Svetová vojna Z Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svetová vojna Z

Ľudstvo takmer vyhladila dlhoročná vojna so zombie. Povojnová komisia Organizácie spojených národov, pre ktorú autor pracoval, nemala záujem o osobné rozprávania preživších, hoci o konflikte vypovedali ďaleko viac ako štatistické údaje o miliónoch mŕtvych a nakazených. Preto sa rozhodol spísať toto svedectvo.

Vznikol fascinujúci súbor príbehov, ktorý sa na globálnu epidémiu pozrel z najrôznejších uhlov. Opisuje prvý prípad nákazy v čínskej dedine Nový Ta-čchang, mesto živých mŕtvych pod Parížom, vzplanutie náboženského fanatizmu v Rusku či príbeh astronautov z vesmírnej stanice ISS, odkiaľ z výšky sledovali pravdepodobný zánik ľudstva.

Ľudia na nákazu reagovali rozmanito, mnohí spáchali samovraždu, iní hľadali záchranu na odľahlých miestach, objavili sa aj podivné prípady kolaborácie živých s nemŕtvymi. Brooksova správa hovorí o ľudskej psychike aj o vojenskej stratégii, pričom zachytáva politické aj kultúrne reálie – práve tie boli v mnohých prípadoch kľúčom k záhube či prežitiu.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Svetová vojna Z zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svetová vojna Z (0.00 EUR)


Stažení Svetová vojna Z zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  World War Z (2008)

  Žánr:
  Horory, Sci-fi
  Vydáno: , Premedia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (71)

  Přidat komentář

  jan7940

  09. března

  "Ještě jeden příběh."

  danny_21

  27. února

  Docela jsem se těšil na oslavovanou knihu, ale musím poznamenat, že výsledek je zklamáním, vůbec mě totiž použitá reportážní zpravodajská forma nezaujmula. Abych byl spokojený, bylo by rozhodně potřeba vložit tam příběh v podobě samostatné dějové linie ( případně linií ), který by byl především plný krvavé konfrontace přeživších se Zetky, protože takto by se to dannymu líbilo – 60 %

  KuroHaru

  27. února

  Bohužel jsem nedočetla, proto ani nehodnotím.
  Kniha je to určitě kvalitní, působí velmi autenticky a napsaná je precizně, ale způsob, jakým je to celé vystavěno, mě nezaujal. Reportáže mi přišly všechny podobné, ty, ve kterých se probírala politika, mě nezaujaly vůbec a nikam se to pro mě moc neposouvalo. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby byly reportáže a rozhovory jen doplněním ke klasicky vystavěnému příběhu s hlavními postavami a uceleným dějem.

  Dáma s hrnstjm

  01. února

  Nemám ráda knihy, kde si autor ulehčuje práci různými náhodičkami a notorickými všeuměly. Tady si ale autor naopak práci velice ztížil – zamyslet se nad věcí z pohledu tolika povah, kultur, mentalit… výborné! Vůbec mi nepřišlo, že by kniha postrádala dějovou linii, naopak, čtenář si ji pěkně domýšlí mezi řádky, a to postupně z více úhlů. A v žádném případě bych neřekla, že kniha postrádá akci… Nedokážu říct, který příběh mě zaujal nejvíc, byla to velmi pestrá paleta. Skvělá kniha, ale jak vidno, není pro každého.

  Vlk.kh

  31.12.2017

  Mám slabost pro hnijící, šourající se postavičky s touhou po lidském mase, takže je mé hodnocení asi dost zaujaté, ale v podstatě nemám knize co vytknout. Naopak se mi moc nelíbil film, který si vybral z předlohy jen něco a značně to překroutil, včetně konce, který mě dost otrávil. Velmi se mi líbí i způsob, jakým je kniha řešena a to rozhovory s různým typem lidí od civilistů po vojáky a z nichž každý má své osobní zážitky s průběhem zombie apokalypsy od jejího počátku a pacienta nula, až po finální vojenské tažení k postupné očistě světa a znovunastolení civilizace.

  Milky.

