Velitelovo děvče Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Velitelovo děvče

Krásnější život by si Emma nemohla představit – právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život – její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?Kniha v českém jazyce!


Stažení Velitelovo děvče zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Velitelovo děvče (0.00 EUR)


Stažení Velitelovo děvče zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Marta Nedermanová (1.)

  Originální název:

  The Kommandant´s Girl (2007)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Víkend
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (48)

  Přidat komentář

  bábuška

  04. března

  Tato kniha mě velice zaujala, podle mě to nebyl žádný slaďák. Osud mladinké Emmy, její "tak trochu láska" ke svému zaměstnavateli, vysokému důstojníku SS, bych vzala pouze jako epizodu ve stavu celé polské společnosti v okupované vlasti. A je to vlastně začátek pogromu na židovské obyvatelstvo, zřízení prvního gheta a úmyslu Židy zcela vyhladit v nově budovaných táborech smrti. Byl to velice smutný příběh.

  Ainslee

  05. února

  Tuhle knihu jsem četla až po Diplomatově ženě, ale nemyslím, že by to vadilo dala jsem si to vcelku lehce dohromady. Četla se velice dobře a bavila mě víc než druhý díl, zajímavý pro mě byl hlavně románek velitele a Emmy a celkově prostředí druhé světové války.

  Babo

  01. ledna

  Dala jsem 3 * , dala bych tak 3.5,ale to nejde. Téma je to zajímavé,styl psaní v pohodě ,ale přece jen jsem čekala víc.

  Michalka98

  29.10.2017

  Kniha to byla příjemá, velice dobře se četla. Mrzelo mě však, že atmosféra války zde není přesvědčivě cítit tak, jak bych si představovala a konec této knihy byl na můj vkus příliš otevřený. Jinak se však jednalo o vcelku zajímavý příběh.

  Marki87

  02.09.2017

  Taková příjemná oddechovka, moc hezky se to četlo, nebyl to úplně hloupoučký slaďák. Nicméně mě trochu rušily časové a historické nepřesnosti (nesmysly). Ano, je to fikce a autorka to v knize i uvádí, ale když už jednou zasadí příběh do nějakého historického období, měla by na to trochu brát ohled. Proto dávám jen 4 hvězdy.

  Kerberos

  22.07.2017

  Kniha mě překvapila,zklamala.Čekala jsem historický román o vztazích židů s němci v Polsku,dostalo se mi slabé červené knihovny.

  Anett2000

  02.06.2017

  Dojemný příběh, který vypráví o životě za druhé světové války. Celkově byla kniha velmi dobře napsaná a určitě se k ní jednou vrátím….

  niknikita

  01.06.2017

  Četla jsem Velitelovo děvče už před časem, ale je to jedna z knih, které si přečtu ráda znovu.

  prochajda

  25.03.2017

  Kniha mě mile překvapila, nečekala jsem tak dobře, napínavě i dojemně napsaný příběh o vztahu židovské dívky a německého velitele. Žádná červená knihovna, vřele doporučuji.

  Pedruska01

  09.01.2017

  Četlo se to rychle a poměrně dobře. Nikdy jsem netíhla k příběhům z války, měla jsem za to, že tam prostě bude moc té politické scény a já se v tom budu ztrácet, ale tohle je již několikátá kniha, co mám za sebou z tohoto období a ani jedna mě nezklamala. Několik komentářů níže si lehce stěžuje, že autorka vyzvedla osobní život Emmy/Anny nad fakta pravdy, krutosti, nenávisti a hyenismu války – nacisti proti Židům. Mě to nevadilo. Je to romantický příběh mladé dívky, která je mezi dvěma muži na pozadí války. Kdyby to bylo naopak, nemuselo by to čtenáře, pro které to bylo napsáno bavit.
  Každopádně, já jsem byla spokojená, proto také plný počet hvězd a jasné doporučení. Hlavní hrdinka mi nevadila, i když občas se nezachovala správně či její rozhodnutí bylo "šílené". Přesto nebylo jí co závidět, ono ze dne na den být někým jiným s minulostí, o které si můžete nechat leda tak zdát anebo je mnohem lepší než ta vaše, případně se i pohybovat a zaplést na "nepřátelském" území není nic jednoduchého. Navíc, když jste odloučeni od vlastní rodiny a i manžela, který se snaží o nemožné. I když byl Velitel nacista a byl představitel zla, toho chlapa jsem si opravdu oblíbila, i když mě zpočátku zarazil jeho věk. Bylo mi ho hrozně líto. Uvnitř musel být hrozně laskavým a hodným člověkem, který určitými událostmi byl roztrhán ve skrytu duše, jelikož pro Annu, do které se zamiloval chtěl snést modré z nebe. Tedy až do doby, co zjistil, kým doopravdy je. V tu chvíli mu přes oči sjely rolety a opět najel na mód toho zlého nacisty. Jeho konec byl překvapivý. A nejen jeho, ale celé knihy.
  Autorka mě mile překvapila a nejen, že tuto knihu ráda doporučím, ale dokonce se těším i na její druhou knihu ze "série". 🙂

