Útěky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Útěky

Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Kniha se čte jako napínavý román a Lída Baarová popisuje zákulisí barrandovských ateliérů, zajímavosti z natáčení v předválečném Berlíně a vyznává se i ze své naivity a lehkomyslnosti, která stála u zrodu jejího uměleckého i osobního pádu. Kdysi obletovaná herečka se po válce dočkala obvinění z kolaborace a ocitla se na čas v pankrácké věznici. Po únoru 1948 se jí za dramatických okolností podařilo uprchnout do zahraničí a v Itálii zahájila novou uměleckou kariéru.

Otevřená zpověď Lídy Baarové…
Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škvorecký.
Poprvé vyšlo v nakladatelství Sixty-Eight Publishers, Corp. v roce 1983.
V Československém spisovateli s.r.o. vydání první.
Příloha knihy: DVD s Felliniho filmem Darmošlapové, kde Baarová vytvořila roli Giulie Curti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Útěky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Útěky (0.00 EUR)


Stažení Útěky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  bee88maja

  15.10.2017

  Když se někdo chystá někoho odsoudit za jeho chyby, zamyslí se předtím, jakých chyb se sám dopustil ve věku 20 let? Umí někdo ovlivnit, do koho se zamiluje? Je trestné být naivní?

  Vnímat svět černobíle je nehorázně jednoduché…ale asi se s tím jen tak nepřestane…

  jaste

  09.10.2017

  Lída Baarova mi byla velmi nesympatická, ani styl, kterým byla kniha napsaná mě nenadchnul

  paulinschildie

  14.07.2017

  Čtivá a milá knížka. Určitě si ji přečtu znovu.

  hannah2000

  09.07.2017

  Vzpomínky jsou přehledně a zajímavě sepsané a knížka se velmi dobře čte. Samotný příběh Baarové vede k zamyšlení, jak moc byla herečka ve svých vzpomínkách upřímná, co je pravda a co je upravené. Z jejího vyprávění čiší nezájem o vše, co se netýkalo herectví, její kariéry a jejího života. Přijde mi neskutečné, že by vůbec nevnímala tu zvrácenost, do jaké se Německo před válkou ubíralo. Nejvíc upřímná mi přišla část, ve které vypráví o osudu rodičů a sestry po válce. Lída Baarová si mé sympatie po přečtení moc nezískala, ale odsoudit ji také nemůžu. Nevím totiž, kolik skutečností si nechala pro sebe, co dalšího zlého ji potkalo a co způsobilo ten její odtažitý přístup ke světu. Vyprávění, ať už bylo více či méně upřímné, poodkrylo kromě života Baarové zčásti i dění okolo filmu před válkou a po ní. Proto je kniha zajímavá.

  Clamera

  18.06.2017

  Kvalitní životopisná kniha. Na rozdíl od dalších memoárů Lídy Baarové, které údajně prošly její vlastní silnou autocenzurou, má zřejmě i vysokou vypovídací hodnotu. Příliš mnoho sympatií ve mně hlavní protagonistka nevzbuzovala, nicméně kresba jejího charakteru a postoje k životu je to zajímavá…A byla místa, kdy jsem pro ni měla jistou dávku pochopení. Zkrátka příběh ambiciózní, ješitné a poněkud do sebe zahleděné dámy…příběh, který má "maso a krev", autenticitu, je čtivý a ani styl, v němž je napsán, neurazí.

  Atanone

  24.05.2017

  99% z toho,co si o knize myslím,bylo řečeno v komentářích přede mnou.
  Pro mě je úžasné to,že si smím a můžu přečíst verzi samotné L.B,zatímco v minulosti to nebylo umožněno. Jistě,zaráží mě ta naivita,svádět všechno na nevědomost je trošku..no ale na druhou stranu vezměte dva různé lidi a nechte je prožít stejnou situaci- každý z nich ji bude posuzovat jinak.
  Jsem ráda,že tuto knihu mám a určitě si ji za pár let přečtu znova

  andrii24

  21.03.2017

  Z věže do strže. Varování před magnetizující, dominující, spalující krásou ženy, tak snadno přivyklé chumlati se do norkových kožešin, oblékati si róby z ďáblovy dílny. Hvězdná dáma dlouze čichala k pugétu, smočeném ve zrádném elixíru, až se jí z té vůně zamotala hlava. Byla natolik omámená, že vytrhnout ji z toho luxusu bylo složité, bolestivé, šibeniční. Sláva sálá, výš a výš sahá, až jednoho dne, a může se to stát, ustane, přijde pád a zbude jen…vlezlý chlad. Život může být krásný, ale nesmí brát více než dávat.

