Tieň vetra Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tieň vetra

Román Tieň vetra sa odohráva v povojnovej Barcelone. Rozprávač a zároveň hlavný hrdina je syn majiteľa antikvariátu, Daniel Sempere, ktorému sa v detstve pri návšteve tajomného Cintorína zabudnutých kníh dostane do rúk román Tieň vetra od neznámeho spisovateľa Juliána Caraxa. Od tej chvíle sa v jeho blízkosti začnú diať čudné veci. Daniel sa knihou nadchne a rozhodne sa pátrať po osude autora a jeho ďalších dielach. Pátranie, ktoré s rôznymi prestávkami trvá viac ako desať rokov, postupne odhaľuje drámu tragickej lásky. Tá poznačila osudy mnohých ľudí, s ktorými sa Daniel postupne stretáva. Pátranie po informáciách o tajomnom spisovateľovi privedie Daniela do obdobia pred občianskou vojnou, sleduje osudy Juliána Caraxa a jeho priateľov i nepriateľov počas vojny a nakoniec sa celý príbeh prepojí s jeho vlastným životom. Počas pátrania spoznáva mnoho ľudí, ktorí ovplyvnili jeho život, spoznáva lásku a priateľstvo, ale aj zradu, nenávisť i krutosť. Príbeh hľadania sa tak stáva románom o dospievaní mladého muža, ktorý objavuje základné hodnoty, akými sú vzťah k otcovi, priateľstvo a láska.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tieň vetra zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tieň vetra (0.00 EUR)


Stažení Tieň vetra zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Pohřebiště zapomenutých knih (1.)

  Originální název:

  La sombra de viento (2003)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (92)

  Přidat komentář

  luckyluke001

  předevčírem

  Musel jsem se trochu nutit do první stovky stránek, ale potom se děj rozvinul a četlo se to samo. Kniha má zajímavý, netradiční námět. Po rozvláčném začátku jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Druhá polovina knihy je opravdu výborná, chce to jen vydržet. Rozhodně doporučuji.

  Teresita

  15. března

  Je to úžasná kniha, která mě naprosto dostala, nemohla jsem se odtrhnout od čtení, když jsem nečetla, tak jsem nad příběhem pořád přemýšlela. Kniha je to celkem tlustá, začátek je trochu rozvlačný. Děj se odehrává v Barceloně, v letech 1933 -1955 a vypráví ho sympatický Daniel, kterého otec na jeho narozeniny vezme na pohřebiště zapomenutých knih, což je taková knihovna s velkým množstvím zapomenutých knih. David tam najde knihu od neznámého autora, a ta ho naprosto pohltí. Rozhodne se o autorovi něco vypátrat a začíná postupne odhalovat příběh plný osudové lásky, tajemna, pomsty. Kniha je místy strašidelná a připomíná gotický román, je napsána moc hezkým jazykem a obsahuje mnoho zajímavých myšlenek.

  Peyka

  05. března

  Tak to je jedna z mala, co jsem odlozila. Pozastavuju se nad celosvetovou fascinaci touto knihou. Docetla jsem do pulky,ale dal to proste nedavam. Dej byl nudny,skakani v letech a strasne moc popsanych postav mi prislo chaoticke. Kniha v anotaci nabizi zcela neco jineho…totalne zbytecne natahovani deje….nevim, jestli je to prekladem, ale dialogy nesly postavam tzv. pres pusu a cely preklad pusobil zastarale na dnesni dobu. Treba se k tomu vratim za par mesicu/let, ale ted na to fakt nemam nervy…

  Iwíček

  04. března

  Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.

  Vlaštovka0

  01. března

  Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

  Janinnka

  24. února

  Naprosto odlišné od knih, které jsem doteď četla. Květnatě popsané prostředí, postavy i situace, ale nic co by narušovalo čtenářovu pozornost. V knize jsou místa, která se zdají být nudná, ale po dočtení zjistíte, že i ty mají své místo a opodstatnění. Klobouk dolů před autorem, že se při psaní v postavách a ději neztratil a dovedl nás úspěšně spolu s Danielem ke konci, který byl jen třešničkou na dortu této pozoruhodné knihy.

  veronika0382

  23. února

  No, tak jsem se s ní poprala :-))) Opravdu mi první polovina dala zabrat. Nemám ráda zdlouhavé příběhy. Začátek mi přišel tak moc zdlouhavý a nudný, že jsem se do ní musela nutit. V polovině jsem knihu odložila a vrátila se k ní po přečtení dvou jiných. Musím říct, že druhá polovina odcejpala lépe. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec dávám 4 (přesněji řečeno tři a půl) za ten závěr, který všechno zachránil a moc se mi líbil. Ale! Příběh mi přijde moc přeceňovaný, zas až tak nic závratného to pro mě nebylo… Rozhodně by román mohl mít o polovinu méně stran a bylo by to lepší. No, co člověk, to názor 🙂

  Kerberos

  22. února

  Knížku jsem si půjčila kvůli čtenářské výzvě a taky dobrým hodnocením.Trochu mě zklamala,nemohla jsem se začíst.Nevím jestli budu číst další dva díly,které jsem si půjčila také.

