Tak pravil Zarathustra Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tak pravil Zarathustra

Významný německý voluntaristický filozof prostřednictvím interpretace fiktivních cest a učení perského proroka Zarathustry kritizuje morální soustavu a formuluje teorii "věčného návratu téhož".

Lidská bytost není schopna plně prosadit své "chtění", neboť podléhá sociálním, politickým, náboženským a kulturním tlakům. Je proto třeba přetvořit život a otevřít nové perspektivy! Je nutno překonat tohoto nesvobodného člověka… Překonání znamená cestu "nadčlověka", který se plně identifikuje se svobodou vlastní vůle, rozumovosti a mravnosti. Nadčlověk tedy nepředstavuje stadium biologického vývoje člověka, ale schopnost překonat to, co člověka mrzačí. Osvobození od všeho co lidský duch vytvořil, tedy mimo jiné od útisku, zákona, dobra i zla, lze dosáhnout oproštěním se od historické časovosti a volbou "věčného návratu"…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Tak pravil Zarathustra zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tak pravil Zarathustra (0.00 EUR)


Stažení Tak pravil Zarathustra zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Also sprach Zarathustra : Ein Buch für Alle und Keinen (1885)

  Žánr:
  Poezie, Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Votobia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (35)

  Přidat komentář

  flipflop

  20. února

  Strašná srágora. Až se zblázním, tak také něco napíšu 😉

  werewolf88

  07.12.2017

  Já s Nietzschem)čtením) nemám až takový problem, ale samozřejmě nejvíce kritiky a jedu na toto dílo budou plivat id*oti (hlavně ti, co se tu hned ohánějí Hitlerem)kterým to hlava nebere nebo k tomu nemaj vůli. Ohledně Nietzscheho …tady je jasné, že se jednalo o vyjímečného člověka. A nenechte se zblbnout tím, že číst papírovou knihu(prostě normální knihu) je o život. Kniha má být papírová pokud to jde .-)

  dedliipf

  01.12.2017

  Filosofie pro beta samce.
  Povinnost pro šestnáctileté misantropy.

  Antonín185

  22.11.2017

  Nietzsche už za svého života trpěl tím, že mu lidé nerozumějí a věřil že ho budou chápat tak za 200 let. Lidstvo má proto ještě zhruba sto let čas.
  Zarathustra je, řekl bych, jeho stěžejní dílo a ač těžké na čtení a pochopení, nelze než smeknout před géniem člověka, který dokázal tak skvěle shrnout jednotlivá témata. A že ho lidstvo přibíjí na kříž? Vždyť ani svého Boha neumí milovat více, než že ho přibilo na kříž..
  Kniha není pro každého, ale každý by ji měl zkusit číst a pokusit se o svůj pohled..

  tester

  12.09.2017

  Něco vzdáleně podobného jako Labyrint světa a ráj srdce, ale psané člověkem ve stavu změněného vědomí vlivem duševní nemoci. Čili chaos a bláboly pomatence. Labyrint je jen slabý čajíček.
  Komenský psal psal s jasným rozumem.
  A Hitler se chytil následující úvahy:
  Nejvíce jsou jeho nesympatie cítit k chátře. Ta podle něj není čistá a znemožňuje vývoj v nadčlověka. Necítí vůči ní nenávist, ale hnus – "Žebráci měli by však nadobro býti odstraněni! Věru, je k zlosti jim dávat, k zlosti jim nedávat." Za chátru považuje lidi sociálně slabé, ale také lidi povrchní a poživačné. Několikrát opakuje, že lidé si mezi sebou nejsou rovni a nemají se jimi ani nikdy stát, a to že je dobře. Vyjadřuje také myšlenku o tom, jak by měli vypadat vyšší lidé: "Nejčistší nechť jsou pány země" nejnepoznanější, nejsilnější nechť jsou pány země!
  Kniha Tak pravil Zarathustra jako celek může působit dojmem, že jde o dílo obsahující názory věčně nespokojeného egoisty a povrchního sexisty, který tíhne až k sadistickým sklonům. Při bližším přečtení jsem ovšem zjistila, že mnohé myšlenky nutí nejen k zamyšlení, ale dokonce i k souhlasu s nimi. To, co pravil ať už Zarathustra sám, nebo jeho slovy Friedrich Nietzsche, má svoji hloubku a je stejně poučné, jako zneužitelné.
  http://www.phil.muni.cz/~lcerna/seminarky/kadrnozkova/pravil.html
  Jak to probíhalo a dopadlo je celkem známé.
  Kniha je volně ke stažení v PDF. Pak se v prohlížeči PDF dá text prohledávat, dělat poznámky atd. Číst papírovou knihu je o život.

