Úvod do Nového zákona Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Úvod do Nového zákona

Smyslem tohoto úvodu, jako všech úvodů, je nabídnout čtenáři informace, které je dobré znát, abychom mohli číst knihy Nového zákona s porozuměním. Podle soudobé terminologie je našim cílem poskytnout studujícímu zdroje k získání správné interpretační kompetence.
Tato publikace by tedy neměla chybět v knihovně teologických fakult, jednotlivých sborů a farností, či v knihovnách teologů, filosofů, kazatelů a písmáků.Kniha v českém jazyce!


Stažení Úvod do Nového zákona zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Úvod do Nového zákona (0.00 EUR)


Stažení Úvod do Nového zákona zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Introduction to the New Testament

  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , Návrat domů
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  onRock

  21.04.2017

  Trochu únavné čítanie – najmä vďaka tomu, že sa kniha venuje viac vyvracaniu rôznych liberálnych výkladov vzniku, pozadia a úvodov do jednotlivých kníh, ktoré „napísali“ neveriaci teológovia. Napriek tomu, kniha drží líniu viery a podáva prehľad o súčasných teologických (snáď skôr filozofických, modernistických, materialistických) pohľadoch na jednotlivé knihy Nového zákona. Autori sa držia „biblického“ (rozumej viera v nadprirodzeno a zázraky) pohľadu ale väčšinu knihy strávili bojom s filozofickým a materialistickým pohľadom na ich pozadie.

  M.H.

  05.10.2016

  Rozsiahly úvod do NZ, z pera amerických tvorcov (preklad z 2. vydania z roku 2005), ktorí sa hlásia k evanjelikálnej tradícii (ako väčšina produkcie vydavateľstva Návrat domů). Toto sa prejavuje v dosť konzeratívnom zameraní knihy, napr. deutoropavlovské listy sú pre autorov tohto NZ všetky dielom Pavla a pod.

  Okrem kapitol venovaným jednotlivým knihám NZ (niektoré, ako 1. a 2. list Korinťanom, 1. a 2. list Solúnčanom a Jánove listy sú prebraté v rámci jednej kapitoly) obsahuje celkom rozsiahly text o synoptickej otázke (s. 59-110.), Pavlovi ako teológovi, pastorálnych epištolách a novozákonnom kánone a jeho vzniku.

  Kniha je konzervatívna v názoroch na autorstvo spisov (napr. deuteropavlovské autorstvo časti listov v podstate nespomína).

  Bibliografia je uvedená na konci každej kapitoly, niekedy sú zdroje aj v poznámkach pod čiarou (väčšinou literatúra v angličtine).

  Česká bibliografia uvedená súhrnne na konci knihy (prevažne monografie a články).