Tam, kde teče Sukpaj Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tam, kde teče Sukpaj

Autobiografická románová kronika, seznamující se způsobem života a s kulturou kmene Udehe (= jeden z tunguzo-mandžuských národů, žijící v lesních oblastech sovět. Dál. Východu při pravých přítocích řeky Ussuri). Hlavním cílem knihy je vyléčit těžké život. podmínky kočovných lovců v předrevolučním období a změny v jejich životě po Říjnové revoluci. Lesní lidé, zkrušení přírod. pohromami, hladem, epidemiemi, nájezdy lupičských band a okrádáni čsnskými kupci, vidí záchranu v pomoce Rusů-bolševiků, s nimiž se setkali již za občanské války. Přes hrozby šamanů (= domorodých kouzelníků) navazují styky se sovět. úřady, jejichž zástupci se postarají o jejich hospodářský, politický a kulturní vzestup. Šamanské lékařské umění nahradí moderní zdravotn. péčí, negramot. lidu poskytnou školní vzdělání a Džansi, Kimonko je jedním z prvních, kdo odcházejí studovat na sovět. vysokou školu. Ve svém románu, kt. je prvním dílem psaném v udehejském jazyce, zaznamenal množství národopisných údajů a vytvořil další doklad spravedlivé leninsko-stalinské národnostní politiky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tam, kde teče Sukpaj zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tam, kde teče Sukpaj (0.00 EUR)


Stažení Tam, kde teče Sukpaj zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Tam, kde bežit Sukpaj

  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Svět sovětů
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  milan3144

  24.12.2017

  Prosté vyprávění o autorově vlastním dětství, dospívání, těžkém životě, zvyklostech a pronikání civilizace k Lesním lidem (kmen Udehe), žijících v povodí řeky Chor a jeho přítoků v pohoří Sichote – Alin.
  Podobný popis, tentokrát z pohledu ruské výpravy přináší částečně kniha:
  K neznámým pramenům Choru.