  Cink262

  06.09.2017

  „Ó Zarathustro, tvé plody jsou zralé, ty však nejsi zralý pro své plody!“

  ALadin1905

  03.08.2017

  Dílo, které vám svou hloubkou a tíží může změnit život … Neskutečný básnický talent autora spolu s jeho myšlenkami – ovlivněnými východními filosofiemi,- které jsou často univerzální, někdy hraníčící s šílenstvím, znamenají velké nebezpečí pro čtenářovu mysl 🙂

  Jacck

  30.07.2017

  Na Nietzchem nejvíc obdivuju jeho básnický dar jazyka. Pokud jde o jeho filosofii a myšlenky, tak mám pocit jakobych četl génia na hranici či už za hranicí šílenství.

  hystericwidow

  22.04.2017

  Teoreticky bych to po částech možná i dočetla a mohla bych to nějak ohodnotit. Přišlo by mi to ale trochu pokrytecké… Zatímco v některých kapitolách jsem hltala každé slovo, jinde jsem tím proudem myšlenek jenom plula bez jakéhokoliv intelektuálního pochopení. A když většinu knížky takhle (ne)pročtete, asi opravdu není na místě hodnotit. Stejně tak jsem prozatím vzdala četbu. Vím, že jsem se tak připravila o spoustu dalších silných myšlenek, ale zase nejsem příznivcem čtení podobajícího se vytrvalostnímu běhu.
  (A jasně, my všichni, co jsme to vzdali, si můžeme sypat popel na hlavu, jak nedozrálí ještě jsme. On byl ale Nietzsche prostě megalomanský magor a je naprosto v pořádku ho občas nechápat ;))

  jockjock

  21.03.2017

  Kdyby se Zarathustra vydal na cestu ted,tak myslím že by za svoje názory dostal leckde přes hubu.Pro mě je nejlepší kapitola O cestě tvurčího,dodržet ty myšlenky co jsou v ní je rozhodně výzva (asi nesplnitelná).

  Romanka89

  25.02.2017

  Tohle nelze číst jen jednou, je to náročné, složité, plné symboliky. Kniha pro všechny a pro nikoho. Na moje první přečtení mě nejvíce zaujala asi kritika křesťanství. Bůh je mrtev. "Bohem nazvali to, co jim odporovalo a ubližovalo a věru, bylo mnoho hrdinnosti v jejich zbožňování! A nedovedli jinak milovat svého boha než tím, že člověka přibili na kříž!“

  Čtenářská výzva 2017: Kniha od autora ze sousedícího státu.

  rabor

  23.02.2017

  Ó moji bratři, Zarathustru jsem střet a děl mi, že búh je mrtev. Však dál marnivých slov ohýbal, o velkém poledni pozemském i lidském, aby opět člověku zvěstoval nadčlověka. Černé pijavice, co strom života dusí, plísnil a na jejich ducha plival, na ruiny jejich domú nadčlověka postavil. Však co zříme na tom zbořeništi falešné velkoleposti, kdo tam stojí? Postava to není, snad je prach co se vznáší svou prázdností! Otáčí se ve větru jako cnost na jazyku toho falešného proroka, když kráčí za tím svým přízrakem, jak osel za mrkví. Však nechť kráčí a luzu nechá za zády, když on jediný pravdu o cnosti zná. Snad časem pújde samocen. Kdysi byl duch bohem, pak se stal člověkem, ba nyní se stává luzou a zítra Zarathustrou nazývati se bude. Kdo čtenáře zná, pro čtenáře nic už neudělá. Ještě sto let čtenářú – a duch sám zatuchne.
  Ó moje duše, já tě naučil pohrdání, jež nevrtá jako červotoč: pohrdání velkému a milujícímu, jež miluje nejvíce tam, kde nejvíce pohrdá.

