Ten, který si všímal Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ten, který si všímal

Chudoba. Rozpadající se manželství. Stáří. Ztracené sny. Neúspěch v podnikání. Nejistá budoucnost. Několik obyvatel Orange Beach ve státě Alabama zavedly tyto problémy do zoufalých a bezvýchodných situací. Jejich život jim připadal jako zoufalé a pusté místo bez jakékoli naděje na změnu.
Ale pro starého tuláka Jonese, který má dar všímat si toho, co ostatní přehlížejí, neexistuje žádná bezvýchodná situace. Je jen nutné získat trochu "perspektivy", jak říká, abychom ve všedních okamžicích našeho života dokázali rozpoznat zázraky, semínka něčeho velikého, co je zaseto v našich zápasech.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ten, který si všímal zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ten, který si všímal (0.00 EUR)


Stažení Ten, který si všímal zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Noticer (2009)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Návrat domů
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (20)

  Přidat komentář

  Leenah

  02.12.2017

  Milá kniha na téma smyslu života, víry a naděje ve změnu k lepšímu. Kniha o tom, že první krok ke zlepšení našeho života musíme udělat my sami. Chystám se i na další autorovy knihy. Přečetla jsem během dvou dnů a odnesla jsem si spoustu hlubokých myšlenek. Pro někoho možná příliš "americké", já ale beru podobné knihy trochu s nadhledem a hledám v nich, co mi můžou dát a ne kde jsou na mě příliš přehnané a plné klišé.

  Niccolka

  18.11.2017

  Kniha mně nepřinesla nic nového a zdála se mně zdlouhavá.

  Vlašule

  14.07.2017

  Na tuto knihu nemůžu zapomenout. Můj první pocit po přečtení byl takový zmatený, děj nic moc, ale myšlenky tam jsou zajímavé, no proč ne…Po několika týdnech jsem zjistila,že na Jonese myslím snad každý den! Jak mi některé pasáže knihy otevřely oči, jak vnímám svět a lidi kolem sebe najednou nějak trochu jinak…Neuvěřitelné. Alespoň jeho jednoduše popsané možnosti projevů náklonnosti by si měl přečíst každý a kdoví, možná by se změnil celý svět…

  prostěkáťa

  15.05.2017

  Kniha o krásné myšlence. Jonese jsem si hned zamilovala, ale nevyhovuje mi styl amerického psaní.

  ThrisaManx

  20.04.2017

  "Někdy stačí jen trocha perspektivy." Úžasná kniha. Jedna z těch knih, které mě vždy povzbudí a vždy v nich něco najdu, ať už ji čtu poprvé nebo posté.

  MilujuV.Huga

  22.06.2016

  Neuvěřitelně čtivé dílko, leč poněkud ploché a bez zajímavějšího děje.
  Z knihy:
  – Říkal jste, že brzy budu mrtvý. – (…) To jen abych upoutal vaši pozornost.
  – člověk může procházet lesem a vůbec se nepodívat nahoru

  magnolia

  07.03.2016

  Nedokážu zhodnotit, protože to není kniha pro mne, jak jsem zjistila hned po prvních odstavcích. Tak jsem přečetla první dva příběhy a odložila – nějak mi to připadalo moc (duchovní, zázračné, americké…) a nesedl mi ten styl. Někomu právě takové knížky pomáhají. (Ale jak se dívám na další autorovy knihy, je to nějak pořád to samé, to nebudí zrovna sympatie).

  Pavlnka

  24.02.2016

  Úžasná kniha. Asi jsem ji potřebovala.

  Viky007

  22.01.2016

  I v těžkých dobách je důležité chápat, že taková období jsou normální součástí běhu života – nejsou ničím, z čeho by člověk měl být vystrašený.
  Koneckonců každý z nás je neustále buď v krizi, dostává se z krize nebo ke krizi směřuje.
  Krize? To prostě patří k životu na této planetě!!

  Nádherná kniha plná nádherných myšlenek! Rozhodně se k ní budu často vracet. Perspektiva je důležitá, kéž by si tu knihu každý přečetl. Těším se, až si přečtu Ten, který se vrací :-).

