliana

  18.10.2013

  Já jsem naopak s dočtením žádný problém neměla. Příběh Johna Lawa a historický náhled na vznik bankovek mě fascinoval, ač nejsem žádný finančník. A jak se říká.. historie se opakuje.. i Lawův geniální systém tehdy zkolaboval chybou lidského faktoru. Domnívám se, že na čtivosti místy ubíral těžkopádný překlad německých hutných souvětí.

  Alma5

  11.04.2013

  Kniha se mi celkem líbila, pro mně byla poučná z historického hlediska. Ze začátku mi byl hrdina značně protivný, potom se to trochu zlepšilo. I když podle toho co jsem se dočetla jinde se autor zřejmě snažil hrdinu vylepšit 🙂

  Nikoleta87

  13.03.2013

  Začátek vypadal slibně, ale v půlce mě kniha přestala bavit a dodnes zůstala nedočtená 🙁

  michtry

  06.11.2012

  Na začátku jsem byla nešťastná, ale jak šel příběh dál začala mne bavit.
  Žádné veledílo, ale také ne úplný proadák, alespoň pro mne ne.

  Dan

  31.12.2010

  Začátek knihy mi připadal velmi zajímavý (třeba vznik papírových bankovek), ale v druhé polovině mi kniha přišla postupně stále méně zajímavá a dočetl jsem ji s vypětím všech sil 🙂