  Jája92

  25.02.2017

  Pro mě má tato herečka své osobité kouzlo. Jedni ji zatracují, druzí obdivují a já se řadím mezi druhou skupinu. Zvědavě jsem četla vyprávění Baarové dle Škvoreckého a jsem ráda, že jsem se na chvíli mohla ponořit do jejího světa. Při čtení mi občas bylo smutno, když jsem věděla, jaký neblahý osud bude nosit dlouhá léta na svých bedrech.

  edith79

  11.02.2017

  Lída Baarová pro mě zůstává záhadou. Na jednu stranu inteligentní žena, schopná naučit se jazyk za pár dní, na stranu druhou naivní do sebe zahleděná kráska, která se dokázala bláznivě zamilovat bez ohledu na cokoli. A to i do muže jakým byl Josef Goebbels. V této knize, kterou napsal Škvorecký podle vyprávění Baarové je Lída upřímná a popisuje vše pravdivě. Bohužel v roce 1991 vychází nové, tentokrát Lídou Baarovou osobně sepsané memoáry, kde herečka zcela neupřímně vztah s Goebbelsem popírá. Četla jsem obě knihy, a tato je samozřejmě lepší, jelikož je pravdivá.

  TheMelorry

  03.02.2017

  Kniha se mi moc líbila. Lída Baarová skvěle a čtivě popisuje svůj život. Všechny jeho veselé i stinné stránky. Rozhodně jsem se u knihy nenudila, právě naopak. Velice mě bavila a líbila se mi asi více, než kniha o životě Adiny Mandlové, kterou jsem četla nedávno. Kniha mi přišla jako bezprostřední výpověď jedné z největších československých hereček.

  Leninkka

  25.01.2017

  Knihu jsem přečetla jedním dechem asi za dva dny. Velmi dobře napsaná a čtivá, hltala jsem každou stránku. Člověk se dozví detaily ze života a že to holka neměla v životě vůbec jednoduché. Lída byla prostě mladá, zamilovaná a hlavně naivní.

  "Zůstala jsem celý život Češka, ačkoliv málokdo měl, myslím, víc příležitostí vyměnit národnost za kariéru. Snad mohu i říct, že svou pošetilost jsem si odpykala hůř než jiní, kteří ani nebyli pošetilí."

  haki34

  23.11.2016

  neměla to holka jednoduché, pod drobnholedem spolčnosti, významní , často mocí muži, ….a přitom chtěla jen to c všichni – prožít obyčejný život, opravdovou lásku…
  příběh mě velmi zaujal, zhltla jsem jedním dechem..

  110022

  28.09.2016

  Krásná Lída Baarová neměla zrovna v životě na růžích ustláno. Tvrdě zaplatila za lásku – vztah, který měla s Goebbelsem. Krásné knižní vyprávění. Její filmové role nás těší dodnes. Přečteno jedním dechem. Doporučuji! / Jsem ráda, že jsem si knihu koupila. /

  bookcase

  18.09.2016

  Životní osudy jedné z nejznámějších a nejkrásnějších českých hereček. Byla mladá a hloupá a doplatila na to. Sepsáno hodně čtivě.

