Tajný deník Laury Palmerové Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Tajný deník Laury Palmerové

Tajný deník Laury Palmerové je klíčovou součástí amerického televizního seriálu Twin Peaks, který večer co večer přitahoval k obrazovkám milióny televizních diváků v Americe i v Evropě. Deník, který dostala Laura ke svým dvanáctým narozeninám, se stává přítelem i zpovědníkem dospívající dívky. Jemu se svěřuje se svými nejtajnějšími myšlenkami, smyslnými představami i tíživými sny, které ji v noci pronásledují. Jsou to ale opravdu jen sny? Není to spíš děsivá skutečnost, která dívku psychicky rozkládá a osudově táhne k drogám a nevázanému sexu? Kdo je ona tajemná bytost – záhadný BOB? Laura je hříčkou jeho vůle; láká jí do tmy a nemůže mu nikdy uniknout. Jak je možné, že mladá dívka touží po smrti, která se jí zdá vykoupením? Stránky deníku nám postupně odhalují šokující obraz destrukce, odehrávající se v nitru "vzorné" dcery počestných rodičů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajný deník Laury Palmerové zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Tajný deník Laury Palmerové (0.00 EUR)


Stažení Tajný deník Laury Palmerové zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Twin Peaks

  Originální název:

  The Secret Diary of Laura Palmer (1990)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  dedliipf

  30.11.2017

  Bylo zvláštní objevovat Twin Peaks s postavou, o které se vždy jen mluvilo. Za sebou jsem měla už tři série, Fire Walk with Me a Secret History of Twin Peaks. Deník byl zase něco úplně jiného a dokonce myslím, že by fungoval i bez Twin Peaks… kdyby se nám do ruky prostě jen dostal nějaký deník dvanáctileté šťastné dívky, co během let o štěstí přichází.

  Zajímalo by mě, jestli během dospívání řeší víc dívek sexualitu a intimitu do takové hloubky. Laura zkoumala každý kout. Ohmatávala i ta nejtemnější místa. Bylo to spíš pnutí než vlastní touha. Když si představíte, že to píše malá holka, není to příjemné. My si v tu chvíli samozřejmě nepřijdeme jako malé holky. A jsou muži, kteří jsou ochotni nám to uvěřit.

  I když Lauru chápu v mnoha ohledech, pořád se nedokážu rozhodnout, kým byla. Asi by to nedokázala ani ona sama. Pořád se měnila a přitom zůstávala stejná. Chcete-li se poznat svět 12-16leté dívky z města plného atmosféry, začněte listovat. Ale praštím kohokoli, kdo si ten svět začne idealizovat, kdo si ho začne užívat a bude po něm toužit.

  reader4ever

  22.11.2017

  Nikdy jsem seriál neviděla, myslím ale, že to budu muset napravit, jelikož kniha byla tak zmatená, že naprosto netuším, co se děje. Chápu, že náctiletá slečna asi nebude moc řešit, jestli publikum chápe její myšlenky, ona sama si je k textu doplní. Ale autorka se mohla zamyslet nad tím, že, přestože se jedná o deník, se to budou snažit číst cizí lidé, kteří o nějaké Lauře Palmer nikdy neslyšeli, natož aby jí viděli do hlavy.

  Meri47

  20.11.2017

  Bohužel jsem seriál nikdy neviděla, ale díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize a jsem strašně zvědavá kdo ji zabil, takže budu muset seriál zkouknout. A ještě mě taky zajímá KDO JE SAKRA BOB!

  lentolog

  31.10.2017

  Zápisky agenta Coopera boli lepšie…

  eraserhead

  26.07.2017

  Jako obrovský fanda seriálu i filmu nemůžu hodnotit jinak. Bylo to jako návrat do rodného městečka, mezi staré dobré známé. Tam, kde se (mírný) seriál i (dravější) film mírnili, kniha jede naplno. Není jen souhrnem známých a tušených věcí, sama přichází hned s několika překvapivými zjištěními a objevy. Již od seriálu mám hrozně rád postavu Donny, těší mě, že kniha, po filmu, více odhaluje její temnější stránku a ukazuje, že Donna není až tak moc tím, čím se zdá být. Je Lauřinou souputnicí, světlejší stránkou její temnoty.