  Kristy78

  13. února

  Náhodou (i když vím, že náhody neexistují) jsem si přečetla recenzi a touha přečíst si právě tuto knihu a nejlépe hned byla na světě. Skvělý, gradující příběh, kdy jsem se nenudila ani vteřinu. Úžasně vylíčené postavy, prostředí, vztahy, pocity – člověk se ocitl uprostřed veškerého dění a vše prožíval naplno společně s postavami příběhu. Díky za společné čtení, P.!

  85098211

  13. února

  Nevím, proč se tak stalo, ale tato kniha mi nějak nesedla. Doporučil mi ji jeden kamarád, kterého doslova nadchnula, ale já z ní mám rozporuplné pocity. Je dobře napsaná, ale příběh jako takový mne neoslovil a nezaujal. Možná jsem se s knihou jen potkala v nesprávnou dobu? Těžko říct. Bohužel jsem ji nedokázala dočíst…

  Petass

  13. února

  Nejdřív jsem nevěděla jestli je to kniha pro mě… Přišlo mi, že by příběh měl "běžet" rychleji, že se vše odkrývá strašně pomalu. Zvlášť mi vadily pasáže, které hrdinům vypráví některá z vedlejších postav. Dočetla jsem a zpětně hodnotím, že to stálo za to. Příběh je komplikovaný s množstvím vzájemně propletených postav. Začnete si sami pro sebe vytvářet teorie, jak to vlastně bylo a několikrát je během četby změníte… Poněkud se to táhne, ale stejně chcete vědět, jak to celé dopadne. Příběh s nádechem tajemna, červené knihovny, policejní šikany, Španělska rozpolceného občanskou válkou, zoufalstvím vyděděnců, ale i lásky ke knihám. Jsem asi tak trochu jako Daniel a tak mu to prostě věřím. Rozhodně nečekejte obdobu severské detektivky… tempo, prostředí i styl jsou zcela o něčem jiném.

  Ještě poznámka četla jsem přesně toto vydání z r. 2008 s překladem Athény Alchazidu a dost mi vadilo překládání španělských "tapas" jako jednohubky a obložené chlebíčky. Prostě mi to zcela kazilo jinak uvěřitelnou atmosféru Barcelony.

  Přidávám do čtenářské výzvy 2018, některé zásadní "scény" se odehrávají v knihovně záhadného paláce a samo "pohřebiště knih" lze za jakousi knihovnu považovat také. Možná ji během roku nahradím jinou, teď si to ale zaslouží tahle. 🙂

  Kaik

  12. února

  Musím říci hned zpočátku, že pátrání po záhadné knize a jejím ještě záhadnějším autorovi mě prostě chytlo. Obdivuji autory, kteří dokáží zašmodrchaný děj pozvolna rozplétat tak, že to celé dává smysl a zároveň se čtenář baví. Zafónovi se to, myslím, povedlo skvěle, a já si ho zařazuji do škatulky ‘autor, ke kterému bych se rád ještě vrátil’. Nádherné prostředí katalánské Barcelony, výborně vykreslené postavy (zejména Fermín byl naprosto neodolatelný), vztahy plné emocí a téměř hmatatelná láska ke knihám – pro romantické duše ideální ingredience. Přečteno jedním dechem. Děkuji za skvělý tip, K!

  Ťapulka

  12. února

  Knížka je hezká, plná zajímavých míst, ale přišla mi zbytečně dlouhá. Ale Fermína jsem si opravdu moc oblíbila! Jeho postřehy, slovní spojení, připodobnění…

  Rade

  06. února

  Před čtením je nutné se naladit na romantiku, tajemství, lásku, nenávist, pletichy, i trochu strašidelné atmosféry v tajuplných barcelonských uličkách a opuštěných zchátralých palácích… Jednou z hlavních postav je sama Barcelona v poválečném čase, kdy sotva odezněly události občanské války. Plus za jemný humor i nadhled, který je přítomen – zejména v první části – i v okamžicích jinak vážných, a za pasáže o knihách a lásce ke knihám. I za vztah otec – syn, který je pro mě podán mnohem působivěji a věrohodněji, než vztahy milostné…
  Při čtení jsem váhala mezi třemi a čtyřmi. Bohužel po přečtení poslední třetiny, kde předchozí tajemné náznaky jsou rozplétány pomocí popisu osudových lásek v poněkud melodramatickém hávu plném nepravděpodobných zvratů, se kloním přeci jen k nižšímu hodnocení a nevytrhne to ani ten trochu tajemný konec.

