Svetlo medzi oceánmi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svetlo medzi oceánmi

Podmanivý, nádherný román talentovanej autorky. Príbeh strážcu majáka a jeho manželky, ktorých osudové rozhodnutie navždy zmenilo ich život. V roku 1918, po štyroch hrozných rokoch strávených v bojoch na západnom fronte, sa Tom Sherbourne vracia do Austrálie a prijíma miesto strážcu majáka na vzdialenej Janusovej skale. Na tento opustený ostrov, kam zásobovací čln pripláva iba každé tri mesiace a dovolenku strážca dostane v tom lepšom prípade každý tretí rok, si Tom privedie mladú, odvážnu a milujúcu manželku Isabel. Ich šťastie má trpkú príchuť, lebo Isabel nedokáže ani na tretí raz donosiť zdravé dieťa. Práve keď sa užialená Isabel uberá k hrobu svojho posledného dieťaťa, vietor k nej priveje detský plač. More vyhodilo na breh čln s mŕtvym mužom a so žijúcim dieťaťom. Tom ako strážca majáka puntičkársky dodržiava predpisy. Jeho morálne zásady mu pomohli prežiť hroznú vojnu a aj teraz chce nález mŕtveho muža a živého dieťaťa ihneď nahlásiť úradom. Ale Isabel si už priložila dieťatko k prsiam. Napriek Tomovej najlepšej vôli zariadiť všetko čo najpoctivejšie si dieťa prisvoja a dajú mu meno Lucy. Lenže ich vzťah tým utrpí. Po dvoch rokoch sa s malou Lucy sa vyberú na pevninu a uvedomia si, že na svete sú aj iní ľudia… a medzi nimi žena, ktorá zúfalo hľadá svoje stratené dieťa. Na osudoch mimoriadne presvedčivých postáv M. L. Stedmannová zobrazuje úporné hľadanie zmyslu života po prvej svetovej vojne, v ktorej vyhaslo toľko životov. Jej hrdinovia sú nedokonalí ľudia túžiaci po troche šťastia v nepochopiteľne zložitom svete.Kniha v českém jazyce!


Stažení Svetlo medzi oceánmi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svetlo medzi oceánmi (0.00 EUR)


Stažení Svetlo medzi oceánmi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Light between oceans (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (152)

  Přidat komentář

  putpuda

  16. března

  Mě se líbila, moc. Také asi proto, že jsem viděla i film. A musím říct, že i ten se povedl. Krásný, smutný, chvílemi až takový "komorní" román o nešťastných rozhodnutích, která ovlivní celý život. Trošku jsem si pobrečela. A určitě si přečtu ráda i další román od této spisovatelky 😉

  simona5r

  12. března

  Velmi čtivá kniha o nelehkém tématu.

  hanis2806

  03. března

  Skvělá, čtivá kniha. Konec mě dojal k slzám.

  ivakola

  26. února

  Dobře napsaná kniha. Autor Vás donutí přemýšlet nad tím, jak bychom se asi zachovali my, být na místě nešťastných manželů. Kolik z nás by asi obstálo před svým svědomím?

  Sissita

  16. února

  Z knihy mám zmiešané pocity. Na jednej strane je príbeh ženy (páru?) túžiacej po dieťati dojímavý a prostredie austrálskeho ostrova na konci sveta zaujímavé, ale nejako to celkovo nebolo ono. U postáv mi chýbala hĺbka, aj Tomove zaradenie sa do spoločnosti po vojne bolo akési nedotiahnuté. A záver nebol fér voči nikomu. Takže taký priemer, ktorému by som dala tri hviezdičky, ale jednu pre mňa uberá slovenský preklad. Hlavne v prvej časti mi nesedela štylistika a nehovorím ani o slovách ako "šiplavý" alebo "peričky". Na jedno prečítanie fajn, ale som rada, že ju mám z knižnice.

