Tommyknockeři Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tommyknockeři

Další napínavý román proslulého mistra hororu, tentokrát o městečku sužovaném mimozemskými silami.
Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. „Tommyknockeři“ potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět ?Kniha v českém jazyce!


Stažení Tommyknockeři zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tommyknockeři (0.00 EUR)


Stažení Tommyknockeři zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Tommyknockers (1987)

  Žánr:
  Horory, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Beta-Dobrovský
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (69)

  Přidat komentář

  SONP

  01. března

  Četlo se mi podobně obtížně jako kniha Pod Kupolí. Ostatně téma je vzdáleně podobné – i zde jsou desítky a desítky amerických maloměšťáků ve sci-fi situaci a během čtení King přidává stále a stále další postavy . Zhruba od půlky knihy jsem se přestal orientovat a vzdal jsem to (knihu jsem dočetl, ale některé postavy jsem prostě přestal řešit). Konečné dojmy jsou rozpolcené. Komornější popisné části jako nalezení lodi, Gardovy opilecké eskapády apod.) se mi četly dobře, ale proloženy byly dlouhatánskými pasážemi zmatených duševních pochodů těch nebohých obyčejných lidí měnících se v bůhvíco a vnitřně puzených stavět z nesmyslných věcí neuvěřitelná udělátka (vzpomeňme vraždící automat na kolu nebo starý vysavač ovládající výtah do vesmírné lodi). Snad ani nechci vědět, čím si King v té době procházel a co se mu odehrávalo v hlavě. A číst tyhle pasáže – to byl pro mne teprve ten pravý horor. Ty nejhorší věci se samozřejmě (jak jinak) stanou spisovatelům, potud jde o klasickou Kingovku. Rozhodně ale nejde o takovu, ke které bych ještě někdy vrátil. 50%.

  werewolf88

  15. února

  Perfektní Kingovka! Neříkam, že úplnej Top, ale vyprávěním typickej King se vším všudy…nechápu co na tom kritizujete…no úplně teču, že se tu někdo dokáže vyzvracet s tím, že 400 stran bylo zbytečných!!!??? Ruce pryč od Mistra a vraťte se ke slabikáři!!!

  supertot

  13. února

  Ano je to dobré.

  zimela

  30. ledna

  Mistr „product placement“ ( s *oca *olou v každé své orosené, dobře vychlazené knize už je fakt přes čáru) King si ze žánrové svěrací kazajky vymanil levačku a až na nechtěně strašidelně příšerné křeče několika zde obsažených, vlastních, básní mu to náramně sekne.
  Knockeři totiž disponují tvůrčí vizí, hravou..ehm..mezihrou, nezpackanou koncovkou (opak je často autorovou slabinou) a jako bonus na mě, aspoň teda v první půlce, mile dýchli ponurou, dávno ztracenou, křehkou atmoškou prvního filmového Terminátora.
  Neptejte se, sám fakt nevim.
  No a celou tu posedlou káru duchů táhnou vpřed hned !dvě!nečernobílé! postavy Jimyho „Boris Jelcin liga“ Gardenera a Bobbi „nešvihlé, samotářské mámy postaršího bígla a sestry jednoho promrzlého kusu černočernoucího ledu“ Andersonové.
  Za mě velmi ok.

  4 konejšivě depresivní ****

  PS: Taky jste fandili Havenu?

  Andynka

  06.12.2017

  Ač mám knihy od Kinga ráda, tahle pro me byla boj. Z 600 stranek, bylo 400 zbytečných, zdlouhavých, plných nových jmen a matoucích. Ale těch posledních 200 stranek me moc bavilo a kvůli tomu dávám 2 hvězdičky.

  cat5

  13.11.2017

  I přes tématiku mimozemšťanů, kterou opravdu nemusím, mě kniha opravdu bavila. Hvězdičku ubírám pouze za konec, který mě trochu zklamal.

  delatrix

  13.07.2017

  Znovu knížku číst nebudu, ale jistě stála za to přečíst.
  Začátek a konec knihy byly asi nejlepší. Má nej postava byl Ev. Hlavní hrdina se až tak příliš nelíbil. I když to nebyla taková klasická postava hrdiny, který je prostě skrz na skrz oblíbený.