  Schamila

  29. ledna

  Kouzelný román – díky čtenářům DK a účasti ve ČV 2018 jsem se dostala k této nádherné knize, kterou bych si nikdy nepřečetla. Vážně skvost – krásná Barcelona a její historie a kolorit, umělecké střídání časových rozhraní, aniž byste na ně byly upozorněni nadpisem, přesto jste v obraze. Úchvatní hrdinové a neskutečný děj se všemi zápletkami a překvapivým rozuzlením. Tahle kniha ve mně nechá hodně hluboký zářez a určitě se k ní budu vracet. Všem moc moc moc doporučuji!!!!!

  sarka8245

  24. ledna

  naprosté okouzlení od prvního momentu

  Kamys

  23. ledna

  Pro mě docela zklamání, zvlášť po tak dobrém hodnocení knihy jak na goodreads, tak na databazeknih.
  Jako plus vidím netradiční a napínavý příběh v zajímavých kulisách staré Barcelony. Pokud knihu neodložíte po prvních 50 stranách, tak už ji asi neodložíte. Když hledáte jen oddechovku, tak asi dobrý.
  Naopak mě při čtení iritovaly jednotlivé postavy, snad všechny. Měla jsem problém uvěřit, že by někdo takový mohl existovat, připadaly mi spíš jako karikatury, ploché a bez jakéhokoliv vývoje. Málem mě odradil už popis, jak se ani ne 11letý hlavní hrdina zamiluje – jednoho jedenáctiletého doma mám a takhle to teda v tomhle věku ještě nefunguje. Vyjadřování postav bylo taky protivné – četla jsem v angličtině, tak jsem to možná nechytla úplně přesně, ale připadalo mi šroubované a teatrální.
  A hlavní myšlenka? Když ztratíš "lásku svého života", povedeš už navěky život plný utrpení? Nikdy už nemůžeš potkat nikoho, kdo by jí sahal aspoň po kotníky? S tím se nemůžu ztotožnit.
  Závěr: navazující knížky zatím číst neplánuji 🙂

  deirdre

  21. ledna

  Ďalšia kniha, ktorú som si vybrala do Čitateľskej výzvy, a ktorá nieže nesklamala, ale naopak, predčila všetky očakávania. Po prečítaní poslednej vety som dlho sedela s neprítomným pohľadom upretým do prázdna, celou dušou ešte v Barcelone. Toto je čistokrvný román, taký aký má byť. Veľmi kvalitná oddychovka.

  P.S. Kŕčovitý slovenský preklad s množstvom nelogických viet sa nedal čítať. Radšej som si kúpila nové české vydanie. Toto nebol prvý prípad, keď som po prvých kapitolách odložila knihu z tohto vydavateľstva, a týmto už pre mňa definitívne prestáva existovať.

  KAREL6725

  19. ledna

  Nechal jsem nalákat na recenzi. Čekal, jsem super knihu a ono to je červená knihovna. On byl bohatý , ona chudá tak si zapíchali. Po letech si zapíchali jejich děcka. Čekal jsem nějaký tajemný příběh o knihách a ono je to o lásce. Ten píchal, ten nepíchal, a jen tiše záviděl. No prostě ani Daniel Ocel, by to líp nenapsala. Jestli tohle je světový bestseller tak ahoj babi . Další díly už číst nebudu, průměrná kniha, která nenadchne a ani neurazí.

  piquillio

  12. ledna

  Srdeční záležitost. Už aby vyšel čtvrtý díl. I když tento první román ze série je nepřekonatelný. Jeden z top románů dle mého vkusu.

