Tanec s vlky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tanec s vlky

Vzrušující příběh důstojníka americké armády, který se ztotožnil se způsobem života Indiánů a stal se jedním z nich, se odehrává v 60. letech 19. stol.
Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Komančů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Stojí s pěstí, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Komanči Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Stojí s pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Komančové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar je rozhodnut se Stojí s pěstí kmen opustit, aby nepřivolal pomstu kavaleristů…Kniha v českém jazyce!


Stažení Tanec s vlky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tanec s vlky (0.00 EUR)


Stažení Tanec s vlky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Dances with Wolves (1988)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Cinema
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (41)

  Přidat komentář

  Bohdana11

  05. března

  Příběh moc pěkný, spíše smutný,ale pohladil, bála jsem se jak to dopadne, že budu brečet,ale žádná velká tragédie se nestala.na pokračování nemám odvahu.tohle se fakt kdysi dělo a to mě mrzí.

  intelektuálka

  01. ledna

  Nechtěla jsem ani vidět film, ani číst knihu…Ale ten dojem byl velmi silný…
  Nebyla jsem schopna komunikace, cit indiánů k přírodě a zvířeti tu vyzněl mnohem silněji, než touha bělocha ničit a zabíjet…

  Kitty

  23.12.2017

  Film jsem viděla několikrát, vždy jsem si pouštěla jen tu první, pěknou část (než jej zajmou vojáci). S knihou jsem nyní udělala totéž a stále zvažuji, zda ji dočíst.

  Líbí se mi jednoduchý styl, celá první část pohladí po duši, nevidím v tom klasický western. Poznávání přírody a zvyky indiánů, spřátelení s osamělým vlkem, dokážu si nad knihou velmi dobře představit pocity a vjemy poručíka. Ač děj není až tak akční, alespoň první část, není nudný.
  Líbí se mi.

  Kamil2

  17.12.2017

  Přečíst si tuhle knihu bylo pro mne jako pohladit svoji duši. Příběh člověka, který našel sám sebe a smysl svého života až mezi indiány, prostě pohladí (alespoň obrazně).

  Stromolezci

  01.10.2017

  Stalo se mi asi poprvé v životě, že mi přišel film lepší než kniha, podle které byl napsán scénář.

  110022

  28.09.2017

  Knížku jsem poprvé četla před lety po shlédnutí filmu. Líbilo se mi tenkrát obojí. /Příběhy ve stylu westernu můžu/. Po nynějším přečtení se mi knížka hodně líbila, možná víc, než filmové zpracování. V té době byl život syrovější, drsnější a dost těžký. Jsem ráda, že žiju v dnešní, i když hektické době. Jinak je to čtivé, a někdy si možná na tuto knížku najdu čas a ponořím se do tohoto románu znovu. Doporučuji!

  tetes

  05.09.2017

  Príbeh podobný filmu "Posledný samuraj", ale tentoraz s indiánmi. Jasné že som videl film a K. Costner to zahral dobre, jasné že aj kniha je fajn – nie dlhá, jednoduchá.

  Atanone

  10.05.2017

  Po filmu jsem se knihy bála,ale teď bych se těžko rozhodovala,kdybych si měla vybrat buď jedno,nebo druhé.

  Werosaurus

  24.04.2017

  krásná kniha, čtivá, napínavá. Život s indiány je líčen jako hezký sen plný přírody. Konec je smutný a zanechal ve mě pocit prázdna. Avšak jinak to dopadnout nejspíš ani nemohlo..

  MinaHawke

  11.04.2017

  Moc hezká kniha a i film se mi líbil.

  MPauk

  06.04.2017

  Příběh je jednoduchý, konec předvídatelný, jazyk poměrně strohý – a přesto je to kniha, která mě chytl za srdce. Jedna z mála, ke kterým se pravidelně vracím.

  Smardik17

  05.02.2017

  Krásný příběh s koncem jaký bohužel potkal téměř každého indiána. Ze začátku jsem měl problém se začíst, ale pak už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout.

  jana277

  15.01.2017

  Neporovnateľne lepšia ako film.