  helenkan

  29.12.2016

  Láska si prostě nevybírá,ať je doba jakákoli. Knížka stojí za přečtení.

  adriane9

  28.12.2016

  Neříkám, že kniha bude mít místo v mojí knihovně, ale bylo to slušné čtení, neotřelý příběh zasazen do velmi smutné doby. Ovšem spisovatelka ji nijak nezesměšňuje, pouze se vyhýbá těm nejhorším faktům, aby dodala na síle románu, to je přece omluvitelné. Do řad červené knihovny bych ji rozhodně nedávala, dle mého měla vysší cíl. Třeba já o příběhu Georga přemýšlím víc než je u těchto lehčích knih obvyklé.

  Edona

  04.12.2016

  Velitelovo děvče je nenáročné poutavé čtení. Je to historické romance,
  tudíž je kniha historií pouze inspirována, nehledejme zde přesné historické události. Je to román o hrůze války a zároveň o lásce, pro kterou jsme schopni obětovat téměř cokoliv. Knížka si určitě zaslouží místo v mojí knihovně, a také jsem ji určitě nečetla naposledy. Doporučuji! Byla bych ráda, kdyby u nás vyšla i novela, která dějově předchází této knize, pojednává o Georgovi a Margot, a to bych si moc ráda přečetla.

  *Pájuše*

  28.11.2016

  Za začátku jsem byla unešená příběhem, ale postupně to opadalo. Příběh je čtivý, poutavý, ale spíš než hrůzy války se tady řeší milostná linka. Byl to slabý odvar války na pozadí, co mě zklamal. Přišlo mi, že hlavní hrdinka je strašně naivní a životem proplouvá velmi lehce na to, v jaké době se děj odehrává. Ano, jsou zde světlé momenty, které ukazují hrůzu války a té doby, ale pokaždé, když už jsem si myslela, že hlavní hrdinka před tím nebude zavírat oči, stala se nějaká hrůza, kdy si opět uvědomila, že žije ve světě války a pak, jako by na to zase na malou chvíli zapomněla. Ačkoliv žila pořád v napětí, co se s ní stane, když pracuje pro nacistu, nepřišlo mi to jako taková hrůza, jako to, co se odehrávalo na pozadí a k čemu se autorka moc nevyjadřovala. Nemůžu říct, že bych byla z knihy zklamaná, ale za neskutečnou zabedněnost hlavní hrdinky (ač je na jednu stranu velmi bystrá), strhávám jednu hvězdu.

  LucieAlexandra

  19.11.2016

  I přes fakt, že se jedná o smyšlený příběh a jsem zvyklá číst na tohle téma drsnější knihy, nechtěla jsem tuhle odložit. Poutavá, čtivá a místy napínavá kniha. Pro čtenáře memoárů z 2.sv. války se může zdát až moc odlehčená a do "červena"

  Gi-Gi

  16.11.2016

  tak tahle byla fakt dobrá, dcera mi jí vytáhla namátkou z hromady v knihovně, dokud jsem nezačala a příběh mě nepohltil, tak jsem se jí vzpírala. hluboký příběh, těžké období ….

  NemcovaKN

  14.10.2016

  Tento příběh mě velmi zaujal. Autorka přišla se zajímavou zápletkou, kterou dokázala výborně zpracovat. Děj byl zajímavý a někdy jsem měla i pocit, že prostě musím číst dál a dál jen abych věděla, co se bude dít.

