Tajuplná vražda Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tajuplná vražda

Zpracováním i pojetím výjimečná práce americkočeského historika, překladatele a publicisty JIŘÍHO KOVTUNA (bývalého novináře Svobodné Evropy, nyní vedoucího pracovníka Kongresové knihovny ve Washingtonu). Historické dílo, které přináší úhrn dosavadních znalostí o hilsneriádě a řadu nových fakt, a zároveň dramatický příběh, který autor pojal jako variaci na Dostojevského téma. Obrazové přílohy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajuplná vražda zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tajuplná vražda (0.00 EUR)


Stažení Tajuplná vražda zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Sefer
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  BlackBlade

  19.09.2017

  Souhlasím, že kniha přináší velmi podrobný rozbor případu vraždy Anežky Hrůzové v Polné. Jistý obrázek jsem si už na celý případ udělal, i na tehdejší dobu a názory lidí o Židech.
  Ale za mě je ta podrobnost na úkor čtivosti, proto knihu zhruba v 1/3 odkládám na neurčito a jdu do něčeho trochu více akčního. Nechci říct, že bych se nudil, ale po dobrém začátku jsem čekal trochu rychlejší děj. Z pohledu na fakta a historický sled událostí nejen v Polné určitě 5/5, ale z pohledu čtivosti jen 50 %.

  nai.ivka

  03.08.2017

  Velmi zajímavá kniha, čtivá ačkoli plná faktů.

  Chemiczka

  13.02.2017

  Velmi obsáhlá publikace objasňující okolnosti okolo polenského případu. Autor sám je prost, jakýchkoliv osobních názorů, pouze podrobně popisuje posloupnost událostí, a samozřejmě také důkazy jak žalobce tak i obhájce.
  Nestaví se ani na jednu stranu – nepodporuje teorii "rituální vraždy" ani protižidovského spiknutí. Velký důraz je kladen na osobnost tehdejšího poslance Masaryka a jeho boj s omezenými redaktory, právníky i obyčejnými lidmi zastávajícími "pověru o krvi", i přes výskyt nesporných logických faktů, které jsem podloženy především znaleckými posudky.
  Během čtení jsem se neubránila pocitu, že pokud se skupině lidí sugestivně vměšuje určitá myšlenka, i lidé vzdělaní a chytří začnou věřit a obhajovat zcela nelogické a absurdní názory.
  Zarazil mně naprosto neskrývaný antisemitismus většiny českého národa. A možná i to mne utvrdilo, že během II. světové války byla většina protektorátních obyvatel lhostejná k osudu svých židovských spoluobčanů, a v podstatě zastávali názor, že si to Židé vlastně zaslouží – přece nám zabili Ježíška, okrádali nás a šmelili, jistě také potřebovali křesťanskou krev a zabili nám Anežku, modrookou nevinnou dívku. Přesah této pověry je viditelný až do dnešních dnů!!
  To jsem si s celé knihy odnesla já – Polenská vražda nebyla jen vraždou Anežky Hrůzové, ale především vraždou zdravého rozumu!

  Filda

  25.11.2014

  Doposud patrně nejpodrobnější zpracování Hilsnerovy aféry. Pro běžné seznámení s případem doporučuji "Vraždu v Polné" od Černého, která je i čtivější a kratší. Nicméně Kovtunova práce přináší nová zamyšlení, usazení celého případu do politického pozadí doby a líbí se mi větší podrobnost. Co mě nejvíc zaujalo, právě vlivem zevrubnějšího líčení reálií, je zamyšlení nad tím, že nebohá Anežka se snad se svým budoucím vrahem setkávala již nějakou dobu před vraždou a projevovala již tehdy neblahé tušení i před svou příbuznou. Doma ji, zřejmě, nikdo neposlouchal. Jaká to podobnost s některými dnešními případy.

  oolinkaa

  27.03.2014

  Suprově napsané, autor jde velmi do hloubky, takže proces Hilsneridády pochopíme z více úhlů, než jen jak a proč se vražda stala.

  oolinkaa

  21.02.2014

  Dobře propracovaná kniha o případu A. Hrůzové a L. Hilsnerovi. Autor zde zachází i do detailů a člověk se může snadno přesvědčit o tom, že ačkoliv na první pohled je jasné, že je Hilsner nevinný, soudci a svědci dělají vše pro to, aby ho dostali za mříže jen pro to, že je ŽID.