  Psychokuna

  25.01.2017

  Tak tohle bylo vyčerpávající!
  Skvělý, to bezesporu ale vyčerpávající. Myslím, že teď s Friedrichem na nějakou dobu přeruším styky abych měla čas se z toho vzpamatovat.
  Ale stejně je to Bůh!

  PeterPetrik

  24.01.2017

  Knihu som chcel prečítať kvôli Ničovmu NADČLOVEKU, no toho som tam nestretol. Pre mňa to bolo pseudo rozprávanie, plné symbolov a nezrozumiteľných opisov. To sa ani nedá nazvať sklamaním. Proste autor nepoužíva jazyk aby sprostredkoval informáciu To že si to má každý vysvetliť ako chce je blud. Ako by povedal pán Nietzsche, hnus.

  Miro.slav

  19.07.2016

  Túto knihu treba (pre)čítať a (pre)čítať ju niekoľko krát. No nie preto, že by bola ťažká (síce sčasti ťažká je, to áno). Ale okrem toho je neskutočne ľahko a dobre čitateľná. O čom tá kniha je? To nech si každý zodpovie sám pre seba. Stojí určite za námahu. Len na inšpiráciu, Nietzsche cez postavu Zarathustru poukazuje na niektoré svoje "notoricky" známe koncepcie, ako je koncept nadčloveka, no dozvedáme sa aj o koncepte vyššieho človeka. Prehodnotenie hodnôt? Áno, aj to tu nájdeme. Amor fati? Áno, taktiež. Kritika kresťanstva? Samozrejme. A ešte oveľa viac, pekne zabalené do epického putovania samotárskeho Zarathustru. Odporúčam.

  TomášPf.

  08.07.2016

  Kniha Tak pravil Zarahustra je plná symbolů a jinotajů a to je popravdě její absolutně největší síla. Každý si z ní může díky tomu odnést to, co potřebuje. Ostatně udělali to i nacisté, ač jde o knihu, která je s tak centralistickým a utlačovatelským režimem v tom nejostřejším kontrastu. V knize jsou rozpory a je zcela v pohledu na člověka jednostranná. Kritizuje kulturu vycházející z řecké filosofie a křesťanství a přitom staví svého nadčlověka z materiálu, který ve starém Řecku vznikl. Nietzscheho filosofie odjinud nepochází. Snad s výjimkou jeho ostrého individualismu, jehož míra je tu téměř absolutní. Kritizuje náboženství a přitom jiné hlásá, ač s rozdílem tím, že k jeho Bohu (snad egu) se lidé nemají modlit, ale nechávat mu průchod. Požaduje návrat k zvířeti v nás, k absolutnímu individualismu a neoceňuje ani to pozitivní, co kultura přináší. Zevšeobecňuje a všechny lidi řadí na tu stejnou úroveň, ale což je to možné? Vynalézá koncept nadčlověka, který je pouhým vzdorem, odporem vůči kultuře, ale ničím víc.

  Kniha je dle mého autoterapií velmi originálního a frustrovaného myslitele, která si dík svému extremismu, struktuře, jazyku a opakujícím se mystickým jinotajům získala oblibu a punc díla, které nelze jednoznačně vyložit a tudíž se vykládá již přes sto let, jak koho zrovna napadá. Navíc do svého středu vsadil autor chytře nadčlověka, koncept lákavý a nikde přesně definovaný. Navzdory mnoha velmi zajímavým myšlenkám (které však již napsali mnozí před Nietzschem), musím napsat, že jde o jedno z nejpřeceňovanějších filosofických děl, které jsem zatím četl. Pokud knihu mám hodnotit, bude mnohem vyšší z toho důvodu mé hodnocení stránky literární než té filosofické. Nicméně rozhodně stojí za přečtení.