  trudoš

  12. ledna

  Tajuplné vyprávění Carlose Ruize Zafóna je důmyslnou poctou gotickému románu i detektivním dobrodružkám, stejně jako rafinovaným vyznáním lásky k šestákové literatuře. Typickým znakem spisovatelovy koncepce je rozehrát zápletku po vzoru ruských matrjošek, kdy se hlavní dějová linie tříští na menší a menší příběhy, které však ve finále celou mozaiku bizarní tragédie geniálně dotvářejí. Takřka dumasovské osnově přitom nechybí nečekané zvraty ani žalostné osudy, především ale neskutečně živé postavy a fascinující kulisy. Z jazykové stylistiky pak čiší vyslovená radost z tvoření a především úcta ke čtenáři, jež si nezaslouží nic menšího než to nejlepší.
  A že jste o Stínu větru nikdy neslyšeli a už vůbec ne o tom, že by mělo jít o světový bestseller? Nejste sami. Osobně si však myslím, že je to autorův bezděčný způsob, jak Stín větru ještě více přiblížit neznalému čtenáři, který u něj tak zažívá stejné nadšení jako Daniel Sempere nad knihou Juliána Caraxe. Čirá magie, to mi nikdo nevymluví.

  nefernefer

  04. ledna

  „Knížky jsou jako zrcadlo. Člověk v nich vidí to, co nosí v sobě.“

  Podle anotace jsem čekala fantasy o prolínání dvou světů. Světa knižní fikce a skutečného. Ale čekal mě místo toho romantický příběh tragické osudové lásky až za hrob na pozadí dozvuků občanské a světové války ve Španělsku. Války, která zničila spousty životů a donutila lidi ukázat se v holé syrové podobě svých charakterů. Příběh o tom, že přátelství a láska k bližnímu znamenají tak zásadní hodnoty, že probudí hrdinství v lidech, u kterých by to nikdo nečekal. A také o tom, že nenávist dokáže zatemnit mozek do té míry, že se z člověka stane zrůda. Žádný patos ani dojetí však nečekejte. Ačkoli je to z velké části kniha o smutku a beznaději, slzu neuroníte ani jednu. Je psána velmi civilně, přesto čtivě. A navíc je celé vyprávění umně zahaleno do oparu tajemství s až detektivním nádechem, který vám nedovolí přestat číst, dokud neposbíráte všechny střípky a tu skládačku nesložíte.

  „Válka nemá paměť. Nikdo se neodvažuje válku pochopit. A nakonec nezůstane žádný hlas, který by mohl vyprávět o tom, co se stalo. Pak však nastane chvíle, kdy už válku nikdo nepozná a ona se pod jiným jménem a s jinou tváří vrací, aby spolkla, co tu ještě zbylo.“

  sadlo

  03. ledna

  Skvėla kniha, jako ostatně skoro všechny Ruizovo knihy.Četba pro dospělé i pro mládež.Oblibeny autor Emy Watson.

  Gigy

  05.11.2017

  Garantuji Vám, že jste nikdy nic podobného nečetli a možná už ani číst nebudete. Zpočátku Vám možná bude činit problémy to, že Barcelóna a tamní reálie jsou pro nás celkem "španělská vesnice", protože přeci jen žijeme v trochu jiném kulturním okruhu, ale neznalost v tomto případě omlouvá a děj lze pochopit i bez hlubších vědomostí. Navíc překladatelka si dala tu práci a na konci knihy připravila pro hloubavé čtenáře bohaté vysvětlivky, které Vám pomohou orientovat se v historických událostech i v jejich aktérech. Chvilku bude trvat, než se ponoříte do děje. Na začátku knihy je Daniel ještě mladý chlapec, ale společně s tím, jak dospívá, začne nabírat celý příběh na obrátkách a nakonec budete mít problém se od knihy odtrhnout. Kromě tajuplné atmosféry pohřebiště knih na Vás dýchne dobrodružství, láska, ovane Vás menší závan hororu a nakonec se ztratíte v Zafónově dějové spleti, která Vás pohltí a nepustí až do poslední strany.

  Nelasp

  01.10.2017

  Napínavá jednohubka. Četla jsem v originále a opravdu mě kniha dostala- musela jsem pokračovat dál a dál, abych zjistila, jak to všechno vlastně bylo a je.

  renova

  08.09.2017

  Velice krásně napsaná kniha, kde si najde každý to své. Mísí se v ní znaky dramatu, románu, detektivního příběhu… Při čtení tohoto příběhu Vás to bude chytat za srdce, budete nuceni přemýšlet a zároveň budete napjati jako struna. SUPER počteníčko!!!

