Temný ráj Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Temný ráj

Po napínavém závěru prvního dílu se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň v Novém Prentisstownu, jenž padl do rukou diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola se ocitla v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk, který od války s domorodci vyzrazuje myšlenky. Zdá se však, že vynalézavý Prentiss objevil způsob, jak Hluk zkrotit nejen u sebe, ale i svých pochopů.

V této knize se z nepřátel stávají přátelé a z přátel nepřátelé a čtenáři se bude opět svírat žaludek. Okolnosti nutí Todda k činům, které by nikdy předtím neudělal, a začíná tak ztrácet sám sebe. Věci přestávají být černé a bílé, přičemž odstíny šedi mohou být velmi nebezpečné. Jedno však o Toddovi víme – je silný. A v jádru dobrý. Dokáže v této zkoušce obstát a vyjít z ní nezlomený? Najde svoji Violu? Milovníci dobré sci-fi se budou těšit na další pokračování této svižné a imaginativní série.

V Nakladatelství JOTA vychází celá série CHAOS, pokračování Válka hluku očekávejte v průběhu roku 2012!
Kniha v českém jazyce!


Stažení Temný ráj zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Temný ráj (0.00 EUR)


Stažení Temný ráj zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Chaos (2.)

  Originální název:

  The Ask and the Answer (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (32)

  Přidat komentář

  Nahnilaruka

  18.12.2017

  Chápu autora, že chtěl přijít v každém díle s něčím novým, s nějakou invencí a tak čtenáři nabídl zdvojení příběhové linky dvěma pohledy, pohledem Todda a Violy. Bohužel si ale myslím, že v Nessově podání to není OK. Připadá mi totiž, že až na nepatrné detaily by bohatě stačila jedna linka, protože většinou, když něco zmíní Todd, pohled violy už nic nového nepřinese. Zde byl velký potenciál a nepovedlo se jej využít.

  V kombinaci se nulovým spádem děje jsem byl nucený knížku po chvíli odložit a odpočnout si, protože pocit, že po desítkách stran se nikam pořád neposouvám, ve mě vyvolával místy až doslova znuděnost. Nápad a originalita příběhu je stejná jako v 1. díle, nové postavy už nejsou tak pestré, přesto se autorovi podařilo je od sebe odlišit a konec druhého dílu nabízí opět napětí a vzbuzuje otázku, co bude dál?

  70%

  Annkag

  22.07.2017

  Fantázia….tento príbeh ma ohúril a celkem ma pobavilo že Hluk vydáva len mužská čast populácie….Bolo to napísané tak zaujímavo že som knihu zhltla za tri dni v očakávaní čo ma čaká pri otvorení posledného dielu.

  Hanjimka

  17.05.2017

  Chvílemi, trošku zdlouhavé, ale stejně mě konec přesvědčil. Štěstí že mám hned možnost začít s třetím dílem. Nenávidím nedokončené konce. 😀

  Želvička94

  16.02.2017

  Do prvniho dilu jsem mela co delat, abych se zacetla,ale nakonec se mi to podarilo. Druhy dil jsem prehltala a ted ctu treti a nemohu se dockat, jak to dopadne. Ten nejvetsi padouch mi leze na nervy, nechapu jeho chovani a jak se vzdycky nekde nahodne objevi, jeho zbrane, proste padouch prvniho radu, ale v duchu bojuji s hlavnimi postavami… Uzasne…!

  kercah

  27.01.2017

  Další dobrodružství, které vás bude udržovat v napětí po celou knihu. Když už si myslíte, že to po těch všech útrapách skončí, neskončí. Přijde, další zásadní zásah do děje, který si ani nepřejete.. a blíží se k další válce.

  sssmile

  11.10.2016

  První díl mi nesedl a trvalo opravdu dlouhou dobu, než jsem se rozhodla přečíst si dvojku. Ale ta mě velmi překvapila a mezera mezi druhým a třetím dílem bude rozhodně kratší.

  best.turok

  19.12.2015

  Trochu moc táhlé, ale jinak celková trilogie super

  Babsie

  22.07.2015

  Asi ještě trochu lepší než první díl, rozhodně doporučuju nepřestávat těm, které první díl moc nezaujal, celá kniha byla napínavá a plná děje a konec zase epický, stojí to za to!:)