  vlkcz

  29.06.2016

  Tak pravil Zarathustra patří ke knihám, které je velice obtížné číst a interpretovat. O tom svědčí i to, že byl zneužit nacisty (učení o nadčlověku), přitom z kontextu díla je zřejmé, že stádnost a poslušnost, ke kterým nacismus vedl, jsou právě těmi věcmi, které Nietzsche viděl jako největší překážku v individuálním růstu a objevení božské podstaty v člověku.

  MH.

  23.05.2016

  Nelze objektivně hodnotit knihu, kterou jsem nepochopil nejméně z poloviny.
  Ale… Myslím, že jednou, až se budu cítit o něco moudřeji se k ní rád vrátím a zkusím to znovu. 🙂

  Plútarchos

  07.02.2016

  Po přečtení Nietzscheho Zarathustry si připadám jako blbec, protože jsem nepochopil, co tím chtěl autor říct! Vzhledem k mé nadutosti, absolutnímu nedostatku pokory a sebestřednosti, je to samozřejmě autorova chyba. 😉
  Uznávám, že myšlenka evolučního překonání člověka "nadčlověkem" a myšlenka "věčného návratu" mohou mít hypoteticko-teoreticko-akademicko-filozofickou hodnotu, ale snad to šlo prezentovat méně pateticky. Já jsem sice taky tak trochu (někdy) misantrop (hlavně v přecpaném dopravním prostředku), ale Nietzsche – to je jiný level. Obsah ani forma mě nenadchly. On asi fakt nechtěl, aby to ti "malí" lidi četli! Nietzsche BYL asi filozof, ale básník teda nebyl (anebo mizerný). Aby člověk jako já pochopil alespoň některé jeho myšlenky a názory, musí si o něm přečíst pojednání od jiných autorů (např. od Irwina Yaloma, že?). Hranice mezi genialitou a šílenstvím se tady naprosto stírá a já se cítím – jak už jsem napsal – jako blbec, protože ji nemohu rozpoznat! Některé pasáže se čtou lehčeji, dokážu vnímat myšlenku, zahalenou do alegorií, obrazů, představ. Většina textu je však pro mě nesrozumitelná, jako čmáranice na plátně, jako skvrny na expresionistickém obraze – vyjádření pocitů a prožitků z Nietzschova vnímání člověka a jeho bytí. Nietzsche odmítá náboženství ("Bůh je mrtev!") a hlásá a vyzdvihuje lidskou vůli:
  "Ano! Já jsem Zarathustra, bezbožník!
  Ti učitelé oddanosti! Kde je co malého a chorého a prašivého, tam všude vlezou jak vši! a jen můj hnus mi zabraňuje, abych je rozmáčkl.
  Nuže dobrá! Toť kázání mé pro jejich uši: jsem Zarathustra, bezbožník, jenž káže ‘Kdo jest bezbožnější mne, abych se radoval z jeho návodu?’
  Jsem Zarathustra, bezbožník: kde koho naleznu sobě rovna? A všichni ti jsou mi rovni, kdož sami si určují svou vůli a odhazují od sebe všechnu oddanost.
  Jsem Zarathustra, bezbožník: já i každou náhodu si vařím ve svém vlastním hrnci. A teprve, je-li tam dovařena, vítám ji jakožto potravu svou.
  A věru, nejedna náhoda pánovitě ke mně přišla: pánovitěji však promluvila k ní má vůle, — tu ležela již, prosíc, na kolenou — prosíc, aby u mne nalezla přístřeší srdce, a lichotivě domlouvajíc: ‘Jen pohleď Zarathustro, kdo to přátelsky k příteli přichází!’ –"

