Tutanchamon – Poslední tajemství Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tutanchamon - Poslední tajemství

Román známého francouzského egyptologa, jehož odborné knihy i beletristické práce byly přeloženy do mnoha jazyků, nás vrací do atmosféry Káhiry na počátku padesátých let, do konce vlády krále Farúka a prvních dnů Násirova režimu. Se znalostí faktů staroegyptské historie i reálií moderního Egypta autor přibližuje barvitý svět města na Nilu a na jeho pozadí se odvíjí napínavý příběh newyorského advokáta Marka Wildera, který hledá záhadné Tutanchamonovy papyry. Kniha upoutá napětím, zápletkami plnými zvratů a také osudovou láskou, prodchnutou vášnivým citem. V dramatickém příběhu se čtenář seznámí rovněž s poklady Káhirského muzea a zavítá do oblasti Luxoru, kde jsou soustředěny nejvýznamnější egyptské památky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tutanchamon – Poslední tajemství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tutanchamon – Poslední tajemství (0.00 EUR)


Stažení Tutanchamon – Poslední tajemství zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Toutankhamon – l’ultime secret (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Rade

  08.03.2016

  Plus za Howarda Cartera a za exkurz do egyptských dějin začátku padesátých let. Oceňuji snahu o historickou přesnost (četné odkazy na prameny přímo v textu).
  Vlastní příběh newyorského právníka se mi již tolik nelíbil, přišlo mi to takové trochu umělé a prvoplánové; nakonec mi ta směsice reálných dějin s agenty CIA a staroegyptského nadpřirozena přišla poněkud za vlasy přitažená, nicméně ten závan tajemna jsem si na závěr aspoň malinko užila…

  tenax

  17.12.2015

  V knize se prolínají dvě časové roviny – období archeologických výzkumů Howarda Cartera a doba Násirova vojenského převratu v Egyptě. Na tomto pozadí se odehrává dramatické pátrání po bájných Tutanchamonových papyrech. Takto řečeno, byl by to čistokrevný historický thriller. Jenže oni se tady (v roce 1951) objevují zlí démoni, kouzla, ochranné amulety a čistokrevná magie! A to už je spíš horor. Napínavý, čtivý a dobře vyprávěný, ale přeci jenom trochu žánrově neukotvený. Za to strhávám jednu hvězdičku, ale rozhodně četby nelituji a doporučuji každému, kdo má rád historii, napětí a tajemno. Autor zná a umí.

  Aerine

  20.08.2011

  Zajímavá a pro mě neznámá historie o jednom z tajemství Tutanchamona, úplně chápu zaujetí Marka pro Egypt, mít příležitost prozkoumat ho tak zblízka jako on, neváhám 😉 Určitě neméně zajímavé je pozadí příběhu – doba převratu egyptské politiky – info jsou pravdivé a velmi poučné. Přesto kniha nepatří mezi nejlepší z egyptského prostředí. Navíc překladatel podle mého neodvedl nejlepší práci, slovosled některých vět působí poměrně krkolomně a nečesky 🙁 Což tedy knize ubírá na přitažlivosti.