Tma před úsvitem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tma před úsvitem

Historický román z doby, kdy křesťanství teprve nabíralo dech

Břetislav I. nastoupil na knížecí stolec v temném období českých dějin poznamenaném bratrovražedným bojem mezi syny mocného Boleslava II. Chybělo málo a české knížectví navždy zmizelo z mapy Evropy. Jako kdyby se nad vládnoucí dynastií rozprostřela zlá kletba.

V osobě Břetislava I. se dostává k vládě silná osobnost předurčená k tomu, aby zemi svých předků vrátila ztracené postavení. Píše se rok 1039 a kníže se odhodlává k riskantnímu a nečekanému kroku. Jeho poslové se rozjíždějí s lýčeným provazem vystaveným na odiv na znamení trestu za neuposlechnutí knížecích rozkazů do všech koutů země. Posel se objevuje i na Vlčí stráni, kterou obhospodařuje tajemný rod odmítající přijmout křesťanskou víru. Odříznutý od světa nebezpečnými vlčími pralesy žije v bezpečném světě starých bohů…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Tma před úsvitem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tma před úsvitem (0.00 EUR)


Stažení Tma před úsvitem zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Damato

  30.09.2017

  Vůbec nevím, co mě vedlo k tomu,po téhle knize v knihovně sáhnout. Na stránce 12 jsem to vzdala. Vím z dějepisu, doba byla těžká,ale tohle fakt ne, takhle brutálně se snad s dětmi nezacházelo. To snad i ta zvěř měla důstojnější život,nežli člověk. A to v době, kdy již před 2 tisíci lety od událostí popisovaných v této knize, řečtí filozofové ve svých domech a vyhřívanými lázněmi psali o kvalitě lidského života. Hrůza.

  JohnnyBane

  13.02.2017

  Obsah je absolutně zavádějící. V žádném případě nečekejte přímý boj křesťanství proti pohanství. Spíš poetický příběh o rodinných vztazích pohanských sedláků v křesťanském světě. Kniha není špatná pokud si zvyknete na těžší styl autorky, když se začtete kniha rychle uteče. Podle mě ale celkem promarněný potenciál. Líbil se mi, popis katastrofy kterou pro obyvatele představovalo vypálení vesnice a následný boj o život a osudy jednotlivých postav rodiny Marky.

  orinka3

  13.08.2015

  Knížka mě přilákala svým obsahem, mám ráda dobu raného křesťanství. Po pár stránkách jsem ale pochopila, že to pro mě není. Vysloveně nesnáším takový patos, jakousi slovní nabubřelost – nebo jak bych to správně vyjádřila. To už radši Jiráska…

  renefer

  04.10.2013

  Myslím že tento styl psaní už je out. Nevím, proč by knihy o historii měly být psané zastaralou češtinou, člověka to nevtáhne do děje. Navíc autorka dost často jen naznačuje. Co se stalo se člověk dozví až třeba o pár stránek dál. Některé věty vůbec nedávají smysl. Další negativ je pro mě přílišná úmrtnost postav, hlavně dětí. Vím, že ta doba byla krutá, ale kdybych si chtěla číst, jak to doopravdy bylo, sáhnu raději po literatuře faktu. V beletrii mě víc potěší, když dobro zvítězí nad zlem a umřou jen darebáci. Proto čtu knihy.

  Martin1974

  30.12.2012

  Hoci je kniha písaná zložitejším štýlom, než je bežné u moderných historických románov ( mnohých čitateľov to akiste aj odradí od dočítania ), predsa ma bez problémov vtiahla do doby, v ktorej sa príbeh odohráva. Po prečítaní som mal dokonca pocit, že bola pomerne stručne napísaná a zaslúžila by si košatejší príbeh, ale na druhej strane si myslím, že atmosféra konca pohanstva a nástup kresťanstva bola dobre zachytená.