Valčík s Bašírem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Valčík s Bašírem

Začalo to psy. Těch bestií je šestadvacet, každou noc se přeženou městem a štěkají Boazovi pod okny. Alespoň v jeho snu. Boaz se nakonec s touhle noční můrou i s událostmi, které za ní stojí, svěří svému spolubojovníku z libanonské války Arimu Folmanovi. A protože si Ari válku už nijak nevybavuje, rozhodne se svoje vzpomínky s pomocí kolegů veteránů poctivě rekonstruovat… a dostat se až úplně na dno, k masakru v táborech Sabra a Šatíla. Převést tuto zkušenost na filmové plátno bylo jistě náročné (stejnojmenný animovaný dokumentární film získal Zlatý glóbus a nominaci na Oskara), ovšem převod z filmu do komiksové podoby je zcela bezchybný.

Jedné noci v září 1982 v Bejrútu obsazeném izraelskými vojáky příslušníci křesťanských milicí vtrhli do uprchlických táborů Sabra a Šatíla a začali masakrovat stovky Palestinců. Ari Folman byl jedním z těch izraelských vojáků, ale víc než dvacet let poté si nepamatoval vůbec nic z té noci ani z týdnů, které jí předcházely. Pak přišel znepokojivý sen jeho kamaráda a s ním i Ariho potřeba odkrýt pravdu o válce v Libanonu a odpovědět na klíčovou otázku: co dělal během vraždění?
Folman se kolektivní amnézii přátel i druhů ve zbrani vzepře a bolestivě, upřímně skládá dohromady střípky války a snaží se přijít na kloub tomu, jakou roli v ní sehrál on sám. Prázdný prostor postupně zaplňuje scénami z boje a z hlídek, utrpením a krveprolitím i sny a halucinacemi. Vojáky pronásledují nevysvětlitelné noční můry a záblesky minulosti – chňapající, vrčící rafani s vyceněnými zuby a oranžově žhnoucíma očima; opakovaný výjev s třemi mladíky, kteří nazí vstávají z moře a kráčejí na bejrútské bojiště. Tanky s vražednou lhostejností drtí auta i domy, snajpři odstřelují muže na oslech, muže v autech, muže popíjející kávu; voják tančí deštěm kulek; vzduchem zní rockové písničky a pak se noční obloha rozsvítí světlicemi. Vzpomínky se hromadí, až nakonec Ari Folman dorazí do Sabry a Šatíly a jeho pátrání dospěje k děsivému konci.
Výsledkem je strhující rekonstrukce, sonda do nespolehlivé paměti a především působivé odsouzení nesmyslnosti všech válek. Valčík s Bašírem je skutečně originální svou formou i obsahem a zaujme nepominutelné místo mezi velkými svědectvími o válce.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Valčík s Bašírem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Valčík s Bašírem (0.00 EUR)


Stažení Valčík s Bašírem zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Waltz with Bashir (2010)

  Žánr:
  Literatura světová, Komiksy
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Kapis

  02.03.2016

  Docela se mi líbila kombinace kresby na fotografiích. Dokud jsem se na to nepodíval pod pořádným světlem, tak jsem ani nezaznamenal že to jsou fotky. Papír výborný. To by bylo k formě, ale jako u všech podobných děl, i zde je zásadnější obsah. Mám o tehdejších událostech něco málo načteno a pan scénárista popisuje věci stejně, a to jsem rád – jako přímého účastníka je jeho svědectví o to cennější. I tak mi spousta lidí kolikrát říkalo, že jsou to všechno zase nějaké ty konspirační teorie. A ejhle nejsou – jako u spousty jiných věcí, lidi to ale moc nezajímá. Je však jasné, že Izraeli moc vyhovovalo, že někdo za ně vyvraždí 2000 Palestinců, které před tím vyhnali z jejich země a oni se jakože u toho budou dívat jinam.

  Je to svědectví silné a taky odvážné, protože střílí do vlastních řad. A to se moc, zvlášť v této vyvolené zemi, neodpouští. Mám snad jen jednu výtku, stejnou jako např. u všech amerických filmů o Vietnamu. A to, že "obětí" je účastník na straně agresora. Ano, ti kluci za to nemohli, nechtěli tam být, mají oprávněná traumata, vypovídají o nesmyslnosti války, ale proč, když jsem u toho Vietnamu, někdo nenatočil filmy o milionech obyčejných vesničanů, proti nimž byla rozpoutaná největší chemická válka v dějinách lidstva? Umřelo jich řádově několikrát více, stále se tam rodí postižené dětí, copak tam by se nenašlo dost materiálu? Kapku jsem odbočil, ale snad je princip toho, co jsem měl na mysli, jasný.

  Za mne určitě 5*

  p3tris

  16.02.2015

  Pokud znáte skvělý animovaný film Valčík s Bašírem, tak by vám neměla uniknout ani jeho komiksová verze od Ari Folmana, která celý film kompletně rozvíjí. Jedna z nejlepších protiválečných věcí, co jsem kdy četl.

  Beatnice

  14.09.2014

  Četla jsem, viděla jsem i film a obojí je naprosto dokonale zpracované. Zřejmě nejvíc mě zaujal závěr, kde najednou nečekaně dojde k prostřihu na realitu. Z kresby jsou najednou realistické fotky masakru a stejně tak autentické záběry ve filmu. Nečekané a dost šokující, ale myslím si, že nejvhodnější možný závěr. Díky němu utkví kniha i film výrazněji v paměti. Vřele doporučuji jak zhlédnutí, tak i přečtení.

  3DD!3

  31.08.2014

  Film jsem neviděl, i když je už nějakou dobu v plánu. Zajímavá perfektně rozvedená myšlenka o nespolehlivosti paměti, lidském popírání skutečnosti a vnímání něčeho co může poškodit mozek – jeho sebeobraně. Samotný masakr, velké finále se od jiných komiksových masakrů nijak neliší, než jsem otočil na poslední stránku a zděsil se výrazu tváře staré ženy, která byla více než skutečná. Rozumějte, na poslední dvojstraně jsou fotografie, ne kresby. Probuzení mysli do reality. Působivé.

  Marika Vanova

  22.09.2013

  Viděla jsem jen filmové zpracování na ČT2 a bylo to dost dobrý…

  immortal-party

  15.06.2011

  Působivý komiks, velmi mě nadchlo i filmové zpracování, které si nic nepřikrášlovalo.