  jelad

  30. ledna

  Tom Sherbourne, jehož svět se rozložil na bojištích První světové války – stejně jako jeho podstata nadobro zmizelá kdesi na západní frontě, utíká na opuštěný ostrov Janus v Atlantiku, aby ho nedostihly běsy z války, která je ve dvacátých letech minulého století stále citlivým a diskutovaným tématem každodenního žití. Ženy pořád čekají na své muže a syny, přestože ti se už dávno stali obětí Yperitu nebo granátů, „šťastným“ navrátilcům strach nedovolí vyjít ani před dům, „normalitu“ klidu a bezpečí už nikdy nepochopí a nepocítí. Přestože autorka příběh staví na pevných a poutavých základech, text je v určitých polohách povrchní, čtenáři se nedaří dostat k postavám, jejichž charakter je načrtnutý jen v hrubých rysech, prostřednictvím plochých dialogů a prvoplánových charakteristik. Hlavní postava – Tom Sherbourne – musí dalším postavám příběhu neustále předhazovat to, jaké utrpení zažil na západní frontě – nepřímo by čtenář jeho „trauma“ nepoznal. Tímto se jeho postava stává zčásti afektovanou a patetickou. Jednotlivé epizody, které měly působit dramaticky a tragicky, jsou jaksi bezemoční, nedojemné a chladné. Světlo mezi oceány uchvacuje spíše prostředím majáku, surovostí krajiny a představami, které „kulisy“ ve čtenáři vyvolávají – než samotnou dějovou linkou. Ta se utopila v obklopujícím oceánu patosu a novodobého literárního klišé.

  „Nejkrutější bylo říkat mužům šťastlivci jen proto, že se vůbec vrátili domů, zpátky k dětem naparáděným při slavnostním přivítání, ke psovi se stuhou přivázanou na obojku, aby se taky mohl té slávy zúčastnit. Právě pes si obvykle jako první všiml, že se něco děje. Pán nepostrádal jen oko nebo nohu, ale celý byl jaksi nepřítomný, stále pohřešovaný v boji, i když se jeho tělo nikdy neztratilo.“

  Vališa

  17. ledna

  Ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale jsem ráda, že mě to neodradilo a dočetla jsem ji. Krásná kniha, dojemný příběh, který mě zasáhl tak, že jsem dlouho nemohla číst nic jiného a tuto knihu jsem musela nechat doznit..

  ctenarkaEva

  15. ledna

  Zajímavý příběh o lásce rodičovské i partnerské, o tom, jak jedno rozhodnutí může změnit život několika lidem… Čtivá kniha, která dokáže vyvolat spoustu emocí a myšlenek.

  Maanna

  02. ledna

  Kniha má originální námět, kde se vedle dramatického děje řeší i otázky odpovědnosti, odpuštění a schopnosti vypořádat se s vlastní minulostí. Autorka není "ukecaná" a přesto dokáže dobře vykreslit atmosféru. Velmi oceňuji i postavy, které jsou pestré a působí velmi životně. To vše mě v knize opravdu nadchlo. Na druhou stranu si ale autorka mohla odpustit nadužívání "efektu smrti" – někdo někoho po letech vyhledá těsně poté, co zemřel, dva synové zemřelí ve stejný den a zaměnění úřady atd. – toho tam byl trochu moc.

  perpe2a

  24.12.2017

  Nádhera, tato kniha je jedna z mých best of 2017. Jsem nadšená a rozpolcená zároveň. Jak nádherně a hluboce dokázala autorka popsat prožívané emoce všech zúčastněných…to teda bylo něco. Smekám a jdu se mrknout na další knihy od autorky. Jedna z mála knih, ke keteré se určitě ještě v budoucnu vrátím.

  rysavas

  24.11.2017

  Jak hluboká dovede být láska k dítěti? Je širší a hlubší než oceán a dokáže vás zcela pohltit a třeba i zničit. Tahle knížka je plná emocí, rozporů, tíživých rozhodnutí…..a jako máma dvou tříletých dcer jsem z ní tak nějak rozhozená… v knize není nikdo špatný, jsou tam jen špatná rozhodnutí…chápete vlastně všechny, ale představa toho, že by se to stalo vám je děsivá…

  zelena_zabicka

  21.11.2017

  Nejraději bych dala 3,5 hvězdičky… Kniha je velice čtivá, špatně se dává z ruky, námět je neotřelý, prostředí "neokoukané" a bez dlouhých popisů i perfektně vykreslené. Téma samotné mi však nedělalo dobře, hlavní hrdina – takový Mirek Dušín – mě neskutečně štval a jeho rozhodnutí mu nemůžu odpustit. V dnešní době by celá situace byla jistě řešena úplně jinak, ale tehdy… čistý řez, bez pohledu vlevo, vpravo.

