Věčné světlo: Solovecké ostrovy v epoše GULAGu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Věčné světlo: Solovecké ostrovy v epoše GULAGu

Sovětský režim uvěznil v prvním desetiletí své existence stovky tisíc lidí. Mezi těmi, kteří skončili v táborech zvláštního určení na Soloveckých ostrovech, byl i spisovatel a publicista Boris Nikolajevič Širjajev. V lágru strávil sedm let. V jeho vzpomínkách znovu ožívají osudy pestrého společenství vězňů – předrevolučních intelektuálů, pravoslavných duchovních, prostých mužiků i protřelých kriminálníků. Obraz těžkého lágrového života je zároveň podobenstvím tragického přerodu celé země. Kniha B. N. Širjajeva Věčné světlo vyšla poprvé v roce 1954 v New Yorku a v Rusku mohla být vydána jako celek až roku 1991. Její první český překlad jedinečným způsobem doplňuje dosud u nás vydanou literaturu o sovětském gulagu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Věčné světlo: Solovecké ostrovy v epoše GULAGu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Věčné světlo: Solovecké ostrovy v epoše GULAGu (0.00 EUR)


Stažení Věčné světlo: Solovecké ostrovy v epoše GULAGu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Pavel Mervart
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Melic

  27.09.2012

  Tuto knihu jsem si půjčil z volného výběru v knihovně, že zkusím "něco jiného". Knížka není úplně taková, jakou jsem očekával. Pro mě se střídaly fáze nudnější s příběhy zajímavými.

  Laickému čtenáři, který není příliš zběhlý v historii SSSR, knížka přinese povědomí o síle a zvrácenosti tehdejšího režimu, o tom, jak málo stačilo, aby byl člověk odsouzen a jaké různé typy osob na to doplatily. Prostřednictvím příběhu o carovi Petrovi také naznačuje, jaké změny obyvatelům přinesla vláda "pro lid". Ze samotného života v gulagu je patrné, jak uvězněná intelektuální vrstva ani tam neztrácela touhu po kultuře a v rámci možností usilovala o činnosti, které by jí daly pocit svobodného života (až autor sám říká, že mnohdy mohli zajatci vystupovat na ostrovech svobodněji, než normální volní lidé).

  Ovšem v čem jsem se ztrácel, byly různé rozhovory autora s jinými mysliteli, často obsahující filozofické či náboženské téma, případně obsahující odkazy na historická či kulturní fakta a osoby Sovětského Svazu. Proto knížku můžu doporučit spíše odborníkům či skutečným zájemcům o historii, literaturu a drama, kterým řekne více. Přesto i laik si nalezne své, leč ne vše stráví…