Terezínské ghetto : tajemný vlak do neznáma Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Terezínské ghetto : tajemný vlak do neznáma

Už podruhé za sebou přenese Báru atlas do minulosti uprostřed noci. Tentokrát se ocitla v naprosto pustém městě. Na ulicích ani živáčka, žádné okno nesvítí, auta tu nejezdí… Ukrytá za stromy v parku s hrůzou pozoruje, jak nějací muži převážejí na káře – lidské mrtvoly! Bára je přesvědčená, že se tu všichni lidé v noci schovávají, protože po ulicích řádí nějací vrazi. Do rána málem umře strachy. Jakmile se rozední, začne hledat cestu pryč, ale zjistí, že místo má hradby a brány že hlídají vojáci. Není úniku. Naštěstí se seznámí s Petrem, který ji ukryje na půdě domu, v němž žije spolu s dalšími chlapci v podstatě jako v dětském domově. On a jeho tři kamarádi pro Báru shánějí jídlo, deku na spaní a další nezbytnosti a od nich se také Bára postupně dozvídá, že se ocitla v nacistickém ghettu za druhé světové války. Na svých toulkách po Terezíně se seznámí s dalšími osobami, které dokreslují bezútěšnou situaci lidí, jež sem nacisté zavřeli – s nadaným studentem Maxem, který si při práci v dílně poranil ruku, a protože dostal otravu krve museli mu ji amputovat, ale bez narkózy, protože v Terezíně nejsou léky, nebo se stařičkou paní Blumenfeldovou, která umírá hlady. Když dostanou její kamarádi transportní lístky, rozhodne se Bára, že sama v Terezíně nezůstane a že odjede s nimi. Naštěstí se jí do vlaku nastoupit nepodaří. Po návratu se pokusí najít jména chlapců z Terezína na internetu. Počítá, že jim je asi osmdesát, a s Petrem, kterému prozradila, že je z budoucnosti, si konec konců domluvili přesné datum schůzky, až se ona vrátí zpátky do budoucnosti. Jeho jméno najde snadno, ale nejdřív nemůže uvěřit tomu, co čte. Teprve teď totiž zjišťuje, kam vlastně transporty z Terezína odjížděly, a čemu – na rozdíl od Petra – unikla.Kniha v českém jazyce!


Stažení Terezínské ghetto : tajemný vlak do neznáma zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Terezínské ghetto : tajemný vlak do neznáma (0.00 EUR)


Stažení Terezínské ghetto : tajemný vlak do neznáma zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (6.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Historie, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Grada
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (33)

  Přidat komentář

  teakristof

  05. ledna

  Knížka je zajímavá, válku vám pěkně popíše, ale myslím, že pro děti je dost nevhodná, i když děj vypráví malá slečna, protože je drsná. Na druhou stranu, je nesmysl, aby dívka v jejím věku věděla tak málo (skoro nic) o válce a v knize působí dost hloupě.

  triatlet

  17.09.2017

  Díky neteři, kterou příběhy Veroniky Válkové okouzlily, jsem se dostal k první bárovce a myslím, že není poslední.
  Způsob, jakým Bára prožívá dobu, ve které se ocitá, je přesvědčivý. Pomáhají k tomu i podrobné popisy (Terezína) a skutečné postavy: Petr Ginz (https://www.databazeknih.cz/knihy/navsteva-z-praveku-158615 ), Jiří Brady, Valter Eisinger, Hanuš Beck, Kurt Kotouč.
  Zajímavé je závěrečné Bářino googlování a vedení si záznamu.
  Didakticky využitelná knížka (například část o esperantu).
  PS: Zatím jsem znal Veroniku Válkovou jen jako autorku učebnic (https://www.databazeknih.cz/knihy/dejepis-pro-gymnazia-a-stredni-skoly-1-pravek-a-starovek-77893 ).

  lumiluvi

  16.09.2017

  Zábavně napsaná kniha, která toho má hodně co říct. Dobře se čte, je vtipná a člověk se z ní hodně dozví. Doporučuji.

  NaiTenshi

  13.08.2017

  Velké plus této knížky je spisovatelka – historička a zakomponování opravdových postav. Já učit dějepis na ZŠ, tak ji použiji jako učební pomůcku. Klobouk dolů.
  Jinak příběh mě samozřejmě rozbrečel. I když je to knížka pro děti, upřímně ukazuje nelehký život v ghettu.