  Terezulina

  21.11.2017

  neuvěřitelná kniha…..ukápla i slzička 🙁

  kasavubu

  09.11.2017

  Tahle kniha to byl neuvěřitelný zážitek, navíc umocněný tím, že jsem matkou zhruba stejně starého dítěte. Příběh mě neustále nutil přemýšlet o tom, kdo je vlastně v právu, komu by měla malá Lucy-Grace připadnout. Vůbec nedokážu posoudit, jak bych se v situaci Izabely či Hanhah zachovala já. Ale ač jsem žena a matka asi bych se přiklonila překvapivě na stranu Toma, taky bych nedokázala žít s pocitem, že vychovávám dítě, které patří někomu jinému, že ho okrádám o to nejcennější, co může život nabídnout. A když i posléze zjistili, kdo je jeho skutečná matka, jednoznačně bych jednala jako Tom. Pro postavu Toma jsem tak měla největší pochopení, i když je pravda, že mě ve druhé části knihy už hodně vytáčelo, jak ze sebe udělal obětního beránka a chtěl vzít všechnu vinu na sebe, jak pořád svou ženu ospravedlňoval. Izabela přece měla na tom všem stejnou vinu, ne-li větší, byla to dospělá, svéprávná žena, byť nešťastná, že nemůže mít vlastní děťátko. Trochu mě tedy vytáčelo, jaké melodrama z toho autorka udělala, a i ten závěr mi přišel trochu kýčovitý. Jinak to ale byla opravdu moc vydařená kniha, u které jsem si po delší době pěkně poplakala.

  gordon13

  05.11.2017

  Citlivý, emotivní příběh…každého vnímavého člověka se musí dotknout…nádherné

  LAJABB

  21.09.2017

  Skvělá knížka, která vás nutí rozlišovat správná a špatná rozhodnutí. A když znáte celý příběh, zjistíte, že obě hrdinky nic špatného neudělaly, protože to jsou dva odlišné úhly pohledu (tak jako se Janus dívá na dva odlišné oceány). A tím je ta kniha kouzelná!

  Agnesita

  01.09.2017

  Dobry namet, pro me bohuzel ne dobre remeslne zvladnuty. Priznavam ovsem, ze zaver me dojal k slzam.

  tereza1198

  22.08.2017

  Některá rozhodnutí nás pronásledují celý život. Kniha kde plně chápete obě strany sporu. Aneb jak si hodní, slušní lidé dokáží strašně ublížit, i když jejich úmysly byly ryzí.

  Gabba99

  16.08.2017

  Jedna z nejlepších knih, které jsem četla, zasazená do krásného prostředí a období, plná emocí a nejde přitom o sladkobolný románek. Silný příběh o lásce a činech, které pro ni činíme.

  Merynkaw

  10.08.2017

  Moc pěkný příběh o lásce a smutku.

  klarka61

  31.07.2017

  přečetla jsem za 3 dny. To mluví za vše…

  simonit

  17.07.2017

  Úžasný, procítěný příběh o lásce…

  Manyna

  11.07.2017

  Knížka si mě v knihovně vybrala sama, asi to tak mělo být…a byla to výborná volba, hrozně se mi líbila, je to příběh smutný (nebo šťastný?..to nechám na uvážení každého), přesto nádherný.

  harena

  11.07.2017

  Krásný román, emotivní a silný příběh o sebeobětování, čestnosti a odpuštění. Příběh o tragické zkoušce zasahuje jak emoce, tak svědomí. Jsem žena a mám děti a naprosto chápu Izabel, když ječela na Toma, že je sebestředná zrůda, která upřednostňuje svůj pocit viny před tím, co způsobí jí i Lucy. Na jejím místě bych ho chtěla zabít.
  A samozřejmě zcela chápu i Hannah. Přijít o dítě??? A co si měl počít Tom?
  "Dobro a zlo můžou být jako dva hadi zapetení do sebe tak, že je od sebe nerozeznáš, dokud je oba nezastřelíš, a pak už je pozdě."

  "Dřív, než budeš soudit můj život, obuj si mé boty a projdi mou cestu, projdi mou minulost, pociť mé slzy, zažij mou bolest, projdi kroky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až potom můžeš soudit moje chování "
  Na tento citát neznámého autora jsem si vzpomněla, když jsem knihu dočetla.