  Princezna22

  28.09.2016

  Krásná knížka,čtivé, smutné a zároveň romantické
  ..nedokážu popsat pocity s knihy, jak mě kniha dostala…

  waw-waw

  10.07.2016

  Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak ano a překvapil mě závěr…ještě dva dny jsem měla takový zvláštní pocit. Rozhodně má místo v mé knihovně.

  lidunka1

  14.06.2016

  Není to žádná velká literatura, ale mně tato knížka přišla k chuti. Hodně věcí jsem si na ní uvědomila, např. jaké to je pro ŽIdovku chodit do katolického kostela. Dávám 4 hvězdička za čtivost.

  Lena63

  28.04.2016

  Červená knihovna smíchaná s nereálnou historií. Dost hrůza.

  JulietRocks

  20.02.2016

  Myslím, že malé knihy by se o velkých tématech psát prostě neměly… Když jsem asi tak po prvních sto stránkách překonala svou nechuť k tomu, jak "jednoduše" autorka popisuje druhou světovou válku a zabrala se pouze do milostného příběhu, přiznávám se, že mi to přestalo vadit. Kniha se totiž čte opravdu velmi dobře a rychle. Konec byl ale pro mě určitá rána pod pás, jako by autorka teprve v závěru příběhu otevřela oči a uvědomila si, o jaké době to vlastně píše. (Milostnému příběhu bych udělila pět hvězdiček, "válečnému" dvě, ale smícháním dohromady… Zůstávám u dvou.)

  jluky

  13.01.2016

  Knihu som prečítala jedným dychom, nemôžem teda povedať , že by ma nebavila, ale počas čítania som sa nemohla zbaviť pocitu, že toto by sa sotva v reále mohlo stať…Napriek tomu som zvedavá na ďalšie knihy od autorky.

  radkamiz

  10.11.2015

  dočteno……….připomíná mi to 50 odstínů šedi, jen v jiné době, na hrůzném podkladu …… pěkné, čtivé, napínavé, ikdyž místy nereálné…..

  Barbra06

  04.11.2015

  Váhala jsem s ohodnocením. Ale nakonec pět hvězdiček za příběh, který se opravdu dotkne u srdce. Už jen proto, že většina věcí z děje, se bohužel až moc podobá skutečnostem té doby. Téma války nevyhledávám, ale ta je tam v pozadí a dodává tomu všemu "jen" děsivější světlo. Moc hezky napsané a stálo to za to!

  Jaruce

  20.09.2015

  Kniha se mi líbila, přečetla na jeden zátah. Není to román o válce ale román o lásce.

  Daenerys

  18.08.2015

  Body strhávám za jistou naivitu, se kterou je příběh psán a je z popisů cítit, nicméně uznávám, že je nutné ke knížce přistupovat jako k ryze "romantické četbě" a poté se to dá zkousnout. Naopak oceňuji čtivost a musím říct, že mě příběh nad očekávání "chytnul" a některé pasáže byly slušně napínavé.

  VladkaBU

  13.08.2015

  … přečetla jsem se zájmem. Sice o válce, jejích hrůzách, ale těm, kteří kteří se tématům o koncentračních táborech a nelidským zacházením, vyhýbají. V knize se o nich píše, ale jinak. Konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak se mi příběh líbil

  milamarus

  29.06.2015

  Tenhle příběh se dá považovat za variaci na Verhoevenovu Černou knihu. Trochu se hraje na „podle skutečných událostí“, trochu na „steelovku“. A opět z toho vzniká přitažlivá kombinace vyvolávající (alespoň u mě) ambivalentní pocity. Líbilo se mi to a věřím, že někde v černém srdci Herr Kommandanta bylo místo, které tížil pocit viny. A co se týče jeho citů k Anně/Emmě – jsem přesvědčena, že ji miloval, a že ona milovala jeho.

  Ewik

  01.06.2015

  Kniha se mi moc líbila. Romantický příběh zasazený do nebezpečné a zlé doby. Moc jsem si přála, aby Velitel a Emma zůstali spolu, i když bylo jasné, že to nelze. Přečetla jsem na posezení a s každou kapitolou se tešila víc a víc na rozuzlení příběhu.