  26.10.2017

  Skvělá filosofie coby-kdyby o zombie apokalypse. Autor naprosto skvěle rozebral spoustu úhlů pohledu na následky takové události a s každým dalším "rozhovorem", mě překvapoval záběrem různých míst a témat, které dokázal popsat a vyteoretizovat. K mínusu mu budiž, že by potřeboval někoho, kdo by mu jednotlivé rozhovory více rozlišil. Po delším čtení už bylo vidět, že píše různé věci pomocí stále stejné šablony, postavy, ač se snaží působit jinak, stále mluví a začínají víceméně stejným stylem. I přesto ale jedna z mých oblíbených knih a zoufale ji sháním v papírovém vydání do sbírky i ve fyzické podobě. ( několikrát přečteno jako e-book)(jo a na film se vykašlete)

  Pasadenka

  10.08.2017

  Maxův pokus pojmout zombie jinak. Krátké rozhovory s lidmi z různých koutů země se snaží dokreslit extrémní podobu celosvětové války proti těmto vysněným monstrům. Co musím vytknout je to, že tímto stylem psaní zombie působí hrozně hloupě (jejich nadpřirozená podoba v kontrastu skepse a realizmu přeživších). Co oceňuji, tak to je právě reportážní styl, který žánr obohatil o další perlu. Knížka byla dobrá, nápady se mi hodně líbili, ale jak psali jiní, nebylo to příliš akční. To by ani tak nevadilo, kdyby autor přisypal více emocí. Jelikož knížka nenaplnila mé očekávání a ano, může za to film (prostě víc vědy Maxi!) 🙂 tak za ***.

  Sakulnikov

  08.08.2017

  Výborné použití reportážního stylu. Autor se tak mohl vyhnout klasickým problémovým místům tohoto žánru (např. toho, že na vše přijde jediný hrdina, který jezdí všude po světě, jako ve filmu)

  pauele

  15.06.2017

  S úvodu "nářez", neskôr postupné vytriezvenie a ku koncu už celkom nuda. Pridávanie nových hrozieb na záver knihy podaných tak, že to bolo akoby celý konflikt bežnou súčasťou mi osobne prišlo ako…"včera som to na pive vymyslel – dnes to napíšem". Nakoľko išlo o uzatvorené dielo očakával by som, že bude konzistentnejšie, ucelenejšie. Reportážny štýl sa mi páčil a niektoré príbehy sú naozaj výborné a vyčnievajú nad zvyškom.

  Dolik13

  25.03.2017

  Miluji zombie tématiku, ale tuto knihu jsem přestal po chvíli číst. Není to kniha kde byste očekávali nějaký příběh a rozvoj postav, v podstatě jsou to jen rozhovory, a tento styl mě vůbec nezaujal. První kniha, kterou jsem nedokázal dočíst.

  RunningWolf

  22.03.2017

  Dost často mě štve že na databázi není hodnocení 10/10 a jen 5/5.Jinak bych dal téhle knize trošku víc.
  Ono do Walking dead jsem téma zombie nevyhledával spíše se vyhýbal.Před touhle knihou jsem viděl film ale to byl sh.. Úplně!
  Kniha je lepší.Je napsaná tak jak je ale myslím že to není její mínus.Pro mě je to taková WC/MHD kniha která má tu výhodu že když jsem unavený nebo nemám tolik času,tak si dám jednu/dvě kapitoly a nějak si nemusím moc pamatovat děj do dalšího dne.
  Jediné mínus je že ty delší kapitoly jsou většinou super.Ty menší si většinou nepamatuji protože tam jsou většinou i politické pasáže o (Mohly jsme,měly jsme,nemohly jsme) a ty to zrovna netáhnou.Ale většina knihy je ok.Líbí se mi že o každém místě je něco pravdy a není to čistá fikce.Za mě 7/10

  sofmysl

  10.02.2017

  Kniha mě překvapivě nudila. Knihy a filmy s apokalyptickou nebo zombie tématikou miluji, nicméně do téhle jsem se vůbec nemohla začíst a vlastně mi dělalo obtíže se dostat až nakonec. Neříkám, že byla nezáživná, spíš ten styl rozhovorů s lidmi mi nepřinášel uspokojivou pointu natolik, abych byla motivovaná číst dál. Je to škoda….dle mého názoru by se dala "Světová válka zombie" pojmout i líp.

  hanak_v_exilu

  31.01.2017

  Scenárista filmové adaptace poznamenal, že kniha vypadá jako zpráva OSN o zombie apokalypse. Měl pravdu, chlapec. Světová válka Z je zcela jiná než ostatní zombie horory. Ty zpravidla sledují stále se zmenšující skupinku nebožáků prchajících do bezpečí. I takové pasáže se v Brooksově knize objevují. Její podstata ale tkví v globálním záběru katastrofy. Autor střídá vypravěče, lokace i data, a k málokterým se vrací. Píše reportážovým stylem, do kterého občas prosákla akčnější pasáž. Kniha si drží výborné napětí a tempo. A je pekelně čtivá.

  schacco

  17.01.2017

  Neotřele psaná kniha na první dojem působí, jako by ji psal kovaný americký patriot, čerstvý student politologie popř. zapálený čtenář denního tisku fascinovaný fenoménem zombie. Předkládaná mozaika světového vypořádávání se s nemrtvými reflektuje mnohdy stereotypní vnímání toho či onoho národa; v čele dění pak pochopitelně stojí hrdinný americký prezident.