  Margarete

  09.06.2015

  Proklínám tě Patricku! Zajímalo by mě, kolik myslíš, že do tebe míním vrazit ještě peněz,hm?
  Po tom, co jsem si vytrpěla u prvního dílu, kolik slz jsem prolila a kolik úsilí jsem vložila do toho, abych náhodou někoho nezabila jen z podezření, jsem si musela projít tímhle zrovna v době, kdy jsem musela dělat všechno okolo, jen nebyl čas na to něco si přečíst. Po nocích shrbená s bludičkou nad knihou musím jen říct: "Stálo to za to!"
  Nervy jsem měla v kýblu! Od začátku čekáte, že něco přijde a vy víte co, ale zvraty byly podlé a nečekané, takže jsem se sakra přemáhala, abych nezačala číst odzadu.
  Rozhodně neuděláte chybu!

  m.sosinka.m

  08.03.2015

  Druhý díl, taky pěkný napínák, ale až ke konci. Ze začátku knihy jsem si připadala zmatená a bylo to dost smutné, prostředek byl zvláštní. Jinak to ani nedovedu popsat. Todd a jeho sebemrskačství, Viola jak se zmítá mezi dvěma stranami. Když nejsou spolu je to prostě špatný. Nakonec se Viola rozjede za Toddem a zas bojují bok po boku, všechno jde celkem tak jak má. Pak se zas rozdělí a jde to od desíti k pěti. Jsem zvědavá jaký bude poslední díl. Jak se vypořádají se "starostou", "Odpovědí" a "sádrákama"?
  Jdu to hned zjistit.

  Martina

  SirokO

  23.02.2015

  Tak teda já nevím, co se vám na tom tolik líbilo.. Je to sice čtivé stejně rychle jako díl první.. ale autorovi úplně nejde popisovat stejně zajímavě rozdělené osudy hlavních hrdinů jako když jsou spolu. Dokonce jsem v polovině knihy přeskočil na konec, přečetl si ho a pak se teprve vrátil k prostředku a dočetl zbytek.. a TO se mi opravdu nestává :D.

  Simáček

  29.01.2015

  První díl se mi líbil víc, druhý byl na můj vkus takový trochu zmatený… Jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne 🙂

  narcisonanis

  26.01.2015

  Po našlapaném prvním díle přichází o něco (malinko) slabší díl druhý, pro mě si však přesto drží laťku vysoko. A to ačkoli se děj výrazněji posouvá až ve druhé třetině knihy. A že se občas Todd chová dosti zvláštně, opravdu až neuvěřitelně. Toliko negativa knihy.
  Pozitiva jsou, že vás opět Ness dokáže naplno vtáhnout do příběhu své „hlučné” trilogie. Příběh Todda a Violy vás zcela uchvátí a vyostřuje se, obě hlavní postavy si k sobě naplno najdou cestu a vy jim fandíte. Protože snaha dvou mladých lidí po opětovném shledání v podmínkách krutého, nelidského světa se knihou vine jako červená nit – a vy jim to setkání jednoduše přejete. A proti tomu starosta, staronový záporák, kterého budete nenávidět do konce celé série a přát mu budete rozhodně něco jiného!

  Mile mě překvapil způsob, jakým se v Temném ráji nově nahlíží na činy a akce všech postav. Věci přestávají být černobílé, jako čtenáře mě to drželo v nejistotě, kdo je vlastně hodný/špatný… a že bych tak možná vůbec neměl uvažovat. A samotný konec druhé knihy trilogie je parádní a já se zase vrhám nedočkavě na tu třetí!

  „Já jsem kruh a ten kruh je já.”

  Neo1tex

  19.01.2015

  A s druhým dílem téhle trilogie tu máme novou polohu Todda. Nejen, že je to slaboch a posera (to už víme z prvního dílu), ale nově se chová naprosto iracionálně, dělá, co mu kdo řekne (často mu to nemusí ani přikazovat nebo ho dokonce nutit – udělá ochotně co jen uslyší) a především na konci knihy je to doslova symfonie nesmyslných rozhodnutí, činů a keců.

  Když už jsem se dostal tak daleko (a koupil celou sérii), tak tu trilogii dočtu. Ale snad jen proto, abych zjistil, jestli Ness udělá z Todda ještě víc nesympatického, slabošského a iracionálního idiota, nebo to už stačilo a napraví mu reputaci.