  Per-quiee

  13.01.2017

  Nádherný příběh. A to jsem nikdy na westerny nebyla. Naopak film mě tak nezaujal.

  ThomasRuhe

  28.10.2016

  Tady musím souhlasit s Testerem, u mne čtení probíhalo hodně podobně a mám z něho ty samé pocity.

  konicekbily

  21.08.2016

  Velice dobře napsaná kniha – to se potom v klidu dobře píše scénář a potom točí film, který pobere hodně Oscarů! Určitě jedna z nejlepších knih o kolonizaci Západu.

  Joges

  31.07.2016

  Asi byla chyba začíst číst knihu, jejíž děj znám z filmového plátna nebo z televizní obrazovky téměř nazpaměť. Četbu jsem si tím pádem moc neužil, mohu alespoň potvrdit slova většiny uživatelů u tohoto titulu – je to dobře napsaný, smyšlený (a ještě lépe natočený) příběh.

  jana1976

  25.07.2016

  Příjemný, klidný román. Chvílemi jsem poručíkovi záviděla ten klid v divočině. Začala jsem tuto knihu číst spíš, ze zvědavosti, protože na film, který jsem viděla před dlouhou dobou si nepamatuji. Jen si vybavuje, že se dlouho táhl. Kniha byla příjemná. Mile mě překvapila. Doporučuji.

  tester

  21.11.2015

  Kniha nebo film? Film se nedá na rozdíl od knihy zastavit. Kromě toho je kniha doma stále. Když vidí čtenář napřed film pak při čtení vidí všechno podle filmu. Je to dobře nebo špatně? Pro mně špatně. Kromě toho po shlédnutí filmu už čtenář příběh zná. Preferoval bych napřed knihu a potom film. Někdy to může být překvápko co se z knihy stalo.

  Eigis

  17.10.2015

  Je to smutný, ale velice krásný příběh. Nenajdete v něm hojné popisy bitev a vzrušujících loveckých loveckých výprav a dalších událostí při, kterých sviští šípy a voní střelný prach. Tím nechci říct, že zde tyto scény úplně chybí, ale to že na ně není kladen takový důraz. Kniha ukazuje typický život indiánů, jejich úctu a k přírodě a ke zvířatům, která loví, jejich poctivost a čestnost. V závěru knihy jsou vidět první střety kultury severoamerických indiánů s dobyvačnými bělochy a s toho vyplívající neradostné vyhlídky do jejich budoucnosti.

  Filatov

  06.08.2015

  K filmu jsem se bohužel ještě opravdu nedostal, viděl jsem pouze útržky a tak nebudu vůbec srovnávat. Poručík Dunbar je sympaťák a jeho příběh je velmi záživný, i když předvídatelný. To, že našel sám sebe, je dozajista pravda a našel sám sebe tím stylem, který opravdu nečekal. To, že ho vyloučila vlastní společnost a on dokázal najít své místo v jiné, bylo pěkně vylíčené a dokonce zde byla opět i milostná linie. Nejzlomovější události se začnou dít na posledních dvaceti stranách a to je hodně málo. Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, takže k plnému hodnocení nesáhnu, ale rozhodně jde o dobrou knihu.

  Obuvník

  23.06.2015

  Bohužel jsem měl trošku problém knihu dočíst. Nemohl jsem si pomoci a celou dobu příběh srovnával se skvělým filmovým zpracováním. Kniha je napsána strohým stylem bez chuti a zápachu. Jako by se to všechno odehrávalo někde za sklem, přes které se k vám nic moc nedostane. Klobouk dolů před Kevinem Costnerem, který uvařil perfektní guláš. Stačilo dodat trochu soli a koření 🙂

