Svévole Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svévole

Příběh o tom, jak v touze být milováni oddaně podvádíme sami sebe
Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, dospělém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku pronést přednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten se akce nzúčastní a přednáškou je nadšen. Je to začátek milostného vztahu, banálního ve své prosté krutosti, velkolepého naprostou odevzdaností.
Román Svévole vypráví o tom, nakolik jsme připraveni pro lásku lhát sami sobe, jak snadné je zneužít lidskou slabost a jak krutý může být výsledek.Kniha v českém jazyce!


Stažení Svévole zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svévole (0.00 EUR)


Stažení Svévole zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Omavoli

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Elsinor024

  10. ledna

  Nejlepší švédská kniha za rok 2013. Parádní, některé věty a obrazy si asi budu pamatovat napořád. Chápu, že pokud si člověk něco podobného neprožil, asi těžko porozumí. Na všechno je ten pravý čas. Přesné, pravdivé, osvobozující.

  rajen

  02. ledna

  Tuto knihu nehodnotím kladně. Vůbec se mi nelíbil styl psaní. Strohý, stručný, plytký jako novinový článek a ne román. Proto jsem možná ani nedovedla pochopit hlavní hrdinku, její zamilovanost mě spíš dráždila naivitou a hloupostí, jako by se ta ženská neměla ani trochu ráda. Její "láska" už mi přišla za hranicí normálnosti, to už byla spíš posedlost. Dočetla jsem to jen díky tomu, že se to dalo číst fakt strašně rychle a přece jen mě zajímalo, jak to dopadne.

  Katja

  11.10.2017

  Kazda kniha chce ten spravny cas. Proto rozumim negativnim i pozitivnim reakcim nize.
  Pokud prisla v ten pravy cas zrovna vam, pak budte stastni, protoze je jedna z tech, ktera ma ve sve moci nastavit vam zrcadlo, ukazat jake to je byt tim, kdo miluje vic nebo (o co hur) nekoho, kdo od nej milovan byt nechce. Rozumite kazde vete, vcetne tech, ktere jsou psany mezi radky, souhlasne prikyvujete a v duchu dekujete, ze jste na takovou knihu vubec narazili. Neni to roman o lasce, ale o nadeji. O tom, jak ta plana nadeje boli a o tom, jak jedinym resenim je nechat nadeji vyhladovet a pohrbit nekde hluboko.
  Pokud ne,budte taky stastni – v podobne situaci se pravdepodobne nenachazite, a pokud jednoho dne nedejboze budete, uz vite kam sahnout pro ono "zrcadlo".

  lidunka1

  25.08.2017

  Není to nic omračujícího, Ale po mě to byla knížka, která mi ukázala zrcadlo. Jaké to je být zamilovaná a na tom muži závislá.

  Pavouček2

  03.04.2017

  Čekala jsem lepší čtení no, ke konci už jsem spoustu jejích myšlenkových pochodů přeskakovala, už mě to nebavilo číst, jen mě zajímal konec.

  Aleh

  16.12.2016

  Román nemá žádný složitý děj. Je o vztahu, o nerovném a nenaplněném vztahu. O tom, co žena dokáže všechno podstoupit, když je zamilovaná. Láska je krásný lidský cit, ale mnohdy dokáže být slepá a vystřízlivění může být kruté, pokud je to láska neopětovaná. Příběh je psychologickou sondou do života sebevědomé Ester, která se slepě a beznadějně zamiluje…

  nefernefer

  30.11.2016

  Kniha naprosto přesně vystihuje myšlenkové pochody toho, kdo se nachází v nevyrovnaném vztahu. Kdo je hluboce zamilován a jeho láska není opětována. Každý to určitě někdy zažil na vlastní kůži a je do značné míry osvobozující, když zjistí, že se nechoval jako idiot jen on. Že je spousta stejně „postižených“, kteří na tom nejsou lépe, protože všichni jednají podle hluboce zakořeněného prastarého vzorce, který jim velí za každou cenu neztrácet naději. Jenže „Naděje je cizopasník parazitující v lidském těle. Konkrétně v srdci. Naději nestačí nasadit svěrací kazajku a uvrhnout ji do temné kobky. Nepomáhá ani omezení stravy na chléb s vodou. … Naději je třeba vyhladovět úplně, aby svého hostitele nemohla oslepit a svést. … Naděje je krutá, jelikož nás svazuje, zotročuje.“
  Kdo z vás se v podobné situaci někdy ocitl, tak se v téhle knize najde se stoprocentní jistotou. A řekne si „Jo, to je přesný. Přesně takhle jsem se cítil. Přesně tohle jsem si myslel. Přesně takhle debilně jsem se choval.“ A chvílemi bude mít možná pocit, že je ta kniha vlastně o něm :o) Všem nešťastně zamilovaným ji rozhodně doporučuju. Uleví se jim, že v tom nejsou sami :o)

  „Nechápala to. Nejhorší bylo nechápat situaci, v níž se nachází. Připadala si zneužitá. Nic nebolí tolik, jako neschopnost pochopit.“