  Po prvním díle jsem říkal, že to stojí za přečtení. Po druhém díle už si tím tak jistý rozhodně nejsem. Tak se jdu protrápit tím třetím…

  Danah

  28.12.2014

  U té první poloviny jsem asi nebyla ve správné náladě, čtení se mi hrozně táhlo, nic mě nevyburcovalo k ponoření se do příběhu. Avšak bylo mi souzeno, že zvrat má přijít. Druhá polovina mě nadchla a já jí popravdě zhltla za jeden večer. Už od první knihy jsem měla radši Davyho než Todda (který je podle mě až moc přecitlivělý) a moje sympatie k němu tu ještě vzrostly. Důvod, proč jsem nedala 5* je….prostě jsem se nemohla vžít do Violy. Kapitoly z jejího pohledu se mi jednoduše nelíbily. Ale třetí díl si určitě přečtu!

  Raven_Black

  16.12.2014

  Další úžasný, dech beroucí díl trilogie Chaosu. Je to dokonalé (ale skutečnost – že je po tomhle už jen jeden díl – je hrozná) 😉 Někdy jsem si sice říkala – to je takovej idiot – ale co naděláte, když to hrozně prožíváte, najednou udělá nějakou hovadinu a vy se přes to musíte nějak přenést 😀 Ale jako tímto vás od této knížky nechci odradit – je vážně super :DDD A hlavně ten vztah mezi Toddem a Violou (nejvíc se mi asi líbila ta poslední kapitola – tam jste si prostě nemohli splést jak se Viola jmenuje) 😉 :DD

  aishimizu

  23.11.2014

  Musím uznat, že tohle bylo ještě lepší, než první díl. Ale pořád je to dokonalé!

  gabice4

  25.09.2014

  Druhý díl se mi líbil víc než první, nebyla jsem z toho tak zmatená.Těším se na třetí a jsem zvědavá jak to vše skončí.

  Nagadir

  03.09.2014

  Nejlepší kniha celé série. V první jsem se nemohla ztotožnit s charaktery a až na Mancheeho mi byli tak nějak všichni ukradení, v tomhle díle to byl neuvěřitelný emoční kolotoč. Chvíli jsem někomu fandila, pak ho proklínala. Sice mi vadilo jak se někdy hlavní postavy chovaly, ale celkově to všechno krásně pasovalo do sebe.

  xxiixxi

  02.09.2014

  Tentokrát trochu zklamání, ale tak nějak jsem to očekávala, protože prvnímu dílu jsem úplně propadla a tak se mi do čtení druhého ani moc nechtělo. Zatímco první díl byla smršť akcí, tady jsme se příliš nepohnuli. Možná tak na emocionální a psychické úrovni. Ke konci mi začal být sympatický i Davy, což se mi na základě činů minulých moc nezamlouvá. Celkově jsem zvědavá na třetí díl, snad se ukáže, kdo je největší padouch.

  Ben Nevis

  28.08.2014

  Pokračování Hlasu nože je nabito víc emocemi než dějem, který se více méně pořád opakuje. Připomíná mi trilogii Hunger games včetně hlavních politických charakterů. Možná autor moc tlačí na pilu, co se týká deprese. Je mi líto, že americká tvorba pro děcka může být nabitá násilím (včetně mučení), jenom pokud se zřekne erotiky. Takže vztah Todda a Violy se nikam nehýbe, protože je to pořád "Kde je Todd?" "Kde je Viola?" Taky je divné, že Viola ve svém POV používá úplně stejný styl myšlení jako Todd. Autor si mohl dát práci to trošku odlišit (nejenom spisovným vs. hovorovým jazykem).

  Jde ale vidět, že to má autor dobře promyšlené. Každý čin má nějaký dopad. Je to těžká (hlavně emotivně) knížka plná moralit, menších zel, snahy vykonat správné skutky a vnitřně hanbou nezemřít.

  stolbice

  28.07.2014

  Nemohu než ohodnit na 100% kniha opět úžasná, temná, depresivní, skličující, plná naděje a očekávání, že to snad ani nejde vyjádřit. Většina druhých dílů různých sérií se jen připravuje na závěrečný třetí vrcholný díl a je plná zbytečných výplní, ale to pro tuhle knihu neplatí, vše má svůj význam, i když někdy to pochopíte až po přečtení třetího dílu….. ovšem závěr opět vygradovaný a úžasně zpracovaný, když už si myslíte, že je konec a říkáte si, o čem asi tak může ten třetí díl být? Přijde něco, co vám vyrazí dech 🙂 Jsem tak ráda, že konečně někdo napsal něco úplně jiného a nového, skvělý nápad!