  Akana

  22.04.2017

  Příliš často příliš zmatené. Deníková forma samozřejmě určitý stupeň chaotičnosti předpokládá a pokud by tenhle můj dojem byl úmyslem autorky, bylo by to v pořádku. Ale mám pocit, že za těmi častými nejasnostmi a krkolomnostmi ve vyjadřování nestojí psychické martýrium nebohé Laury, ale spíš sama autorka nebo možná ještě spíš překladatel. Po téhle stránce bývala takhle krátce po revoluci úroveň všelijaká, zvlášť u podobných počinů reagujících co nejrychleji na momentální poptávku, v tomto případě kult Twin Peaks. A nakonec ani Jennifer Lynchová mě svým tehdejším filmovým debutem Helena v krabici o svých vypravěčských schopnostech nepřesvědčila.

  Přesto má možnost nakouknout do Lauřina vnitřního světa, který je v seriálu představovaný jen v náznacích (ale právě proto je tak přitažlivý), něco do sebe. Lynchová si pečlivě hlídá, aby vztahy Laury k jednotlivým postavám aspoň naťukla, na druhou stranu s dějem filmového prequelu z roku 1992 často příliš nekoresponduje. Ale to se dá pochopit, když kniha vznikla o dva roky dřív. Jako fanoušek Twin Peaks si tudíž můžu dovolit aspoň tři hvězdy, ovšem myslím si, že někoho, kdo je tímto fenoménem netknutý, tahle jednohubka těžko může zaujmout

  Schamila

  19.01.2017

  Tak seriál Twin Peaks – hodně mladá léta – moje, díky čtenářské výzvě a četbě deníku jsem si trochu připomněla děj – pročítání deníku bylo po tolika letech hodně zajímavé, hodně detailní, místy hodně surové, dokonce jsem si vzpomněla na paní se špalkem dřeva, kdyby si chtěl někdo zavzpomínat – doporučuji

  Veronika_!+

  03.03.2016

  výborný dodatek k seriálu protože to co mě nejvíc pálilo po jeho shlédnutí bylo, že jsem moc Lauru nechápala… teď už jo

  Bonda

  26.02.2015

  „Cause I know I’m a mess he don’t wanna clean up…“ (verš z písně Fiony Apple, který se mi s knihou asociuje)

  Člověk by si mohl myslet, že v dnešní době, kdy je v sexu máloco odsuzované, nedává slovo zkaženost žádný význam. Alespoň ne v souvislosti s přirozeně se rozvíjející sexualitou třináctiletých slečen. Tahle knížka je doklad, že dívčí kažení se a zkaženost je pořád drama. A literárně pořádně působivé téma.

  Penguin07

  12.11.2014

  Pro všechny milovníky Twin Peaks je tato kniha skvělým dodatkem. Myslel jsem,že se bude věnovat i dalším postavám,ale každý dostal svůj kousek,svou zmínku a tak to stačilo. Lauřin příběh byl smutný, v seriálu mu nebylo věnováno tolik prostoru. Dokonale mě to ale pohltilo a naladilo mě to,že bych si seriál pustil znova.

  RoseDawson157

  19.04.2014

  Uuuf, ta knížka mi teda dala zabrat. Před čtením jsem vůbec nevěděla o co půjde a byla jsem hodně překvapená. Je to vlastně prequel k seriálu Twin Peaks. Ani pořádně nevím, co si o knížce myslet. V jednu chvíli mě úplně pohltila, ale někdy jsem se trochu ztrácela a nevěděla "o co go". Celkově ji hodnotím teda průměrně a zkusím zkouknout seriál.

  sarekaslukova

  07.07.2012

  Nádherná knížka. Sice jsem od ni čekala něco úplně jiného, ale stejně jsem zní byla ohromena.
  Sice mě štvaly ty vytržené stránky deníky, protože jsem se toho mohla dozvědět víc ale i tak.
  Vážně doporučuji přečist zdálo se mi to že je to lepší knížka o drogách než třeba My děti ze stanice ZOO.