  Páájinka

  27.07.2017

  Výborná kniha pro děti a mládež. Není zaměřená na počty mrtvých, ale o příběh skutečných dětí v terezínském ghettu. Dojemný příběh, který vás donutí se zamyslet nad tím, že si žijeme jak "prasata v žitě" a pořád remcáme nad nespravedlnostmi života….(myslím i sebe). Potom si přečtete o velkých snech dospívajícího chlapce, který byl nesmírně nadaný a zlikvidován pro nějaké smyšlené zákony o nadřazené rase. Ach jo.

  zdenicka586

  22.07.2017

  Tato kniha je poučná hlavně pro lidi, kteří tuhle dobu nezažili. Prostřednictvím této knihy si můžeme představit, jak to v té době vypadalo. Moc se mi kniha líbila a na konci jsem si i trochu poplakala 🙂

  Někdošťastný

  14.07.2017

  Poučné a na konci smutné ♥.

  Mánička178

  14.05.2017

  Super nápad, jak přiblížit dospívající mládeži dějiny – záživně, nesuše, v souvislostech. Kéž bysme my bývali měli něco podobného. Paráda a určitě si to zaslouží propagaci 🙂

  book123

  23.04.2017

  Je to pěkná knížka.

  berka4151

  22.04.2017

  Sondy do historie jsou perfektní, těm se nedá nic vytknout, jen teda neznalosti Barbory jsou někdy fakt zarážející na 21. století.

  Elen telemna

  13.04.2017

  Knížka je moc pěkná. Při čtení jsem si uvědomila, že to nebylo tak dávno, co byli Židé takto utlačovaní. Konec příběhu byl tak krásný, ale zároveň tak smutný.
  Jen se mi moc nelíbí styl psaní. Myslím, že si tam autorka mohla pár věcí odpustit… Ale jinak se mi knížka moc líbila.

  zupri

  26.01.2017

  Za mě velký DÍK paní Válkové za takovou knížku. Pro děti vydařeně popsané a srozumitelné. Věřím, že to v každém dítěti vyvolá spoustu otázek. Nenásilné vzdělávání. Velký palec nahoru!

  AnitaDanel

  09.01.2017

  Velmi pěkná kniha, ke které jsem se dostala na jaře roku 2015 v soutěži Souboj čtenářů, knihu jsem po soutěži přečetla ještě 2x a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Při čtení jako bych se přenesla do kůže hlavní hrdinky Báry, a ačkoliv by to neměl být příjemný zážitek, protože ta doba nejde popsat jinými slovy než děs, strach a hrůza, byla jsem celá v napětí a užívala si to. Vřele doporučuji jako ”oddechovou” četbu k zamyšlení. A pro zpestření si po přečtení můžete najít postavy, které měly doopravdy otřesný osud.

  any333

  19.12.2016

  Hlavní hrdinka Bára jde první den do nové školy a domů se vrací naštvaná na celý svět. Přenese se tedy atlasem do minulosti a až v Terezíně si uvědomuje, jakými malichernostmi se zabývala.
  Tahle kniha byla smutná, stejně jako tehdejší doba samotná, atmosféru tedy měla přesnou. Radši jsem se ani nesnažila vcítit se do Báry, když zjistila, kam transport s jejími mušketýry jel.
  Už jsem měla podezření, že se tajemná kočičí dáma neobjeví, a ona si to nakráčí v předposlední kapitole na scénu. Kočka Barča bude něco jako strážkyně atlasu, aby se cestovatelům nic nestalo, ne?

  shenandoah

  30.11.2016

  Tohle bylo snad ještě lepší než Zlodějka knih, mnohem víc autentické. Nezbývá než zatleskat.

  kyticka152

  24.11.2016

  Knížka je podle mě velmi vyvedená. Jednou jsem ji nedočetla, protože jsem už musela knihu vrátit, ale po druhé se to mělo změnit. Moc se mi líbí, jak spisovatelka knihu podává a pořád čekáte, co se stane. Pro nadšence jednoduchých knížek vřele DOPORUČUJI!!!