  TFArchmann

  05.07.2014

  Druhý díl mi přišel o něco málo slabší, než byl ten první, ale i přes to byl skvělý. Musím souhlasit s tím, že první polovina knihy nebyla ničím zajímavá a měl jsem trochu problém se jí prokousat, ale ve finále jde opět o jeden z úžasných (a poměrně nedoceněných) příběhů. Ness píše zvláštním způsobem, díky kterému máte pocit, že právě vy jste Todd Hewitt, nebo Viola Eadová. Doporučuji.

  dragonslayer

  23.06.2014

  Zatím ještě čtu, ale jsem jediná komu se zdá, že v tomto díle trochu děj stagnuje? Nápad pořád dobrý a jeho psaní je mi příjemný, ale zatím jsem přečetla během 3 týdnů jen 148 stránek, což je pro mě strašně dlouhá doba a málo stránek a doufám, že se to ještě nějak vyvrbí. 😀

  ————————————————————–UPDATE——————————————————————-
  Nooo tohle??? Whats??? On je nemožnej…. Jakto, že tak knížka začíná být zajímavá, až na 243 stránce????? Prooč?? Každopádně knížka na začátku: Eeuuh.. Knížka uprostřed: Hmmmm a knížka na konci: F*CK THIS SH*T WOOOOOOOOOWWWW….. Prostě je toho na mě moc a můj mozek, asi exploduje. BUM

  dennie3

  13.06.2014

  Na začátku mě kniha bavila mnohem méně, než předešlá. Trvalo mi dlouho, než jsem se dostala k dalším kapitolám (z velké části proto, že jsem měla rozečteno hodně jiných knih) a děj mi pořád připadal stejný, jen se to opakovalo a opakovalo, stejné prostředí, stejné kecy.
  Potom jsem se dostala za nějakou tu stranu 180. Příběh se konečně začal blížit ke krizi a napětí se trochu stupňovalo, stejně jako momenty šoku a údivu.
  A po straně 200.. jsem knihu četla jedním dechem. Ness zase ukázal, že je mistrem ve stupňování napětí, ve volbě těch správných slov, ukázal, že je skvělým spisovatelem.
  Jeho styl psaní je hodně charakteristický a líbí se mi, jaký pocit ve čtenáři vyvolávají často používané pomlčky a zvětšená písmena a podobně. Díky těmto prostředkům příběhu dramatičnost rozhodně nechybí.
  TEMNÝ RÁJ (mimochodem mě zase zklamal český překlad, vážně, jak někdo může přeložit THE ASK AND THE ANSWER na TEMNÝ RÁJ?) je o něco slabší než HLAS NOŽE, ale pořád je to skvěle napsaný příběh, u kterého se Vám tají dech. Sérii CHAOS doporučuji.

  Pepek24

  03.06.2014

  Tak já nevim Kdo je v týhle knize větší mršina jestli Starosta/President nebo ta mrcha coyLová ? Co myslíte? Jinak sem knihu přeletěl a přistlih sem se u toho jak po očku sleduju co se deje na druhé stránce než kterou čtu. To se mi dlouho nestalo. Díky Patriku, ale Manchee sem ti ještě neodpustil

  Jitulisko

  26.03.2013

  Jestli na mě padala deprese po prvním dílu tak to byl jed odvar . Po přečtení tohohle jsem out.
  Tady ze strany na stranu řve snaha žit , poddat se , bojovat , nevzdávat se a přitom je děj svým způsobem rozpolcen. Na jednu stranu stojí na mrtvém bodě a na druhou se neustále něco děje.. Jo líbí se mi moc a jdu dál 🙂 Konec byl pecka tak uvidím co si autor připravil v poslední knize :))))

  diva

  01.03.2013

  vnější děj stagnuje, celá kniha zaseknutá na pitvě jediné cyklující situace. východisko nastíněno na poslední straně, další epizoda téhle telenovely by tedy snad měla děj opět rozpohybovat. potenciál nápadu s hlukem dost nevyužitý. 60%

  Lana Lasthovick

  24.02.2013

  V této knižní sérii mne opravdu dostává vztah Violy a Todda, který je opravdu dokonale propracovaný. Strašně se mi moc líbí jeho hloubka, jenž se postupně od Hlasu nože prohlubovala a tady vážně docela graduje. Je to opravdu nádherná změna oproti dystopiím a vůbec knihám, kde jsou pro sebe hlavní hrdinové stvořeni již od pohledu a náhle do toho spadnou.
  Temný ráj má sice trošičku jinou atmosféru, než Hlas nože, ale stejně dobrou a zajímavou. Rozhodně stále výborné čtení :)!

  Frakira

  26.03.2012

  Jiné pojetí s úplně jiným spádem děje oproti prvnímu dílu, ale vůbec ne horší. Jsem vážně zvědavá, jak to autor zakončí…