  Českou verzi navíc bohužel notně křiví překlad pana magistra Ondřeje Doseděla, který se hrubě nepovedl. Např. Antoniův val je podle pana překladatele "římská zeď Antonine", "Diet" ve smyslu politického shromáždění překládá zajímavě jako "Národní shromáždění Diet", občas se mu podaří velmi nečeské a někdy až nesmyslné znění věty či souvětí… naštěstí omezenému čtenáři ve svých četných vysvětlivkách blahosklonně osvětlí kupř. termín "gentleman".

  Peleus

  09.10.2016

  Svým způsobem velmi pozoruhodná kniha, která nastavuje zrcadlo naší lidskosti a všeobecně uznávané etice, jež před tímto zrcadlem přísně zkouší. Skutečně tváří v tvář dokážeme udržovat všechny tyto zásady, o nichž se tak rádi myslíme, že jsou nám zcela vlastní, nejenom v období dostatku a blahobytu, ale i v období, kdy jde doslova o to kdo s koho?
  – – – – –
  "Vy rozmazlenci, vy si myslíte, že demokracie je Bohem dané právo? Očekáváte ji, vy ji přímo vyžadujete. Tak teď dostanete šanci si ji vyzkoušet."
  To jsou přesně jeho slova. Byli jsme ti, kteří měli rozhodnout, kdo bude potrestán. Rozdělili nás do skupin po deseti a nechali nás, abychom hlasovali o tom, kdo z naší skupiny bude popraven. Genialita. Naprostá, vyložená, zkurvená genialita. Obyčejné popravy možná mohly posílit disciplínu, možná dokázaly zavést pořádek mezi jednotky odshora až dolů, ale tím, že z nás udělali komplice, nás drželi pohromadě, a to nejen prostřednictvím našeho strachu, ale i naší viny. Mohli jsme říct ne, mohli jsme odmítnout a nechat se sami zastřelit, ale my jsme to neudělali. Ten den jsme se vzdali svobody a byli jsme šťastní, že jsme to udělali. Od toho momentu jsme žili ve skutečné svobodě, protože jsme mohli ukázat prstem někoho jiného a říct: "Oni mi řekli, ať to udělám! To byla jejich chyba, ne moje! Já jsem jen uposlechl rozkaz!"
  – – – – –
  Mnohé z jeho návrhů na první pohled vypadaly bláznivě, ale když jste se dostal pod povrch, uvědomil jste si, že základem je nevyvratitelná logika. Vezměte si například ty nové trestní zákony, ty mě opravdu dostaly. Strkat lidi do klády? Mrskat je na náměstích? Co to jako je, Old Salem ne tálibánský Afghánistán? Dokud se člověk nezamýšlel nad tím, jaké možnosti se nabízely, znělo to barbarsky a neamericky. Co uděláte se zloději a lidmi, kteří rabovali, nacpete do vězení? A komu by to prospělo? Copak si někdo mohl dovolit vyhradit spoustu tělesně schopných lidí k tomu, aby krmili, šatili a hlídali další tělesně schopné lidi? A především – proč byste ty potrestané měl uklízet z očí veřejnosti, když vám mohou posloužit jako nedocenitelný odstrašující prostředek? Lidé se děsili toho, že ostatní lidé budou vědět o jejich zločinech. Ostuda je mocná zbraň. Neexistuje člověk, jenž by byl více než právo, takže občané viděli, jak nějaký senátor dostal patnáct ran za to, že se namočil do válečné šmeliny. Napomohlo to potlačování zločinnosti daleko víc, než kdyby na rohu každé ulice stál policista.
  – – – – –
  "Takže vy jste se nikdy nepokusili ten problém vyřešit?"
  "Ale jděte… Můžete vůbec vyřešit chudobu? Můžete vyřešit kriminalitu? Je vůbec možné vyřešit nemoci, války nebo nějaký jiný společenský herpes? Není, do pytle. Jediné, v co můžete věřit, je, že se vám je podaří udržet na zvládnutelné úrovni a tak lidem zajistit, že si budou moci relativně v klidu žít. To není cynismus, to je dospělost." "Nemůžete zastavit déšť. Jediné, co můžete udělat, je postavit střechu a doufat, že jí nepoteče, tedy alespoň že jí nepoteče na lidi, kteří vás budou volit."