  „…propastná úzkost z nezodpovězené zprávy je pokaždé stejná a jediná možnost, jak se jí vyhnout, je žádné zprávy neposílat.“

  magnolia

  27.11.2016

  Kniha s poetickou obálkou není poetická, spíš realistická. Je o zamilování a odmilování, a to z pohledu toho, kdo miluje víc než ten druhý. A je to dost přesné, všechny ty naděje, pochyby, myšlenky a omyly v očekávání něčeho, co si zamilovaný člověk přeje a nepřipouští si to, že je všechno jinak. Jako zajímavá víkendová četba se to dalo, ale přiznávám, že dlouhé intelektuální hovory jsem brzy začala přeskakovat. Nešťastně zamilovat se může kdokoli, i sebevědomá a inteligentní žena, jakou je hrdinka. Přečteno s pochopením, několik vět i souvětí, které stojí za poznamenání, hodně psychologie a ženského smutnění. Ale ty pocity jsou opravdu velmi dobře popsané, tak hvězdičku přidám.

  hellena1523

  05.11.2016

  Kniha rozhodně není určena pro ledajakého čtenáře. Řekla bych, že ji v prvé řadě (a nejvíce) docení ten, kdo byl někdy hluboce nešťastně zamilovaný. Také ten, kdo rád hloubá o nesmrtelnosti chrousta i současných ohniscích konfliktů, nebo prostě jen o životě.
  I přesto, že jsem si některé myšlenky musela (pro jistotu) přečíst dvakrát, abych se ujistila, že je chápu správně (nebo si je interpretuji, jak mi to vyhovuje), knihu jsem přečetla doslova jedním dechem během pozdního odpoledne.
  Příběh je v podstatě banální, avšak to zpracování…nevšední čtenářský zážitek! Určitě jde o knihu, která opravdu zanechá hlubší dojem. Za mě rozhodně plný počet *

  Živa23

  04.10.2016

  Kniha mi po celou dobu čtení připomínala samu sebe. Našla jsem se ve spoustě rozhodnutí a jednání. Nutila mě pátrat ve své minulosti. Ester byla naivní, tak jako je každý zamilovaný člověk. Některé úryvky jsem si musela zaznamenat. Knihu mě natolik vtáhla, že jsem ji přečetla za jeden den.

  Cari

  21.08.2016

  Knihu jsem přečetla za jeden, a líbila se mi… jinak si myslím, že je úplně jedno, jestli je člověk vzdělaný, když se prostě zamiluje, tak mu je všechna moudrost světa na houby. Kniha je skvělá, protože vystihuje dobrovolnou slepotu člověka… I když víme, že je všechno špatně, děláme, že nevidíme. Úplně přirozená reakce zoufale zamilovaného člověka… 🙂

  simlenka

  25.06.2016

  Mně ta kniha hrozně sedla… Není to žádný kýč, občas je trochu prechytrala, ale jinak naprosto dokonale vystihuje nitro zamilované ženy. Poprvé v životě jsem měla chuť si zvýraznit nebo podtrhnout zajímavé pasáže – a že jich bylo!!!

  Marcela52

  04.05.2016

  Je málo takových komorních příběhů o lásce, které vás zaujmou, přestože se tam vlastně toho moc neděje, Všichni si často představujeme, že ti druzí k nám mají blízko a ono to je úplně jinak. Moc doporučuji všem příznivcům dobré psychologické literatury, která nám pomáhá vyznat se trochu i v nás samých.

  TakySimona

  27.04.2016

  Jsem moc ráda, že názor přidal i první čtenář-muž (a že zrovna Boboking, je nadhodnota! :-)). Trošku jsem se obávala, že by ten příběh mohl být pány interpretován jako jednostranně útočný proti nim, protože Hugo z něj vychází jako naprosto sebestředný zbabělec, kterému po ulovení dalšího zářezu na pažbě svých (nejen) milostných úspěchů jaksi mizí důvod Esteřinu lásku opětovat. Přestože ten "balast" (což mimochodem v původním významu znamená zátěž lodi, aby se nepřevrátila) je jim oběma zvoleně vlastním jazykem.
  Pro mě velmi důležitá knížka, ukazující jak rozdílně své skutky můžou zúčastnění interpretovat.
  Pro Huga se "vlastně nic nestalo", pro Ester naopak.

  Boboking

  25.04.2016

  Přečteno za jeden den, a co dodat? Skvělé čtení, skvělý niterní pohled do duše zamilovaného člověka, který čeká jinou odezvu na své city u vyhlédnutého protějšku. Vše umně zabaleno do intelektuálních řečí kritiků umění, politických a filozofických komentářů. Ale pod tím vším balastem je to jen duše beznadějně zamilované a nešťastné ženy.

  iška

  14.04.2016

  Že je láska slepá – to už je známé dávno a dávno. A že nás dokáže obalamutit tak, že jsme schopni ubližovat sami sobě a při tom si to odmítáme jakkoliv připustit a neustále hledáme důkazy, že je vše vlastně jinak, to mnozí z nás částečně asi poznali na vlastní kůži.

  anienka

  11.01.2016

  žádna červená knihovna 🙂

  KACABAK

  10.01.2016

  Kniha by se mohla spíše jmenovat "Zoufalá" nebo "Naivita". Hlavní hrdinka mě rozčilovala, ačkoliv velmi vzdělaná, sociálně velmi zoufalá. Kniha má plno intelektuálních frází, možná by však stačila napsat 1 kapitola a dozvěděli bychom se o knize stejný obsah. Ke knize už bych se nikdy nechtěla vrátit.