  trudoš

  26.06.2017

  Přestože Tommyknockeři slibují ideální kombinaci ingrediencí z dokonalé kuchyně Stephena Kinga, nakonec doplácejí na to nejprostší – postrádají řáckého hrdinu. Čtenář takřka sedm set stran pozoruje osudy různých lidí, kteří buď propadají vlivu mimozemšťanů, nebo se mu naopak snaží postavit. Jenže místo toho, abychom sledovali nějaký plán, jak nepěknou situaci řešit, vidíme pouze průběh vyvíjejících se událostí, směřující do horoucích pekel. Příliš neboduje ani nafouklost plytké zápletky, která by se v důsledku dala shrnout do pár vět. Alespoň že to finále je správně střelené. Ne každý den máte možnost seznámit se se zabijáckým automatem na coca colu.
  Naštěstí všechny mínusy vyvažuje autor vypravěčským talentem. Opět (jako už mnohokrát předtím) dokazuje, jak bezchybně umí pracovat s lidskou psychikou a plánovitě rozvrhnout gradaci tak, že se víc bojíte při čekání na blížící se konflikt, než že by vás děsil konflikt samotný. Prostě boží počtení, i když tu už byly rozhodně lepší kousky.

  Black bro, yo

  03.06.2017

  „Arriba, ty haj*le“. Opravdu jedna z nejujetějších a nejnahláškovanějších knih od Kinga, zelené svítící psí oči, létající traktor, vypadávající zuby atd atd. prostě pecka, je tam všechno co na Kingovy nesnáším (jistá zdlouhavost) a zbožňuju (všechno ostatní), šílený a popravdě v mnoha ohledech dost originální sci-fi, na kterou budu velmi rád vzpomínat. „Právě jsem vytáhl zbraň a zabil automat na kolu, pane“. 90%

  Mayaku

  25.05.2017

  Jeden z nejslabších Kingů, co jsem kdy četla. Tahle knížka mě rozčilovala během celého čtení, a to z jednoho prostého důvodu. Zápletka a příběh sám má takový nesmírný potenciál, tak proč jen autor zabředl do takového nadbytečného balastu?!? Tohle je první kniha, u níž jsem si při čtení pořád říkala, o kolik by byla lepší, kdyby byl příběh sevřenější, kdyby se vypustily ty slepé nikam nevedoucí dějové linie, kdyby se zkrátily některé zbytečně dlouhé exkurze do minulosti některých postav, kdyby prostě autor nezabíhal do zbytečných podrobných detailů (a nechápejte mě špatně, já mám tyto exkurze normálně ráda, ale ne v případě, kdy vám celý obsah knihy nafouknou o dobrých 200 nadbytečných stran!). Jako vážně, to fakt bylo nutné napsat skoro ke každému občanu Havenu několik desítek stran, které nezřídka nevedou nikam a na hlavní příběh sám mají nulový efekt? První krize nastala už zkraje, začátek sice skvěle navnadil, ale pak hned přišla nekonečně nezáživná pasáž představující Jima Gardnera a to jsem opravdu myslela, že knihu odložím. Inu, vytrvala jsem, byť podobných krizí ještě pár přišlo a chvílemi se příběh zdál tak nekonečný, že jsem měla co dělat, abych se přemohla a četla dál. Přečtení sice nějak zásadně nelituji, ale nemohu se ubránit pocitu, že kdyby byl příběh podstatně osekán, primárně na základní dějovou linii s příběhem Bobbi Andersonové a k tomu pár zredukovaných dějových linií o obyvatelích Havenu, mohla to být prvotřídní záležitost, takhle se slibný příběh místy měnil v otravný nazelenalý sliz.

  mulderka

  14.05.2017

  Na to, jak příšerně zlitý a zfetovaný byl autor při psaní této knihy, není to zase tak nejhorší 😉 Jako pocta brakovým SF z 50. let to celkem funguje a přidaná kingovská hodnota zvedá dílko na úplně jiný level. Řekla bych, že do Garda zoufale se rvoucího se svou závislostí King promítl své tehdejší já – naštěstí s ním to dopadlo podstatně líp. A celkově… no, na žebříčku všech kingovek bych Tommyknockers zavěsila tak někam těsně nad polovinu. Takže tři a půl pro autora, a velké mínus pro překladatele /1.vydání/ a ty, kdož připustili, aby román byl v tomto stavu vydán!

  ThomasRuhe

  08.04.2017

  Začátek dobrý. Mimozemský létající talíř havaroval a leží pohřbený v zemi u městečka Haven v oblíbeném Kingově státě Maine. To zní zajímavě.
  Ve finále mě kniha moc nebavila. A hned z několika důvodů. Za prvé je zde ohromné množství postav, King snad pojmenoval kdejakýho pišišvora co v Havenu žije. Za druhé, chápu, že se vyžívá v dlouhých popisech, ale tady to působí utahaně, nudně a spousta textu nemá žádný vliv na zápletku. Například, když chce Bobbi ukázat Gardovi tu vesmírnou loď, tak než se k ní vydají musíte přelouskat ještě 20 stránek. No a takhle oddaluje všechny klíčové momenty. Za třetí, za polovinou jsem už jen mechanicky obracel stránky, abych dospěl k velkému finále, ale ouha, tady mě King taky zklamal.
  Hodnocení tak slabší 3 hvězdy, s tím, že podruhé bych už tuhle knihu číst nechtěl.