  Jack93

  05.09.2017

  Úžasný příběh!! Nemohl jsem se od něj odtrhnout už od úvodní stránky. Čtenář má ihned chuť odcestovat do Barcelony a kráčet ve šlépějích hlavních postav. Zafón disponuje nesmírně bohatou slovní zásobou. Jeho vypravěčský styl je unikátní, prolnout tolik lidských osudů do jediného… Nemám slov!!
  Moc se mi líbí doba děje a uvedení čtenáře do kontextu politických událostí. Nestanete se pouze účastníky úžasného dobrodružství Daniela Sempereho v čele s věrným a okouzlujícím Fermínem, ale poznáváte i dějiny Španělska konce 19. a první poloviny 20. století.
  Barcelonu osobně neznám, ale to už se brzy změní. A vím, že jedno místo musím stoprocentně navštívit – Avenida Tibidabo 32.

  LenkaKT

  06.08.2017

  Ideální čtení na prázdniny, když se nemusí ráno vstávat a dá se kniha dotáhnout v kuse třeba do tří ráno. Zvlášť, když jeden zná a má rád Barcelonu. Zpočátku trochu pomalé, finále je strhující a tak člověk přimhouří oko nad některými detaily.

  Ajinka126

  30.07.2017

  Pomalý rozjezd, krásný střed a napínavý konec. Tuto knihu jsem si vybrala jako druhou od Zafóna a dobře jsem udělala. Je to krásný román zasazený do staré Barcelony (ano, opět). Je tam to slastné pátrání po odhalení tajemství a nastolení pravdy. To se mi líbilo.

  alef

  07.07.2017

  "Existuje místo, kam se dostane každá kniha, která upadne v zapomnění … ztracené v čase tu dál žijí … za obalem se rozprostírá nekonečný svět … stačí jen vejít a prozkoumat jej" … tak jsem tedy vešla 🙂 … a začetla se do romantického, tajemstvím obestřeného a detektivní zápletkou zpestřeného příběhu, který mi z počátku hodně připomínal příběhy z červené knihovny, které jsem si jako cca 13ti letá občas četla v létě na prázdninách u babičky (v té době jsem četla všechno na co jsem přišla 🙂 … ideální četba pro teplé letní dny začínajících prázdnin 🙂 …

  … k mému překvapení (příjemnému překvapení) … se tento příběh rozvinul … a já dostala víc (daleko víc) než jsem očekávala … na pozadí plynul příběh, jak vystřižený z edice "Večery pod lampou" (možná někdo znáte … viz. babiččina četba :-)) … romantický hrdina zmítaný osudovou láskou … v několika podobách a variantách
  (a přiznávám, že se mi to pěkně četlo … byla to pro mě taková pěkná vzpomínka na mou babičku :-)) …

  … do popředí mé pozornosti se ovšem velice brzy probojoval "jiný" příběh … okamžitě, jak jsem ho zachytila, mě zaujal a já se s touto linií příběhu snažila "držet krok" až do poslední stránky 🙂 … ústřední postavou této linie … pro mě nejzajímavější z celého příběhu, je … kdo jiný než Fermín Romero de Torres … a jeho životní filozofie :-):

  "Tenhle svět nezahyne při výbuchu atomové bomby, zahyne, protože se utluče smíchy … zahyne kvůli banalitám, protože si ze všeho dělá vtipy … a navíc ještě špatný."

  "Lidé nejsou zlí … ale pitomí, a to není totéž, zlo představuje jakousi morální hodnotu, vyžaduje záměr a jistou úvahu, … pitomec nebo blb nijak nepřemýšlí, ani neuvažuje, jedná pudově jako hovězí dobytek. Je přesvědčen, že jedná správně, že má vždy pravdu, je pyšný, že se s odpuštěním tentuje do každého, kdo mu připadá jiný, kdo se od něj liší, ať už barvou, … jazykem, vírou, … nebo svými volnočasovými aktivitami. Světu by skutečně prospělo víc zlých lidí a méně omezených tupců."

  "až do této chvíle jsem nepochopil, že se jedná o příběh o osamělých lidech, o ztrátách a prohrách, … že jsem jako člověk, který v románech hledá únik …"

  Knihy by neměly být únikem z reality, neměly by nám naše žité životy nahrazovat … ale jen doplňovat … příjemně doplňovat :-)… "pak následovalo vrzání a skřípění … stovky kavkovských zámků".

  Tuhle knížku jsem špatně odhadla … s každou další otočenou stránkou mě překvapovala … s každým dalším dějovým zvratem, se příběh stával zajímavější …

  … tahle knížka je (přesně jak píše ve svém komentáři tanuki) … jako žena … "rozehřívá se pomalu, … ale pak už ji nic nezastaví" 🙂 … příběh se pak na vás valí, a od jistého okamžiku, už není cesty zpět 🙂 … je třeba vyjít mu vstříc … a dojít až k poslednímu písmenku :-).