Uvedení do zenu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Uvedení do zenu

Zen. Na první pohled systém beze smyslu, bez logiky, cesta plná provokací, paradoxů a výlevů zuřivosti, cesta odnikud nikam. Rozhovory mistrů s žáky se podobají spíše dadaistickému představení než duchovnímu školení — mistři hovoří v nesrozumitelných obrazech a žáci je napodobují, mistři je tlučou, a žáci jsou rázem osvíceni. A když se potká mistr s mistrem, oba se bezstarostně chechtají a my čtenáři skrytý účel tohoto nepokrytého bláznovství sotva tušíme. A přece je to cesta nad jiné přímá a nauka přísně logická. Kniha Jiřího Navrátila nás prostřednictvím bezpočtu kóanů, zenových příběhů a výroků mistrů velmi fundovaně uvádí do problematiky zenového buddhismu. Autor s hlubokou znalostí filozoficko-historických reálií postupně odkrývá smysl zenové praxe a seznamuje nás s podmínkami vzniku této filozofie a s jejím vývojem na území Číny a Japonska. Publikace má všechny předpoklady stát se pro mnohé klíčem k rozluštění zevního tajemství zenu a průvodcem na cestě k odhalení původní přirozenosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Uvedení do zenu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Uvedení do zenu (0.00 EUR)


Stažení Uvedení do zenu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , Dialog
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Jacck

  28.07.2017

  Kniha nebyla špatná. Navrátil je absolvent fildy s dlouhodobým zájmem o duchovno, a tak zpracoval knihu o zenu jazykem filosofa. Pro první seznámení se zenem kvalitní kniha. Zejména jsem v ní našel odkazy na zdroje, které kniha cituje a pořídil jsem si je v angličtině (české překlady neexistují) – Huang Po a Hui Hai, oba čínští zenoví mistři někdy z 9. století

  a BTW, celkem nesouhlasím s popisem zenu v záhlaví jako jakéhosi tajemného dadaistického systému plného absurdních koanů. To jsou akorát hříčky pro duchovně nevyzrálé. Cíl zenu je stejný jako cíl všech náboženství a duchovních praktik – uniknutí z klece egoismu a iluzí pochopením a transcendencí své vlastní mysli, nalezením poslední nepodmíněné reality či skutečnosti, kterou jde nazývat Bůh. Ty dětinské koany slouží jen k tomu, aby vykolejily mysl žáků ze zajetých stereotypů. Duchovní pravda je totiž nad všemi filosofiemi a všemi koncepty.

  koolsavage

  12.12.2014

  Poměrně složité čtení, je nutné se celou dobu dokonale soustředit a vnímat. Ale pro ty, co se zajímají o tuto tématiku, ideální startovní kniha.