  Jizi

  22.05.2017

  "Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější v životě. Je to jako vytrhnout si srdce a nechat ho navždy chodit vedle sebe." No jo, ale co když to srdce vedle vás nechodí? Co když jste připraveni se ho vzdát, co když to uděláte a ten, kterého jste měli vyhazovat do vzduchu, prdět mu na bříško a foukat mu rozbitá kolena na svět nikdy nepřijde? Co když odejdete s mužem na osamělý kus skály uprostřed oceánu, protože věříte ve svůj sen a ten se rozpadne na tisíc střepů, jež nedokáže nikdo posbírat? Co potom?
  A pak – a pak jednoho dne váš sen připluje v loďce po moři. Co byste udělali? Odstrčili ho zpátky? Jenže co když ten sen je pro někoho jiného, někoho, kdo žije daleko od vás, skutečností a vy mu tím, že si jej přivlastníte, uděláte ze života noční můru? Co když věříte, že děláte něco v nejlepší zájmu všech?
  Není nic horšího, než když člověk ve snaze nikomu neublížit nakonec ublíží všem.
  Srdceryvný, strhující příběh z dávných časů a dalekého místa s krásným přebalem. Z dob, kdy čest a smysl pro ni měly mnohem větší váhu, než si dovedeme představit, kdy se manželské svazky netrhaly jako toaletní papír, kdy na věky věků (a věků a věků a věků a věků) bylo bráno smrtelně vážně. Světlo mezi oceány je plnotučný román v pravém slova smyslu. Dostane rozhodně více rodiče, než čtenáře bezdětné, určitě víc ženy než muže a nejsilněji si ho prožijí matky malých dětí, protože ty v něm uvidí sebe (ty mé jsou věkově přesně kolem Lucy-Grace a bylo to náročné čtení, to vám povím! Náročné – ale krásné.)

  Renatecka

  17.05.2017

  Skvělý příběh, hlavně konec se mi líbil nejvíce – ten pohled na tehdejší zuřivou situaci s odstupem času. Pět hvězd nedávám z toho důvodu, že mi na stylu vyprávění něco chybělo, snad mi kniha místy připadala příliš rozvleklá? Štvalo mě, že se mělo rozhodovat o tom, jestli je ponechání si nalezeného dítěte dobré nebo špatné a chtěli je trestat, ale prapůvod – dav lidí proti Frankovi, který v loďce zemřel jen kvůli nim zůstal tak nějak promlčený. Hold lidi, no.

  lenulitah

  24.04.2017

  Úžasný příběh. Ani jsem to nečekala. Dojemný a napínavý. Nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem si říkala: no jak tohle dopadne..Nakonec jsem si i poplakala.

  ADAMILA

  20.04.2017

  Tuto knihu jsem přečetla za dva dny ,příběh mě vtáhnul , četla jsem do půlnoci protože jsem se nemohla odtrhnout. Prostě silný příběh.

  brabofka

  20.04.2017

  Knihu jsem dostala do ruky ihned po dočtení knížky "Jsou světla která nevidíme". Myslela jsem si, že po ní dlouho dalšího stejně silného nepřijde. Jak jsem se mýlila! Možná ještě silnější příběh, který jsem shltla během 3 večerů, kdy ten poslední jsem četla skoro do rána, jen abych věděla jak to dopadne. Popis sice je možná trochu jinak směřovaný, a nabízí očekávání trochu jiná než nakonec kniha nabízí ale i tak. Něco tak emocemi, dojetím, zoufalstvím i nadějí naplněného jsem dlouho nečetla. "Sofiina volba" muže, který aby se vyrovnal s minulostí, uzavřel svou vnitřní dohodu. A rozhodnutí, které spustí celou lavinu událostí je opravdu těžké. Celou dobu Vás autorka nutí nad hrdiny přemýšlet zda byste to tak udělali i Vy? Co Vy, byste vlastně udělali? Už v prvopočátku všeho dění? Jak Vy byste se zachovali? Ač k tomu nemám sklony, v závěru knihy jsem řvala jak želva. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

  Danago

  26.03.2017

  Žijeme s rozhodnutími, která učiníme……Tomu se říká statečnost. Žít s následky svých vlastních chyb. Velice silný ,smutný a dojemný příběh, který se čte jedním dechem. Patří mezi to nejlepší , co jsem četla .