  Gnomo

  02.07.2015

  Knihu vidím jako určitou formu poselství. Zarathustra svobodný, zároveň svázaný. Svázaný poselstvím, co si z něj kdo odnese:-) Na tom asi záleží nejvíc, protože se dá chápat různě, je totiž hodně "balancující" proklamací. Jinak ve své podstatě určitě posilující. Důležité je, oprostit se ode všech řečí, které knihu provázejí. Kdo to nedokáže, ať se oprostí i od autora samotného a kdo nedokáže ani to, ať se zamyslí nad jinými pisálky a jejich šílenstvím, protože v každém velkém díle je patrné. Každý autor, ať již záměrně či ne, svádí své čtenáře k tomu, čemu sám věří, nebo inklinuje. Ať je tím "něco", třeba náboženství, nebo jiné smýšlení. Tak by pravil Zarathustra.

  edysy

  04.03.2015

  Je mrtev. Hlásám vám nadčlověka. Tak pravil Zaratzhusta. Nejen verbálně chorý člověk.

  RobertRoberts

  03.03.2015

  Nietzsche má velmi osobitý styl na který je potřeba si zvyknout, a pokud se to člověku nepodaří tak tuhle knihu jednoduše nepřečte. Ale pokud se to podaří – bude to pro vás naprosto skvělé čtení. Kniha tedy rozhodně není pro všechny! Jde o intelektuální četbu a na pochopení této knihy je potřeba mít za sebou víc než jen filozofickou propedeutiku. Myslím také, že pro podrobnější informace a fakta, která mohou podmínit úhel pohledu na toto dílo, je potřebné přečíst si minimálně stručný Nietzscheho životopis. Nejenže hodně prozradí, ale také vám napoví, za jakých podmínek a především za jakého duševního rozpoložení svá konkrétní díla napsal.

  Předpoládám, že silně věřící člověk s ní může mít určité problémy. Kniha působí silně náboženským, ale zároveň i protináboženským tónem a celá je zpracovaná způsobem, který v člověku nechá vyklíčit hluboké otázky o životě. Vyjadřuje jeden z vrcholů lidského myšlení a je nabitá takovým nábojem jako málokterá jiná kniha.

  Doporučuji všem, kteří knihy jen nekonzumují, ale nechají se jimi měnit..

  Thrawn89

  15.01.2015

  Číst tuto knihu je očistec! Celou jsem ji přečetl až na potřetí a o nějaké hodnocení se ani nepokusím. Přesto všechno jsem měl po jejím dočtení opravdu dobrý pocit a myslím, že jsem si z toho něco odnesl.

  Serja

  19.10.2014

  Kniha, která ovlivnila můj život. Bůh je mrtev.

  dubakm

  20.06.2014

  Dílo je samo o sobě zajímavé, ale k pochopení je potřeba duševní vyzrálosti, zkušeností a možná i trocha iracionality, proto tohle dílo nezahazuji a zkusím ho znova přečíst někdy později.

  Matiniela

  26.01.2014

  Nádherná kniha, která určitě v zaujme každého.

  Sigas

  30.06.2013

  Krásná kniha, patetická a ostrá jako břitva.

  Mako123123

  27.05.2013

  Na túto knihu treba ČAS a POZORNOST.
  Síce som ju prečítal celú, nepochybujem o tom že niekedy v budúcnosti ju ocením a pochopím ešte lepšie. Teraz som relatívne mladý človek (momentálne počas skúškového obdobia na výške) takže zrejme mi nedošli všetky pointy a skryté význami avšak napriek tomu sa mi to celkom páčilo, i kde nie veľmi. 🙂

  Evus

  25.10.2012

  Velmi náročná četba, některé pasáže jsem četla několikrát a přesto jsem je nepochopila, předpokládám, že to zkusím časem znovu a najdu v ní úplně jinou podstatu než napoprvé.

  Sajdeman

  03.10.2012

  Přiznávám se, že tohle dílo jsem dal až na potřetí :o)
  Je to těžká četba a jsem si jistý, že když bych si to přečetl ještě 10x, tak 5x zjistím, že jsem tam nějaké myšlenky nepochopil a 5x tam najdu myšlenky nové 🙂