  Miroslav83

  16.02.2017

  Právě jsem to dočetl… to byla jízda! Exkurzy do života postav mi vůbec nevadí! Naopak! Trochu mně překvapil konec, ale vlastně při procházce za jasného letního dne můžeme přemýšlet, co se s "některými postavami zrovna děje" 😉

  Suma sumárum: slabší než "Nezbytné věci", lepší než "Pavučina snů".

  Svatoslav

  25.01.2017

  King miluje sci-fi brakovky padesátých/šedesátých let. Tommyknockeři jsou toho důkazem. Atmosférická, mysteriózní první polovina čtenáře postupně nahlodává, jak se bude příběh vyvíjet. Přidává na napětí a rychlost vyprávění nabírá na obrátkách. Druhá polovina bohužel (dle daného žánru tehdejší doby) je, až na pár výjimek naprosto pitomá, pošpiňující skvělou první polovinu a v neposlední řadě, urážející čtenáře. Čekáte na bombastické odhalení a vyvrcholení? Místo toho dostanete posedlý, vraždící automat na limonádu a vzpouru strojů. Na seznamovací část knihy nikdy nezapomenu (v dobrém), na závěrečnou část taktéž (s osypkami na zádech). Jeho první "seznámení" s "neznámem" nedopadlo nijak slavně, oproti tomu Pavučina snů či Pod kupolí dopadlo mnohem lépe a řadí se k tomu nejlepší, co kdy napsal.

  Maus

  16.01.2017

  Začátek knihy mi přišel hrozně nudný. Později už to začínalo být i napínavé. Toto je první kniha od Kinga, která se mi tak blbě četla a ani jsem ji skoro nedočetla. Asi to bude tím, že knihy o ufo a podobných věcech mě moc neberou.

  mailo-s

  28.12.2016

  Tommyknockeři – to je Starý dobrý KING.
  Perfektní kniha.Pan King ve své vrcholné formě ,našel jsem spoustu narážek na jiné Kingovi knihy (Talisman,Řbitov zvířátek,To nebo Mrtvá zóna).
  Opravdu čtiví Sci-Fi Horor se spoustou postav ale bravurně zvládnuté,všechno jsem to díky obrovskému vypravěčskému umu pana Kinga vyděl.
  Jako bych tam byl a to je přesně to co od knihy očekávám, že mě přenese z tohoto světa do svého ze kterého se vám nechce vracet na zpět.

  MichelleKing

  27.12.2016

  Co můžu napsat? Další KING klasika!
  Chvilku trvá, než se knížka pořádně rozjede – ale je to základ poznat naše postavy, jejich silné a slabé stránky. Poznejte město Haven a lidi v něm. Poznejte Bobbi Andersonovou,která doslova zakopne o největší nález jejího života. King má prostě způsob, jak udělat z neuveřitelného-nepravděpodobné – a dělá přesně to, co si myslíte, že by se skutečně stalo – přímo v lese v zadní části vašeho domu …

  bakunin

  08.12.2016

  Neskutečně rozsáhlé a působivé!! Bravo!

  eraserhead

  16.11.2016

  Kingovo skvělé propojení sci-fi a horroru, mnohem povdenější než v pozdější Pavučině snů. Hrozně se mi líbí střední část, kdy se příběh odpoutá od dvou hlavních (ale opravdu jsou oba hlavní?) hrdinů a vydá se do města, kde začne pustošit a vyvádět. Mám takový dojem, že se tohle Kingovi zalíbilo natolik, že to později (zlo, které si hraje s celým městečkem) rozvinul v Nezbytných věcech do celého románu. Ač v podstatě sci-fi zápletka, podána z notnou dávkou horrorové atmosféry (kouzlo z bráškou). Jako negativum vnímám jen Kingůlv občas typicky až na samou hranici snesitelnosti roztáhlý konec. Ale ta střední část, ta střední část!

  Darknessfriend

  30.10.2016

  Prave dočteno byla to náročná kniha s velmi fajn pribehem a jeste lepsim koncem trochu jiny King, pro ty co chcou zacit s Kingem tuhle knihu jako prvni nedoporucuji presto davam 80% za velmi dobry pribeh a hlavne za opileho Garda ktery ze vsema nakonec pekne vyjebal 🙂 at je ti vesmír lehky ty opilej básníku.Tommyknockeri uz ti klepaj u dveří ťuky ťuk.

