Tom Jones Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tom Jones

Tom Jones je skvělý humoristický román, příběh s napínavými zápletkami a širokým spektrem skvěle charakterizovaných postav, odvíjející se na pozadí skutečných historických událostí první poloviny osmnáctého století. Literární historici označují Toma Jonese za první anglický moderní román a miliony čtenářů mu v průběhu staletí vtiskly svým neutuchajícím zájmem punc nesmrtelnosti.

Slavná literární díla nemívají jednoduché osudy. I Fieldingův román Tom Jones, když se roku 1749 objevil, vzbudil u některých čtenářů dojmy zcela jiného druhu, než autor zamýšlel. „Jsem otřesen, že citujete z tak zlolajné knihy. Nerad se dozvídám, že jste ji četla; k tomu by se slušná dáma neměla vůbec doznat,“ vytýkal proslulý spisovatel a arbitr dobového pojetí mravnosti Samuel Johnson jedné milovnici literárních novinek. A nebyl sám, koho dílo vyburcovalo k pozoruhodným dedukcím. Když pak na jaře Londýn podvakrát zasáhlo zemětřesení, vyjádřil se londýnský biskup v pastoračním listu, že je to trest Boží za četbu oplzlých knih, a jeho domněnku mnozí podpořili upozorněním, že Paříž, kde byl překlad Toma Jonese zakázán, zůstala zemětřesení ušetřena.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Tom Jones zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tom Jones (0.00 EUR)


Stažení Tom Jones zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The History of Tom Jones, a Foundling (1749)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Leda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  MilujuV.Huga

  17.11.2017

  Dejte si pozor, které vydání kupujete! Dostala jsem dárkem dílo z vydavatelství Omega a je to nečitelné. (Nedokážete si představit, jak jsem byla naštvaná.)

  Pes Filipes

  21.09.2017

  Parádní příběh (můžeme říct jednoho člověka), který se v různých místech dělí a do toho do něj vstupují nové postavy a ty vypráví svůj životní příběh. Místy lehce naivní a správně "správňácký" ale četl jsem to velmi rád. Slovy těžké na popsání, ale zajímavé pro mě bylo krátkost kapitol. Kapitola má třeba jen 2 stránky. A často končí slovy, a pak se stalo něco… a vy musíte číst dál.

  Kerberos

  01.07.2017

  Četla jsem několikrát,vždy mě pobavil.

  lykotheia

  30.06.2017

  vynikající kniha, patří k mým oblíbeným. autorovi postavy jsou tak plastické, až je to neuvěřitelné. krásný humor (zvláště odbočky),i překlad je zdařilý ( mám starší vydání ještě za socialismu). prostě nádhera.

  Palorizek85

  21.03.2017

  Zajímavá kniha už jen z toho důvodu, že zachycuje život v Anglii v 18. století. Autor dobře vykreslil rozdíl mezi chudými a bohatými a tu velkou propast, která se dá jen těžko překlenout. Potlesk zaslouží i překlad do češtiny, který používá hodně květnatý jazyk a tak, byť to není jednoduché čtení, zajisté je čtivé. Dal bych i pět hvězdiček, ale konec byl moc rychle useknutý a ve stylu "dobro vítězí a zlo je poraženo" a žel skutečnost by byla jistě jiná.

  Kozel

  20.08.2016

  Úchvatná kniha. Úchvatná z mnoha důvodů. Ač mě v prvním okamžiku počet stran trochu děsil, nakonec jejich čísla narůstala velice rychle a knihu jsem nerad odkládal. Fieldingova lidská komedie má mnoho vrstev – lidských i obsahových – a nevím, čím mě pobavila víc: vypravěč v osobním vztahu ke čtenáři, úvodní eseje k jednotlivým knihám, páně Westernova povaha a jeho zoufalství při výstupech se sestrou, Partridgova návštěva divadla nebo zájezdní hostince, kdy v každém z nich došlo k šarvátce, Allworthyho filozofický nadhled, kontrast Thwackuma se Squarem nebo vyprávění Pána z kopců či ty dobové narážky na společnost i aktuální dění. Tisíc láter a kulí! Je toho mnoho, proč číst tuhle knihu poprvé a v budoucnu si to několikrát zopakovat. Není divu, že se Dickens mistrem Fieldingem v mnohém inspiroval

  V neposlední řadě musím sklonit poklonu překladu Evy Kondrysové, neboť na tak kouzelné výrazy (rajda zlíhaná, cumploch nebo hudrmanice) a věty ("Jsi cucák a víš pendrek) člověk už mnoho nenarazí.

  Disease

  15.01.2016

  Jedna z klasik, které nejsou klasikou jen proto, že jsou staré 🙂 Vtipné vyprávění, kdy tak trochu autora podezírám, že onen příběh "padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina" je alespoň trochu parodií na dobové romány.

  andrisek.k

  23.03.2015

  Pomalejší start, většina lidí se nedostane za stranu 150 :). Jinak je kniha velice čtivá, pokud přeskočíte vždy první část v každé kniže. Spousta dobrodružství a skvělý závěr.

  Padla Hvezda

  31.01.2015

  Skvělá kniha, snad lepší než Oliver Twist.

  maryzka

  18.08.2014

  Smíchejte Boccaciho ,, Dekameron", filozofii řeckých autorů, trochu Charlese Dickense( pro popis vězenské cely) a autorova možná zkušenost s anglickým soudnictvím 18. století a trocha červené knihovny a máte Toma Jonese od Henryho Fildinga. No ale u babičky, která neměla knihy a měla by tam pouze tento román tak by mě v pohodě vystačil na celé prázdniny.

  Belatris

  21.07.2013

  Učiněná lahůdka! Skoro se mi nechce věřit, že je ta kniha vznikla v polovině 18. století. Bavila jsem se, někdy jsem se dokonce smála nahlas! Ideální četba na léto nebo na dobu, kdy má člověk více času užít si tuhle mnohasetstránkovou lahůdku naplno.

  Robert Cambert

  10.09.2011

  Tuhle knihu si čte bůh na dobrou noc. Fieldingův holič Partridge nebo popis hospodské rvačky, všetečný vypravěč – snad student tisíce oborů a znalec kdejaké lumpárny – ti všichni zvedají oponu barokního Londýna a dráždí nás k výbuchům smíchu jako šňupací tabák.