  Romanka89

  04.09.2016

  Ke knize jsem se dostala díky filmu. Byla to žena, která krutě platila za to, že jen milovala. Myslím že nikdo jí nemůže mít za zlé, když ve své mladosti a lásce, byla naivní a o politiku se vůbec nezajímala. Vyprávění bylo krásné v tom, jak v oné době byli muži galantní a dámy se chovaly jako dámy. Často si dnes ženy stěžují, že dnešní muži nejsou dost galantní, ale upřímně, my se snad chováme jako dámy? 😉

  Čtenářská výzva 2016: Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele).

  sandra5627

  02.09.2016

  Pěkně zpracovaná kniha a příběh. Musím říct,že jsem měla chvílema skoro slzy na krajíčku. Pro Lídu to bylo opravdu těžké a nedá se soudit něco,co člověk sám nezažil. Každý občas udělá hloupost,ale taky za to zaplatí a to Lída zaplatila pořádně… Škoda opět,že film Lída Baarová je uplně o někom jiném a ne o skutečné Lídě.

  zdazilek

  23.08.2016

  První jsem viděla film, pak až jsem četla tuto knížku. Film byl o hodně jednodušší kniha byla lepší. Lépe popsaná, zajímavá, čtivá. V té době nebylo lehké žít a když se mladá žena zamilovala nemyslela na politiku ani dějiny. Bylo mi jí během čtení strašně líto, co všechno musela vytrpět a prožít.

  Xena36

  18.08.2016

  Uvědomila jsem si, kolik let bylo Baarové, když měla vztah s J. G. Jinými slovy – mladé telecí. Co bychom od ní chtěli? Kdo z nás se ve 21 letech zajímal o politiku, kdo byl natolik vyzrálou osobností, aby přemýšlel nad tím, co mému chování jednou řeknou dějiny? My jsme se o nacismu učili na základce, ona ne. Zahleděná do své krásy, zamilovaná do toho, kdo ji obdivoval. V tomto věku se myslím nedá hovořit o vypočítavosti, ale hlouposti. Ale kdo jsme bez viny, hoďme první kamenem…

  Markett

  09.08.2016

  Panečku, tak tahle kniha byla opravdu dost dobře napsaná a čtivá, až ze stránek mrazilo. Od začátku do konce byl děj napínavý a čím více jsem se dostávala dál, tím více jsem se divila, jak tohle mohla Lída vydržet… vždycky jsem pro Lídu Baarovou měla zvláštní slabost, koneckonců, nejkrásnější prvorepubliková herečka nejde neobdivovat, ale takový životní příběh je fakt až mrazivý. Pan Škvorecký vzpomínky krásně sepsal, klobouk dolů.

  pablala

  15.07.2016

  Tato knížka je brána jako nejvěrohodnější z knih, které byly o Lídě Baarové napsány. Na druhou stranu, je to vzpomínání samotné herečky a my čtenáři nevíme, jak dalece je její vzpomínání a nevědomost skutečné. Ovšem její otevřenost je patrná napříč celou knihou.

  _Michelle_

  10.05.2016

  Lze spekulovat nad tím, co je v knize o Lídě Baarové přidáno a co je naopak ubráno, ale je jisté, že její životní příběh je netradiční, v mnohém vzrušující a v mnohém bohužel tragický, jelikož za nerozvážnost (naivitu, těžko vlastně říct, jak to správně nazvat) se bohužel někdy platí a v tomto případě to byla platba i s lichvářskými úroky, ale i takový může prostě život být. Myslím si, že z této knihy, ač z ní dýchá tíha doby minulé, si lze vzít příklad i dnes, a to ten, že člověk by se neměl vzdávat, i když se situace zdá být beznadějná.

  Alemraj

  02.04.2016

  Kniha stojí za přečtení, napsáno čtivě. Původně jsem si chtěla sehnat ještě jednu knihu (od S.Mottla a doplnit si další informace), ale vhledem k tomu, že jsem si mezitím přečetla A. Mandlovou, tak už mne to ani nezajímalo. L.Baarová byla nešťastná sebestředná, arogantní….a tak by člověk mohl pokračovat…. s Jozkou Goebbelsem byla z ryzí vypočitavosti, ale to bych ji snad ani neměla za zlé. To dělá kde kdo… ale ta její arogance a sebeláska…. ale to už nehodnotím knihu, ale ji samotnou a každý jsme nějaký. Pokud vás toto téma zajímá, určitě knihu doporučuji. Já se možná podívám i na ten film.