  deedulka

  31.08.2016

  Bohužel nezaujalo. Po útrpné polovině jsem knihu odložila. Chyběl mi nějaký ucelený příběh a hlavní postavy. Naneštěstí bylo psáno stylem rozhovorů, pokaždé s někým jiným, vždy jen na pár stran a pak se zase přeskočilo jinam.Hojně se také probírala politika a rozhovory byly povětšinou podobné a o tom samém. Film se mi líbil, ale vlastně tahle kniha s ním ani nesouvisí.

  stejzyy23

  16.08.2016

  Jedna z nejlepsich knih co jsem kdy cetl …

  petrulka

  29.06.2016

  Nejdřív mě zarazilo, že kniha je psaná formou rozhovorů a reportáží a to zpětně, když už je téměř po všem, zpočátku se mi četlo hůře. Ale právě ta syrovost toho, že se stalo a co se stalo, víceméně chladné vyprávění přeživších, to je na tom to, co dělá knížku tak až děsivou. Prostě se celkem bez otázek PROČ a JAK zetka vlastně vznikly pročtete válkou. Perfektní.

  Svatoslav

  09.06.2016

  Znepokojující výpovědi obsažené v této knize vyžadují po čtenáři určitou dávku odvahy. Je na čase se postavit hrůzám Světové války Z tváří v tvář. Max Brooks se pochlapil. V sympatických 341 stranách shrnul vše podstatné týkající se období nemrtvých a jako bonus přidal dojemné příběhy přeživších, originální koncept celého příběhu a přiměřeně brutální popis bitev. O tomhle chlapíkovi ještě leccos uslyšíme!

  ThomasRuhe

  05.05.2016

  Díky filmu jsem čekal, že bude příběh vyprávěný v reálném čase, ale Max Brooks se k válce vrací po deseti letech od jejího skončení.V rozhovorech postupně zpovídá mnoho aktérů bojů z řad vojáků, politiků, ale i obyčejných lidí, kteří bojovali se zombíky v různých částech světa.
  A právě tento styl mě zklamal, přestože některé rozhovory jsou dobré, ale jejich neustálé opakování dokolečka dokola mě začalo nudit, takže jsem byl nakonec rád, že jsem se prokousal až ke konci.

  Ahoso Vidaho

  15.03.2016

  Skvělá kniha, zajímavé investigativní pojetí, které ke konci zlehka ztrácí dech. Přesto silný zážitek a v neposlední řadě vynikající smysl pro historické detaily.

  t.o.m.m.y

  11.01.2016

  Knížka je opravdu poutavě napsaná, některé pasáže se čtou jedním dechem! Pěkně a hlavně uvěřitelně napsaná.

  silvara

  03.01.2016

  Páni, tomuhle říkám čtení, z kterého běhá mráz po zádech. Vážně nádhera. Zajímavá forma vyprávění (ok, oral history si tady autor trošíčku poupravil, ale proč by ne, že?) a pak to stupňované napětí, kdy tušíte, že se blíží katastrofa a nikdo jí nemůže zabránit. Jen bych ocenila, kdyby na mě tak okatě nevykukovala autorova americká národnost, ale možná ze mě mluví zklamání, že Evropa (hlavně ta střední) nedostala tolik prostoru.

  SulfidSodny

  06.11.2015

  zimomriavková záležitosť, na rozdiel od filmu, ktorý má s predlohou spoločný akurát tak názov.

  BernardBlack

  30.10.2015

  Geniální forma dělá z tohoto stokrát omletého tématu něco výjimečného..většinou jsem se bavil s myšlenkou"joo, takhle by to fakt bylo":)..jen mám trošku obavu, že v dnešní společnosti(jedna z nevýhod"demokracie") by neměl nikdo odvahu"obětovat" tu většinu…takže jsme odsouzeni k zániku:)

