Údolí stínu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Údolí stínu

Fidelma s Eadulfem řeší rituální vraždu třiatřiceti zavražděných mladíků V této historické detektivce se vracíme do šestého příběhu série, kde se sestra Fidelma provázená věrným Eadulfem na pokyn svého královského bratra vydává na cestu do vzdáleného „Zapovězeného údolí” obývaného starým pohanským klanem, aby s tamním náčelníkem vyjednala podmínky vybudování křesťanského kostela a školy. Téměř u cíle své cesty nalézají ale oba poutníci strašlivý výjev – rituální kruh sestavený ze třiatřiceti nahých těl zavražděných mladíků. Fidelma ví, že coby advokátka irského práva má za povinnost hrůzné vraždy vyšetřit, ale po příchodu do samotného údolí pochopí, že její úkol nebude vůbec snadný. V tamním klanu má hlavní slovo pohanský náčelník Laisre a jeho druid a místní se netají nepřátelstvím ke králově křesťanské vyslankyni. Když posléze dojde k dalším vraždám, sama Fidelma je neprávem uvězněna a musí bojovat o vlastní svobodu. A postupně se ukáže, že v jejích rukách leží nejen odhalení pachatele rituálních vražd, ale také osud celého království jejího bratra.Kniha v českém jazyce!


Stažení Údolí stínu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Údolí stínu (0.00 EUR)


Stažení Údolí stínu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Sestra Fidelma (6.)

  Originální název:

  Valley of the Shadow (1998)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  čef

  07. března

  Údolí stínů je další skvělé dílo z řady o sestře Fidelmě. Autor mne opětovně přesvědčil, že je opravdový znalec starověkých dějin Irska a obratný vypravěč, který umí i poučit o základních věcech, a to tak, aby si čtenář ani nevšiml, že je poučován. Několik myšlenek:"Zcela jistí si můžeme být jen v otázkách, kterým jsme moc dobře neporozuměli. Ti, kteří nic nevědí, o ničem nepochybují. Logika je dobrá, otevřená mysl lepší". Dále je zde převelice zajímavých latinských citátů a končím s jedním z nich a to pěkným: "Si finis bonus est, totum bonum erit".

  iška

  20. února

  Sestra Fidelma prostě patří k mým srdcovkám. Těším se na každou novou knihu a je dobře, že se vydavatelství rozhodlo vydat překlady těch starších titulů v řadě. Myslím, že chybějí ještě asi tři nebo čtyři, tak je na co se těšit.

  soukroma

  02. února

  Přestože bych se ráda něco dozvěděla o starém Irsku a přečetla si pěknou detektivku, tahle série mi nevyhovuje (zkusila jsem s odstupem druhou knihu, ale víc jich už nebude), protože mi velice vadí hlavní hrdinka. Ta je neustále nakvašená, pohrdavá, nespokojená, nechová se tak, jak by její postavení a vzdělání napovídalo a zavazovalo, je jak ledová panna bez citu a porozumění.
  Záplava staroirských slov, názvů, dvorských a exekutivních hodností, kterými autor čtenáře zaplavuje nejen v dlouhém úvodu, ale průběžně, je zbytečně matoucí i při neustálém opakování, a právě u Fidelmy jejím titulům ani nevěřím – mj. nikde není patrné, že by cokoli dále studovala a bez toho by se nemohla obejít ani v oblasti práva.
  Suma sumarum – nezaujalo ani obsahem ani stylem.

  vincek1

  30. ledna

  Překvapení, při obsáhlých sérií tohoto typu se bojím, aby děj nesklouzl do průměrnosti a nestalo se. Jak píše elizabet, trochu mě zarazil vztah mezi hlavními hrdiny, ale příběh vše nahradil a zahladil. Zatím jsem přečetl všechny knihy této série a tato kniha se mi zdála nejvíce "akční" Výborné a poučné čtení, viz čtenářka Chestrton, doporučuji, nejen obdivovatelům p. Tremayna.

  Chesterton

  28.11.2017

  Opět zajímavá exkurze do irského 7. století. Občas až příliš historie ať politické nebo náboženské, která ovšem vždy skvěle dokresluje děj.
  Tentokrát i obecně moudré postřehy – občas i dospělí, stejně jako děti odmítají poslouchat…….na dítě platí rákoska , na dospělého meč …..všichni se pak lépe soustředí :)) – z úst Eadulfa , který je v tomto díle skutečně "více mužný" 😉

  Selinute

  02.11.2017

  Moc mě potěšilo, když jsem se dozvěděla, že Vyšehrad vydává dalšího Tremayneho. Už při objednávce knihy jsem byla přesvědčena, že tento, pro mě nový luxusní kousek, musí vydržet až do Vánoc a že mi jej nadělí až Ježíšek. Bohužel, předsevzetí vzalo brzy za své a já se s chutí začetla a nechala se unášet napínavým dějem plným promyšlených zápletek až do samého konce. Paráda. Bylo to opět více jak pětihvězdičkové…

  elizabeth_ba

  17.10.2017

  Jak už píšu v diskusi, během sledování všech řad Sběratelů kostí jsem si uvědomila, že mi Kůstka s Boothem připomínají Fidelmu s Eadulfem. Ona je občas na facku, ale pak to vše napraví činem, jímž všem okolo absolutně vytře zrak. On působí velmi empaticky a člověk (teda pohlaví ženského) by ho chtěl i domů, v řadě situací překvapí rozhodností, kterou by člověk (obou pohlaví) od něj fakt nečekal (u Bootha, když víme, že byl armádní odstřelovač, s tím počítáme o něco více), a má výbornou prostorovou představivost (u Eadulfa o tom víme ze Ztraceného relikviáře). Kůstku mám asi o něco raději než Fidelmu, asi proto, že s ní mám více společného.

  No a teď konečně už k samotné knize… Jak nám Vyšehrad vydává knihy uprostřed série, tak se musím před začátkem čtení podívat, kde vlastně jsme v časové ose, abych vůbec věděla, jak to právě mají Fidelma a Eadulf mezi sebou, jak to má Fidelma se svým vztahem k církvi a jestli už konečně je jen princezna a ne sestra… No, tady je pořád ještě sestra a navíc obviněná z vraždy… Jelikož je to díl, kdy má většina čtoucích absolvované už knihy, které následují, tak mohu prozradit, že zatím co v Královně temnot vyseká Fidelma s pomocí cashelských elitních bojovníků z průšvihu Eadulfa, tady se totéž podaří s důvtipem (a s drobnou pomocí místního koláře a příležitostného bojovníka a strážce) Eadulfovi. A ačkoli je konec docela překvapivý (malý spoiler: jde spíše o politiku než o náboženství), všechno do sebe krásně zapadá a navíc necítíme houbovou pachuť z dílu předchozího (Pavoučí síť), možná proto, že je kniha tentokrát spíše provoněná bylinkami (např. i na kocovinu).

  Mně se autorův styl moc líbí (jinak bych včera, vlastně dnes v noci, nečetla až do půl druhé) a těším se na další díly, i když především z konce série (po u nás dosud posledním – Ďáblova pečeť- máme v Británii vydané ještě tři).

  Keddie

  26.09.2017

  Typická Fidelma a trochu netypický Eadulf. Tentokrát není až tak úplný ňouma a okolnostmi je donucen jednat samostatně. A samotnou Fidelmu překvapí už jen tím, že používá blafování a riskantní hru. Kniha stojí za přečtení, je výborná. Jen ta irská jména jsou nezapamatovatelná.