  mari.seri

  29.03.2016

  Po knize jsem sáhla po shlédnutí filmu od Renče, na který se snesla vlna kritiky. Život Lídy Baarové zde byl velmi čtivě sepsán. Těžko může kdokoli z nás soudit a odsuzovat její chování. Nežili jsme v té době a nevěděli bychom, to co víme teď. Baarová byla mladá, naivní a dle jejího vyprávění nestála o nic jiného než aby mohla hrát. Neviděla nic špatného na tom hrát v Německu. Podle všech dostupných informací nebyla žádná nacistka, nesnažila se nikomu ublížit, jen se zamilovala do zločince. Spoustu svých životních rozhodnutí si jistě vyčítala, ale takový je život a i když ji srazil na kolena, ona vždy vstala a šla dál. Za to jistě zaslouží obdiv. Za své neuvážené mládí si vytrpěla dost – ztratila celou rodinu a vždycky když se zdálo, že už bude líp, tak se vrátil závan minulosti a nedovolil jí si dlouho užít radosti.
  Knížku vřele doporučuju, člověk se od ní ani nemůže odtrhnout 🙂

  Izu

  23.03.2016

  Výborně se mi příběh Baarové četl. Doporučuju. Myslím, že je asi nejpravdivěji vylíčen.Aneb : všechna sláva, polní tráva.

  magnolia

  28.02.2016

  Velmi čtivé, napínavé, zajímavé. Nedokážu porovnat s pozdějšími "uhlazenějšími" vzpomínkami LB, které jsem četla kdysi, hned po jejich vydání – tenkrát mi připadaly také výborné. Nesoudím, chápu i nechápu, ale určitě ji obdivuji za tu vůli nevzdávat se a žít, i kdyby hnacím motorem byla jen touha hrát a být slavná. Byla nejen krásná, ale také odvážná a schopná a prožila pestrý život. Nechci srovnávat její útrapy s útrapami jiných, nikdo neví, jak by se choval na jejím místě v té době. Jsem ráda, že občas vzpomíná konkrétní osoby, v dobrém i opačně (závist a uražená mužská ješitnost jistě sehrály svoji roli, nejen v jejím případě). Vůbec si neidealizuji předválečnou dobu a lidi, na staré filmy pro pamětníky se nedívám s nostalgií. Svět (nejen ten filmový) je jaký je a lidé jsou jen lidé. Filmové zpracování jejího osudu mě neláká, hrané ani dokument od oblíbené H.Třeštíkové. Uvítala bych více fotografií, třeba civilních, ale nějaké se dají najít na internetu.

  triatlet

  23.02.2016

  Díky filmu jsem oprášil Baarové paměti. Inu, Lída byla takový sebestředný Baron Prášil. Přesvědčivost jejích vzpomínek končí hned v 1. kapitole, kde popisuje ježky s jablíčky u prarodičů na zahradě.

  dagmar5477

  23.02.2016

  Přečteno jedním dechem, velmi hezky sepsaná biografie.

  weberda

  22.02.2016

  Mě se příběh paní Baarové moc libil. Nejdříve jsem viděla film a pak četla. Kniha je mnohem rozsáhlejší. Ve filmu zase vidíte ty nádherné kostýmy atd.

  Paja85

  14.02.2016

  Kniha se mi moc líbila, trochu nevýhoda byla, že jsem v hlavě měla živě Renčův film, který se nechal knihou hodně inspirovat, takže v knize pro mě bylo překvapení až posledních pár stránek ohledně jejího útěku do Rakouska. Knihu jsem slupla jako báječnou jednohubku, četla se sama 🙂

  sioux

  26.01.2016

  První část knihy o mládí Lídy a její filmovém životě mě nebavila (možná to je i tím, že mě životy herců nudí), přeskakoval jsem a uvažoval, že knížku odložím. Ale jak začal vztah s Josephem Goebbelsem, tak mě to chytlo a do konce knihy už nepustilo. Druhá půlka knihy byla výborná, napínavá, smutná i plná dobrých zastavení se nad smyslem věcí a života, nad tím, jaká je cena za slávu, jak se projevuje charakter lidí v době nestabilních časů.
  Bylo to smutné, ale i krásné, na takovouto knihu se nezapomíná.