  Knišíl

  17.06.2015

  Jednoduchý styl textu naprosto sedne k příběhu. Ač jsem už četl podobnou knihu o bělochovi , který se sžije s indiány (Zlomený šíp, sice jsem četl i Vinnetua a další Mayovky, ale ty neřadím mezi tyto knihy, rád sice vzpomínám na dětství s Mayovkami, ale dnes už bych to asi neviděl tak dobře, páč idealizování do doby osidlování a vyvražďování indiánů nepatří) musím přiznat, že Tanec s vlky mě bavil ještě o vous víc. Ke konci knihy jsem byl napjatý, jak to s Tančí s vlky a celým kmenem dopadne. U málo které knížky jsem si přál víc, aby to skončilo dobře. Film jsem před knihou ještě neviděl a jsem za to rád. Každopádně, co se týče filmu hodlám se napravit.

  Falquar

  01.05.2015

  Kniha se mi líbila tak do třetí čtvrtiny – byla pohodová, dobrodružná, hřála u srdce. Pak se odehrál strašný zvrat, který se snad patřil vzhledem k skutečné historii, leč v kontextu dosud Mayovsky laděného příběhu mi nesedl. A ten hořký konec…, inu, škoda mluvit.
  Přesto nemůžu Tanec s vlky hodnotit jinak než kladně. Doporučuji, sama se k němu snad ještě někdy vrátím.

  tenax

  14.04.2015

  Příběh neoplývá dějovými zvraty a zápletkami. Je to přímočaré líčení osudu jednoho člověka, který hledá své místo ve světě a rozhoduje se mezi životem Indiánů a bílých lidí. Zjišťuje, že byť zpočátku nepochopitelný, je život Komančů v souladu s přírodními zákony a danými podmínkami pro něj přijatelnější než život a chování bílých lidí.
  Po více než dvaceti letech jsem se ke knize vrátil a jsem znovu okouzlen. Čtu, v duchu vidím také Kevina Costnera v jedné z jeho nejlepších rolí a lebedím si. A už se těším na pokračování Posvátná stezka, kvůli kterému jsem se k této knize vlastně vrátil.

  Milos 15

  08.02.2015

  Volné pokračování tohoto románu -Tanec s vlky- je kniha -Posvátná stezka-
  http://www.databazeknih.cz/knihy/posvatna-stezka-23383

  Slovenská pak -Tancuje s vlkmi-
  http://www.databazeknih.cz/knihy/tancuje-s-vlkmi-238311

  Aniday

  11.11.2014

  miluji film, Kevina Costnera 8) a teď už i knihu… strhující, dojemné, smutné… navždy budu duší indián…

  whack

  03.09.2014

  Bolo to písané tak pekne, že som viackrát bol pripravený knihu zavrieť v očakávaní obratu v podobe príchodu bielych teroristov. Nemal som na tento obrat nikdy náladu. Namiesto neho som si užíval obrazy popisovaných severoamerických prérií a lesov. Postupná premena vojačka na sebestačného chlapa bola fascinujúca. Najviac to, ako sa zblížil s vlkom, ako si začal všímať krásy prírody okolo neho, jeho vzťah s jeho koňom, a napokon adaptovanie sa medzi indiánov. Bolo to trošku zromantizovanie skutočností, až človeku zovrie srdce, keď si uvedomí, že ešte 150 rokov dozadu boli v USA obrovské stáda bizónov a divoké prérie…

  Ananovcaska987

  09.08.2014

  To je přesně to, co miluju. Dobrodružství, Indiáni a celkově velice zajímavý příběh….chtělo by to víc takových knih:)

  Lilithen

  28.12.2013

  Tanec s vlky mi připadá jako příběh velmi malebný a cituplný. Každá věta má svůj hlubší smysl. Zatímco na počátku knihy jsou indiáni představeni jako divoši a bílí jako ti civilizovaní, příběh končí úplně opačným soudem, kdy se bílí jeví (oprávněně) jako vrahové a ničitelé. Velmi mě dojala jedna ze závěrečných scén (myslím tím to Dunbarovo nešťastné setkání s vojáky v jeho pevnosti).