Útěk do Egypta přes království České Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Útěk do Egypta přes království České

Císař František Josef byl králem Herodem telegraficky požádán o pomoc při stíhání podezřelých osob, a tak pronásleduje velitel četnické stanice Hawlitschek společně s panem čertem Pospíšilem (v podobě řeznického & uzenářského psa Tyrase) svatou rodinu na jejím útěku zasněženým Královstvím českým do Egypta. Svatí poutníci jsou vedeni a před pekelným psem chráněni betlémským oslem, do něhož vstoupil archanděl Gabriel.
Avšak nejen nebe a peklo zasahují do děje; při dobrodružném útěku ožívají také pozapomenuté obyčeje a svět c.k. monarchie. Připadá to ctěnému čtenáři jako anachronismus? Nechť se tedy rozpomene na své dětské okouzlení zasněženými jesličkami a začte se do tohoto líbezného povídání. Otfried Preussler v něm navazuje na tradici lidových betlémů, jež staví onen biblický příběh doprostřed české krajiny. Přesto vězí v Útěku do Egypta přes Království české víc než rozmarný vtip. Zaznívá z něj i trocha nostalgie po staré vlasti, ale hlavně po tom, aby český a německý národ zapomněly na vzájemná příkoří a konečně si podaly ruce.Kniha v českém jazyce!


Stažení Útěk do Egypta přes království České zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Útěk do Egypta přes království České (0.00 EUR)


Stažení Útěk do Egypta přes království České zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die Flucht nach Ägypten – Königlich böhmischer Teil

  Žánr:
  Literatura světová, Humor
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  rossx

  02.08.2016

  Nádherná kniha, pro děti i rodiče. Probuzený imaginární svět, v jiné době, v jiné zemi. Kouzlo minulých časů, plné moudrosti a vtipu. Příběhy v roztomilé české krajině, tak malé, tak milé. Takovou knihu bych chtěl sám napsat…

  Alma-Nacida

  Moje oblíbená kniha hlavně pro velkou imaginaci, hodně moudrosti a silných, nenápadně vkomponovaných míst. A jak to, že se do Egypta prchá přes České království? Že by kvůli zasněženým českým betlémům?