  zahadum

  06.10.2015

  Tak Svetová vojna Z dobojovaná a ja sa podelím o nejaké dojmy z tejto zaujímavej a netradične pojatej knihy. Prečo netradičnej , kniha nemá nosný príbeh…nie je tu klasický výber postáv ktoré sa nám od začiatku knihy do jej konca nejakou formou prezentujú v príbehu. Je tu udalosť ktorou je náhly výskyt choroby ktorá premieňa mŕtveho človeka v žijúcu mŕtvolu ( zrejme definícia zombie ) autor od začiatku knihy šikovne narába s predstavou,že to je všetko autentický opis tejto katastrofy ktorá zničila skoro celé ľudstvo. Kniha je vo forme správ z rôznych miest na svete USA, Rusko, Čína, Izrael ale aj ponorky, katakomby alebo dokonca vesmírna stanica…autor podmanivo opisuje ako sa v ktorej civilizácii správali a čelili tejto hrozbe…ako sa ľudstvo muselo zjednotiť a vzoprieť sa nepriateľovi ktorý bol všade..miestami je opis napínavý a sú tu veľmi originálne pasáže a celkovo kniha je pútavá a autor si musel naštudovať poriadne kvantá vecí o každom kúte sveta…to klobúk dolu…horšie je,že nie každý si zvykne na to,že kniha nemá hrdinu / hrdinov…nosný príbeh…toto sú "Stručné dejiny vojenského konfliktu proti Zombie " začiatky..stred a koniec…koniec je dosť narýchlo ukončený a privítal by som viac informácii o tom ako sa budovalo ľudstvo tak veľmi zdecimované….čo to spravilo s medzinárodnou politikou a pod…autor sa dosť nešikovne a okato navážal do krajín ako Rusko, Čína a Kuba…na konci je pasáž kde ľudia majú a používajú peniaze…dosť naivná a povrchná predstava,že by kolaps ľudstva prežili už dnes tak ťažko skúšané peniaze. Každopádne knihu vrelo doporučujem lebo autor vie o čom píše a skutočne som miestami to všetko bral ako realitu.

  narcisonanis

  26.06.2015

  Bacha na uprchlíky! Ups, pardon, na zombíky… 😀

  Geniální dílo strhujícím způsobem popisující (doslova) válku lidí se „zetkama“, se zombie. V čem se kniha liší od jiných hororů podobného ražení a proč si ji přečíst? Dvěma slovy – propracovanost a originalita. Formou krátkých reportážních příběhů přeskakujete z míst po celém světě a dozvídáte se, jak epidemie propukala a co podnikali jednotliví lidé či celé národy pro to, aby si zachránili holé zadky. Překvapí vás neskutečně vykonstruované situace, dechberoucí osudy a zkrátka všechny nápady, které se Brooksovi podařilo do svého téměř apokalyptického díla vměstnat. Ačkoli kniha svým rozsahem není zrovna nejmenší, po dočtení jsem zalitoval, že toho není ještě víc. A to je přece ta nejjasnější známka kvality pro jakoukoli literaturu!

  P.S. ke vtipu na začátku komentáře – Ve světle posledních dní se musím smát, jak reportáže okolo situace s uprchlíky vypadají velice podobně některým příběhům ze Světové války Z 😀

  Rilian

  15.06.2015

  Skvěle napsané, originální způsob vyprávění, a především promyšlenost celého děje. Vůbec mi nevadilo, že autor neřeší problémy, jako např. odkud se nákaza vlastně vzala. Autor místo toho nás provází celou válkou a jejími klíčovými událostmi, přičemž ukazuje, že jména aktérů nejsou zas tak podstatná. Důležité jsou příběhy, které se ve válce stanou. Několikrát se některá událost opakuje z pohledu jiné osoby. Pokud někomu některý příběh nesedí, nemusí se trápit dlouho a za pár stránek se ocitá zase u jiné osoby, což je velký klad knihy. Velice oceňuji i autorův rozhled a domýšlení možných důsledků pro jeho poválečný svět (část Totální válka). Zjevná inspirace světem po druhé světové válce je vskutku zajímavou společenskou-politickou sondou.

  Pro mě osobně nejlépe napsané kapitoly určitě o palestinských uprchlících do Izraele, popis Quislingů, Redekerův plán, příběh čínské ponorky, a rozhovor se šéfem ÚSTUPu).

  Jediná kapitola, kterou shledávám málo uvěřitelnou pojednává o hospodářské prosperitě Kuby po válce Z .

  PS: Jeden krátký příběh se dokonce odehrává v Čechách, a vypráví o přežití některých lidech na středověkých hradech.

  Ronnie68

  31.05.2015

  Úžasné příběhy o útocích zetek …

  memphisz

  01.04.2015

  Na úvod řeknu, že zombie knihy nejsou mé oblibené a tato je první, kterou jsem dočetl. A ano viděl jsem film a ano čekal jsem, že kniha bude obdobná. Nicméně během čtení jsem pochopil, že se tam ten Pitt prostě neobjeví a že zombie nebudou v rychlém tempu a milionové mase přelézat zdi a podobně. Kniha naopak dávala mnohem větší smysl a byla mnohem více promyšlená a autor působil mnohem připraveněji. Na knize tak především oceňuji detailnost a rozsah popisu války. Byl jsem skutečně mile překvapen autorovou schopností neustále udivovat a popisovat i zcela originální situace (vrcholy jsou asi čínská ponorka, vesmírná stanice či katakomby).