  Jiří.H

  05.10.2016

  Dlouho jsem se knížce vyhýbal.Podle zdejšího hodnocení se jedná o slabší kus. S tím vůbec nesouhlasím. Naopak se divím, jak třeba taková neslaná nemastná detektivka Pan Mercedes může mít hodnocení lepší. No nic, každý má jiný vkus.

  PetiJelinkova

  19.08.2016

  Pro mě jedna z těch slabších knih .

  marek6463

  02.07.2016

  Zaujatelné.

  Fremr

  17.06.2016

  Tuto knihu jsem si zkusil přečíst přibližně před pěti lety. Po sto stranách jsem ji odložil… Nechápal jsem to, první kniha od Stephena Kinga, která mě nevzala. Nedalo se to číst a děj mi byl absolutně ukradený. Jako by to nebyl King. Tenkrát byla doba, kdy jsem ještě neřešil, kdo konkrétní knihu překládal… To se časem změnilo. Proto když se objevilo nové vydání této knihy, v novém překladu Milana Žáčka, řekl jsem si, že to zkusím znovu. Byl to asi nejlepší čtenářský nápad roku! Rozdíl mezi prvním a druhým vydáním je až neuvěřitelný. Už chápu, proč mají Tommyknockeři tady na databázi tak mizerné hodnocení (na Kinga). Nové vydání je totiž úplně jiná kniha! Co jsou Tommyknockeři? 700 stránkový román o lidském bytí a umírání, fascinujících věcech, velikosti, ale i malosti a zbytečnostech. Dále o jednom neuvěřitelném páru, Bobbi a Jimovi. Bobbi – nezastavitelná kopáčka vesmírného korábu a spisovatelka westernů a na druhé straně Jim, básník, opilec a člověk, který se už chtěl zabít, kdyby si neřekl, že ještě jednou zajde za Bobbi, skočit z útesu může přece až pak (taky si říkám).
  Dále sledujeme tradičně po Kingovsku osudy malého města Havenu, ve kterém žije Bobbi a později i Jim. Pokud Vás příhody místních obyvatel a hlavně Jima a Bobbi chytnou, o to velkolepější pro Vás bude finále. Kniha totiž bezvadně graduje, jak je u Kinga zvykem. V klidu se s každým seznámíte a když už se znáte a máte se rádi, King si vezme Vaše srdce. Závěr je perfektně vygradovaný a to jak Tommyknockeři dopadnou sedí jak prdel na hrnec.

  Šárka345

  23.02.2016

  Napínavé čtení, příjemné prostředí, snadno vcítitelné postavy, strhující děj a samo překvapující závěr :0))

  Fastard

  30.01.2016

  I přesto, že má tahle Kingova knížka pověst jedné z jeho méně povedených, hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Měl jsem trochu problémy se začíst do prostřední části, kde děj odbočuje od Bobbi a Garda k příběhům obyvatel Havenu, je to místy docela chaos a některé postavy jsem si nemohl zapamatovat. V třetí části už zas vše funguje jak má a nabírá to parádní spád. Oceňuju povedený konec, což není u Kinga vždy pravidlem. Pro mě jsou Tommyknockeři hodně příjemné překvapení. Jedinou výtku mám k překladu prvního vydání od Bety z roku 1997, které má sice povedenou obálku, ale překlad dost pokulhává, třeba říkanky o Tommyknockerech mi přišly dost nešikovně přeložené.

  ttpnkov

  29.01.2016

  Byl to boj, ale nakonec jsem se poprala i s tímto tlustším kousek vcelku úspěšně. Možná je to tím, že Čtyři roční doby nasadily laťku moc vysoko, ale trvalo mi hrozně dlouhou dobu, než mě kniha opravdu vtáhla do děje. A když už se jí to povedlo, po chvíli můj zájem opět klesl. A tak to bylo pořád dokola. Řekla bych, že i když všechno v průběhu dává smysl, stejně tam je přespříliš informací, které mě prostě nudily a dle mého názoru tam vůbec být nemusely. Přesvědčení o tom, že knihu můžu považovat za průměrné čtivo, pro mě bylo posledních 150 stran, které mě upřímně bavily, a závěr, který nemohl být lepší.

  premacech

  29.01.2016

  Líbilo, hodně. Klidně by mohlo být i delší. 95%

  Pixx-73

  23.11.2015

  Trochu slabší kingovka. Začátek a vykreslování postav se mi líbilo, ale poslední třetinou už jsem se vážně prokousával. A morbidně akční scény ke konci knihy mě nebavily vůbec.

  ma71

  25.09.2015

  Kingovka, nemůžu tvrdit, že je špatná, ale už jsem četl lepší. Třeba legendární Osvícení.