Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů)

Tenkrát na východě v Rusku je dosud nezveřejněným pravdivým příběhem neskutečných miliardářů, kteří po pádu sovětského režimu propluli vlnami privatizace a dosáhli obrovského jmění. První z nich, „kmotr Kremlu“ Boris Berezovsky, původním povoláním matematik, začal coby podnikatel nejdříve obchodovat s automobily, zatímco druhý, jeho mladý chráněnec Roman Abramovič, vybudoval mnohamiliardové ropné a hliníkárenské impérium. Tito dva muži spolu uzavřeli složité, typicky a výhradně ruské partnerství, načež se probíjeli „divokým Východem“ v jejich zemi, kdy Berezovsky vystupoval coby „střecha“ Abramoviče, jinými slovy jako jeho ochránce.

Mezrich podává tento příběh jako strhující thriller, popisuje až nechutné hromadění majetku, koncentraci politické moci a přináší obraz výjimečného světa, který jen málokdy můžeme vidět zblízka. Jejich partnerství se ovšem začalo otřásat ve chvíli, kdy Berezovsky v médiích napadl prezidenta Vladimira Putina a nakonec byl donucen uprchnout do Velké Británie. I v Londýně byl ovšem v ohrožení. Po otravě poloniem tam ostatně ve velkých bolestech za obrovské pozornosti zemřel i jeden jeho spolupracovník. Nakonec našli Berezovského již po smrti, kterou příslušné orgány označily za sebevraždu.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) (0.00 EUR)


Stažení Tenkrát na východě v Rusku (Vzestup oligarchů) zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Once Upon a Time in Russia (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Computer Press (CPress)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  kubla111

  12.10.2017

  Plná jména, věci, které se dějí. Odvaha autora, kniha, která je sice dokumentem, ale která velmi poutavě zachycuje vzestup a pád nejednoho oligarchy, která zachycuje vzestup a pád nejednoho prezidenta. Celou dobu nevíte komu "fandit". Putinovi? Berezovskému? Hladu po penězích, snaze o demokracii? Bezohlednosti bohatých, ale i mocných? Snaze vyčistit Rusko od vlády korupčníků a ostatní verbeže? Ale takovým způsobem? Ať je to jak chce a je-li nebo není-li na tom cokoliv pravdivého, nesoudím, neznám poměry. Jen hodnotím – výborná kniha.

  pm…

  14.05.2017

  Bylo nebylo, ale spíš bylo než nebylo… Moderní pohádka podle skutečných událostí o tom, jak se po pádu komunismu v bývalém Sovětském svazu stali z některých soudruhů miliardáři, z jiných zase žebráci nebo mocipáni, ale jejich životní osudy byly, jsou a budou stále všelijak propojeny…