  Plútarchos

  27.09.2015

  Jones s tajemným hnědým kufrem. Takový Anděl, který vidí člověku až do jeho nejtajnějších koutů duše a svými nevtíravými příběhy dovede lidem pomoci v jejich obtížných situacích, napravovat a ukazovat jim novou cestu – změnou perspektivy! Na dojemných příbězích popisuje autor čtenáři změnu perspektivy myšlení, co a jak změnit a jak vnímat ostatní lidi kolem sebe tak, aby náš život byl krásnější, bohatší, naplněnější. "Co by na mně druzí změnili, kdyby mohli?" Analyzujte své chování, jednání, oblečení, vyjadřování, pocity a vztahy. "Všechno, nač se zaměříš, se zvětšuje." To, čím se zaobíráte a na co myslíte, neustále roste a stává se skutečností – to pozitivní ale i to negativní. "Děláme si starosti, protože jsme chytří. Ti hloupější mezi námi si moc starostí nedělají. Ničeho se nebojí. Čtyřicet procent věcí, které nás znepokojují se tak jako tak nikdy nestane. Třicet procent věcí, které nás trápí, představuje to, co se už stalo – v minulosti. A to, co se už stalo, nezmění ani všechny starosti světa, je to tak? Myslím, že dvanáct procent všech starostí souvisí s nepřiměřenými představami ohledně našeho zdraví. Deset procent jsou nicotné starosti spojené s tím, co si myslí druzí lidé. Takže zbývá osm procent pro oprávněné obavy! Většina lidí prožije tolik času ve strachu z toho, co se nikdy nestane nebo co nemohou ovlivnit, že jim pak nezbývá žádná energie na řešení těch několika věcí, se kterými by se opravdu mohli vypořádat." Velmi mě překvapily čtyři základní "dialekty" lásky – kočka, kanárek, štěně, zlatá rybka – protože mi to přišlo velmi výstižné a z vlastní zkušenosti pravdivé. Rozdíl mezi chytrostí a moudrostí, zdůraznění toho, že všechno, co člověk dělá, každý pranepatrný počin, má dalekosáhlé důsledky. "Každý z nás je neustále buď v krizi, dostává se z krize nebo ke krizi směřuje. To prostě patří k životu na této planetě." Nejdojemnější asi byl příběh o Harrisonovi: "Vidličku si nechte…, to nejlepší teprve přijde!"

  Ankavi

  13.09.2015

  Dokonalá kniha, která čtenáře nenásilně donutí pozastavit se, zamyslet se a podívat se na kolotoč, který mnoho z nás zažívá, z "pohledu perspektivy". Pro věřící má osobitý náboj, nicméně i ateista si v ní jistě to své najde. Jednoduché, prosté příběhy, nenásilně navazující na putování Jonese, jsou dokonale vylíčené, každý z nás se aspoň chvílemi pozná… Kniha je uzavřena dalšími motivujícími otázkami, pokud by si snad někdo podobné otázky v průběhu čtení nekladl. Je to jedna z těch knih, které musím mít ve své knihovničce.

  kamibe

  16.06.2015

  Krásná kniha plná životní moudrosti. Je to pěkně napsaný a nakombinovaný příběh, v němž zůstává na samém konci ještě i prostor pro další otázky. Je sympatické, že v závěru je shrnutí nikoli v podobě výtažků mouder z jednotlivých kapitol, ale v podobě dalších otázek mířících do hloubi duše.
  Na počátku se nabízí srovnání s knížkou Pět jazyků lásky. Tady si autor vystačí se čtyřmi dialekty lásky. Líbí se mi, jak každý přirovnal k některému živočichovi – kanárek, zlatá rybka, kočka a štěně. To se dobře pamatuje.
  Navíc jsem ocenila několik velmi zajímavých historických faktů.
  A nejvíce ze všeho mi mluví z duše ta dokonalost vzájemného ovlivňování i (a někdy hlavně) v detailech.

  Peace

  16.01.2015

  "Většina lidí prožije tolik času ve strachu z toho, co se nikdy nestane nebo co nemohou ovlivnit, že jim pak nezbývá žádná energie na řešení těch několika věcí, se kterými by se opravdu mohli vypořádat."

  Hodně zajímavá a inspirující kniha k zamyšlení. Rozhodně doporučuji!

  Vercik

  21.10.2014

  Super kniha na zamyšlení. Doporučuji ji přečíst všem.

  nickym

  24.09.2014

  Nestačí rozhodnout se odletět, ale skutečně odletět, alias nestačí se rozhodnout změnit se, ale skutečně změnit se. 🙂 To si odnáším, supr kniha, doporučuji! 🙂

  CharlieLN

  12.08.2014

  Nádherná kniha, uchvátila mě hned od začátku. Půjčila jsem si jí v knihovně, ale už při čtení druhé kapitoly jsem se rozhodla, že jí musím mít. Moc doporučuji k přečtení !!!!!

  Majollica

  16.07.2014

  Krásné, nadějeplné a na duchu povznášející vyprávění… Příběhy těch, kteří uvízli ve slepých uličkách, zůstali bezradně stát uprostřed své životní cesty a nevěděli, kudy dál, než se objevil ten, který si všímal, aby díky jeho prostým, moudrým radám a s trochou tolik potřebné perspektivy znovu našli svůj směr … Máte i vy svého Jonese?

  Radka17

  08.05.2014

  Vynikající kniha. Člověku hned zvedne náladu a chuť do života 🙂 Škoda, že mám knihu půjčenou z knihovny. Mnohé Jonesovy rady jsem si alespoň přepsala, protože si myslím, že nic nezkazím, když si je někdy připomenu. Doporučila bych ji každému, který prožívá ve svém životě nějakou krizi, nebo čelí stresové situaci, ale také těm, kteří se v životě nudí a neví co s ním. Chvílemi mi kniha připomínala knihu od Dana Millmana – Cesta pokojného bojovníka. Opravdu velmi silná kniha s krásným a poučným příběhem.

  corazon

  09.12.2013

  Jednoduchá, zrozumiteľná a myšlienkovo veľmi bohatá knižka.
  Chcela som ju venovať jednej osobe, ale zistila som, že poznám kopec ľudí, ktorým odpovie na ich otázky.
  Preto sa Ten, ktorý si všímal stane Tou, ktorá putuje.

  EvaHlu

  24.10.2013

  Velmi silná kniha. Zaryla se mi pod kůži.