  vodopad152

  19.11.2016

  Z knihy jsem měla trošku obavy a bála jsem se, že to bude morbidní, ale byla jsem velmi mile překvapena zhtla jsem tuto knihu za dva dny. Měla jsem tuto knihu za povinnou četbu a další díly už si určitě přečtu sama od sebe 😀

  Simeona

  17.08.2016

  U této knihy jsem se málem rozbrečela. Nejvíce se mi na ději líbilo to, že autorka použila skutečné osoby. Líbí se mi, že se autorka snaží přiblížit čtenářům prostředí ve kterém někteří lidé museli žít za druhé světové války. Moc se mi tato kniha líbila a proto jsem ji četla dvakrát. 🙂

  milan.krimsky

  04.05.2016

  Dobrá kniha pro děti, jež hlavním tématem je terezínské ghetto a život v něm až po odjezd do vyhlazovacího tábora

  AnetaM

  07.04.2016

  Tadyta knížka není ošklivá. Typla bych ji tak pro holky do 12. Má příběh a člověk se tam dozví základy dějepisu. Problém je v tom že všechny tyhle knížky od Válkové mají stejný příběh. Podobný. Zápletku a skoro kopirovatelny začátek a nakonec nesmyslně dlouhou kapitolu o zápisech do deníčku. Tahle ale z její série s kouzelným atlasem patří k těm lepším.

  zuzana4291

  08.02.2016

  Syn čte knihu ve škole. Tak jsem si ji přečetla. Velmi dojimavy a smutný příběh, který se by to měli mít číst všechny děti.

  aknel.77

  19.01.2016

  Moc pěkná knížka, která by měla být zařazena jako povinná četba. Vím, že tím by pro děti ztratila na půvabu, ale naše děti už neví, jaké hrůzy prožívaly děti jejich věku před 80lety a to zas ta dávná historie není…. Za mě velký palec nahoru.

  vembolf

  10.01.2016

  Knížka se mi moc líbila přesto že byla trochu drsná tak se mi to moc dobře četlo já dávám like

  MirijamFrankl

  14.09.2015

  Líbilo se mi to, jenom souhlasím se Scrat, že Bára se někdy chovala poněkud dětinsky a často jí spoustu věcí nedošlo, avšak vřele doporučuji.

  Nielada

  26.04.2015

  Kniha na mne zapůsobila tím, že se při jejím čtení děti dozví opravdu hodně informací o životě v terezínksém ghettu. Je poznat, že autorka je historička, v tomto směru mi příběh připadal mco dobrý. Oceňuji také to, že jako hlavní hrdiny vybrala chlapce, kteří skutečně existovali a o jejichž osudech se z větší či menší míry zachovalo nejaké svědectví.. Přijde mi nesmírně důležité děti s těmito událostmi seznamovat. Příběh byl napínavý a bavil nejenom mě, ale i mou 11-ti letou dceru. Jediné, co jsem hůře nesla, bylo poměrně čaté používání hrubých výrazů a občas jakési dvojsmyslné narážky, což mi pro děti tohoto věku přijde zatím naprosto zbytečné (při čtení mě to hodně rušilo, ráda bych si užila příběh bez všech těch idiotů, blbců a blbečků:-))

  kajki

  26.03.2015

  Po dočtení jsme se synem hledali na internetu, jako Bára.
  Našli jsme fota i skutečné osudy lidí, které Bára potkala v knize jako své kamarády.
  Doporučuji přečtení.

  Scrat

  21.02.2015

  Zajímavá knížka, na konci i smutná, zapůsobilo na mne i to, že kluci v knížce byli skuteční a opravdu žili. Jediná věc, co mi neseděla bylo, že chování Báry odpovídalo nižšímu věku než je dvanáct let. Ale jinak pěkné, určitě si přečtu i předchozí díly.

  DračiceLaura

  15.08.2014

  Velmi krásná kniha, jak se do ní začtete už ji nepustíte. Na mě to bohužel na konci bylo moc smutné.

  Nemesis Moriko

  19.06.2014

  Tato kniha na mě opravdu velmi zapůsobila. Na konci se mi dokonce chtělo brečet.. je to opravdu emotický příběh, měla jsem ho přečtený během pár hodin..

  Johča

  17.05.2014

  Mooooc se mi líbila. Prostě super 🙂